Izolacija - kako se nosite s viškom vremena?

Razgovor ugodni, divan natenane
User avatar
miky0
ST Leader
Posts: 10897
Joined: 29 Sep 2012, 09:38
Been thanked: 4 times

10 Apr 2020, 18:59

U ovih gotovo mjesec dana radne neaktivnosti i izolacije u stanu gdje stanujem sa zenom, a ona radi pola dana, pronasao sam novu zabavu koju sam sinoc - unistio, jer mi je dosadilo :misli:

Pogledao sam dosta filmova, ali opcenito nisam neki veliki fan filmova.

Trazio sam dalje kako si ispuniti vrijeme i naletio sam na neku reklamu neke strateske igrice na fejsu - Call of War, i zarazio sam se, igrao sam je 7 dana u komadu po cili dan.

Igrica je strateska, ratna (WWII) zabavna online.

Izabrao jugoslaviju, bila je slobodna te uletija :)
Vodi se igra tako da se trebaju skupljati resursi u dobrima, kao hrani i nekim drugim glupostima da mozes graditi svoju vojsku, ali u planiranju gradnje trebas biti oprezan, jer ulaganje u krivo naoruzanje moze biti pogubno - to sam ustanovio kasnije, a na to cu se jos vratiti.

Dakle, ja lijepo ulazem, gradim i na srecu od ostalih susjeda nitko me ne napada tako da sam 2-3 dana bildao armiju i bio sam odlican - barem prividno. Nakon 2-3 dana cekanja meni dosadilo voditi ratnu stratesku igricu i to bez rata i tako ja odlucih napasti Albaniju, jer je mala i eto je pala za manje od ure vremena, kad ono vijest da su dosta zemalja stavile embargo na trgovinu (to je problem radi resursa), napadnem ja Grcku, i nakon nesto zilavije borbe, uzmem cijelu kontinentalnu a ostavim otoke, nakon toga napadnem Bugarsku, zapravo ono sto je od nje ostalo, samo dvije provincije, jer je ostalo okupirala Rumunjska, i odlucih se na napad na Madjarsku, padne i ona vrlo lako i brzo, sada vec sve losije stojim sa resursima, ali eto ipak se odlucim za kobni napad na Tursku, ali sa ciljem da im uzmem samo Istanbul, cijela turska je velika skoro kao cijela Europa i to bi bilo poprilicno suicidalno, ali sam mislio da ce se i njihov igrac sloziti s tim da se oprosti od tog jednog malog dijela svoje zemlje :) ali je to bilo poprilicno naivno. Takav rat me je kostao gubitka pola cijele vojske koju sam izgradio a najveci promasaj je bio ulaganje u avione koji su dobri samo za morsko djelovanje, a ne u kopneno - sto je kljucan razlog poraza.
Sinoc sam se odlucio na zadnji potez, napao sam sve ostale susjedne zemlje i zatvorio sam laptop, a ujutro sam ga otvorio da vidim sta je ostalo od te moje juge. Nista. Nafetali su je, svaki susjed je uzeo po dio.

Naprosto ti bude zao sto je to samo igrica :zubo:

Kako vi gubite dane :kokice:


User avatar
Marsovac7
Svemirka
Posts: 751
Joined: 27 Mar 2019, 16:14
Location: Negdje u svemiru
Has thanked: 7 times
Been thanked: 4 times
Gender:

10 Apr 2020, 19:06

Ja nemam viška, nego manjka vremena. Ne pitajte kako, ni meni nije jasno. :D
Wow, postala sam moderatorica. :)
User avatar
MmeTipfeler
Posts: 9913
Joined: 23 Mar 2012, 21:20

10 Apr 2020, 19:10

Višak vremena? Što je to? :D
User avatar
Stitch
Head Honcho
Posts: 16389
Joined: 17 Sep 2011, 23:06
Has thanked: 42 times
Been thanked: 31 times
Gender:
Contact:

11 Apr 2020, 00:05

Marsovac7 wrote:
10 Apr 2020, 19:06
Ja nemam viška, nego manjka vremena. Ne pitajte kako, ni meni nije jasno. :D
Također. Ni dosad nisam često izlazio, a radio sam stalno, znao sam čitav dan za kompjutorom provesti. K tomu, svi su se projekti zbog raznih razloga razvukli i morali smo ih mijenjati i dopunjavati.
Potpisi su za budale.
User avatar
Stitch
Head Honcho
Posts: 16389
Joined: 17 Sep 2011, 23:06
Has thanked: 42 times
Been thanked: 31 times
Gender:
Contact:

11 Apr 2020, 01:29

miky0 wrote:
10 Apr 2020, 18:59
U ovih gotovo mjesec dana radne neaktivnosti i izolacije u stanu gdje stanujem sa zenom, a ona radi pola dana, pronasao sam novu zabavu koju sam sinoc - unistio, jer mi je dosadilo :misli:
Za tebe znam što radiš i koliko radiš pa vjerujem da ti ova stanka teško pada. Naviknuo si se na jurcanje čas na jednu, čas na drugu stranu, od jutra do mraka. Što vrijeme ne iskoristiš za zbližavanje s obitelji? Druži se što više sa svojima, shvati to kao dobrodošao godišnji odmor. Ja ženi kažem: "Sad smo na medenom mjesecu!" I nije nam dosadno niti sve ovo shvaćamo kao kaznu. Upravo suprotno, lijepo nam je. :cerek:

Danas mi frendica veli da joj starci izvode pizdarije jer ne znaju što će sa sobom. Svako malo idu u trgovinu ili apoteku, po stvari koje im uopće ne trebaju. I riskiraju da pokupe krajnje opasnu boleštinu. Karantena zahtijeva pamet i strpljenje. U ovoj situaciji stajanje u mjestu daleko je mudrije nego korak u pogrešnom smjeru. :)
Potpisi su za budale.
User avatar
miky0
ST Leader
Posts: 10897
Joined: 29 Sep 2012, 09:38
Been thanked: 4 times

12 Apr 2020, 23:34

Slazem se, ne idem do svojih, nekako sam se izolirao sa zenom i nikud ne idemo, osim nje ali samo na posao i doma. Malog smo poslali u babe i dide cim je skola zatvorena, jer je to mala sredina a i njihova kuca je u osami u brelima tako da su i fizicki dislocirani te vjerujemo da je njima tamo i najbolje i najsigurnije.

Moram priznat da nisam zna da mogu bit toliko dugo zatvoren sa zenom a da je ne ubijem, i ide nam dobro 👍😁 za sad.

Najgore mi je 8 do 16 do kad ona radi, ali odlucio sam sto cu, polozit cu za upravitelja tereta te cu narucit knjigu koja treba doc iz zagreba, imam taman misec dana fore da je nabubam i izadjem na ispit u HOKu ili HGKu, ne mogu se sitit koje je udruzenje u Ilici, a ispit bi trebao biti kroz svibanj, ako se korona primiri 🤔
User avatar
Stitch
Head Honcho
Posts: 16389
Joined: 17 Sep 2011, 23:06
Has thanked: 42 times
Been thanked: 31 times
Gender:
Contact:

13 Apr 2020, 00:24

Bravo. :top:
Potpisi su za budale.
Post Reply