Farmaceutska industrija ili mafija?

Jeremijin dispanzer
User avatar
Emericzy
Posts: 3983
Joined: 20 Sep 2011, 19:00

31 Oct 2013, 10:38

Euklid » wrote:Misli se na alternativu uzimanju lijekova.
Drž se ti samo toga. Što čvršće. Trkeljanje ionako ima previše članova. Ne stigne se svaki dan ni pročitati sve postove.


User avatar
Pješčana
Posts: 8262
Joined: 17 Sep 2011, 22:52
Location: Hrvaška
Contact:

31 Oct 2013, 11:09

Emericzy » wrote: Inače, kakiš i glede definicije alternative.

Ono što ti zoveš alternativom, češnjak i to, nije alternativa. To je nutricionistička dopuna medicini. Nutricionizam je dio medicine. Medicina i znanstveni nutricionizam nikad nisu negirali značaj i korist od zdrave i prirodne hrane -- i zdravog načina života uopće -- nego su ju uvijek u moderno doba propagirali. U Hrvatskoj još od doba Dr. Andrije Štampara.

Alternativa je zamjena medicini. I drugim znanstvenim disciplinama. Što joj i ime kaže.

Govorim ti bez ikakvih ograda, sasvim bukvalno: od sto alternativaca koji 'liječe' za novac ili poklone, 98 su najobičnije varalice, a dvoje su budale.
Baš lijepo zvuči, ali nije istina.
Moji liječnici su frknuli nosom na moja pitanja o zdravoj prehrani i promjeni prehrane, i rekli mi da se okanim prehrane kao alternative medicini, jer to mi neće pomoći.
Ja sam svoje liječnike u međuvremenu zamijenila, ne zbog toga, ali i taj stav je pridonio odluci.
Šta da kažem, nisu svi doktori isti. Znam i nutricioniste koji vrlo profesionalno pristupaju svom poslu i puno mogu pomoći. Ono što sam ja naučila na vlastitoj koži je, kad medicina nema baš rješenje, neće priznati da postoji rješenje izvan medicine.

inače se slažem s tobom po pitanju varalica, to mi je neupitno. ali dođe to tako kad pod jednim pojmom strpaš sve drugačije. pa su alternativci i bioenergetičari, homeopati, i vidjelice, i tarot majstori, i reiki majstori, i oni koji nariktavaju kosti po selima.
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
User avatar
Euklid
old school
Posts: 15047
Joined: 04 Jun 2012, 18:13
Location: una ballata del mare salato

31 Oct 2013, 15:20

Pješčana » wrote:
Baš lijepo zvuči, ali nije istina.
Moji liječnici su frknuli nosom na moja pitanja o zdravoj prehrani i promjeni prehrane, i rekli mi da se okanim prehrane kao alternative medicini, jer to mi neće pomoći.
Ja sam svoje liječnike u međuvremenu zamijenila, ne zbog toga, ali i taj stav je pridonio odluci.
Šta da kažem, nisu svi doktori isti. Znam i nutricioniste koji vrlo profesionalno pristupaju svom poslu i puno mogu pomoći. Ono što sam ja naučila na vlastitoj koži je, kad medicina nema baš rješenje, neće priznati da postoji rješenje izvan medicine.

inače se slažem s tobom po pitanju varalica, to mi je neupitno. ali dođe to tako kad pod jednim pojmom strpaš sve drugačije. pa su alternativci i bioenergetičari, homeopati, i vidjelice, i tarot majstori, i reiki majstori, i oni koji nariktavaju kosti po selima.

Potpisujem Pješčanu od A do Ž... :raspa:
'if you fall, i'll be there' (floor)
User avatar
Tea Tree
Posts: 5418
Joined: 03 Oct 2011, 15:57

01 Nov 2013, 09:55

Pješčana » wrote: inače se slažem s tobom po pitanju varalica, to mi je neupitno. ali dođe to tako kad pod jednim pojmom strpaš sve drugačije. pa su alternativci i bioenergetičari, homeopati, i vidjelice, i tarot majstori, i reiki majstori, i oni koji nariktavaju kosti po selima.
Nisu pod jednim pojmom. Tarot majstore, gatare i ostale će ljudi prije doživjeti na razini zabave, a i sami će rijetko nuditi lijek za neko stanje. Pa će samim time nanijeti manje štete.
Što nije slučaj s homeopatima i bioenergetičarima.
User avatar
Emericzy
Posts: 3983
Joined: 20 Sep 2011, 19:00

01 Nov 2013, 09:55

Pješčana » wrote:Moji liječnici su frknuli nosom na moja pitanja o zdravoj prehrani i promjeni prehrane, i rekli mi da se okanim prehrane kao alternative medicini
NARAVNO da su ti rekli da se okaniš prehrane kao alternative medicini. Upravo sam to i ja napisao.

