Page 1 of 1

Kupujem auto - kakav ću da mi ide uz sise?

Posted: 13 Dec 2011, 19:55
by Herp
Ajmo malo o Herpovom autu.

Nevelik budžet, 2K eura, auto bi trebao trajati godinu i pol dok mi ne isteknu prave štednje, znači, trebam početnički karambol vulgaris.

Ne stariji od '95 godišta ako je ikako moguće.
Poželjno dizel.
Poželjno japanac.
Nikako Fiat.
I da lijepo izgleda, k'o pravo auto, a ne k'o jaje ili lego kockica.

Dakle, ovo je lijepo:
http://i.drom.ru/~autovl/catalog_photos ... o_5650.jpg
http://www.banpei.net/files/Corolla_E9_liftback.jpg
http://www.carz-focus.info/images/suzuk ... %20(1).jpg
http://yakmee.com/images/main/sample/ni ... _1032b.jpg
http://xa1.xanga.com/3bfd847ac243014625 ... 453223.jpg

(da, patim na terence koje si trenutno ne mogu priuštiti :rolleyes: ne volim sportska avta iako ovi neki sa slika imaju spojlere, to su bile prve slike koje sam našla).

Ovo je ružno:
http://libertylibrary.files.wordpress.c ... lue_vr.jpg
http://www.carsurvey.org/images/nissan_micra_4.jpg
http://www.motorsdb.com/mitsubishi/mits ... 61_942.jpg
http://www.auto-data.net/images/f7/big8317.jpg

Vrrrleče oprosti. Volim te. Želim da mi budeš brat po rombu, kakvom god. :crying:

Sad idem, tko ne bude pisao na mojoj temi kad se vratim, banat ću ga na ovom forumu a bome i na ondašnjem. Sve osim slafka, njemu se previše veselim. :xlux:

Re: Dosta je bilo o Herpovim sisama!!!!11

Posted: 13 Dec 2011, 20:03
by Nikolajevna
Imamo isti ukus glede ovih isključivo cestovnih, a to je da auto mora imati guzicu. Osim što je ljepše, stane više svačega za tramakati.

Re: Dosta je bilo o Herpovim sisama!!!!11

Posted: 13 Dec 2011, 20:04
by A.P.
Kakva prevara, očekivala sam da ćemo o tuđim sisama :xzubo:

Re: Dosta je bilo o Herpovim sisama!!!!11

Posted: 13 Dec 2011, 20:05
by Margarita
Uzmi kakav oglasnik, sortiraj po cijeni pa vidi što možeš. Od toga izaberi što ti se sviđa. Ili odi na Hrelić pokaži sise, možda ćeš moći i ono što ne bi mogla.

Re: Dosta je bilo o Herpovim sisama!!!!11

Posted: 13 Dec 2011, 20:10
by Lord Byron
Herp » wrote:Nevelik budžet, 2K eura, auto bi trebao trajati godinu i pol dok mi ne isteknu prave štednje, znači, trebam početnički karambol vulgaris.
Ja znam da ću (opet :zubo:) dobit po pićci jer "odgovaram na ono što nisi pitala", ali ne mogu ne upitati: gdje vidiš računicu u toj kupovini?

15.000 kn plus benzin plus troškovi održavanja svega onoga što će se na takvom automobilu raspasti u prva dva mjeseca, to je ne puno manje od 2.000 kn mjesečno. Ako računaš na neku lovu pri prodaji - najvjerojatnije loše računaš :D.

Ti si sigurna da je to mudra investicija? :nezna:

Re: Dosta je bilo o Herpovim sisama!!!!11

Posted: 13 Dec 2011, 20:12
by Herp
Margarita » wrote:Uzmi kakav oglasnik, sortiraj po cijeni pa vidi što možeš. Od toga izaberi što ti se sviđa. Ili odi na Hrelić pokaži sise, možda ćeš moći i ono što ne bi mogla.
To i radim, uglavnom :zubo: ali voljela bih čuti i vaša mišljenja, preporuke ili čak iskustva.

Re: Dosta je bilo o Herpovim sisama!!!!11

Posted: 13 Dec 2011, 20:17
by Herp
Lord Byron » wrote: Ja znam da ću (opet :zubo:) dobit po pićci jer "odgovaram na ono što nisi pitala", ali ne mogu ne upitati: gdje vidiš računicu u toj kupovini?

15.000 kn plus benzin plus troškovi održavanja svega onoga što će se na takvom automobilu raspasti u prva dva mjeseca, to je ne puno manje od 2.000 kn mjesečno. Ako računaš na neku lovu pri prodaji - najvjerojatnije loše računaš :D.

Ti si sigurna da je to mudra investicija? :nezna:
Uslijed lokacijskih životnih promjena uskoro prelazim iz "auto mi nije potreban" u "auto mi je potreban" stanje.
Bolja polovica kaže kako je za prvi auto najbolje uzeti nešto jeftino jer ću ga tak i tak "izrazbijati". :xzubo:
Ne želim dizati kredit.
Ova lova je nešto što sam zaštedjela usput, a auto mi treba u roku od par mjeseci, ne godinu i pol.
Neka lova će valjda kapnuti od dijelova jednog dana. :ne zna:

Re: Dosta je bilo o Herpovim sisama!!!!11

Posted: 13 Dec 2011, 21:03
by JPK
Meni bi u ovakvom slučaju starog auta prioritet bilo da auto ima jeftine rezervne dijelove, i da je po mogućnosti Volkswagen.
Ovo prvo je očito zašto, a drugo je zato što je poznato da u Hrvatskoj VW-u cijena s vremenom ne pada, a lako je moguće i da raste. Kako bilo, prilikom prodaje sigurno neće biti problem naći nekog rođu* "Švabo je Švabo" podvrste kojem će se bez problema uvaliti krntija.
Iz istog ekonomskog razloga i sam razmišljam o tome da kupim VW-a, iako su mi njihovi auti antipatični. :D

*rođo kao mentalna klasifikacija, ne kao netko u rodu. :D

Re: Dosta je bilo o Herpovim sisama!!!!11

Posted: 13 Dec 2011, 21:06
by Herp
JPK » wrote:Meni bi u ovakvom slučaju starog auta prioritet bilo da auto ima jeftine rezervne dijelove, i da je po mogućnosti Volkswagen.
Ovo prvo je očito zašto, a drugo je zato što je poznato da u Hrvatskoj VW-u cijena s vremenom ne pada, a lako je moguće i da raste. Kako bilo, prilikom prodaje sigurno neće biti problem naći nekog rođu* "Švabo je Švabo" podvrste kojem će se bez problema uvaliti krntija.
Iz istog ekonomskog razloga i sam razmišljam o tome da kupim VW-a, iako su mi njihovi auti antipatični. :D

*rođo kao mentalna klasifikacija, ne kao netko u rodu. :D
VW-i se kradu nenormalno, iz istog razloga. :crying:
Golf dvica bi mi rišija sve muke al' imam traume od dečkovog, te još par drugih ukradenih u okolini mi.

Re: Dosta je bilo o Herpovim sisama!!!!11

Posted: 13 Dec 2011, 21:14
by schmokljan
Golf dvica da se krade? Gdje ti živiš? U mom kraju Golf dvica se poklanja daljnjim rođacima, samo da je odvezu. :ne zna:

A što se tiče auta do 2 tisuće eura - ne možeš pogriješiti, svaki je kanta. Najbitnije je da provjeriš kod automehaničara stanje i da dobiješ točan uvid u potrošnju. I da se svakodnevno pomoliš. To je to.

