O odgoju mačaka

Vau, mijau i pokoji au
User avatar
Pješčana
Posts: 8262
Joined: 17 Sep 2011, 22:52
Location: Hrvaška
Contact:

13 Dec 2011, 00:29

Lastan » wrote: I mačja neobjašnjiva ljubav prema tipkama. :rofl:

Tastatura. Klavir. Bilo kakve tipke mačkama su zanimljive iako pojma nemaju što rade.
u jednom drugom stanu, imala sam odmah pored kreveta stol s kompom.
i onda ovaj dođe, i ja ne reagiram odmah, on s kreveta skoči na tastaturu.
kad je skužio da se tipke miču :s i op op op skači po tastaturi..ostala mi puna dlaka i zemlje
i peder mali provokatorski, ako se ne bih ustala odmah i dala mu hranu, sjedi na istom tom stolu, a ja obično držim čašu vode pored kreveta.
i sjedi on tako i zuri u mene, i skuži čašu. i sad ja podviknem "NE!" ali on onak, nehajno, malo šapom gurne, da se čaša zatrese, pa opet i sve me gleda.
odletio je sa stola.
satima se durio.


Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
User avatar
Lastan
Posts: 2702
Joined: 17 Sep 2011, 22:32
Location: Out of the blue
Contact:

13 Dec 2011, 00:31

ombia » wrote:Meni je moj okrenuo sliku na monitoru naopcake, nisam to znala sama vratiti, da sram me. Zvala sam IT-jevce s posla da mi objasne kak da se "ekran" opet vrati na pravu stranu.
Ctrl+Alt+↑ :mig:
User avatar
*jezebel*
Posts: 1424
Joined: 20 Oct 2011, 13:56

13 Dec 2011, 00:32

nisam znala da macke *izde kad masu repom. meni je to uvijek bilo strasno simpaticno, pogotovo kad je rep velik i kitnjast. :cerek: jesu li nervozne i dok samo lijeno leze i masu repom? meni to dodje nekako kao kad bezbrizno sjedim na nekom zidicu ili molu i klataram nogama, eto tako, jer mogu. :D
ombia » wrote: Kazu psi imaju gospodare, a macke butlere.
Image

edit: ispricavam se, slika je misteriozno narasla, a ne da mi se smanjivati ako ne moram. :zubo:
Last edited by *jezebel* on 13 Dec 2011, 00:35, edited 1 time in total.
how can i believe in god when just last week i got my tongue caught in the roller of an electric typewriter?
vise nikad necu imat' samopouzdanja u druge ljude.
User avatar
Lastan
Posts: 2702
Joined: 17 Sep 2011, 22:32
Location: Out of the blue
Contact:

13 Dec 2011, 00:33

Pješčana » wrote: u jednom drugom stanu, imala sam odmah pored kreveta stol s kompom.
i onda ovaj dođe, i ja ne reagiram odmah, on s kreveta skoči na tastaturu.
kad je skužio da se tipke miču :s i op op op skači po tastaturi..
E, da. A nedajbože da nešto tipkaš, pa mačka skuži kako se slova kreću po ekranu. Jer onda počinje lov…
User avatar
Lastan
Posts: 2702
Joined: 17 Sep 2011, 22:32
Location: Out of the blue
Contact:

13 Dec 2011, 00:34

*jezebel* » wrote:nisam znala da macke *izde kad masu repom. meni je to uvijek bilo strasno simpaticno, pogotovo kad je rep velik i kitnjast. :cerek: jesu li nervozne i dok samo lijeno leze i masu repom? meni to dodje nekako kao kad bezbrizno sjedim na nekom zidicu ili molu i klataram nogama, eto tako, jer mogu. :D
Nisu. Lijenost i nervoza ne idu skupa. :D
User avatar
*jezebel*
Posts: 1424
Joined: 20 Oct 2011, 13:56

13 Dec 2011, 00:36

Lastan » wrote: Samo kad dobiju posebno ukusan obrok.
Onda se sjate oko hrane, zgrabe koja što može, i žvaču neprekidno režeći jedna na drugu.