Po mojem mišljenju -- a uzdam se u to da je to i mišljenje 98% ljudi koji istovremeno imaju i zdravu pamet i obrazovanje -- zamijeniti medicinu zdravom prehranom bolesna je glupost.

Ali ni jedan ti normalni liječnik neće reći da zdrava prehrana nije korisna, pače osnovna stvar za čuvanje zdravlje. Zdrava prehrana i fizička aktivnost.

Medicina nastupa onda kad je zdravlje narušeno. I u tom trenutku odbijanje medicine i oslanjanje isključivo na alternativu bude glupost. A ako guraš drugoga u to onda je i zločinačka glupost.

U popravljanju narušenog zdravlja prva ipak mora biti medicina, a zdrava prehrana može samo biti pomoćno sredstvo. I jedan suprotan slučaj na sto tisuća nije dokaz. Tko misli da jest, taj vjerojatno misli i da si lutrijom može poboljšati financijsko stanje.
User avatar
Pješčana
Posts: 8262
Joined: 17 Sep 2011, 22:52
Location: Hrvaška
Contact:

01 Nov 2013, 10:35

napisala sam, glupo mi je ponavljati.
nema medicina lijek za sve bolesti. i u slučajevima kad nema, ne prihvaća da je lijek negdje drugdje.
to nije slučaj kad imaš temperaturu, doktor da andol, ti se zahvališ, ostaviš mu andol i odeš pojest krastavac.
to je za slučaj kad imaš temperaturu, doktor vidi da imaš temperaturu ali još nisu otkrili što ju uzrokuje ni kako ju spriječiti. pa ti veliš da ćeš probat pojest pileću juhu, jer nema ništa loše u njoj a masi ljudi s temperaturom je pomoglo. na to doktori kažu da je to notorna glupost i da ne treba vjerovat svemu što čuješ.
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
User avatar
Donna Sole
Posts: 3242
Joined: 30 Sep 2011, 23:18
Location: Virgin Valley
Been thanked: 1 time

01 Nov 2013, 10:41

Medicina i farmacija jesu jako blizu i jedna služi drugoj ali nisu isto. Liječnik ti može i ne mora pripisati lijek ukoliko misli da je dovoljno promijeniti načine prehrane , uvesti dobre tj izbaciti loše navike . Međutim , koliko sam ja shvatila tema je farmaceutska industrija za koju smo se složili da im se može dati naziv dr Mengelea. sam si objasnio kako i zašto. Reklamne kampanje kojima nas bombardiraju najčešće nemaju veze s medicinom i medicinskom znanošću , ali imaju veze sa sugeriranjem da postoji lijek za to i to, a zapravo nam ne treba.
Ne vjerujem da netko iz ovog tima ( nazovimo ga euklid pro alternativa) misli ili tvrdi da je držanje figura orgonita ( ne znam što je to) ili bacanje soli preko ramena bolje od medicine kad smo stvarno bolesni. Međutim, uvjerena sam da smo svi uočili neke nepravilnosti da ne kažem nemoralnosti u odnosu medicina-farmacija i da mi je to dovelo do toga da sam sumnjičavija prema njima nego prema nekoj babi koja vida rane kupusom. ili čime već , stolisnikom možda tj hajdučkom travom.
I da, raddije ću uredno kuhati čaj od gospine trave i pasiflore nego redovno piti antidepresive. I draže mi je s vremena na vrijeme popit domaću lozu ili šljivu nego normabel. Isto tako, prije nego se stvarno odlučim za kuru antibiotika, probat ću grlobolju zaliječit cimetom, medom i limunom, grgljat kadulju i odmarati nego stresti kutiju antibiotika.
kurvanjski avatar, a
User avatar
Pješčana
Posts: 8262
Joined: 17 Sep 2011, 22:52
Location: Hrvaška
Contact:

01 Nov 2013, 13:19

pa, dobro, ja nisam očekivala da itko na ovom malo forumu tako misli :)

ali sam se sjetila druge stvari. bolesnici s neizlječivim smrtonosnim stanjima znaju biti poslani alternativcima, od strane liječnika, kad više medicina ne može pomoći.
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
User avatar
Tea Tree
Posts: 5418
Joined: 03 Oct 2011, 15:57

01 Nov 2013, 15:07

Pješčana » wrote:napisala sam, glupo mi je ponavljati.
nema medicina lijek za sve bolesti. i u slučajevima kad nema, ne prihvaća da je lijek negdje drugdje.
Ali gdje drugdje? Tko kaže i što je još važnije, čime dokazuje da to nešto negdje drugdje zaista jest lijek?