Re: Dosta je bilo o Herpovim sisama!!!!11

Posted: 13 Dec 2011, 22:10
by Stitch
Ja bih radije o sisama. :tuzni:

Re: Dosta je bilo o Herpovim sisama!!!!11

Posted: 13 Dec 2011, 22:13
by Herp
Hekatonhir » wrote:Ja bih radije o sisama. :tuzni:
Kamon, Hek, o autima sigurno znaš više. :xlux:

Re: Dosta je bilo o Herpovim sisama!!!!11

Posted: 13 Dec 2011, 22:14
by Stitch
Baš zato. :D

Re: Dosta je bilo o Herpovim sisama!!!!11

Posted: 13 Dec 2011, 22:22
by Herp
Hekatonhir » wrote:Baš zato. :D
http://27.media.tumblr.com/tumblr_lt753 ... o1_500.jpg

Evo sličica da se smiriš.
El možemo sad o autu? :xlux:

Re: Dosta je bilo o Herpovim sisama!!!!11

Posted: 13 Dec 2011, 22:30
by JPK
Možemo li i o mojem autu? :D
Ne mogu se nikako odlučiti na kupnju.
Čak ni činjenica da sam oslobođen plaćanja poreza i registracije, pa me novi auto košta 35% manje, nije potakla na kupnju.
Jednostavno, ne čini mi se da će mi se mobilnost drastično povećati (ali primjetno ipak hoće), a ni da će mi se pičke počet bacati pred kotače. Čemu? :xne zna:

Re: Dosta je bilo o Herpovim sisama!!!!11

Posted: 13 Dec 2011, 22:41
by Stitch
Herp » wrote:
http://27.media.tumblr.com/tumblr_lt753 ... o1_500.jpg

Evo sličica da se smiriš.
El možemo sad o autu? :xlux:
Ne, kud si mi baš bivšu našla? :D

Jebo te auto, što si zapela? Kolica ko kolica, kupiš, razbiješ, uzmeš nova. :zubo:

Re: Dosta je bilo o Herpovim sisama!!!!11

Posted: 13 Dec 2011, 22:46
by Herp
Heče, ako se ne uozbiljiš, počet ću pisati "ovo auto". Svugdje. Zauvijek.

Re: Dosta je bilo o Herpovim sisama!!!!11

Posted: 13 Dec 2011, 22:51
by A.P.
Ovi navedeni auti su svi toliko ružni da bih radije biciklom na poso.
Jednom sam imala čak priliku vozit Tica.
Radije bih nastavila vozit tetkovu Corsu iz '83 s antiservo volanom :facepalm:

Re: Dosta je bilo o Herpovim sisama!!!!11

Posted: 13 Dec 2011, 22:55
by Herp
A.P. » wrote:Ovi navedeni auti su svi toliko ružni da bih radije biciklom na poso.
Jednom sam imala čak priliku vozit Tica.
Radije bih nastavila vozit tetkovu Corsu iz '83 s antiservo volanom :facepalm:
Koje auto je tebi lijepo?

Re: Dosta je bilo o Herpovim sisama!!!!11

Posted: 13 Dec 2011, 22:55
by Stitch
Herp » wrote:Heče, ako se ne uozbiljiš, počet ću pisati "ovo auto". Svugdje. Zauvijek.
Uf. :tuzni:

Uzmeš li Corollu ili Mazdu 323, nećeš pogriješiti, to su nepoderivi auti. Od tih starijih japanaca, jedino sam za ta dva modela siguran.

Nissan, Mitsubishi, Suzuki - ma to su smiješne tvrtke. Colt je recimo u ADAC-ovim anketama - a Allgemeiner Deutscher Automobil-Club e.V. najveći je njemački i europski autoklub - jedan od najozloglašenijih modela, jer se stalno kvari.

Re: Dosta je bilo o Herpovim sisama!!!!11

Posted: 13 Dec 2011, 22:56
by sabaa
A boja?
Koje boje bi auto?

To je ipak isto bitna stavka, ja sam neki dan vidjela Hello Kitty auto koji je vozio neki tip. :xlux:

Re: Dosta je bilo o Herpovim sisama!!!!11

Posted: 13 Dec 2011, 23:03
by Herp
sabaa » wrote:A boja?
Koje boje bi auto?

To je ipak isto bitna stavka, ja sam neki dan vidjela Hello Kitty auto koji je vozio neki tip. :xlux:
O poše, kako uopće možeš pitati :xlux:

Re: Dosta je bilo o Herpovim sisama!!!!11

Posted: 13 Dec 2011, 23:04
by A.P.
Herp » wrote:
Koje auto je tebi lijepo?
Nijedno auto iz tog doba mi nije nešto lijepo :o Da me stisne, uzela bih golfa dvojku jer smo njega imali negdje tamo u ratu pa mi je poznat. :xd:

Re: Dosta je bilo o Herpovim sisama!!!!11

Posted: 13 Dec 2011, 23:08
by sabaa
Herp » wrote:
O poše, kako uopće možeš pitati :xlux:
Pink ili ljupičast?
Ko avatar ili ko potpis?

Re: Dosta je bilo o Herpovim sisama!!!!11

Posted: 13 Dec 2011, 23:08
by Herp
A.P. » wrote:
Nijedno auto iz tog doba mi nije nešto lijepo :o Da me stisne, uzela bih golfa dvojku jer smo njega imali negdje tamo u ratu pa mi je poznat. :xd:
A meni su jedino iz toga doba lijepi :D

Ovo danas sve nešto ovalno, otromboljeno, poše mi prosti, i terenci novi k'o da su uzeli ono mlado od kinder-jajeta pa mu točkove natandrčili :s

Re: Dosta je bilo o Herpovim sisama!!!!11

Posted: 13 Dec 2011, 23:08
by Herp
sabaa » wrote: Pink ili ljupičast?
Ko avatar ili ko potpis?
Opoje :xlux:

Re: Dosta je bilo o Herpovim sisama!!!!11

Posted: 13 Dec 2011, 23:11
by JPK
Herp » wrote: Koje auto je tebi lijepo?
Ma tebi bi dobro stajala recimo novija Corsa, a ne ovi frižideri koje si linkala. :xlux:

Re: Dosta je bilo o Herpovim sisama!!!!11

Posted: 13 Dec 2011, 23:18
by A.P.
Herpe, imaš li negdje osiguran parking na poslu?

Re: Dosta je bilo o Herpovim sisama!!!!11

Posted: 13 Dec 2011, 23:31
by Herp
JPK » wrote: Ma tebi bi dobro stajala recimo novija Corsa, a ne ovi frižideri koje si linkala. :xlux:
Ljudi, evo, Đepika je napisao svoj prvi trolerski post u karijeri, obratite pažnju! :xlux:

Re: Dosta je bilo o Herpovim sisama!!!!11

Posted: 13 Dec 2011, 23:33
by Herp
A.P. » wrote:Herpe, imaš li negdje osiguran parking na poslu?
Auto mi treba da dođem do najpogodnijeg srectva javnog prijevoza pri odlasku na posao ter za odlaske na kafe i takoto. Parkink na poslu nije presudan.

Re: Dosta je bilo o Herpovim sisama!!!!11

Posted: 13 Dec 2011, 23:34
by JPK
Herp » wrote:
Ljudi, evo, Đepika je napisao svoj prvi trolerski post u karijeri, obratite pažnju! :xlux:
Kakvo trolanje, pa znaš da ne bih na temi o tvojim sisama trolao.

Re: Dosta je bilo o Herpovim sisama!!!!11

Posted: 13 Dec 2011, 23:38
by A.P.
Herp » wrote:
Auto mi treba da dođem do najpogodnijeg srectva javnog prijevoza pri odlasku na posao ter za odlaske na kafe i takoto. Parkink na poslu nije presudan.
Na trenutak sam zaboravila đeš živit :xlux:

Re: Kupujem auto - kakav ću da mi ide uz sise?

Posted: 15 Dec 2011, 00:39
by Herp
Dvajsčetri sata niko, čak ni vrrrlet :gaah:

I još su mi i naslov promijenili, nije ni čudo, tko bi uopće pogledao temu ovakvog naslova? :gaah:

Re: Kupujem auto - kakav ću da mi ide uz sise?

