Što imamo na noćnom ormariću

Knjigom u glavu
User avatar
Herp
Nikki Gauda
Posts: 2239
Joined: 18 Sep 2011, 22:42

19 Oct 2011, 16:33

Serenità » wrote:
Nazvati, možda? :bicedobro:
Ja sam isto relativno novi čitač. :o Zadnji put kad sam bila učlanjena u knjižnicu, nije se moglo.

Doduše, mislim da se tada nije moglo ni pjevati "Ustani bane" na ulici a da te milicajac ne opandrči s nečim. Bar tako kažu. :D


It's always darkest just before the dawn so stay awake with me, let's prove them wrong
User avatar
Serenità
Posts: 1001
Joined: 18 Sep 2011, 19:33

19 Oct 2011, 16:36

Herp » wrote:
Ja sam isto relativno novi čitač. :o Zadnji put kad sam bila učlanjena u knjižnicu, nije se moglo.

Doduše, mislim da se tada nije moglo ni pjevati "Ustani bane" na ulici a da te milicajac ne opandrči s nečim. Bar tako kažu. :D
:rofl: Onda ti je oprošteno.
Ali ja i dalje krepajem. :rofl:
Y es que yo no quiero pasar por tu vida como las modas No se asuste señorita, nadie le ha hablado de boda...
Quiero ser tu medicina, tus silencios y tus gritos...
Tu astronauta, el primer hombre que pise tu luna Clavando una bandera de locura...
User avatar
Ruralna
Posts: 686
Joined: 20 Sep 2011, 18:36

19 Oct 2011, 17:03

Herp » wrote:Sam malo, oćete reć da se produžit može nekako drukčije bez da se fizički ode u knjižnicu? :brukica: :tklupa:
Telefonski.

Meni svaki put tete kada naplaćuju zakasninu kažu " pa pogledajte koliko ste zakasnine platili, pa skoro kao članarine, vi znate da trebate samo telefonski nazvati bla bla" :rofl:

Svejedno ne vratim na vrijeme.
Éowyn
Posts: 2430
Joined: 17 Oct 2011, 20:13

19 Oct 2011, 17:06

A.P. » wrote:Ja vraćam na vrijeme u kgz jer im ne dam pare za zakasninu, jednom sam ju platila i ne dam više. Rado bih našla osobu koja knjige vraća na vrijeme u faksovsku knjižnicu :D
Nama čak niti ne stavljaju datume jer ionako ne očekuju da vratimo prije upisa iduće akademske godine :D
Desire makes slaves out of kings.
User avatar
dejzi
Posts: 4649
Joined: 17 Sep 2011, 23:30

19 Oct 2011, 17:19

Herp, dobro će ti bolest doć, svašta ćeš naučit tu. :o
Hand over the chocolate and nobody gets hurt.
User avatar
klonka
Posts: 2801
Joined: 17 Sep 2011, 22:00

19 Oct 2011, 17:22

A.P. » wrote:Rado bih našla osobu koja knjige vraća na vrijeme u faksovsku knjižnicu :D
Neću uopće reći koliko tamo kasnim. :brukica:


Tješit ću se da sam mila majka prema nekim profesorima koji knjige drže i po koje desetljeće. :raspa:
gonj špadi
User avatar
MadnessInMethod
Posts: 422
Joined: 04 Oct 2011, 20:47
Location: through the looking glass

19 Oct 2011, 17:31

'ebote, ja sam onda fenomen&endem u jednom, ja sam i tamo vraćala knjige redovito i na vrijeme!
(i zato su me b. i l. iz knjižnice jako voljele, pa sam mogla čak na kopiranje iznositi stvari koje nisu za iznositi na kopiranje :zubo: )
"Madness in method, that's genius." F. Herbert
User avatar
Pješčana
Posts: 8262
Joined: 17 Sep 2011, 22:52
Location: Hrvaška
Contact:

19 Oct 2011, 17:35

kolike su uopće članarine u Zagrebu?
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
User avatar
A.P.
Cactus
Posts: 1937
Joined: 17 Oct 2011, 18:34

19 Oct 2011, 18:01

klonka » wrote: Neću uopće reći koliko tamo kasnim. :brukica:


Tješit ću se da sam mila majka prema nekim profesorima koji knjige drže i po koje desetljeće. :raspa:
Pa neke knjige koje sam držala za diplomske (neke držim još uvijek :o) nitko nije dizao, onak, dugo :D Ili se dignu dvaput godišnje.