A da jest, stvarno misliš da bi takav lijek prestao biti alternativa i da bi ga te zle farmaceutske industrije odmah prigrlile, upakirale u što god treba da ljepše izgleda i na njemu zaradile?
to nije slučaj kad imaš temperaturu, doktor da andol, ti se zahvališ, ostaviš mu andol i odeš pojest krastavac.
to je za slučaj kad imaš temperaturu, doktor vidi da imaš temperaturu ali još nisu otkrili što ju uzrokuje ni kako ju spriječiti. pa ti veliš da ćeš probat pojest pileću juhu, jer nema ništa loše u njoj a masi ljudi s temperaturom je pomoglo. na to doktori kažu da je to notorna glupost i da ne treba vjerovat svemu što čuješ.
Dužnost pa i odgovornost svakog liječnika je da ti kaže da ne možeš sniziti temperaturu pilećom juhom.
Pješčana wrote:pa, dobro, ja nisam očekivala da itko na ovom malo forumu tako misli :)

ali sam se sjetila druge stvari. bolesnici s neizlječivim smrtonosnim stanjima znaju biti poslani alternativcima, od strane liječnika, kad više medicina ne može pomoći.
Pa da, na tragu toga ili možda baš takva je i Lidija Gajski. Nekim čudom još radi. :crying:

Kome se da neka pogleda video tribine Treba li medicina alternativu?

Edit: ajd, rade i drugi nešto. :cerek:

Otvoreno pismo Hrvatskoj Liječničkoj Komori i Hrvatskoj Ljekarničkoj Komori

Vinković mi je :cerek: :cerek: :cerek:
User avatar
Pješčana
Posts: 8262
Joined: 17 Sep 2011, 22:52
Location: Hrvaška
Contact:

01 Nov 2013, 18:37

Tea Tree » wrote: A da jest, stvarno misliš da bi takav lijek prestao biti alternativa i da bi ga te zle farmaceutske industrije odmah prigrlile, upakirale u što god treba da ljepše izgleda i na njemu zaradile?

Dužnost pa i odgovornost svakog liječnika je da ti kaže da ne možeš sniziti temperaturu pilećom juhom.
pileća juha je ovdje primjer :D inače, nedavno sam čitala da pileća juha sadrži nešto što dobro djeluje protiv viroze, tako da nije samo toplo i fino.

što se tiče pitanja iz kvota, ja mislim da, ako farmaceutska industrija ne može nešto upakovati i počet prodavati, dakle, ako iz nečega ne može izvuć neku korist, da, onda neće nužno reć da je dobra i alternativa. pokušat će onesposobit alternativu i tražit će dalje lijek.
zato na kraju i toliko ljudi isprobava alternativna sredstva- jer klasična medicina ne djeluje.
koliko znam, vani se radi na individualnim terapijama, kad se (mislim) napravi karta genoma, i jednom zauvijek znaš na koje vrste lijekova reagiraš, a na koje ne reagiraš.
tako ću ja možda reagirati na andol, a ti na ibuprofen kod spuštanja temperature, a imat ćemo i različite lijekove protiv depresije.
toga, koliko ja znam, ovdje baš i nema, nego kažeš doktoru da ti neki lijek ne djeluje, pa će probat drugi. ili, ako ga farmaceutska firma plaća, davat će recepte za one lijekove koje ta firma proizvodi.

da se sad vratim prehrani kao alternativi lijekovima.
ovo je naravno dvosmjerni odnos. prehranom možeš masu stvari spriječiti, poboljštati i izliječiti.
prvo, ljudi su lijeni i velikom dijelu se ne da mijenjati lajfstajl. zato uskaču lijekovi, i umjesto promjene načina života, popiješ lijek i sniziš tlak. nije da ljude netko puškom tjera na terapiju.
ali isto tako, lijekovi prečesto rješavaju simptome, a uzroci ostaju.
i tu je, po meni, alternativa dobrodošla i mogla bi djelovati u suradnji s medicinom.

e sad, kako prehran upakirati u lijek i prodati? već se prodaju razni ekstrakti, i mislim da se to lijepo prodaje.
ali ako netko odluči unosom hrane djelovati na zdravlje, nema tu baš mjesta nekim lijekovima. di je zarada?
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
User avatar
Donna Sole
Posts: 3242
Joined: 30 Sep 2011, 23:18
Location: Virgin Valley
Been thanked: 1 time

01 Nov 2013, 19:10

Pileća juha je stari lijek i odvajkada se koristi u gripoznim, viroznim, temperaturnim , lagano depresivnim i inim stanjima i djeluje. Ono, djeluje. Neki ga zovu židovski lijek, pa sad jel to neka fora ili ima priču i podrijetlo ne znam i ne zanima me, ali pileću juhu kuham za sve gore nabrojeno. ne onu iz vrećice.
Ne isključuje to blagodati medicinske struke, ali fakat izbacuje nepotrebni unos lijekova.
kurvanjski avatar, a
User avatar
Euklid
old school
Posts: 15047
Joined: 04 Jun 2012, 18:13
Location: una ballata del mare salato