Posted: 15 Dec 2011, 01:00
by daze
A koje je pitanje uopće? Imaš parametre, odi u neki najbliži salon i vidi što se najbolje uklapa. Izaberi par najboljih i onda ih nalijepi ovdje uz sliku svojih sisa. Tada ćemo otvoriti anketu. Sad je bespredmetno o tome sugerirati ili raspravljati dok ne znamo dimenzije i strukturu.

Sisa, naravno.

Re: Kupujem auto - kakav ću da mi ide uz sise?

Posted: 16 Dec 2011, 11:09
by blue
Od ovih slika koje si stavila sviđa mi se samo Mitsubishi Pajero, ovi guzati auti su mi ružni. Ali s obzirom da ne namjeravaš prvi auto dugo vozit, uzmi neko tandrkalo za kojeg mehaničar procijeni da je u najboljem stanju i da najmanje troši, i da ima klimu, ako ti je to važno. Osobno ne bih nikad kupila auto bez klime, nije mi to čak ni stvar komocije nego, sigurnosti :ne zna: osim toga sam i snob :D

Ne znam gdje namjeravaš selit, ali ako je neki ruralni dio s grbavim cestama, pazi da ti auto nije spušten, pa ćeš grepst dno na svakoj rupi :misli: Ako si na strmom brdu, u snježno-skliskim uvjetima bolje se drže dizeli :misli: I još - bolje uzet auto koji ima lako dobavljive i jeftine dijelove, pogotovo jer kupuješ stariji rabljeni.

A kojeg si pikirala?
:kokice:

Re: Kupujem auto - kakav ću da mi ide uz sise?

Posted: 16 Dec 2011, 11:28
by Herp
Meni klima u autu smeta stravično, dragi srećom (isto) ima auto bez klime :D

Za Pajera imam jedan dil s frendom koji možda upali, a možda i ne. I da, druga generacija Pajera, kratki model, je najljepši auto u cijelom svemiru, ali za njega još nemam para. Mislim, imam, za '85. godište. :zubo:
Ako ne upali taj dil uskoro, morat ću se snaći ovak.
Ne selim u ruralne i grbave krajeve, samo nešto udaljenije :D ali nisko podvozje mi je tak i tak grdo i nepraktično, pa bih to izbjegla ako ikako mogu.
Uzela bih Ladu Nivu na plin al' me strah, štajaznam, ak mi se sprdne ići do Đepike u Ženevu recimo, hoće li ona to podnijeti.
Gledala sam i neke Volve i Rovere al' dijelovi za njih :visi:
Fiat mi nije opcija zbog lošeg lima s kojim me svi plaše, dragi kaže da i Opeli imaju tu boljku, Honde i Alfe su jurilice, to si isto nećem, uglavnom, malo sam si suzila izbor.
Jučer sam izvršila pretragu prema (ne)imanju plinskog pogona, tu se isto nađe zanimljivih i prihvatljivih rezultata. :xlux:

Re: Kupujem auto - kakav ću da mi ide uz sise?

Posted: 16 Dec 2011, 11:35
by Beau
Herp » wrote:Meni klima u autu smeta stravično, dragi srećom (isto) ima auto bez klime :D
I meni :xlux:

Klimu palim zbog drugih ljudi koje vozim. Kad sam sama, a vruće je, otvaram penđere - nema mi ništa draže od toga. Osim po autoputu kad pičim 140, tad bih bez klime krepala.
Klimu palim i kad pada kiša, da mi se ne magli.

Re: Kupujem auto - kakav ću da mi ide uz sise?

Posted: 16 Dec 2011, 11:49
by Stitch
S obzirom na to da sam pušač, otvaranje prozora neusporedivo je efikasnija metoda od klime. A zapalim i kad idem do prvog raskrižja. Otvorim suprotni prozor, pritiskom tipke, i dimim. Imam i šiber na krovu, ali ne otvaram ga, od toga dobijem upalu vrata. Ne znam koji me vrag tjerao da uzmem auto s tim.

Na autocesti mi je prozor također otvoren. Samo malo, ali otvoren je.

Re: Kupujem auto - kakav ću da mi ide uz sise?

Posted: 16 Dec 2011, 11:51
by ElliQuinn
Hekatonhir » wrote:S obzirom na to da sam pušač, otvaranje prozora neusporedivo je efikasnija metoda od klime. A zapalim i kad idem do prvog raskrižja. Otvorim suprotni prozor, pritiskom tipke, i dimim. Imam i šiber na krovu, ali ne otvaram ga, od toga dobijem upalu vrata. Ne znam koji me vrag tjerao da uzmem auto s tim.

Na autocesti mi je prozor također otvoren. Samo malo, ali otvoren je.
Pušiš u autu. :facepalm:

Re: Kupujem auto - kakav ću da mi ide uz sise?

Posted: 16 Dec 2011, 11:52
by Stitch
I puše mi. :D

Re: Kupujem auto - kakav ću da mi ide uz sise?

Posted: 16 Dec 2011, 11:56
by Beau
Hekatonhir » wrote:S obzirom na to da sam pušač, otvaranje prozora neusporedivo je efikasnija metoda od klime. A zapalim i kad idem do prvog raskrižja. Otvorim suprotni prozor, pritiskom tipke, i dimim. Imam i šiber na krovu, ali ne otvaram ga, od toga dobijem upalu vrata. Ne znam koji me vrag tjerao da uzmem auto s tim.

Na autocesti mi je prozor također otvoren. Samo malo, ali otvoren je.
Ah otvoreni prozori, mjuza i čikanje u autu :mama: :nostalgična:

Re: Kupujem auto - kakav ću da mi ide uz sise?

Posted: 16 Dec 2011, 11:58
by Stitch
A što tebi smeta da opet počneš, voziš dijete? :D

I zašto na autocesti ne bi otvorila prozor, ne shvaćam. Fijuče ti?

Re: Kupujem auto - kakav ću da mi ide uz sise?

Posted: 16 Dec 2011, 12:31
by Beau
Hekatonhir » wrote:A što tebi smeta da opet počneš, voziš dijete? :D

I zašto na autocesti ne bi otvorila prozor, ne shvaćam. Fijuče ti?
Ma jok, prestala sam pušit. Na odvikavanju sam :xlux:
Pa fijuče, jašta neg fijuče. Kad sam pušila još, otvorila bih samo prst prozora da se prozrači. Al nije to to. Volim do kraja otvorit prozore, ono vjetar u kosi i sve : simbi:

Re: Kupujem auto - kakav ću da mi ide uz sise?

Posted: 16 Dec 2011, 13:02
by Stitch
Tako sam popušio upalu uha, nije to za zajebanciju. I ja otvorim samo prst. Nezdravo je voziti s otvorenim prozorom.

Re: Kupujem auto - kakav ću da mi ide uz sise?

Posted: 16 Dec 2011, 13:07
by Beau
Još uvijek mi propuh ne smeta, srećom. A od klime popušim upalu svega i svačega.

Re: Kupujem auto - kakav ću da mi ide uz sise?

Posted: 16 Dec 2011, 14:52
by Tea Tree
Mazda! Svakako, da.
Možeš i u Ženevu, ma koliko stara bila. (Mazda, ne ti :xzubo: )

Što se tiče cijena dijelova, nisu baš džabe, (kao za Fiata, ali to i tako, srećom, nećeš), ali nisu nešto bolesno skupi.

Mazda može sve. :xd:

Re: Kupujem auto - kakav ću da mi ide uz sise?

Posted: 16 Dec 2011, 15:20
by Herp
http://en.wikipedia.org/wiki/Autozam_Revue

Ovo mi je najljepšija Mazda, izgleda ko iz crtića :xlux:

Re: Kupujem auto - kakav ću da mi ide uz sise?