A i dovoljno sam puta vidjela profesora koji je knjižničju knjigu privatizirao i sad je ponosno nosi sa sobom okolo e da bih osjećala grižnju savjesti jer držim 8 mjeseci dvije knjige :raspa: :o
Éowyn
Posts: 2430
Joined: 17 Oct 2011, 20:13

19 Oct 2011, 18:48

Pješčana » wrote:kolike su uopće članarine u Zagrebu?
50 kn
Desire makes slaves out of kings.
User avatar
Ruralna
Posts: 686
Joined: 20 Sep 2011, 18:36

19 Oct 2011, 19:22

Éowyn » wrote:
50 kn
U mom selu su duplo :rofl:
User avatar
Serenità
Posts: 1001
Joined: 18 Sep 2011, 19:33

19 Oct 2011, 20:16

Ruralna » wrote:U mom selu su duplo :rofl:
E to mi nije jasno. A fond knjiga koje ti imaš priliku posuditi i netko i Zagreba ne može se ni usporediti.
Mislim da bi čak trebali dati besplatno ljudima da se učlane, da bi poticali čitanje.
Y es que yo no quiero pasar por tu vida como las modas No se asuste señorita, nadie le ha hablado de boda...
Quiero ser tu medicina, tus silencios y tus gritos...
Tu astronauta, el primer hombre que pise tu luna Clavando una bandera de locura...
Éowyn
Posts: 2430
Joined: 17 Oct 2011, 20:13

19 Oct 2011, 20:37

Baš to, mi s jednom iskaznicom možemo posuđivati u svim knjižnicama u Zagrebu. Što nema još uvijek neki određeni dna kad je učlanjenje besplatno?
Desire makes slaves out of kings.
User avatar
Pješčana
Posts: 8262
Joined: 17 Sep 2011, 22:52
Location: Hrvaška
Contact:

19 Oct 2011, 21:45

Éowyn » wrote:
50 kn
30 kn :raspa:
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
User avatar
Ruralna
Posts: 686
Joined: 20 Sep 2011, 18:36

19 Oct 2011, 22:52

Serenità » wrote:
E to mi nije jasno. A fond knjiga koje ti imaš priliku posuditi i netko i Zagreba ne može se ni usporediti.
Mislim da bi čak trebali dati besplatno ljudima da se učlane, da bi poticali čitanje.
A pa dobro, 10 kn za čitaonicu i 100 kn za knjižnicu zbilja nije neka cifra za izdvojiti.

Ja sam protiv toga da nešto bude besplatno. Tko zna kakve bi to sve ljudove privlačilo i kako se tek onda knjige ne bi vraćale :zubo:
Evo gledam čitaonicu, ok je prostor, imaju ogroman dnevni i tjedni priliv novina, časopisa, pa svejedno 10 penzića je u stanju platiti 10 kn godišnje da bi se istom tom čitaonicom i služilo. Bit će je druge strah ući u knižnicu :zubo:
User avatar
Serenità
Posts: 1001
Joined: 18 Sep 2011, 19:33

20 Oct 2011, 13:09

Ruralna » wrote: A pa dobro, 10 kn za čitaonicu i 100 kn za knjižnicu zbilja nije neka cifra za izdvojiti.

Ja sam protiv toga da nešto bude besplatno. Tko zna kakve bi to sve ljudove privlačilo i kako se tek onda knjige ne bi vraćale :zubo:
Evo gledam čitaonicu, ok je prostor, imaju ogroman dnevni i tjedni priliv novina, časopisa, pa svejedno 10 penzića je u stanju platiti 10 kn godišnje da bi se istom tom čitaonicom i služilo. Bit će je druge strah ući u knižnicu :zubo:
Sad si me podsjetila na mog starog. Tako je on rekao za ZET da penzića uopće ne bi bilo kad bi im naplatili 2 kn kartu. :rofl:

Mislim da oni koji nisu zainteresirani za knjige uopće ne bi ni znali da je besplatno :ne zna:

Ont: Claudia Pineiro, Jarine pukotine
Nelson Jara ucjenjivao je arhitektonski ured u Buenos Airesu, tri godine nakon njegove pogibije, mlada djevojka se raspituje o njemu.
Sviđa mi se, nadam se da kraj neće sve pokvariti.
Y es que yo no quiero pasar por tu vida como las modas No se asuste señorita, nadie le ha hablado de boda...
Quiero ser tu medicina, tus silencios y tus gritos...
Tu astronauta, el primer hombre que pise tu luna Clavando una bandera de locura...
Eks
Posts: 21733
Joined: 18 Sep 2011, 18:25

21 Oct 2011, 21:05

Kakvo crno produživanje? Produžim jednom, koliko se smije i onda uredno platim zakasninu jer ne vratim ni tad. :ne zna:
User avatar
Ruralna
Posts: 686
Joined: 20 Sep 2011, 18:36

