Toliko toga, da je teško...

O djeci, brigama i radostima roditeljstva
User avatar
Herbicidna
Posts: 1099
Joined: 08 Feb 2017, 17:20

26 Feb 2017, 20:29

Pročitah ovaj članak u Jutarnjem...
Ostadoh fascinirana, ni mi sve jasno do kraja. Na YouTubeu nađoh ovaj video, imam podijeljene osjećaje, u jednu ruku se divim predanosti dotične, u drugu ruku je suludo i jadna dječica... :zvrko: :lol:

transkript iz videa na 1:36: "Ja, Entoni, ambasador Roma, osjećam se odgovornim za bijedu, društvo u kojem živim i ne prebacujem odgovornost na druge, kriv sam ako se aktivno ne primim posla."

Ne znam, doslovce ne znam ča da mislim... :ne zna:


User avatar
Quark
Informatičar starog kova
Posts: 1860
Joined: 20 Oct 2015, 19:19
Has thanked: 2 times
Been thanked: 4 times

28 Feb 2017, 13:58

joj, pročita san cili ovaj članak baš prije dan dva... pa ta nije normalna :)
TDK MA-XG najbolja kazeta na svitu.
User avatar
Herbicidna
Posts: 1099
Joined: 08 Feb 2017, 17:20

28 Feb 2017, 14:20

Bio je prilog sinoć na RTL Direktu. Osvrnuli su se na frku koju je zakuhala u Varaždinskoj županiji. Naglasak je bio na tome da ona mlati lovu na toj udruzi. Nisu uopće ulazili u to kakav je to program i što to ona svesrdno promovira.

Najjači dio članka iz Jutarnjeg mi je:
U ožujku 2014. predsjednik Svjetskog dječjeg parlamenta, počasni predsjednik i prva dama trebali su nastupiti u emisiju “Ni mi je jasno”, koju je na Mreži TV u to doba vodio Predrag Raos. Međutim, emisija nikada nije bila emitirana jer je ono što se dogodilo za autora bilo previše te ju je, umjesto u eter, poslao institucijama koje se bave zaštitom djece.

Naime, u studiju su s Raosom sjedila samo djeca te su razgovarali o tom “hrvatskom brendu ljudskih vrijednosti i lijepog ponašanja”, o ambasadorima i toleranciji te tituliranju, a Raosa je zanimalo koliko djeca uopće razumiju to o čemu govore. Nakon 15 minuta emisije Daniela Ninčević, koja je dovela djecu, uletjela je u studio, prekinula snimanje te praktički smijenila vodeće ljude svoje organizacije.

- Amelija ne zna što je prva dama. Nemam riječi, Amelija. Nemam riječi! A počasni predsjednik zijeva! Ovo je grozno. Grozni ste! Vi ste troje katastrofa. Ja s vama više ne želim raditi. Svi troje više ne sudjelujete u Parlamentu - grmjela je pored zabezeknutog Raosa: prva dama je, naime, imala 7 godina. Predsjednik i počasni predsjednik također su više-manje bili njezini vršnjaci koji su se tijekom snimanja ogledavali po TV studiju, a jedan je zijevnuo.
e, to je snimka koju želim vidit :S
User avatar
Donna Sole
Posts: 3242
Joined: 30 Sep 2011, 23:18
Location: Virgin Valley
Been thanked: 1 time

28 Feb 2017, 15:05

Nisam upoznata s ovim, evo tek sad pogledala članak. Imaju li ta djeca roditelje pa da se neko pozabavi jesu li zaslužili imati djecu?

Inače, nemam tolerancije prema ljudima koji djeci kradu djetinjstvo . U to spadaju "zvjezdice" i slični šou programi s djecom. Gdje onda bude dječja pravobraniteljica?
kurvanjski avatar, a
User avatar
Herbicidna
Posts: 1099
Joined: 08 Feb 2017, 17:20

28 Feb 2017, 15:15

Chilimama wrote:
28 Feb 2017, 15:05
Nisam upoznata s ovim, evo tek sad pogledala članak. Imaju li ta djeca roditelje pa da se neko pozabavi jesu li zaslužili imati djecu?

Inače, nemam tolerancije prema ljudima koji djeci kradu djetinjstvo . U to spadaju "zvjezdice" i slični šou programi s djecom. Gdje onda bude dječja pravobraniteljica?
Program je okvirno kao super jer se djeca uče lijepom ponašanju, onak "bečka škola": jedna od terapijskih metoda im je plesanje valcera. Kako su došli do tog nekakavog parlamenta di si platiš titulu i kako je to "djetinjstvo iz snova" mi nikak nije jasno. :ne zna:
Pravobraniteljica je jučer za RTL izjavila da već par godina zna za ovaj slučaj...
User avatar
Quark
Informatičar starog kova
Posts: 1860
Joined: 20 Oct 2015, 19:19
Has thanked: 2 times
Been thanked: 4 times