Posted: 16 Dec 2011, 16:39
by slafko
Herp » wrote:Sad idem, tko ne bude pisao na mojoj temi kad se vratim, banat ću ga na ovom forumu a bome i na ondašnjem. Sve osim slafka, njemu se previše veselim. :xlux:
Kaj sam sad napravio? :confused:


Anyhow, prodajem ne-pimpanog Civica iz '96.-e i, ako ovi u ponedjeljak odustanu, mogu ga ponudit tebi. Za manje od 2000 eura. To ti ovak nekak izgleda. Benzinac je, afkors. 115 KS.

Hoću ga prodat jer mi dolazi ovakav crni. :cerek:

Re: Kupujem auto - kakav ću da mi ide uz sise?

Posted: 16 Dec 2011, 19:01
by Herp
slafko » wrote:
Kaj sam sad napravio? :confused:


Anyhow, prodajem ne-pimpanog Civica iz '96.-e i, ako ovi u ponedjeljak odustanu, mogu ga ponudit tebi. Za manje od 2000 eura. To ti ovak nekak izgleda. Benzinac je, afkors. 115 KS.

Hoću ga prodat jer mi dolazi ovakav crni. :cerek:
Kaj si napravio? Zatrolao si temu o muškarcima i autima na ŽK :lux:

Sjećam se da si negdje napisao da imaš Hondu, ali bolja polovica je rekla :nono: Honda, a budući da on sufinancira, ne mogu baš toliko kontra njega ići.
Još uvijek nisam uspješna sponzoruša. :tuzni:

Re: Kupujem auto - kakav ću da mi ide uz sise?

Posted: 16 Dec 2011, 19:08
by Stitch
Tea Tree » wrote:Mazda može sve. :xd:
Ali samo ona proizvedena prije 1996. i Forda; Ameri su ih uspjeli nevjerojatno sprčkati. Ne znam što se točno dogodilo, nisam istraživao, no od Forda svi se žale na pad kvalitete.

Re: Kupujem auto - kakav ću da mi ide uz sise?

Posted: 16 Dec 2011, 19:14
by Herp

Re: Kupujem auto - kakav ću da mi ide uz sise?

Posted: 16 Dec 2011, 19:16
by slafko
Herp » wrote: Kaj si napravio? Zatrolao si temu o muškarcima i autima na ŽK :lux:
Uopće nisam. :zubo: Masa ih je pizdilo da kakav je to muškarac koji nema auto, a ne pitaju se kakve su one žene bez istog tog auta. Nisam neki ljubitelj dvostrukih kriterija.
Herp » wrote: Sjećam se da si negdje napisao da imaš Hondu, ali bolja polovica je rekla :nono: Honda, a budući da on sufinancira, ne mogu baš toliko kontra njega ići.
Još uvijek nisam uspješna sponzoruša. :tuzni:
Bolja polovica ti i nije toliko dobra. :D

Re: Kupujem auto - kakav ću da mi ide uz sise?

Posted: 16 Dec 2011, 19:18
by Herp
:durica:

Re: Kupujem auto - kakav ću da mi ide uz sise?

Posted: 16 Dec 2011, 19:26
by Stitch
Uzmi prvu, tražila si dizelaša. Druga su dva benzinci.

Re: Kupujem auto - kakav ću da mi ide uz sise?

Posted: 16 Dec 2011, 19:42
by slafko
Prvi je iz Bjelovara. :trk:

Re: Kupujem auto - kakav ću da mi ide uz sise?

Posted: 16 Dec 2011, 19:45
by Stitch
To je neka vaša interna fora? :D

Re: Kupujem auto - kakav ću da mi ide uz sise?

Posted: 16 Dec 2011, 20:52
by Herp
Hm, ne znam za Bjelovar, al prošli mjesec mi se baš potrefilo da sam svjedočila nekim grdim prekršajima (vožnja po pločniku da bi se zaobišla kolona, vožnja u krivom smjeru jednosmjerne ulice i još par situacija) u kojima su svi akteri bili iz Daruvara. :zubo:

Re: Kupujem auto - kakav ću da mi ide uz sise?

Posted: 16 Dec 2011, 22:48
by slafko
Hekatonhir » wrote:To je neka vaša interna fora? :D
Bjelovar, Krapina, Gospić, Imotski, Kutina, Sisak, Beli Manastir. Ti očigledno nikada nisi pratio fhr temu o genijalcima u prometu. :D

Re: Kupujem auto - kakav ću da mi ide uz sise?

Posted: 16 Dec 2011, 23:57
by Herp
Onaj moj mi već godinama govori da se sklanjam s puta čim vidim KR ili SK registraciju :xd:

Re: Kupujem auto - kakav ću da mi ide uz sise?

Posted: 17 Dec 2011, 09:32
by Tea Tree
Herp » wrote:Onaj moj mi već godinama govori da se sklanjam s puta čim vidim KR ili SK registraciju :xd:
Meni je ovo asocijacija na seljo tuning. :xzubo:

IM je sklanjanje s puta, bez obzira jesi li pješak ili vozač. Srećom se rijetko na njih naiđe u ZG.

Re: Kupujem auto - kakav ću da mi ide uz sise?

Posted: 17 Dec 2011, 10:05
by Stitch
slafko » wrote:
Bjelovar, Krapina, Gospić, Imotski, Kutina, Sisak, Beli Manastir. Ti očigledno nikada nisi pratio fhr temu o genijalcima u prometu. :D
Nisam, da. Ali i moja su iskustva slična. :D KR znači kreten. :zubo:

Re: Kupujem auto - kakav ću da mi ide uz sise?

Posted: 18 Dec 2011, 20:33
by Herp
O poše, o poše, sustavno studiram oglasnik već satima, došla sam do slova M, otvorila sam temu i na onom drugom vorumu ali tamo je sve puno oprečnih mišljenja :xzubo: i radim listu oglasa koji ulaze u daljnje razmatranje, zasad brojem oglasa vode Daewoo i Mazda. Audi ne računam, od njega sam krenula, bivala nadobudnom i nakrkala popis desecima kanti Audija 80 TD iz ranih devedesetih ili starijih. :xzubo:

Re: Kupujem auto - kakav ću da mi ide uz sise?

Posted: 18 Dec 2011, 22:26
by Stitch
Tako ćeš auto kupiti 2045. Uzmi profića sa sobom, mehaničara, možda i limara - pregledaj deset komada i kupi najbolji.

Re: Kupujem auto - kakav ću da mi ide uz sise?

Posted: 18 Dec 2011, 22:34
by Herp
Hekatonhir » wrote:Tako ćeš auto kupiti 2045. Uzmi profića sa sobom, mehaničara, možda i limara - pregledaj deset komada i kupi najbolji.
Popoku, Hek, pa neću zvati svih 80 brojeva :D
Kad završim popis, eliminirat ću ih prema potrošnji, godištu, kilometraži, ljepoti i ostalim stvarima i doći do broja od nekih 5-10 auta, to je to.
Ofkors da uzimam nekog sa sobom. :mig:

Re: Kupujem auto - kakav ću da mi ide uz sise?

Posted: 19 Dec 2011, 08:37
by slafko
Hekatonhir » wrote: Nisam, da. Ali i moja su iskustva slična. :D KR znači kreten. :zubo:
I ja sam ih nekada davno nazivao kretenima. Već ih nekoliko godina nazivam kreativcima. Nije uvredljivo, a kreativni zaista jesu. Uvijek me iznova iznenade.

Re: Kupujem auto - kakav ću da mi ide uz sise?

Posted: 19 Dec 2011, 10:01
by Beau
Ajme da, SK - bježim od njih. Za KR još nisam primijetila.

Inače, čula sam da su Sisčani još za vrijeme Juge bili proglašeni, valjda po broju prekršaja, najgorim vozačima u cijeloj Jugi. Ja vjerujem da je to istina :xlux:

Re: Kupujem auto - kakav ću da mi ide uz sise?

