..jel se ovdje ko razumije u fotoaparate..

Lica spaljena od blica...
User avatar
..a unda
Undaminator
Posts: 21246
Joined: 18 Sep 2011, 16:27

13 Oct 2014, 21:29

..eto, cim se malo poprica nesto se i rijesi. ko zna, mozda uleti i neki d600..d1..ko zna.. :D


User avatar
Euklid
old school
Posts: 15047
Joined: 04 Jun 2012, 18:13
Location: una ballata del mare salato

13 Oct 2014, 21:39

..a unda wrote: pa da. mislim da znam koja je to cura. a ako ne znam, znam ko zna.. :D
Lidija Žižić, nju ti znaju svi u Splitu... koji se bave fotografijom... :zubo:
'if you fall, i'll be there' (floor)
MightyMe
Posts: 5232
Joined: 07 Oct 2011, 15:32

13 Oct 2014, 21:41

Ma to je prošle godine u 7. misec stavila, mogla ga je 3 puta prodat do sad.
User avatar
..a unda
Undaminator
Posts: 21246
Joined: 18 Sep 2011, 16:27

13 Oct 2014, 21:46

MightyMe wrote:Ma to je prošle godine u 7. misec stavila, mogla ga je 3 puta prodat do sad.
..al izgleda da nije. :kokice:

da mogu sacekao bih do sljedece godine, spustila bi mu cijenu jos za iljadu najmanje.. :D
User avatar
..a unda
Undaminator
Posts: 21246
Joined: 18 Sep 2011, 16:27

13 Oct 2014, 21:49

Euklid wrote:
Lidija Žižić, nju ti znaju svi u Splitu... koji se bave fotografijom... :zubo:
pa eto, ja ili ne znam ili se ne bavim fotografijom. :D ..ali neki zizic se jest bavio fotografijom, e sad, sta mu je ona, ne znam.. :D

ima tih fotografa danas kolko oces. kao i pjevaca. kad ne znas sta ces ili pivaj il fotografiraj, snimaj.. :D
User avatar
Stitch
Head Honcho
Posts: 16389
Joined: 17 Sep 2011, 23:06
Has thanked: 42 times
Been thanked: 31 times
Gender:
Contact:

13 Oct 2014, 22:31

Zmaj021 wrote:
carl zeiss? ajmee.. možda ako napravi (i proda) bundu od mačećeg krzna.. il tako nešto :D
Pa što? Ionako kuka da ih ima previše. :D
..a unda wrote: ..ne, ne..imam klasicni..klasicne nikone i to :D i mislim ih pustit u opticaj, ali ovo mi treba za komercijalu i sad, eto..

imam ijasiku,onu dvooku..tj, bar sam je imao negdje. odlicna je jasika. racvijace sam muckam..:D
Hoćeš i moju? :zubo:
Potpisi su za budale.
visekratni klon
Posts: 7861
Joined: 14 Aug 2013, 11:45

13 Oct 2014, 22:43

Sigurno im je krzno sjajno, njegovano, dakle kvalitetno. :zubo:
User avatar
karambol
Posts: 8110
Joined: 09 Jan 2012, 12:55

13 Oct 2014, 23:10

visekratni klon wrote:Sigurno im je krzno sjajno, njegovano, dakle kvalitetno. :zubo:
To su japanske mačke te yashice, a? :zubo:
To su dovukli ovi japanski turisti što bazaju u japankama i slikavaju tabletima? :zubo:
Ja cijeli život sanjam kako odlazim uz rijeku starim parobrodom koji vozi sol
I da nosim jednu davnu nikad prežaljenu ljubav tanku, dugačku cigaru i par mamuza od zlata...
visekratni klon
Posts: 7861
Joined: 14 Aug 2013, 11:45

13 Oct 2014, 23:13

karambol wrote:
To su japanske mačke te yashice, a? :zubo:
To su dovukli ovi japanski turisti što bazaju u japankama i slikavaju tabletima? :zubo:
Undine? Ne vjerujem. Pitam se jesu li sve domaće ili ima koja čupava mješanka. Znam ih ja vidim nekad te čupave, to se valjda parilo s nečijim perzijskim mačkom odbjeglim od kuće. :zubo:
User avatar
..a unda
Undaminator
Posts: 21246
Joined: 18 Sep 2011, 16:27

28 Oct 2014, 22:54

..canon 60D? :facepalm: ..s nekim zumom, nesto, ne znam..od 6-miljun mm.. :facepalm:
User avatar
karambol
Posts: 8110
Joined: 09 Jan 2012, 12:55

28 Oct 2014, 23:05

..a unda » wrote:..canon 60D? :facepalm: ..s nekim zumom, nesto, ne znam..od 6-miljun mm.. :facepalm:
Ima mi frend. To ti je kao Škoda Superb. Best buy među poslovnim limuzinama, a nije Bentley, S klasa ili Audi A8...