A ako si mislila na riku, onda ne. To nikad nisam čuo.
Ali Jeremija stalno cendra. Nimalo vitak mačor, a tako molećivo plače da je gladan… :rofl:
dobro, ne moras biti bas toliko neugodan. :durica: :cerek:
Lastan » wrote: Nisu. Lijenost i nervoza ne idu skupa. :D
o, itekako idu. :raspa: a... mislis kod macaka? ok. :D
how can i believe in god when just last week i got my tongue caught in the roller of an electric typewriter?
vise nikad necu imat' samopouzdanja u druge ljude.
User avatar
sabaa
Posts: 563
Joined: 09 Nov 2011, 21:01

13 Dec 2011, 00:38

ex_anais » wrote:Jedan se posrao u tanjur s hranom jer nije bila vrsta whiskasa koju je htio. Čitala na batlerima. :xlux:
Moj žuti kad nešto kuhamo, ako mu nedamo ili mu se ne sviđa ono što nudimo, odjuri u sobu i nekontrolirano juri, onako sa spuštenim repom, mrmlja, mrnjauče i razbuca krevet, prekrivač sa stolice i onda se još i pošora s drugim. :rofl:
The planet is fine. The people are fucked.
User avatar
Lastan
Posts: 2702
Joined: 17 Sep 2011, 22:32
Location: Out of the blue
Contact:

13 Dec 2011, 00:41

*jezebel* » wrote:
dobro, ne moras biti bas toliko neugodan. :durica: :cerek:
Jeremija se tako stvarno zove. :D I to baš zato što je plačimačak.
Eks
Posts: 21733
Joined: 18 Sep 2011, 18:25

13 Dec 2011, 00:47

sabaa » wrote: Moj žuti kad nešto kuhamo, ako mu nedamo ili mu se ne sviđa ono što nudimo, odjuri u sobu i nekontrolirano juri, onako sa spuštenim repom, mrmlja, mrnjauče i razbuca krevet, prekrivač sa stolice i onda se još i pošora s drugim. :rofl:
A jadan. :cerek: :cerek: :cerek:

Ja nemam mačke osim ovih na krovu do mene. Jedne godine je baka ispekla pitu od jabuka za svoj rođendan i ostavila na stoliću ispod prozora negdje na par sati. Mačka se uvukla kroz škure (ne znam kako uspiju proć) i mrtva hladna počela žderat. Požderala je dobar komad dok je baka nije metlom izjurila van. Eh da, bacila je s tanjura na pod i jela. Najbolje od svega je što baka to ne bi vjerovala da nije sama vidjela jer se godinama klela da mačke ne bi ni prismrdile slatkom. A beštija bi sve pojela da je nismo zaustavili.
MightyMe
Posts: 5232
Joined: 07 Oct 2011, 15:32

13 Dec 2011, 00:50

Lastan wrote:
Inače, fenomenalne su mi mačke dok vrebaju nešto. Posve ukipljene, netremice zure u točku iz koje očekuju da proviri plijen, i samo vrh repa trza i odaje da su žive. :D Ostatak je tijela napet k’o praćka, što shvatiš kad mačku odjednom vidiš par metara dalje, s plijenom u zubima, a da prije toga nije nužno prošla sav prostor između točke A i točke B.
A još kada rotiraju lagano glavu u stranu odmjeravajući udaljenost :D
User avatar
sabaa
Posts: 563
Joined: 09 Nov 2011, 21:01

13 Dec 2011, 00:52

MightyMe » wrote:
A još kada rotiraju lagano glavu u stranu odmjeravajući udaljenost :D
Ili kad mrdaju dupetom spremajući se za skok.
Ili lagano povlačenje unatrag, moji znaju tako izaći iz sobe i zbit guzicu u zid. :rofl:
The planet is fine. The people are fucked.
User avatar
ombia
Posts: 4628
Joined: 25 Nov 2011, 23:31

13 Dec 2011, 01:03

Lastan » wrote: Kažu da mačke zakapanjem izmeta pokazuju svoju podložnost. Dakle, netko tko bi otkopao njegov izmet zapravo bi nahuškao glavnu žabu u bari na njega. (Ako ti se ikad posere nasred sobe, znat ćeš što misli o tebi: da si batler. :D)
:rofl: :rofl: :rofl:

I tocno je to. Vani sef revira ne zakapa drek, jer je sef, a sto su zivotinje starije, slabije ili poticnjenije sve vise zakapaju pred drugim mackama (dvonoznim i cetvernoznim) kako bi sto manje paznje usmjerile na sebe. Po principu ne talasaj.
Kad je mica broj dva dosla, mica broj jedan nije neko vrijeme zakapala, kao da se vidi tko je sef. :mad:

Onaj prasumski zvuk nije bio rezanje. Rezanje je tiho, priguseno. Od ovog zvuka ti se sledi krv u zilama makar bio dvije kuce dalje.
Ctrl+Alt+↑
Valjda :ne zna: :o
nisam znala da macke *izde kad masu repom. meni je to uvijek bilo strasno simpaticno, pogotovo kad je rep velik i kitnjast. :cerek: jesu li nervozne i dok samo lijeno leze i masu repom? meni to dodje nekako kao kad bezbrizno sjedim na nekom zidicu ili molu i klataram nogama, eto tako, jer mogu
Kad leze moze samo biti znak dosade, neke neodredjene napetosti, moj tako mase repom ako lezi i mijauce a ja se bas taj tren necu poigrati.