Posted: 19 Dec 2011, 10:10
by baja
Hekatonhir » wrote: KR znači kreten. :zubo:
mnogo ne volem ovakve šale :xo:
al' moram priznati da su uistinu nabrijani vozači (jedno vrijeme sam koristila dio stare zagorske magistrale na putu do posla)
pretpostavljam da njih, jednako kao i siščane, velika udaljenost od kuće nagna na razna rješenja kako bi ubrzali/skratili putovanje

Re: Kupujem auto - kakav ću da mi ide uz sise?

Posted: 19 Dec 2011, 10:18
by Tupelo
Dok sam bila vozač :o najviše su mi živaca popili Karlovčani.
Silom prilika, svaki dan sam vozila onaj rotor u Novom Zagrebu.
I radila sam na njemu sranja, priznajem.
I nikad ga nisam naučila voziti. I to priznajem.
No to je sve goli penis u odnosu na ono što na tom rotoru rade Karlovčani. :s

Ali, materemi, Karlovčani se u tom rotoru potpuno sumanuto i nestvarno ponašaju. I valjda se još tamo potpuno zblesiraju i puknu pa onda odu dalje u grad radit sranja. :xne zna:

Ukratko, Karlovčani su jedini vozači koji voze gore od mene.
I uvijek mi je bilo milo vidjeti ih u prometu jer sam se, barem na trenutak mogla osjetiti superiorno. Onda bih obično ubacila u krivu brzinu ili tako nešto :o

Re: Kupujem auto - kakav ću da mi ide uz sise?

Posted: 19 Dec 2011, 10:21
by ElliQuinn
BoDerek » wrote:Ajme da, SK - bježim od njih. Za KR još nisam primijetila.

Inače, čula sam da su Sisčani još za vrijeme Juge bili proglašeni, valjda po broju prekršaja, najgorim vozačima u cijeloj Jugi. Ja vjerujem da je to istina :xlux:
Siščani barem stanu na pješačkom i puste pješake. U Splitu možeš ostariti, ali nećeš dočekati da ti lokalci stanu, srećom u sezoni ima stranaca, pa je moguće normalno prijeći cestu. U Zagrebu se trubi vozaču koji stane da pusti pješake na njihovo zeleno, a ako nema semafora, ne staju.

Re: Kupujem auto - kakav ću da mi ide uz sise?

Posted: 19 Dec 2011, 11:04
by Stitch
Pa i pedofili uspore pred školom.

Re: Kupujem auto - kakav ću da mi ide uz sise?

Posted: 19 Dec 2011, 12:56
by ElliQuinn
Hekatonhir » wrote:Pa i pedofili uspore pred školom.
Hoćeš reći da me pedofili puštaju preko pješačkog? :xd:

Re: Kupujem auto - kakav ću da mi ide uz sise?

Posted: 19 Dec 2011, 13:01
by Stitch
Pa izgledaš mlado i nevino, da. :D

Re: Kupujem auto - kakav ću da mi ide uz sise?

Posted: 19 Dec 2011, 13:06
by ElliQuinn
Hekatonhir » wrote:Pa izgledaš mlado i nevino, da. :D
Fakat volim ono "osvjetljenje" u Medvedgradu.

Re: Kupujem auto - kakav ću da mi ide uz sise?

Posted: 25 Dec 2011, 02:29
by Nica
slafko » wrote:
Anyhow, prodajem ne-pimpanog Civica iz '96.-e i, ako ovi u ponedjeljak odustanu, mogu ga ponudit tebi. Za manje od 2000 eura. To ti ovak nekak izgleda. Benzinac je, afkors. 115 KS.

Hoću ga prodat jer mi dolazi ovakav crni. :cerek:
Meni je taj crveni ljepši od tog plavog. :o
Herp wrote:
.... ali bolja polovica je rekla :nono: Honda, a budući da on sufinancira, ne mogu baš toliko kontra njega ići.
I mehaničar i električar su mi rekli da kupim Hondu ako budem kupovala auto, navodno imaju neku super elektriku ili nešto što se jako rijetko kvari, u odnosu na ostale. :D
Tupelo wrote: Silom prilika, svaki dan sam vozila onaj rotor u Novom Zagrebu.
Je li u blizini njega nekakav nadvožnjak ili nešto takvo? Ili je na putu do Dubrave? Ili prema onom Konzumu koji je blizu autoputa? (Sve ovo bi se trebalo odnositi na jedan te isti rotor)

Re: Kupujem auto - kakav ću da mi ide uz sise?

Posted: 25 Dec 2011, 02:34
by kuki
Nica » wrote: (Sve ovo bi se trebalo odnositi na jedan te isti rotor)
:rofl: :rofl: :rofl:

Isuse kakav gejpeder proda ovakav crveni auto za ovakav plavi ali crni? :facepalm:
Da imam 2 tisuće eura, kupila bih ga od slafka da mu se mogu rugat.

Re: Kupujem auto - kakav ću da mi ide uz sise?

Posted: 25 Dec 2011, 02:38
by Nica
kuki » wrote:
Isuse kakav gejpeder proda ovakav crveni auto za ovakav plavi ali crni? :facepalm:
:rofl:
Da imam 2 tisuće eura, kupila bih ga od slafka da mu se mogu rugat.
:rofl:

Ka'ćeš ti položit vozački? :o

Re: Kupujem auto - kakav ću da mi ide uz sise?

Posted: 25 Dec 2011, 03:09
by Polina Belilowsky
Imam ovog, ali tamno plava boja mi bolje ide uz sise. :xo:

Re: Kupujem auto - kakav ću da mi ide uz sise?

Posted: 26 Dec 2011, 20:51
by Chiro
Herpe, pamet u glavu, ništa bez test vožnje! :mudri:

Re: Kupujem auto - kakav ću da mi ide uz sise?

Posted: 26 Dec 2011, 21:36
by Herp
Chiro » wrote:Herpe, pamet u glavu, ništa bez test vožnje! :mudri:
Ovo je očito neko žešće smeće od auta.
Pojas je potpuno nekompatibilan sa zračnim jastucima.

Re: Kupujem auto - kakav ću da mi ide uz sise?

Posted: 26 Dec 2011, 21:44
by A.P.
Prevelike sisurine.

Re: Kupujem auto - kakav ću da mi ide uz sise?

Posted: 26 Dec 2011, 22:00
by Herp
A.P. » wrote:Prevelike sisurine.
Ako stoje, nisu prevelike. :xlux:

Re: Dosta je bilo o Herpovim sisama!!!!11

Posted: 30 Dec 2011, 16:34
by Herp
Hekatonhir » wrote:Uzmeš li Corollu ili Mazdu 323, nećeš pogriješiti, to su nepoderivi auti.
Eo došla sam se pofalit svojin novin auton :xlux:

Veselite se svi sa mnom! :xlux:

Re: Dosta je bilo o Herpovim sisama!!!!11

Posted: 30 Dec 2011, 16:36
by Pješčana
Herp » wrote:
Eo došla sam se pofalit svojin novin auton :xlux:

Veselite se svi sa mnom! :xlux:
jaoooo :xlux:

pa čestitam!

koji, kakav, sve reci! :D

Re: Kupujem auto - kakav ću da mi ide uz sise?

Posted: 30 Dec 2011, 16:42
by A.P.
Herpe, sretan ti auto! :xlux:

Re: Dosta je bilo o Herpovim sisama!!!!11

Posted: 30 Dec 2011, 16:43
by Herp
Pješčana » wrote: jaoooo :xlux:

pa čestitam!

koji, kakav, sve reci! :D
'99 godište, na plin :cerek: hatchback, boja 38 Choose me :mig:

Re: Dosta je bilo o Herpovim sisama!!!!11

Posted: 30 Dec 2011, 16:44
by A.P.
Herp » wrote:boja 38 Choose me :mig:
Grohhohoozno :xlux:

Re: Kupujem auto - kakav ću da mi ide uz sise?