01 Nov 2013, 22:51

Chilimama » wrote: I da, raddije ću uredno kuhati čaj od gospine trave i pasiflore nego redovno piti antidepresive. I draže mi je s vremena na vrijeme popit domaću lozu ili šljivu nego normabel. Isto tako, prije nego se stvarno odlučim za kuru antibiotika, probat ću grlobolju zaliječit cimetom, medom i limunom, grgljat kadulju i odmarati nego stresti kutiju antibiotika.
:S

Već sam počeo gubiti nadu da ima još razumnih ljudi osim mene.
'if you fall, i'll be there' (floor)
User avatar
Euklid
old school
Posts: 15047
Joined: 04 Jun 2012, 18:13
Location: una ballata del mare salato

01 Nov 2013, 22:54

Pješčana » wrote:da se sad vratim prehrani kao alternativi lijekovima.
ovo je naravno dvosmjerni odnos. prehranom možeš masu stvari spriječiti, poboljštati i izliječiti.
prvo, ljudi su lijeni i velikom dijelu se ne da mijenjati lajfstajl. zato uskaču lijekovi, i umjesto promjene načina života, popiješ lijek i sniziš tlak. nije da ljude netko puškom tjera na terapiju.
ali isto tako, lijekovi prečesto rješavaju simptome, a uzroci ostaju.
i tu je, po meni, alternativa dobrodošla i mogla bi djelovati u suradnji s medicinom.
:S

uljepšaste mi večer ti i chili
'if you fall, i'll be there' (floor)
User avatar
Euklid
old school
Posts: 15047
Joined: 04 Jun 2012, 18:13
Location: una ballata del mare salato

01 Nov 2013, 22:56

Chilimama » wrote:Pileća juha je stari lijek i odvajkada se koristi u gripoznim, viroznim, temperaturnim , lagano depresivnim i inim stanjima i djeluje. Ono, djeluje. Neki ga zovu židovski lijek, pa sad jel to neka fora ili ima priču i podrijetlo ne znam i ne zanima me, ali pileću juhu kuham za sve gore nabrojeno. ne onu iz vrećice.
Ne isključuje to blagodati medicinske struke, ali fakat izbacuje nepotrebni unos lijekova.
Nemoguće. Nema znanstvenih dokaza koji to potvrđuju.

:giggle:
'if you fall, i'll be there' (floor)
User avatar
Donna Sole
Posts: 3242
Joined: 30 Sep 2011, 23:18
Location: Virgin Valley
Been thanked: 1 time

02 Nov 2013, 05:07

ko kaže zapravo? misliš li da bi znanost objavila i rekla da je to čisto dovoljno i da vam više ne trebaju njihovi proizvodi?

zaključili smo da su amoralni imoralni i nemoralni
kurvanjski avatar, a
User avatar
Emericzy
Posts: 3983
Joined: 20 Sep 2011, 19:00

02 Nov 2013, 06:07

Euklid » wrote:
Nemoguće. Nema znanstvenih dokaza koji to potvrđuju.

:giggle:
Ima. I to odavno. Ja znam za medicinske testove koji su to potvrdili pred najmanje 15-20 godina.

Nitko normalan, pa ni liječnici ni farmaceuti, ne spori da prehrana može biti zdrava i ljekovita. Lijekovi se najčešće i jesu razvili (i danas se često razvijaju) upravo iz tih izvora -- namirnica, divljeg bilja i životinjskih tjelesnih sastojaka i izlučevina. To je jedan od temelja farmacije. Jedan od najboljih izvora novih lijekova u povijesti upravo su bili razni životinjski otrovi.

Lijek često i nije drugo nego nekadašnja alternativa kod koje je pronađeno što u njoj zapravo funkcionira i kako funkcionira i koje su opasnosti i kako je najbolje dozirati.

Ja samo govorim da je bolesnom čovjeku glupo (često i smrtonosno glupo) preferirati alternativu kad postoji medicina. Tko to čini, skoro da je zavrijedio što mu se najčešće desi. (Ne mogu iskreno reći da jest jer bi to bilo nemoralno.)

A kad medicina nema odgovora, a ponekad, naravno, nema, radi, rate što hoćeš. Ionako si mrtav. ne možeš biti još mrtviji. A čuda se dogode jednome na milijun i jednome u sto godina. I onda se poslije prepričavaju kao pravilo.

Image
User avatar
Donna Sole
Posts: 3242
Joined: 30 Sep 2011, 23:18
Location: Virgin Valley
Been thanked: 1 time

02 Nov 2013, 07:59

Nitko od nas nekoliko na ovom trkeljanju to ne spori. rekli smo da idemo liječniku za sva stanja koja su u tom trenutku izlječiva medicinom. Otvorene rane, prijelomi, operacije raznih razloga.
Međutim, ako se vratimo na razlog otvaranju ovog topika, zaključujemo kako se farmaceutska industrija često bavi upravo neznanjem puka i nudi im rješenja koja im nisu potrebna, navlače ih na nova i nova spasenja i obećaju im zdrav ili zdraviji, dug ili duži život uz konzumaciju baš njihovih preparata.
Ne postoji zaštita od njih samih.
Nekad, a ti se isto sjećaš bolje nego ja , da su u bivšoj državi bile zabranjene reklame lijekova, alkohola i duhanskih proizvoda. danas se sve ima pravo reklamirati, a kako vidimo baš taj lobi ima najviše promidžbe.