Slikica :rofl:

E da, mog macka vec danima izludjuje ovaj smajlic skocko tu kod izbora smajlica, dosao je neku vecer skroz blizu, prislio nos na ekran i buljio ubilacki u smajlic :rofl:
Eks
Posts: 21733
Joined: 18 Sep 2011, 18:25

13 Dec 2011, 01:06

ombia » wrote: E da, mog macka vec danima izludjuje ovaj smajlic skocko tu kod izbora smajlica, dosao je neku vecer skroz blizu, prislio nos na ekran i buljio ubilacki u smajlic :rofl:
Poše, kao da je Lordov. :xzubo:

Taj nam je omiljeni. Ne znam što će biti nakon blagdana. :xlux:
User avatar
Lastan
Posts: 2702
Joined: 17 Sep 2011, 22:32
Location: Out of the blue
Contact:

13 Dec 2011, 01:06

ombia » wrote:Onaj prasumski zvuk nije bio rezanje. Rezanje je tiho, priguseno. Od ovog zvuka ti se sledi krv u zilama makar bio dvije kuce dalje.
Prigušeno? :misli:

Ne, moje mačke ne reže tako.
User avatar
ombia
Posts: 4628
Joined: 25 Nov 2011, 23:31

13 Dec 2011, 01:08

sabaa » wrote: Moj žuti kad nešto kuhamo, ako mu nedamo ili mu se ne sviđa ono što nudimo, odjuri u sobu i nekontrolirano juri, onako sa spuštenim repom, mrmlja, mrnjauče i razbuca krevet, prekrivač sa stolice i onda se još i pošora s drugim. :rofl:
I moja zna ici tuci macka ak joj ja nesto ne dam sto bi htjela. :facepalm: I da vole slatko. Otkriveno kad su mi pojele zadnji (najsladji!) komad kolaca koji je trebao biti slasni dorucak uz hladno mlijeko. :mad: :mad: :mad:

I to gazenje guzjicom pred skok, namjestanje mi je pre pre pre preslatko. Ili idem mu dati pusu, a on onako trkne glavnom ispod moje brade i skoro napravi da si pregrizem jezik. :rofl:
Éowyn
Posts: 2430
Joined: 17 Oct 2011, 20:13

13 Dec 2011, 01:17

Moj neće ništa što nije meso. Nema šanse da bi kolač pojeo, eventualno bi ga natjeravao po kuhinji ili zatjerao po kauč i onda cvilio jer ne može do njega.

Ja sam htjela još jednog mačka da se mali ima s kim zabavljati, ali mama je rekla da će Pippin ostati jedinac, a pošto je ona vlasnik kuće nemam pravo glasa :(

Mi smo mu kad je tek došao kod nas dali 'zamjensku mamicu' - plišanog medu koji je tad bio veći od njega. U početku ga je volio i spavao s njim, ali u zadnje vrijeme pokazuje znakove mržnje prema njemu i tuče ga i razvlači po kuhinji. Mali postaje buntovan.
Desire makes slaves out of kings.
User avatar
Pješčana
Posts: 8262
Joined: 17 Sep 2011, 22:52
Location: Hrvaška
Contact:

13 Dec 2011, 01:24

ma problem s mačkama je što postanu gospodar svog prostora :rolleyes:
spavala sam jedno vrijeme u položaju kifle jer se njemu nije dalo skupiti, a rastezao se koliko je mogao.
onog trena kad više nismo bili u krevetu, preselio bi se tamo gdje smo mi. ako se gleda tv, ležao bi na tvu, i rep preko ekrana.
na plinskoj peći, taman kad se upali vatra.
na fotelji, taman kad sjediš i čitaš.
skripte su ga provocirale dok je bio manji, hrpa bijelog šuškavog papira, pa bi se zaletio ispod i potaracao sve- neoznačene papire :facepalm:
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
User avatar
Lastan
Posts: 2702
Joined: 17 Sep 2011, 22:32
Location: Out of the blue
Contact:

13 Dec 2011, 01:30

Pješčana » wrote:ma problem s mačkama je što postanu gospodar svog prostora :rolleyes:
spavala sam jedno vrijeme u položaju kifle jer se njemu nije dalo skupiti, a rastezao se koliko je mogao.
Pft. Mačor koji bi to meni napravio, poslužio bi mi kao jastuk. :kava:
Eks
Posts: 21733
Joined: 18 Sep 2011, 18:25

13 Dec 2011, 01:32

Poše, što više čitam sva sranja koje mačke rade sve više želim mačku. Mislim da postajem jedna od onih iracionalnih pomahnitalih majki koje svako sranje svog djeteta nalaze slatkim. Samo u mačjem slučaju, naravno.
User avatar
Tea Tree
Posts: 5418
Joined: 03 Oct 2011, 15:57

13 Dec 2011, 01:36

ex_anais » wrote:Poše, što više čitam sva sranja koje mačke rade sve više želim mačku. Mislim da postajem jedna od onih iracionalnih pomahnitalih majki koje svako sranje svog djeteta nalaze slatkim. Samo u mačjem slučaju, naravno.
Napravio ti je horoskop, sad bi mu i mačića uzela?
Znajući njega, mislim da će prvo provjeriti u tom istom horoskopu jesi li ti osoba od povjerenja. :xd:

Što se tiče mačjeg sranja nasred sobe, što reći na mačje sranje na mene, dok spavam?
Ono, drito na mene?
Ne da sam joj batler, vjerojatno su robovi u rimsko doba imali bolji status nego što ja imam u njihovim glavama. :mama: :rofl:
Éowyn
Posts: 2430
Joined: 17 Oct 2011, 20:13

13 Dec 2011, 01:37

Takva sam ja postala :facepalm: Svi koji su me vidjeli s malim vragom kažu da ću biti loša majka i da će mi djeca biti užasno razmažena.

Meni je sve što on napravi slatko. Čak i kad mi se popne na glavu i 'češlja' mi kosu. Prijateljica je ostala šokirana kad me čula kako pričam s mačićem i tepam mu jer je mislila da je takvo nešto nemoguće čuti od mene. Totalno sam podjetinjila uz njega.

Kad mali nešto poruši ili me greba, ja mu vrlo pedagoški kažem 'zločesta mala maca' uz najdebilniji izraz lica na svijetu. Moja mama se samo prima za glavu.
Desire makes slaves out of kings.
Eks
Posts: 21733
Joined: 18 Sep 2011, 18:25

13 Dec 2011, 01:48

Tea Tree » wrote: Napravio ti je horoskop, sad bi mu i mačića uzela?
Znajući njega, mislim da će prvo provjeriti u tom istom horoskopu jesi li ti osoba od povjerenja. :xd:
Ne bi ni primjetio da mu fali. :xzubo:
Naravno da jesam, koje pitanje. :xraspa: Uostalom, izvještavala bih ovdje što se s mačićem dešava. :xd:
Što se tiče mačjeg sranja nasred sobe, što reći na mačje sranje na mene, dok spavam?
Ono, drito na mene?
Ne da sam joj batler, vjerojatno su robovi u rimsko doba imali bolji status nego što ja imam u njihovim glavama. :mama: :rofl:
:rofl: :rofl: :vidiga:
Eks
Posts: 21733
Joined: 18 Sep 2011, 18:25

13 Dec 2011, 01:49

Éowyn » wrote: Kad mali nešto poruši ili me greba, ja mu vrlo pedagoški kažem 'zločesta mala maca' uz najdebilniji izraz lica na svijetu. Moja mama se samo prima za glavu.
:rofl: :rofl: :rofl:

Ja imam dobre predispozicije za odgoj mačke. Onako kako budući roditelji čitaju knjige o odgoju (pa se i tu svašta potkrade) tako sam ja pobožno otkad znam za sebe gledala Garfielda. :cerek:
Éowyn
Posts: 2430
Joined: 17 Oct 2011, 20:13

13 Dec 2011, 01:51

I ja sam ga gledala. Zato sad imam mačića teškog kilu i pol, a ima samo 2 i pol mjeseca. Ne jede lazanje, doduše, ali jede non-stop.
Desire makes slaves out of kings.
Eks
Posts: 21733
Joined: 18 Sep 2011, 18:25

13 Dec 2011, 01:53

Éowyn » wrote:I ja sam ga gledala. Zato sad imam mačića teškog kilu i pol, a ima samo 2 i pol mjeseca. Ne jede lazanje, doduše, ali jede non-stop.
:rofl:

A i zločest je. :xzubo:
Mene će sigurno isto zapasti neka zločesta mačka, već vidim.
Post Reply