28 Feb 2017, 16:12

ne znan kako to gori u zagrebu, ali ode u šibeniku da se neko nekom takne u dite krvi bi mu se napilo... zato taka sranja i prolazu gori di su ljudi "fini". bolje bit divlji viruj ti men
TDK MA-XG najbolja kazeta na svitu.
User avatar
Donna Sole
Posts: 3242
Joined: 30 Sep 2011, 23:18
Location: Virgin Valley
Been thanked: 1 time

28 Feb 2017, 17:46

Herbicidna wrote:
28 Feb 2017, 15:15
Program je okvirno kao super jer se djeca uče lijepom ponašanju, onak "bečka škola": jedna od terapijskih metoda im je plesanje valcera. Kako su došli do tog nekakavog parlamenta di si platiš titulu i kako je to "djetinjstvo iz snova" mi nikak nije jasno. :ne zna:
Pravobraniteljica je jučer za RTL izjavila da već par godina zna za ovaj slučaj...
OK, to bečka škola, sve pet. Titule me zbunjuju i ne vidim dobro u tome. S jedne strane dobiju na pristojnosti, a s druge ne znam kako je dobro da dijete dobije titulu? ono, kupi mama i tata? I to onda podržava slijedom i kupovinu diploma, pozicija, radnih mjesta..Može li dijete vrtićke dobi, naučeno na protekciju ostvariti snažniji karakter ?

Ne sviđa mi se to.
kurvanjski avatar, a
User avatar
MmeTipfeler
Posts: 9913
Joined: 23 Mar 2012, 21:20

28 Feb 2017, 18:32

Nisam u stanju pročitati članak do kraja. došla sam do drugog slučaja, do "učiteljice građanskog odgoja jedne zagrebačke škole". Žene s 20 godina iskustva. No, bravo. Ni ona, nakon 20 godina iskustva, ni prije spomenuta voditeljica dječjeg vrtića, ne sjećam se godina iskustva, ako taj podatak i jest naveden, nisu primijetile da se pojam "odgovornost" teško može uvrstiti u tzv. emocionalni odgoj. A upravo je na tom pojmu baziran cijeli cirkus - igra titulama i svime ostalim.

Jebeš Gutenberga i demokraciju! Lijepo treba pismenost vratiti u samostane i uspostaviti prosvijećeni apsolutizam. Ili bar uvesti test inteligencije pri upisu na visoke škole.
User avatar
Stitch
Head Honcho
Posts: 16389
Joined: 17 Sep 2011, 23:06
Has thanked: 42 times
Been thanked: 31 times
Gender:
Contact:

28 Feb 2017, 18:37

Cijeli je projekt glupost. Uspješan je samo zato što igra na malograđanštinu. I tipično roditeljsko uvjerenje da su im djeca nešto posebno. Bogomdana svjetska čuda, u najmanju ruku.
Potpisi su za budale.
Eks
Posts: 21733
Joined: 18 Sep 2011, 18:25

28 Feb 2017, 18:57

Meni ni oni videi gdje neke curice objašnjavaju što je feminizam i vrlo elaborirano ukazuju na društvene probleme nisu neka špica. Petogodišnje dijete se treba igrati igračkama i najveći domet mu treba biti čitanje, a ne recitiranje političkih parola svojih roditelja.
User avatar
ElliQuinn
Felis nebulosa
Posts: 5424
Joined: 18 Sep 2011, 11:56
Location: Na raskršću, upravo krećem u svim smjerovima.

28 Feb 2017, 21:15

Lokacija, lokacija, lokacija. Da je žena rođena u SAD-u, sad bi im ona, a ne Donald, bila predsjednikom. :D
Koja megalomanija.
Light up, as if you have a choice.

Pričuvni moderator.
User avatar
nina williams
Posts: 2961
Joined: 13 Oct 2011, 18:01
Has thanked: 1 time

01 Mar 2017, 03:56

Herbicidna wrote:
26 Feb 2017, 20:29
Pročitah ovaj članak u Jutarnjem...
(...)
Ne znam, doslovce ne znam ča da mislim... :ne zna:
Bome si me fino navukla kad sam zadnji put bila tu. :zubo:
Dakle, pročitala sam. :mama:
I mislim da mi nije posve jasno ko je luđi, ta prevarantica il ova koja ju je dovela u vrtić (i oni drugi koji su je dovodili u škole) il novinarka koja je napisala gotovo 7000 (Je brojala sam! Dobro, ne ja neg Word, al kopi-pejstala sam!) riječi na totalno nesiviso način il ja koja sam to čitala.
Iz napisanog mi se čini kao da toj Danieli nisu sve ovce na broju, al ima nos za poso.
A roditelji...počesto danas to nije normalna kategorija. :zubo: Znam ih nekoliko koji su svašta pričali protiv montesori i valdorfskih vrtića, a sad im klinci idu tamo. Da stvar bude bolja, neki od njih još uvijek pričaju protiv tih vrtića. Roditelji starije djece pod normalno smatraju da oni čitaju i pišu lektire čak i srednjoškolcima.
Nažalost, kao što se da iz članka vidjet, ni učitelji nisu imuni na pizdarije.
User avatar
Quark
Informatičar starog kova
Posts: 1860
Joined: 20 Oct 2015, 19:19
Has thanked: 2 times
Been thanked: 4 times