Posted: 30 Dec 2011, 16:44
by Moment
:xlux:

Re: Dosta je bilo o Herpovim sisama!!!!11

Posted: 30 Dec 2011, 16:45
by Herp
A.P. » wrote:
Grohhohoozno :xlux:
Opalim te sisom po guzici :xlux:

Re: Kupujem auto - kakav ću da mi ide uz sise?

Posted: 30 Dec 2011, 19:33
by blue
Boja je strašna :rofl:
Jel ima i šankić iza? :D

Re: Kupujem auto - kakav ću da mi ide uz sise?

Posted: 30 Dec 2011, 19:42
by JPK
Bravo! :xlux:
Nadam se da će te pustit s tim preko granice. :xzubo:

Re: Kupujem auto - kakav ću da mi ide uz sise?

Posted: 30 Dec 2011, 19:55
by Tea Tree
JPK » wrote:Bravo! :xlux:
Nadam se da će te pustit s tim preko granice. :xzubo:
Herp, samo deri, ne obaziri se, pustit će te!
Mene su puštali s 20 godina starom. Rekli su da je jedino bitno da je Mazda 323. :xzubo:

Re: Kupujem auto - kakav ću da mi ide uz sise?

Posted: 30 Dec 2011, 20:10
by Herp
blue » wrote:Boja je strašna :rofl:
Jel ima i šankić iza? :D
Ne, iza ima ogromnu plinsku bocu :xlux:

Re: Kupujem auto - kakav ću da mi ide uz sise?

Posted: 30 Dec 2011, 20:10
by Herp
JPK » wrote:Bravo! :xlux:
Nadam se da će te pustit s tim preko granice. :xzubo:
Ako me ne puste, neću ti doć, pa ti vidi :xlux:

Re: Kupujem auto - kakav ću da mi ide uz sise?

Posted: 30 Dec 2011, 20:11
by Stitch
Čestitam, nadam se da ćeš ga uskoro i krstiti. Jebeš auto u kojem se ne poševiš. :D

Re: Kupujem auto - kakav ću da mi ide uz sise?

Posted: 30 Dec 2011, 20:13
by Tea Tree
Hekatonhir » wrote:Čestitam, nadam se da ćeš ga uskoro i krstiti. Jebeš auto u kojem se ne poševiš. :D
Ajme, kako je ovo retro! :rofl:

Re: Kupujem auto - kakav ću da mi ide uz sise?

Posted: 30 Dec 2011, 20:13
by Morticia
Pic.

Re: Kupujem auto - kakav ću da mi ide uz sise?

Posted: 30 Dec 2011, 20:16
by Stitch
Tea Tree » wrote: Ajme, kako je ovo retro! :rofl:
Ti šuti, Herp je mlada, lijepa i savitljiva. Znam komu što govorim. :E

Re: Kupujem auto - kakav ću da mi ide uz sise?

Posted: 30 Dec 2011, 20:17
by Herp
Morticia » wrote:Pic.
Image

Re: Kupujem auto - kakav ću da mi ide uz sise?

Posted: 30 Dec 2011, 20:18
by Stitch
Ima prostora, vidim. :D

Re: Kupujem auto - kakav ću da mi ide uz sise?

Posted: 30 Dec 2011, 20:20
by Morticia
Prekokrasan je!
Cestitam, cestitam! :xlux: :xlux:

Re: Kupujem auto - kakav ću da mi ide uz sise?

Posted: 30 Dec 2011, 20:21
by Herp
Hekatonhir » wrote:
Ti šuti, Herp je mlada, lijepa i savitljiva. Znam komu što govorim. :E
Al' odabranik srca njenog baš više i nije :D

Re: Kupujem auto - kakav ću da mi ide uz sise?

Posted: 30 Dec 2011, 20:21
by Herp
Morticia » wrote:Prekokrasan je!
Cestitam, cestitam! :xlux: :xlux:
Pogle nju, prvo da vidi je li lijep pa hoće li onda čestitati ili ne, tipično žensko :xlux:

Re: Kupujem auto - kakav ću da mi ide uz sise?

Posted: 30 Dec 2011, 20:22
by Stitch
Herp » wrote:
Al' odabranik srca njenog baš više i nije :D
Uvijek možeš naći mlađeg. :zubo:

Re: Kupujem auto - kakav ću da mi ide uz sise?

Posted: 30 Dec 2011, 20:23
by Eks
Boja. :cerek:

Re: Kupujem auto - kakav ću da mi ide uz sise?

Posted: 30 Dec 2011, 20:32
by JPK
Herp » wrote:
Image
Jel to "beba u autu" naljepnica? :xlux:

Re: Kupujem auto - kakav ću da mi ide uz sise?

Posted: 30 Dec 2011, 20:34
by Herp
Hekatonhir » wrote:
Uvijek možeš naći mlađeg. :zubo:
Jok, skupi su, nemam tolko para :ne zna:

Re: Kupujem auto - kakav ću da mi ide uz sise?

Posted: 30 Dec 2011, 20:34
by Herp
ex_anais » wrote:Boja. :cerek:
:raspa:

Re: Kupujem auto - kakav ću da mi ide uz sise?

Posted: 30 Dec 2011, 20:35
by Herp
JPK » wrote: Jel to "beba u autu" naljepnica? :xlux:
Aha :xlux:
Imam već u prirpremi neke svoje naljepnice :xlux:

Re: Kupujem auto - kakav ću da mi ide uz sise?

Posted: 30 Dec 2011, 22:18
by Tea Tree
Prespavala sam ovo s bojom, sad tek vidim da je ista kao moja. :cerek:
Moja je sedan. (nije osan)

Re: Kupujem auto - kakav ću da mi ide uz sise?

Posted: 30 Dec 2011, 22:44
by Herp
Tea Tree » wrote:Prespavala sam ovo s bojom, sad tek vidim da je ista kao moja. :cerek:
Moja je sedan. (nije osan)
El ova?

Image

Re: Kupujem auto - kakav ću da mi ide uz sise?

Posted: 30 Dec 2011, 23:01
by Tea Tree
Herp » wrote:
El ova?

Image
Ne da je ta nego sve gledam jesam to ja za volanom :xd:

Re: Kupujem auto - kakav ću da mi ide uz sise?

Posted: 30 Dec 2011, 23:51
by Herp
Tea Tree » wrote: Ne da je ta nego sve gledam jesam to ja za volanom :xd:
Poše, poše, divna je, lijepša od moje :xlux: :crying: :xlux: :crying: :xlux:

Al ja imam bolju sisu sigurno. :crying:

Re: Kupujem auto - kakav ću da mi ide uz sise?

Posted: 31 Dec 2011, 00:10
by Pješčana
herpe, nisi li ti htjela nekakvu ladu nivu ili slično tome?

Re: Kupujem auto - kakav ću da mi ide uz sise?

Posted: 31 Dec 2011, 00:10
by Tea Tree
Herp » wrote:
Poše, poše, divna je, lijepša od moje :xlux: :crying: :xlux: :crying:

Al ja imam bolju sisu sigurno. :crying:
Svaka Mazda (323) je lijepa. :cerek:

Imala sam prije nje istu, samo crvenu i napravljenu za američko tržište. Bila je malo šminkerskija, imala automatski pojas, isturenije branike, klimu (a, bila je 1991 godište, a? :xd: )
I onda se raspala od starosti i prijeđenih kilometara, bilo je previše čak i za nju. :crying:
Čak i takva stara i poluraspadnuta je mogla postići brzinu od 200 km/h. Joooj, kako sam je obožavala! :cerek:
Ako ti bude kao meni, onda ćeš biti jako zadovoljna izborom.

Imam i ja sisu, dvije čak, ali ne dam sliku (još). :xd:

Re: Kupujem auto - kakav ću da mi ide uz sise?