Lightweigt opcije za profiće i super za entuzijaste. :D
Ja cijeli život sanjam kako odlazim uz rijeku starim parobrodom koji vozi sol
I da nosim jednu davnu nikad prežaljenu ljubav tanku, dugačku cigaru i par mamuza od zlata...
User avatar
..a unda
Undaminator
Posts: 21246
Joined: 18 Sep 2011, 16:27

29 Oct 2014, 11:45

karambol » wrote:
Ima mi frend. To ti je kao Škoda Superb. Best buy među poslovnim limuzinama, a nije Bentley, S klasa ili Audi A8...

Lightweigt opcije za profiće i super za entuzijaste. :D
..a da? valja nesto? ne znam, sve mi je to napola, neki kompromisi, ovo, ono..mozda bolje kupit nekog skupljeg idiota.
mislim, je nesto se dobije s njim za tu cijenu, neka dva objektiva mislim, dva zuma kolko sam uspio shvatit, eto upotreblivi su, ali jezim se tih nekih zumova.. ne znam..ne znam..bojim se da cu bit osudjen na taj aparat za duze vremena.
a treba mi tu jos i pizdarija osatlih, akcesorajza..

a opet, kad je takva situacija, njega izamortirat, skupit s njim neku lovu pa onda nabavit nesto konkretno? :kokice:
User avatar
karambol
Posts: 8110
Joined: 09 Jan 2012, 12:55

29 Oct 2014, 12:06

Pa, on s tim radi skroz dobre fotke i nekog vraga i naplaćuje. :D

Ovo mi je ok tekst o tom strojčeku...
Ja cijeli život sanjam kako odlazim uz rijeku starim parobrodom koji vozi sol
I da nosim jednu davnu nikad prežaljenu ljubav tanku, dugačku cigaru i par mamuza od zlata...
User avatar
Euklid
old school
Posts: 15047
Joined: 04 Jun 2012, 18:13
Location: una ballata del mare salato

29 Oct 2014, 12:18

..a unda » wrote:..canon 60D? :facepalm: ..s nekim zumom, nesto, ne znam..od 6-miljun mm.. :facepalm:
prvo nas gnjaviš da bi puni format a onda nađeš fotić koji je APS-C... :facepalm:
'if you fall, i'll be there' (floor)
User avatar
..a unda
Undaminator
Posts: 21246
Joined: 18 Sep 2011, 16:27

29 Oct 2014, 13:08

Euklid » wrote:
prvo nas gnjaviš da bi puni format a onda nađeš fotić koji je APS-C... :facepalm:
pa kad su skupi puni formati. oni polovni su sumnjivi.. :kokice:

kupa je uopce ta digitalija, skupa. a nije dobra. :kokice:
User avatar
..a unda
Undaminator
Posts: 21246
Joined: 18 Sep 2011, 16:27

29 Oct 2014, 13:14

karambol » wrote:Pa, on s tim radi skroz dobre fotke i nekog vraga i naplaćuje. :D

Ovo mi je ok tekst o tom strojčeku...
..ma je, da se s tim nesto radit. ali..eto, ne znam, sve je to malo ovoga, malo onoga, a ono kad ti zatreba stvarno, mos se slikat.. :D
User avatar
Zmaj021
Posts: 3509
Joined: 25 Oct 2011, 17:51

29 Oct 2014, 13:39

..a unda wrote: ..ma je, da se s tim nesto radit. ali..eto, ne znam, sve je to malo ovoga, malo onoga, a ono kad ti zatreba stvarno, mos se slikat.. :D
a šta bi radio? moraš malo to sa sobom.. :D

kontam da imaš neki plan, al bi još to malo proširio, nazidao.. do otprilike onog sve i sad :D
User avatar
..a unda
Undaminator
Posts: 21246
Joined: 18 Sep 2011, 16:27

29 Oct 2014, 13:58

Zmaj021 » wrote:
a šta bi radio? moraš malo to sa sobom.. :D

kontam da imaš neki plan, al bi još to malo proširio, nazidao.. do otprilike onog sve i sad :D
..kako sta bi radio? pa ne bi zbuku nanosio foto aparatom.. :D
meni nije to jasno..sta ces snimat. kako sta cu snimat.. sto god mi padne na pamet. :D
mislim , ne mislim sad radit neku specijalnu fotorografiju, snimat atome ili utltraljubicasto nesto.. :D

..ono sto mene zanima jest sto veci format i sto veca svjetlosna moc. eto, samo to. nista drugo mi ne treba.. :D
i ajd, neki objektiv sta mi nece radit cuda, nego da bude, ono, objektiv, jel..a ne da moram i tu bit izgubljen u prijevodu. :D
User avatar
Zmaj021
Posts: 3509
Joined: 25 Oct 2011, 17:51