21 Oct 2011, 23:20

Ja sam grozna. Kao nisam se mogla odlučiti koju sljedeću knjigu s police da dokrajčim, pa sam uzela još dvije :zubo:

Bilo bi najbolje da dam otkaz i doma čitam u miru neko vrijeme.
User avatar
blaze
Posts: 2370
Joined: 20 Sep 2011, 23:00

21 Oct 2011, 23:48

meni je jednom došao na vrata čovjek s aktovkom i zatražio da vratim lotmana (teorija književnosti), kojeg sam doma držala dvije godine. ne šalite se s knjižnicom medveščak :zubo:
danas trkeljam! poklon uz jutarnji naklon
User avatar
Ruralna
Posts: 686
Joined: 20 Sep 2011, 18:36

21 Oct 2011, 23:52

blaze » wrote:meni je jednom došao na vrata čovjek s aktovkom i zatražio da vratim lotmana (teorija književnosti), kojeg sam doma držala dvije godine. ne šalite se s knjižnicom medveščak :zubo:
:rofl:

Kada sam ja još bila u nižim razredima osnovne škole, teta koja je radila u dječjoj knjižnici je jako ozbiljno shvaćala svoj posao, doslovce bi išla u pratnji policije u posjetu zaboravnoj dječici koja su se oglušila na opomene :zubo:
User avatar
Serenità
Posts: 1001
Joined: 18 Sep 2011, 19:33

21 Oct 2011, 23:58

Ruralna » wrote: :rofl:

Kada sam ja još bila u nižim razredima osnovne škole, teta koja je radila u dječjoj knjižnici je jako ozbiljno shvaćala svoj posao, doslovce bi išla u pratnji policije u posjetu zaboravnoj dječici koja su se oglušila na opomene :zubo:
Nama su ljudi iz razreda koji su posjećivali knjižnicu donosili popis onih koji kasne s vraćanjem. Nitko nije pretjerano obadivao na to. :D
Y es que yo no quiero pasar por tu vida como las modas No se asuste señorita, nadie le ha hablado de boda...
Quiero ser tu medicina, tus silencios y tus gritos...
Tu astronauta, el primer hombre que pise tu luna Clavando una bandera de locura...
User avatar
dejzi
Posts: 4649
Joined: 17 Sep 2011, 23:30

22 Oct 2011, 00:51

Sve mi se više čini da nam treba topik o odnosu s knjižnicom. Ili nešto tako.

Jeste vi u vašim knjižnicama imali dane kad se radila čistka pa bi stavili košaru s knjigama koje si mogao zauvijek odnijet kući? :love:
Hand over the chocolate and nobody gets hurt.
User avatar
Serenità
Posts: 1001
Joined: 18 Sep 2011, 19:33

22 Oct 2011, 02:10

dejzi » wrote:Sve mi se više čini da nam treba topik o odnosu s knjižnicom. Ili nešto tako.

Jeste vi u vašim knjižnicama imali dane kad se radila čistka pa bi stavili košaru s knjigama koje si mogao zauvijek odnijet kući? :love:
Ne baš, osim ako se ne računa Kraljica lijepa što je slučajno ostala kod mene.
Brata sam nagovarala pola godine da je donese parolom: Nije lektira, ima ih puno, nitko ih ne čita. :zubo:
Y es que yo no quiero pasar por tu vida como las modas No se asuste señorita, nadie le ha hablado de boda...
Quiero ser tu medicina, tus silencios y tus gritos...
Tu astronauta, el primer hombre que pise tu luna Clavando una bandera de locura...
User avatar
Melody
Posts: 1189
Joined: 17 Sep 2011, 23:31

22 Oct 2011, 15:31

Trenutno na mom noćnom ormariću Doris Lessing - Kako sam preživjela, po drugi put, čitala sam jednom poodavno ovu knjigu.
Volim Doris :cerek:
No trkeljanje. If trkeljanje a trkeljanje, trkeljanje the trkeljanje.
User avatar
ElliQuinn
Felis nebulosa
Posts: 5424
Joined: 18 Sep 2011, 11:56
Location: Na raskršću, upravo krećem u svim smjerovima.

22 Oct 2011, 17:14

dejzi » wrote:Sve mi se više čini da nam treba topik o odnosu s knjižnicom. Ili nešto tako.

Jeste vi u vašim knjižnicama imali dane kad se radila čistka pa bi stavili košaru s knjigama koje si mogao zauvijek odnijet kući? :love:
Moja je mama nakupovala knjiga po pet kuna tako. Na čistku iz devedesetih nisu zvali. Ako si nabasao na knjige na smetlištu i probrao koju - super, ako nisi, nije bitno.
Light up, as if you have a choice.

Pričuvni moderator.
Post Reply