Posted: 31 Dec 2011, 00:18
by Herp
Pješčana » wrote:herpe, nisi li ti htjela nekakvu ladu nivu ili slično tome?
Jesam, i razmišljali smo i o toj opciji, al' ne bih se s njom usudila na duži put. :(

Idući auto će biti nešto slično tome, samo skuplje. :D

Re: Kupujem auto - kakav ću da mi ide uz sise?

Posted: 31 Dec 2011, 16:49
by kuki
Nije rozi. :tuzni:

Re: Kupujem auto - kakav ću da mi ide uz sise?

Posted: 31 Dec 2011, 17:39
by Herp
Oprosti. :crying:

Iako, moram priznati, roza boja baš i nije česta u seriji. :zubo:

Re: Kupujem auto - kakav ću da mi ide uz sise?

Posted: 31 Dec 2011, 17:47
by kuki
Pa oboji ga lakom za nokte.

Re: Kupujem auto - kakav ću da mi ide uz sise?

Posted: 31 Dec 2011, 20:07
by Eks
kuki » wrote:Nije rozi. :tuzni:
Ja kad sam provjerila nijansu mislila sam da sam krivo guglala pa sam onda opet guglala i opet i onda sam shvatila da Herp nema rozi auto. :tuzni:
Samo, volim ovu boju. :xd:

Re: Kupujem auto - kakav ću da mi ide uz sise?

Posted: 31 Dec 2011, 20:08
by Herp
Di ima za kupit roza čupava navlaka za volan? :xlux:

Re: Kupujem auto - kakav ću da mi ide uz sise?

Posted: 31 Dec 2011, 20:10
by Eks
Herp » wrote:Di ima za kupit roza čupava navlaka za volan? :xlux:
Kakoš uvalit rozo u to plavo? :eek:

Čupavo. :cerek:

Image

Re: Kupujem auto - kakav ću da mi ide uz sise?

Posted: 17 Feb 2012, 14:24
by kukuriku
pok, novi pedefčiću!!! :xlux:

Re: Kupujem auto - kakav ću da mi ide uz sise?

Posted: 19 Jun 2012, 09:45
by Margarita
Kupujem auto. Mislim da mi najbolje odgovara crveni. Ide mi uz badić. Našla sam jedan zgodnički crveni BMW X1 ali mi se čini da je gepek premali za sve moje kofere i da ne vrijedi 42 k€ koliko košta. Još jedan crveni sam snimila, Hyundai iX35. Ima veći gepek i za 10 k€ je jeftiniji.

Re: Kupujem auto - kakav ću da mi ide uz sise?

Posted: 19 Jun 2012, 09:53
by ElliQuinn
Uzmi Hyundai, ja imam Hyundai. :xlux:

Re: Kupujem auto - kakav ću da mi ide uz sise?

Posted: 19 Jun 2012, 09:59
by vrrrlet
Margarita » wrote:Kupujem auto. Mislim da mi najbolje odgovara crveni. Ide mi uz badić. Našla sam jedan zgodnički crveni BMW X1 ali mi se čini da je gepek premali za sve moje kofere i da ne vrijedi 42 k€ koliko košta. Još jedan crveni sam snimila, Hyundai iX35. Ima veći gepek i za 10 k€ je jeftiniji.
Dobar izbor, oba auta su za siledžije. :top: Osim toga, dizajnirani su za prelaženje preko ležećih policajaca brzinom od preko 5 km/h. Zavidno mala potrošnja, besplatni rezervni dijelovi i prilagođenost auta tigrovima urbane džungle zadovoljiti će i najzahtjevnijeg korisnika.

Još ako uz auto ide Seka Aleksić, mislim da nemaš o čemu razmišljati.

Re: Kupujem auto - kakav ću da mi ide uz sise?

Posted: 19 Jun 2012, 10:02
by Margarita
ElliQuinn » wrote:Uzmi Hyundai, ja imam Hyundai. :xlux:
Onda dobro. Sad sam zvala prodavača i obećao je da će mi pokloniti gumene tepihiće. Ne znam što još da tražim. Borić?

Re: Kupujem auto - kakav ću da mi ide uz sise?

Posted: 19 Jun 2012, 10:06
by vrrrlet
ElliQuinn » wrote:Uzmi Hyundai, ja imam Hyundai. :xlux:
A da imaš sidu, i to bi da uzme? Zajedno ste jače, što? :ne zna:

Re: Kupujem auto - kakav ću da mi ide uz sise?

Posted: 19 Jun 2012, 13:41
by ali
A baš je uvjet da model nema ime nego ti se sviđa da ti se auto zove " X sa još nekim brojkama? :zubo:

Šteta :rofl: , jer već danima zaboravljam spomenuti jednoga, a ovo bi mi bila prilika :tuzni:
I šteta, jer bi sigurno izazvala pozornost s njim :o

Ljudi, najgluplji auto viđen u posljednje vrijeme zove se Materia.
Daihatsu Materia :S

Sad vidim da najjeftiniji model košta 135.000,00 kn :horor:

Nedajte da vas slika zavara, radi se o autu dimenzija sve skupa kao Fiat Uno :D
Image


edit: da, i ja sam za Hyundai.

(Za razliku si kupi i polovnu Materiju za povremeno dizanje raspoloženja sudionika u prometu, ja bi tako :altruist: :rofl:)

Re: Kupujem auto - kakav ću da mi ide uz sise?

Posted: 19 Jun 2012, 13:57
by Herp
Image

Ja predlažem ovaj, crveni je i ima X :lux:

Re: Kupujem auto - kakav ću da mi ide uz sise?

Posted: 19 Jun 2012, 19:57
by karambol
Zakaj, fakat, ti veliki krava model auti? Kako ce netko vidjeti crveni badic u takvom autu? Osim kamionasa ili kamiondzija, na znam ispravan naziv....?
No, pored njih ionako protutnjis u toj skatuli. :misli:

Re: Kupujem auto - kakav ću da mi ide uz sise?

Posted: 19 Jun 2012, 23:12
by Margarita
karambol » wrote:Zakaj, fakat, ti veliki krava model auti? Kako ce netko vidjeti crveni badic u takvom autu? Osim kamionasa ili kamiondzija, na znam ispravan naziv....?
No, pored njih ionako protutnjis u toj skatuli. :misli:
Što ti preporučuješ?

Re: Kupujem auto - kakav ću da mi ide uz sise?

Posted: 20 Jun 2012, 00:07
by Margarita
Hyundai je najisplativiji. Daje najviše za najmanje novca, ima svu opremu koju trebam. Ali ga, iskreno, ne želim. Ne volim. To je ono pitanje o tome što želimo a što trebamo. Ali jesmo li zadovoljni kad dobijemo ono što trebamo ako to nije ono što želimo? BMW mi je nemoralno skup. I ima hrpu mana. Gležanj mi se struže kod stiskanja gasa, na stražnjoj klupi može sjediti samo dvoje ljudi. Izabrati između pametnog i nemoralnog je teško. Izabrati između onoga što si možeš priuštiti i nedostižnog je lako ali depresivno. Pola stoljeća pametnog izbora, pola stoljeća kompromisa, pola stoljeća best buya, dosta mi je više. Možda je najbolje da vozim bicikl. Ne volim ni bicikl ali se bar ne osjećam opljačkano, ni materijalno ni emotivno. Ili ići pješice, ili uzeti bicikl na struju, ili na plin. Ili pećnicu na plin.

Re: Kupujem auto - kakav ću da mi ide uz sise?

Posted: 20 Jun 2012, 00:36
by ombia
BMW s obzirom na velicinu auta ne moze se pohvaliti s nekim prtljaznikom. I limuzine im imaju prtljaznik kojeg bi se i ford focus posramio.
I pitanje je za sto ti najvise i kako koristis auto. Kao pretezno gradski auto oba su losi izbori, ali za duge voznje su dobri.
I jel ti je bitnije da lako nadjes parking ili da prevozis hrpu stvari.

Re: Kupujem auto - kakav ću da mi ide uz sise?