Ako neka neuka domaćica s gihtom ili žgaravicom vidi reklamu za "bombone" koji su pomogli njenoj priji, kupuje to bez razmišljanja. Ako joj i ne pomogne, ako joj i ne zasmeta, nema veze, prodalo se. U tome je jedina poanta i jedini cilj.
A ovo što mi sad radimo , njima je jednaka reklama , baš onima očajnicima koji se hvataju za slamku.

Neću tvrditi da se neću dvoumiti za nedajbože neku bolest , pa posegnuti za receptom obiteljskog liječnika ili specijaliste s dugim stažom. Ali, kako sad stoje stvari, više vjerujem da ću se bolje obraniti čuvanjem zdravlja samo izbjegavanjem farmacije. Došla sam i dotle da se ne koristim ni najobičnijom kozmetikom, kremama i ikakvim mazalicama proizašlima iz kozmetičke tj farmaceutske idustrije jer su one sestre.
Počimajući sa sredstvima za njegu tijela, dovodimo se u nezgodu da nam se alergije na sunce,zrak, prašinu javljaju više nego nekad pa se onda dohvatimo sredstava za uklanjanje tih tegoba, pa domino efektom po redu kako ide. Koliko li samo reklame za uklanjanje prištića? Celulita? Da se razumijemo - to ne postoji. Prištići se liječe iznutra, a celulit se lako može izbjeći određenim stilom života a i smanjiti.
Koliko li samo pomame za kontracepcijom? A di ćeš većeg tržišta...
Jetra se čisti tabletama, bubrezi sirupima, mozak se drži budnim sokovima...a bez svega smo mogli samo da smo se prepustili znakovima tijela.
Malo dijete, đumnbir, limun, kopriva, bazga su oko nas i vrlo su jeftini..
Razgovor s prijateljima, druženje uz neki sport su učinkovitiji na dulje staze...
OK, život je brz, trebaju nam instant rješenja...A zašto? Ionako nećemo doživjeti stotu...a i zašto bi?


Nego da dodam, ovo volim prepričati. Jednom sam imala dugotrajni suhi kašalj i prilično mi je smetao. Liječila sam se antibioticima, trebala sam obaviti dodatne pretrage dok me jednu noć nije napao kašalj i ujedno kiselina iz želuca. Osjećala sam se prilično loše ali sam radi te fakin kiseline posegnula za sodom bikarbonom. Popila čašu i podrigla. Išla leć i više nisam ni kašljala. Od tada mi je soda otkrila mnoge vidike. To mi je ukazalo na nepravilan unos raznih namirnica, izbjegavam sve što mi izaziva kiselinu a ako mi baš zgoda priušti kakav užitak , ne libim se uživati jer znam da će soda riješiti problem.Naravno da je bolje ne jesti ono što smeta, to znam i zato pazim.
Ali vidi, kako bi bilo da sam se prepustila liječenju? Koliko bi se skupih, manje skupih pretraga obavilo, koliko bi se izgubilo vremena da sam se "liječila"?Aj, dobro, nedovoljan uzorak...:rolleyes:
Bolje da sam vjerovala dugotrajnim proučavanjima i znanstvenim istraživanjima... :misli:
ma ne bi ja to...
kurvanjski avatar, a
User avatar
Euklid
old school
Posts: 15047
Joined: 04 Jun 2012, 18:13
Location: una ballata del mare salato

02 Nov 2013, 08:31

Ti si valjda jedna od onih milijun kojoj je poslo za rukom tako nesto.

Gle cuda, i ja isto :misli:

I oboje se nadjemo na malom trkelju.
Koje li koincidencije...
'if you fall, i'll be there' (floor)
User avatar
Euklid
old school
Posts: 15047
Joined: 04 Jun 2012, 18:13
Location: una ballata del mare salato

02 Nov 2013, 08:45

Emericzy wrote:
Ja samo govorim da je bolesnom čovjeku glupo (često i smrtonosno glupo) preferirati alternativu kad postoji medicina. Tko to čini, skoro da je zavrijedio što mu se najčešće desi. (Ne mogu iskreno reći da jest jer bi to bilo nemoralno.)
A ti onda vjeruj ovim farmaceutima sta prodaju Africke sljive. Oni ne varaju ljude. Njihovi su proizvodi neskodljivi i znanstveno dokazani.