29 Oct 2014, 14:40

..a unda wrote: ..kako sta bi radio? pa ne bi zbuku nanosio foto aparatom.. :D
meni nije to jasno..sta ces snimat. kako sta cu snimat.. sto god mi padne na pamet. :D
mislim , ne mislim sad radit neku specijalnu fotorografiju, snimat atome ili utltraljubicasto nesto.. :D

..ono sto mene zanima jest sto veci format i sto veca svjetlosna moc. eto, samo to. nista drugo mi ne treba.. :D
i ajd, neki objektiv sta mi nece radit cuda, nego da bude, ono, objektiv, jel..a ne da moram i tu bit izgubljen u prijevodu. :D
pitanje je bilo šta bi radio, jebem te.. :D :D
ne samo snimao, nego šta bi od snimaka. oš ih izrađivat (i u kojem formatu), prodavat u dig. obliku, šta ja znam.. mislim, ti ne znaš ništa, a hoš nešto :D

što veća svjetlosna moć.. magla :D

moja preporuka bi bila da pratiš oglase i kad vidiš šta ima u ponudi da ideš gledat testove tih konkretnih aparata. imaš na kenrokvelovom sajtu solidno urađene komparativne testove za različite iso vrijednosti i sl.
User avatar
Beau
Posts: 7172
Joined: 28 Sep 2011, 10:43

29 Oct 2014, 14:47

i mene zanima šta bi radio s time. ono, računam da vidiš tu nekakav posao, korist.
i šta bi slikavao. ok, svašta.
al evo, štaš prvo ić slikat kad dobiješ aparat? :rofl: :zubo:
(osim mačaka (mačaka životinja :o ))
User avatar
..a unda
Undaminator
Posts: 21246
Joined: 18 Sep 2011, 16:27

29 Oct 2014, 18:55

Zmaj021 » wrote:
pitanje je bilo šta bi radio, jebem te.. :D :D
ne samo snimao, nego šta bi od snimaka. oš ih izrađivat (i u kojem formatu), prodavat u dig. obliku, šta ja znam.. mislim, ti ne znaš ništa, a hoš nešto :D
pa sta ja znam sta bih od fotki. nesto bih, :D
pa i izradjivat cu ih, al cekaj malo, nije to tako danas jednostavno. jel ti znas kolko dodje kvalitetni print fotki? ne ovo, kupi printer i printaj, neko sa svim onom koatinzima, nekim tintama bas za to? i to ono, neki format od 24x30 pa na dalje.. :D
jebate, kredit moras za to dignut, kredit.. :D

meni jos nije jasno to pitanje..sta bi radio. :D ..cuda, mujo, cuda.. eto sta bih radio.. :D :D
što veća svjetlosna moć.. magla :D
..sta. :kokice:
moja preporuka bi bila da pratiš oglase i kad vidiš šta ima u ponudi da ideš gledat testove tih konkretnih aparata. imaš na kenrokvelovom sajtu solidno urađene komparativne testove za različite iso vrijednosti i sl.
ma gledam oglase i sve gledam i testove i sve i.. ajme. :D

ta digitalija je tako precijenjena, ono za nevjerovat.

i jos mi je tu ejdan problem sto moram imat racun. na ovim oglasima uglavnom ne daju racune. ono, tesko se to da nac..
User avatar
Zmaj021
Posts: 3509
Joined: 25 Oct 2011, 17:51

29 Oct 2014, 20:15

..a unda » wrote: pa sta ja znam sta bih od fotki. nesto bih, :D
pa i izradjivat cu ih, al cekaj malo, nije to tako danas jednostavno. jel ti znas kolko dodje kvalitetni print fotki? ne ovo, kupi printer i printaj, neko sa svim onom koatinzima, nekim tintama bas za to? i to ono, neki format od 24x30 pa na dalje.. :D
jebate, kredit moras za to dignut, kredit.. :D

meni jos nije jasno to pitanje..sta bi radio. :D ..cuda, mujo, cuda.. eto sta bih radio.. :D :D
to te pitam.. kolega entuzijasta.. :D

kako ne bih znao koliko košta.. 4 stoje štampač, al to ti je još najmanja stavka.. mastilo je skupo, papir je skup. papir sam kupio u solunu kod ovih. vilijam tarner, A3+, pamuk, 50 kom 100eur.. pa ti vidi. štampač ti dođe bagatela. :D
e a da vidiš galerije kod njih.. printevi a1, a fotke da ti pamet stane.. ma ono, nije mi se izlazilo iz radnje, a valjalo je ići kući. :D

printam na epsonu stylus photo r2000, 13''x44'' max. znači, nekih 33cm x 110 cm, radi ko zmaj, troši ko dva.. :D

fotke s mog D300 su super, a to ti je tek nekih 12mpx.. hebala te pikselaža i ful frejm. :D
ma gledam oglase i sve gledam i testove i sve i.. ajme. :D

ta digitalija je tako precijenjena, ono za nevjerovat.