01 Mar 2017, 08:25

Stitch wrote:
28 Feb 2017, 18:37
Uspješan je samo zato što igra na malograđanštinu.
Upotrijebimo ispravniji termin: snobizam.
TDK MA-XG najbolja kazeta na svitu.
User avatar
Stitch
Head Honcho
Posts: 16389
Joined: 17 Sep 2011, 23:06
Has thanked: 42 times
Been thanked: 31 times
Gender:
Contact:

01 Mar 2017, 08:28

Može. U svakom slučaju, ključne su riječi oponašanje i izigravanje elite. :)
Potpisi su za budale.
User avatar
Donna Sole
Posts: 3242
Joined: 30 Sep 2011, 23:18
Location: Virgin Valley
Been thanked: 1 time

01 Mar 2017, 08:52

Svakoj budali svoje veselje.
kurvanjski avatar, a
User avatar
haram
persona non grata
Posts: 4820
Joined: 24 Jul 2015, 04:13
Location: scorched earth

05 Mar 2017, 10:02

"U posljednjih nekoliko godina više stotina, možda i tisuća djece, prošlo je kroz program koji je osmislila Daniela Ninčević (44), diplomirana ekonomistica, bivša bankarica i članica uprave Kamenskog."

- jel ovo samo meni zapalo za oko, ili...?

Neznam, članak sam pročitao napreskokce tako da se nebih usudio suditi koju presudu treba izvršiti :zubo: (indikativan mi je i stav Raosa buraza), ali s ovom premisom bih se složio:
"Koncentriramo se na njihov motorički i spoznajni razvoj, a emotivni potpuno zanemarujemo."

Jep, rekao bih da je istina da ovo društvo odavno odgaja emotivne bogalje jer se koncentrira na stvaranje mašina za pogon konzumerističkog sustava koji je sam sebi svrha i u kojem tek neka ne tako imaginarna vrhovna kasta bere vrhnje da bi ostvarila vlastitu ljudskost u svim svojim dimenzijama.
Jesam to preapstraktno iskazao? Ako jesam, sa zadovoljstvom ću objasniti nedoumice vezane uz konkretnije detalje. :)
Čini mi se i da političarska struka zdušno podržava taj nazoviprojekt čisto zato jer njima samima gadovima jednim uhljebljenima pruža nekakav etički legitimitet, premda realno gledano zaslužuju da trunu u paklu svi odreda.



ajme meni, ovaj haram 2.0 beta već i meni budi trnce u papcima :cerek:
what we've got here is failure to communicate
User avatar
Mugen
Posts: 286
Joined: 14 Jan 2017, 16:01

05 May 2017, 21:48

Herbicidna wrote:
26 Feb 2017, 20:29
YouTubeu nađoh ovaj video



Ne znam, doslovce ne znam ča da mislim... :ne zna:

Ni ja. Čudovišno dijete, zalutala srednjoškolka među djecom, prekrštavanje prije plesa... WTFF? :confused:
Venus sort of just wants to shop online for makeup.
User avatar
haram
persona non grata
Posts: 4820
Joined: 24 Jul 2015, 04:13
Location: scorched earth

06 May 2017, 01:08

Mugen wrote:
05 May 2017, 21:48
Ni ja. Čudovišno dijete, zalutala srednjoškolka među djecom, prekrštavanje prije plesa... WTFF? :confused:
Zar ti nije Entoni, ambasador Roma, sve objasnio? :D
what we've got here is failure to communicate
User avatar
Riona
Posts: 4078
Joined: 25 Feb 2017, 09:01
Location: Zagreb

06 May 2017, 11:42

Ko će tu :puke: gledat do kraja. :facepalm:
Meni je ta ženska sitni prevarant - u "boljoj" varijanti bolesna. Što joj je uspjelo malo na krupnije, ide na dušu onima koji nešto odlučuju u toj sferi. Jezivo je što su u tom điru djeca, a ne bakar(ili nešto ukradivo) ili čista lova. Ona veselo živi svoj neki san o "Ja sam divna princeza" priči, a usput ubire lovu i namješta svoju dječjicu na izmišljene položaje. Sve skupa zgodno, samo se izmišljotina plaća.
Ona je navikla na život "kruha bez motike" pa samo jedri istim pravcem. Nadam se da se udomila negdje i da ima bogatog muža; bar neće, valjda, zajebavat se sa tuđom djecom.
"Mama, zašto mi ne bismo imali djetinjstvo iz snova?" Image
Post Reply