Jer Africka sljiva nikad ne pada...
'if you fall, i'll be there' (floor)
User avatar
Donna Sole
Posts: 3242
Joined: 30 Sep 2011, 23:18
Location: Virgin Valley
Been thanked: 1 time

02 Nov 2013, 09:02

Euklid » wrote:Ti si valjda jedna od onih milijun kojoj je poslo za rukom tako nesto.

Gle cuda, i ja isto :misli:

I oboje se nadjemo na malom trkelju.
Koje li koincidencije...

Ma ima nas puno, al nemamo organizirani marketing.

Čovjeka su liječili tjednima od kako oni rekoše neidentificiranog svraba. Čovjek je davno prešao sedamdesetu. Mazali ga, oblačili u neke skafandere i sve bezuspješno.
a zanemarili su da su ga nedavno operirali od žuči i da mu je nakon toga uništena jetra. Ne, jetru nisu čistili. Ja sam mu preporučila par domaćih pripravaka za čišćenje jetre i sad nema problema. Nije nikakvo čudo. Liječnička prepotencija i isključivost.
Sad taj čovjek svakodnevno pohodi ambulantu da mu saniraju opekotine. Mažu ga skupom čudotvornom mašću koju usput budi rečeno sam donosi i kupuje po naravno receptu.
samo čekam da ga ja namažem gospinim uljem i lavandom...on još vjeruje svojoj doktorici i uredno joj donosi darove. njoj je on, naravno, omiljeni pacijent i vrlo "brine " o njegovim ranama... :facepalm:

.
kurvanjski avatar, a
User avatar
Euklid
old school
Posts: 15047
Joined: 04 Jun 2012, 18:13
Location: una ballata del mare salato

02 Nov 2013, 09:23

:rofl:
'if you fall, i'll be there' (floor)
User avatar
Tea Tree
Posts: 5418
Joined: 03 Oct 2011, 15:57

02 Nov 2013, 14:50

Uopće nije upitno da je bolje spriječiti nego liječiti. Nitko to ne osporava niti je stav medicine da svatko može jesti i piti što mu padne na pamet, zanemarivati svoj organizam i zdravlje, a onda će samo popiti tabletu i eto ti veselja. Stvarno netko misli da je to stav medicine?
Chilimama wrote: Ako neka neuka domaćica s gihtom ili žgaravicom vidi reklamu za "bombone" koji su pomogli njenoj priji, kupuje to bez razmišljanja. Ako joj i ne pomogne, ako joj i ne zasmeta, nema veze, prodalo se. U tome je jedina poanta i jedini cilj.
Ako neukoj domaćici ispriča susjeda da je bila kod bioenergetičara i da se nakon toga osjeća izvrsno, i sama će otići k njemu i opet - prodalo se. Ne samo to; nakon toga će zakoračiti u mindset koji vjeruje da su doktori zakurac jer je njoj i susjedi pomogao bioenergetičar.
OK, život je brz, trebaju nam instant rješenja...A zašto? Ionako nećemo doživjeti stotu...a i zašto bi?
Zašto ne bi? Ono što danas znači doživjeti stotu prije 150-200 godina značilo je doživjeti 70.

Nego da dodam, ovo volim prepričati. Jednom sam imala dugotrajni suhi kašalj i prilično mi je smetao. Liječila sam se antibioticima, trebala sam obaviti dodatne pretrage dok me jednu noć nije napao kašalj i ujedno kiselina iz želuca. Osjećala sam se prilično loše ali sam radi te fakin kiseline posegnula za sodom bikarbonom. Popila čašu i podrigla. Išla leć i više nisam ni kašljala. Od tada mi je soda otkrila mnoge vidike. To mi je ukazalo na nepravilan unos raznih namirnica, izbjegavam sve što mi izaziva kiselinu a ako mi baš zgoda priušti kakav užitak , ne libim se uživati jer znam da će soda riješiti problem.Naravno da je bolje ne jesti ono što smeta, to znam i zato pazim.
Ali vidi, kako bi bilo da sam se prepustila liječenju? Koliko bi se skupih, manje skupih pretraga obavilo, koliko bi se izgubilo vremena da sam se "liječila"?Aj, dobro, nedovoljan uzorak...:rolleyes:
Bolje da sam vjerovala dugotrajnim proučavanjima i znanstvenim istraživanjima... :misli:
ma ne bi ja to...
Ovo nije čudno. Ako imaš kiselinu pa ti se diže iz želuca, često će te "škakljati" u grlu i tjerati na kašalj. Uzrok kašlja nije bio u dišnom sustavu.
User avatar
Donna Sole
Posts: 3242
Joined: 30 Sep 2011, 23:18
Location: Virgin Valley
Been thanked: 1 time

02 Nov 2013, 15:36

Tea Tree » wrote:Uopće nije upitno da je bolje spriječiti nego liječiti. Nitko to ne osporava niti je stav medicine da svatko može jesti i piti što mu padne na pamet, zanemarivati svoj organizam i zdravlje, a onda će samo popiti tabletu i eto ti veselja. Stvarno netko misli da je to stav medicine?