i jos mi je tu ejdan problem sto moram imat racun. na ovim oglasima uglavnom ne daju racune. ono, tesko se to da nac..
pa jest precijenjena.. za naš džep pogotovo. :D

da, s računom teško da ćeš naći.. jedino da ti postaviš oglas.
User avatar
..a unda
Undaminator
Posts: 21246
Joined: 18 Sep 2011, 16:27

29 Oct 2014, 20:36

Zmaj021 » wrote: to te pitam.. kolega entuzijasta.. :D
..ma koji entuzijazam, nemam ja love za taj entuzijazam. :D
trebart ce za svasta taj aparat..za svasta.. :D
kako ne bih znao koliko košta.. 4 stoje štampač, al to ti je još najmanja stavka.. mastilo je skupo, papir je skup. papir sam kupio u solunu kod ovih. vilijam tarner, A3+, pamuk, 50 kom 100eur.. pa ti vidi. štampač ti dođe bagatela. :D
e a da vidiš galerije kod njih.. printevi a1, a fotke da ti pamet stane.. ma ono, nije mi se izlazilo iz radnje, a valjalo je ići kući. :D

printam na epsonu stylus photo r2000, 13''x44'' max. znači, nekih 33cm x 110 cm, radi ko zmaj, troši ko dva.. :D
divno,krasno, al nije to to. mislim, ako cu radit to. :D.. to il radis il ne radis.

za taj diopolsa, te fotke,povecanja i to.. to tek trebam uc u to. po onom sto sam do sada vidio, lose, lose.. :D
crna boja losa. jos nakon koju godinu..jos gora. :D

fotke s mog D300 su super, a to ti je tek nekih 12mpx.. hebala te pikselaža i ful frejm. :D


pa jest precijenjena.. za naš džep pogotovo. :D

da, s računom teško da ćeš naći.. jedino da ti postaviš oglas.
..i? kako radi taj d300? :kokice: sta ti fali kod njega? :kokice:
User avatar
Zmaj021
Posts: 3509
Joined: 25 Oct 2011, 17:51

29 Oct 2014, 21:14

..a unda » wrote: ..ma koji entuzijazam, nemam ja love za taj entuzijazam. :D
trebart ce za svasta taj aparat..za svasta.. :D
ne ide to odjednom.. sve su to veliki novci.
divno,krasno, al nije to to. mislim, ako cu radit to. :D.. to il radis il ne radis.

za taj diopolsa, te fotke,povecanja i to.. to tek trebam uc u to. po onom sto sam do sada vidio, lose, lose.. :D
crna boja losa. jos nakon koju godinu..jos gora. :D
pa da.. nije lako iskopat šta valja. to su ti sati za netom i na kraju ti je izbor il se izut, il ništa ne radit. najjeftinije je naći dobru radnju za izradu fotki.
..i? kako radi taj d300? :kokice: sta ti fali kod njega? :kokice:
radi ko zmaj, ništa mu ne fali. :D

u međuvremenu je tehnika otišla dalje, tako da sad da kupujem aparat to ne bi bio d300. dobro, inače tako kupujem tu neku tehniku.. izvrnem se u startu malo više, pa sam miran duži niz godina.

ne znam, ne nasjedaj na marketing.. :D
uvijek ima više piksela, veće osjetljivosti, al pitanje je kolika je to razlika u praksi.. ne trči za tim, radije čuvaj novce za dobre objektive.

..osjetljivost preko iso 800 rijetko koristim, a kvalitet na iso 800 je maltene ko i na defoltnom isu.
sad kad sam bio u budimpešti, baš sam se igrao s nekih 1600, mislim čak i sa iso 3200, pa sam napravio par snimaka zgrade parlamenta, iz broda, po noći.. izgura se nekih 1/90 na blendi 3.5, (24mm obj), tako nešto.. i fotke su skroz ok.

više piksela ti pruža i komoditet većeg kropa i manji šum pri većim osjetljivostima i bla, bla, al za tim mi okice ne cakle.. :D
User avatar
..a unda
Undaminator
Posts: 21246
Joined: 18 Sep 2011, 16:27

29 Oct 2014, 21:33

ma ne zanimaju mene pikseli puno. ono, uopce ih nisam gledao dok sam ovo trazio.

neko vrijeme, na analogiji, 6400 asa mi bilo normalno radit s tim.. naviknuo se potpuno. :D
Post Reply