Ako neukoj domaćici ispriča susjeda da je bila kod bioenergetičara i da se nakon toga osjeća izvrsno, i sama će otići k njemu i opet - prodalo se. Ne samo to; nakon toga će zakoračiti u mindset koji vjeruje da su doktori zakurac jer je njoj i susjedi pomogao bioenergetičar.


Zašto ne bi? Ono što danas znači doživjeti stotu prije 150-200 godina značilo je doživjeti 70.



Ovo nije čudno. Ako imaš kiselinu pa ti se diže iz želuca, često će te "škakljati" u grlu i tjerati na kašalj. Uzrok kašlja nije bio u dišnom sustavu.

Razlika je u potrošenim novcima na reklamu. Tv gledaju milijuni domaćica a o bioenergetičaru se katkad čuje. I ne pohode svi za svaku pizdariju k njemu dok je lakše skoknit u ljekarnu. usput s pijace .

Ovo s kašljem ja sad znam, ali onda nisam. a nisu ni doktori. Mogla sam i ne saznat pa bi nadrljala po pretragama.
kurvanjski avatar, a
User avatar
nina williams
Posts: 2961
Joined: 13 Oct 2011, 18:01
Has thanked: 1 time

02 Nov 2013, 16:35

..a unda » wrote: pa zar nije uvijek bila? :kokice:
Jok.
to sto ti govoris je kladionica, ne matematika. nikako mi nece bit jasno kako se znanost moze zasnivat na vjerovanju, sto vjerojatnost nekako..pa i jest.
Ne. :zubo: I to mnogo jako odlučno ne. Dosta bilo labavo s izvrtačima. Matematika je u pitanju. Na stranu to što je i statistika dio matematike, ovo je ona koja se uči u prvom osnovne, nu zapisat ću ti:
999>1
1<999
Dobro, mislim da se troznamenkasti brojevi ne uče u prvom osnovne, al poanta je ovdje u znakovima nejednakosti. A oni se uče tada.
Interpretacija tih rezultata je ono što iz nekih krivih razloga ulazi u prodručje vjerojatnosti, pa i vjerovanje il kladionica, ako je oš tako zvat. Pa se počnu pričat duge zamagljujuće priče koje odvlače pažnju u sasvim nepotrebnom smjeru i najednom ispadne da bi možda moglo bit, ili da sigurno jest, 1>999.
A cijela priča je prosta ko pasulj, zadatak glasi...Umetni odgovarajući znak: 999_1
tj, u drugim jezicima se radi o mogucnosti, o pokusaju, cak i o dokazu. eto, ne znam kako je doslo do toga da su i pokusaj i dokaz sadrzani u istoj rijeci.

citava znanost se danas temelji na tome, a meni je to malo sumnjivo, jer.. nekako mi to izgleda kao da hocemo negdje daleko nesto pogodit, naciljamo, lansiramo, ali eto, s greskom od jednog stupnja, ili 0,1 stupnja, nije strasno, ali nakon deset, sto svjetlosnih godina takvog pravocrtnog kretanja, promasili smo ono, citav svemir skoro.
Onda je prava sreća da matematički zapis ne ovisi o jeziku kojim govoriš, isti ti klinac jel (ne)jednadžba zapisana na hrvatskom il turkmenskom. :E
Mnogo zgodna stvar ta matematika, ne dopušta da joj nesavršenost jezika pomuti jasnoću.
nazalost, brojevi su nam poceli davat pouzdanost, a ne bi trebali. .brojevi mozda mogu nesto opisat, ali samo u odnosu na druge brojeve, narocito u statistici, a tu se onda gubi logika, koja jest matematika, a ne brojevi.
:eek: Ovaaaj, skužaj, malo me šokirala ova izjava.
Khm. Hm. M. A u čemu ti misliš da bi bilo zgodnije tražit pouzdanost?
osim toga, ima tu jos nesto, ono sto se naziva znanstvenom etikom ili etikom znanosti, kako ono, nesto sto je relativno imuno na brojeve i tu znanost ima grdnih, grdnih problema i o tome se u ovoj temi ponajvise radi.
Šta je imuno na brojeve? Ne kontam. Al me ovo sjetilo jednog pametnog koji je reko, ofrljativno, sve se može opisat polinomom dovoljno visokog stupnja, sve.
ono sto danasnju medicinsku, farmaceutsku znanost slabo zanima jest upravo onaj dio koji se voli nazvat statistickom greskom.
onaj dio za koji znanost ne funkcionira ili onaj dio koji funkcionira bez ili cak usprkos znanosti. e, taj dio bi trebao najzanimljiviji za znanost jer, po dorianu greju, prva tajna ovog svijeta jest ono sto je vidljivo, ne nevidljivo.
ne moze znanost kad joj ne odgovara ponasat se kao tri majmuna i krenut putem privlacnijih brojaka.
Znači, trebali su prvo smislit lijek za recmo kugu koji će izliječit jednog atipičnog,a dok milijuni tipičnih trule? Zvuči...ne baš smisleno.
Uostalom, medicina i farmaceutska industrija upravo kroče tom stazom, ali u logičnom slijedu, i ovdje na topiku su spomenute genske tehnologije u svrhu liječenja. Daklem, prvo su se liječili milijuni tipičnih, pa su skužili da postoje geni, zatim su malo vršljali po genomu i sad očekujemo ciljane terapije.

s druge strane, alternativna medicina ponekad uspije rijesiti nesto sto ova prva medicina nije uspjela.
ok, kaze se da je alternativna medicina to napravila, ali ustvari ne zna se razlog, pa se to pripisuje onom sto nam je najlakse opisati.
to se najmanje zna alternativno opisati i takvi opisi ne sluze zaista nicemu, a znanost se ne zeli baviti time i jednostavno kaze..ne znam.. i posveti se onom laksem, vjerojatnijem putu, gdje je broj poteza konacan. :kokice:
To nije istina. Jednostavno...nije. Nema smisla opisivat naširoko...postoji vrlo logično i iz aviona vidljivo objašnjenje...da jest istina, nikad se ne bi otkrio lijek za nikoji vrag. Mislim...stvarno...prestanite lagat ovaj napaćeni narod. :zubo:



Chilimama » wrote:
Nego da dodam, ovo volim prepričati. Jednom sam imala dugotrajni suhi kašalj i prilično mi je smetao. Liječila sam se antibioticima, trebala sam obaviti dodatne pretrage dok me jednu noć nije napao kašalj i ujedno kiselina iz želuca. Osjećala sam se prilično loše ali sam radi te fakin kiseline posegnula za sodom bikarbonom. Popila čašu i podrigla. Išla leć i više nisam ni kašljala. Od tada mi je soda otkrila mnoge vidike. To mi je ukazalo na nepravilan unos raznih namirnica, izbjegavam sve što mi izaziva kiselinu a ako mi baš zgoda priušti kakav užitak , ne libim se uživati jer znam da će soda riješiti problem.Naravno da je bolje ne jesti ono što smeta, to znam i zato pazim.
Ali vidi, kako bi bilo da sam se prepustila liječenju? Koliko bi se skupih, manje skupih pretraga obavilo, koliko bi se izgubilo vremena da sam se "liječila"?Aj, dobro, nedovoljan uzorak...:rolleyes:
Bolje da sam vjerovala dugotrajnim proučavanjima i znanstvenim istraživanjima... :misli:
ma ne bi ja to...
Soda bikarbona je, u najdoslovnijem mogućem smislu koji postoji, sol na ranu. Objašnjenje je morebitno zeru dosadno, al...želučana kiselina je HCl, soda bikarbona je NaHCO3 , i miješanjem te dvi stvari događa se: NaHCO3 + HCl -> NaCl + H2O + CO2
NaCl koji nastaje je kuhinjska sol, H2O je voda, CO2 je ugljikov dioksid koji podrigneš. Žgaravica je ono kad želučana kiselina uniđe u jednjak. Ako je česta, ošteti sluznicu jednjaka, a to se, osim kemijski, more desit i mehanički. pH u želucu (i jednjaku) je kisel i ti ne osjećaš djelovanje soli na ranu kao što bi ga osjetila da, recmo, staviš tu istu sol na posjekotinu na prstu. Ali reakcija koja se odvija je, da jebe rak raka, ista: sol nagriza ranu i ona ne samo da neće zacijeliti kako bi inače, nego se i pogoršava. Nebitno je što ti to ne osjećaš, što, dapače, trenutno osjećaš olakšanje i nebitno je što je došlo do neutralizacije kiseline. Ti tu istu kiselinu i dalje imaš u želucu, samo što sad imaš i veću ranu.
Da li bi posjekotinu na koži sanirala solju?
User avatar
Donna Sole
Posts: 3242
Joined: 30 Sep 2011, 23:18
Location: Virgin Valley
Been thanked: 1 time

02 Nov 2013, 18:59

Razumjeli smo se , nina, da imamo različite stavove .
Lijepo si objasnila djelovanje sode, a meni to izgleda jednostavno: soda je lužina i neutralizira kiselinu.
Glede soli na ranu tu sam malo i ja u dilemi jerbo se ljeti rane doslovno osuše nakon kupanja u moru a meni se čini da mi je more kao neki antiseptik. Mislim jedino da se zbog visokih temperatura usporava zacjeljivanje rana. Otud dilema.
Sigurna sam da neću ići po gastal u "šamponu" kod likara ...
kurvanjski avatar, a
Post Reply