Posted: 20 Jun 2012, 00:51
by Margarita
ombia » wrote:BMW s obzirom na velicinu auta ne moze se pohvaliti s nekim prtljaznikom. I limuzine im imaju prtljaznik kojeg bi se i ford focus posramio.
I pitanje je za sto ti najvise i kako koristis auto. Kao pretezno gradski auto oba su losi izbori, ali za duge voznje su dobri.
I jel ti je bitnije da lako nadjes parking ili da prevozis hrpu stvari.
Autom idem svaki dan po gradu ali idem i na skijanje i na more i brati gljive i uvijek vozim hrpu stvari. A parkirališna mjesta su sva isto iscrtana, i u sva stanem s bilo kojim autom. Nema nikakve veze. Kad vidim Hyundai ne tresu mi se koljena, ne osjetim leptiriće u trbuhu. A leptirići su najveći luksuz. Kad si ih možemo priuštiti često ih pametno zaobiđemo a kad više ne možemo shvatimo da smo bili glupi.
Kad god sam radila po razumu osjećala sam se nesretno. Kad sam se prepustila osjećajima osjećala sam krivnju. Tako su daleko, jako daleko jedan od drugog. Kad sam birala kompromis i razum i osjećaji su bili nezadovoljni. I ljuti.
Pravim filozofiju od kupnje običnog prijevoznog sredstva. I zbog toga se sramim.

Re: Kupujem auto - kakav ću da mi ide uz sise?

Posted: 20 Jun 2012, 08:52
by Beau
Margarita » wrote: Kad god sam radila po razumu osjećala sam se nesretno. Kad sam se prepustila osjećajima osjećala sam krivnju.
Prvo da, drugo ne baš.
Ako postoji tolika razlika u osjećaju, izabrala bih bolji osjećaj. Ali samo ukoliko me to ne bi baš financijski dokrajčilo.
Ne znam kolko ti je priuštiv taj bemve.
Margarita wrote: Pravim filozofiju od kupnje običnog prijevoznog sredstva. I zbog toga se sramim.
Ih, pa jesi žensko il nisi :o

Re: Kupujem auto - kakav ću da mi ide uz sise?

Posted: 20 Jun 2012, 09:35
by karambol
Range Rover Evoque. Trenutno najuzbudljiviji auto u toj kategoriji. I jos u crvenoj boji...ma, mrak.

Re: Kupujem auto - kakav ću da mi ide uz sise?

Posted: 20 Jun 2012, 09:48
by ombia
Margarita » wrote: Autom idem svaki dan po gradu ali idem i na skijanje i na more i brati gljive i uvijek vozim hrpu stvari. A parkirališna mjesta su sva isto iscrtana, i u sva stanem s bilo kojim autom. Nema nikakve veze. Kad vidim Hyundai ne tresu mi se koljena, ne osjetim leptiriće u trbuhu. A leptirići su najveći luksuz. Kad si ih možemo priuštiti često ih pametno zaobiđemo a kad više ne možemo shvatimo da smo bili glupi.m.
Kod mene nisu sva parkirna mjesta iscrtana, pogotovo po gradu, a da nije garaza. Ma i na perferiji jos manje.
http://farm8.staticflickr.com/7195/7027 ... cd10_z.jpg
Recimo smart tako lakse nadje parkirno mjesto nego ja.
Idealno bi zapravo bilo imati dva auta, mali gradski i veci za izlete i putovanja.
I financijski aspekt ne bih zanemarila.
Iako ovo je (koliko oko 30 000?) za BMW jeftino. Pa petica je oko 70 000 eurica. Dakle ovo je jeftin nacin za voziti BMW. :zubo: S tim da i Hyndai moze cak i u baznoj verziji comfort doci skoro do 27 000, a u premium verziji je skoro ista cijena. Ako ti je san voziti BMW, a imas novaca za 10 tisuca se ne bih dvoumila.
Dobro bi da imam jos cijeli stambeni kredit za otplatiti recimo.
I naravno odvozila bih sa svakim istu probnu rutu.
Ali vidim da si odlucila. :)
Zasto onda pitas?

Re: Kupujem auto - kakav ću da mi ide uz sise?

Posted: 20 Jun 2012, 09:51
by ombia
karambol » wrote:Range Rover Evoque. Trenutno najuzbudljiviji auto u toj kategoriji. I jos u crvenoj boji...ma, mrak.
Ovime bi se vozio svaki dan po gradu? Meni to djeluje u najmanju ruku cudno. Da ne napisem nesto drugo. :o
I skuplji je 10-ak tisuca od BMW-a.

Image

Re: Kupujem auto - kakav ću da mi ide uz sise?

Posted: 20 Jun 2012, 10:27
by Herp
ombia » wrote:Iako ovo je (koliko oko 30 000?) za BMW jeftino. Pa petica je oko 70 000 eurica. Dakle ovo je jeftin nacin za voziti BMW. :zubo: S tim da i Hyndai moze cak i u baznoj verziji comfort doci skoro do 27 000, a u premium verziji je skoro ista cijena. Ako ti je san voziti BMW, a imas novaca za 10 tisuca se ne bih dvoumila.
Ae, dok ne dođu na red prvi servisi, popravci, dijelovi...
Generalno, ako moraš razmišljati o tome možeš li si priuštiti neki auto, to uglavnom znači da ne možeš. :D

(Priznajem da možda nisam objektivna jer se vlažim isključivo na kosooka kola, tako da mi je ova dilema k'o Murtićeva slika. :o)

Margarita, zaviri duboko u dubinu svoje duboke duše i zapitaj se zašto baš BMW. :mudri:
Onda ćeš naći odgovor. :mudri:

Re: Kupujem auto - kakav ću da mi ide uz sise?

Posted: 20 Jun 2012, 10:36
by ombia
Godinama sam ga vozila a i sad ga rentam redovito, radila 2-3 tisuce km u komadu redovito i nikad servisa. Kad krene servis nakon desetak godina, onda je vrijeme za novi. :zubo:
Ostatak posta. :rofl:

Re: Kupujem auto - kakav ću da mi ide uz sise?

Posted: 20 Jun 2012, 11:09
by ElliQuinn
vrrrlet » wrote:
A da imaš sidu, i to bi da uzme? Zajedno ste jače, što? :ne zna:
Da. :raspa: Uostalom red je da se uskladimo. Kad red prođe, može vratiti Hyundai i uzeti što joj srce želi.

Re: Kupujem auto - kakav ću da mi ide uz sise?

Posted: 20 Jun 2012, 12:51
by Margarita
Herp » wrote:
Margarita, zaviri duboko u dubinu svoje duboke duše i zapitaj se zašto baš BMW. :mudri:
Onda ćeš naći odgovor. :mudri:
Zato što sam ga željela kao klinka.
Naručila sam jutros Hyndai. Uzet će pod račun RAV4, nude mi za njega više nego u BMW-u.

Re: Kupujem auto - kakav ću da mi ide uz sise?

Posted: 20 Jun 2012, 13:01
by karambol
BMW je masno precijenjen, barem u Hrvatskoj. Osim toga imiđ bmw farera mi je, uglavnom, opravdan... velika većina su ili frajeri s malim ili mali frajeri ili mafijaški pripravnici u starijim modelima ili tzv. nogometni menađeri, sami nogoloptači ili murjaci iz nečije osobne pratnje....
Poimanje novčanika od strane BMW servisera je ovakvo - k'o ih hebe, nema se tu kaj popravljati, tu se stavlja novo - to je i zbog imiđa firme i zbog imiđa kupca, tj. vlasnika vozila s plavo bijelim propelerčekom (iako, sumnjam da većina vlasnika zna kaj predstavlja taj znakić)...
ombia wrote:
Ovime bi se vozio svaki dan po gradu? Meni to djeluje u najmanju ruku cudno. Da ne napisem nesto drugo. :o
I skuplji je 10-ak tisuca od BMW-a.

Image

Kaj ima veze s vožnjom po gradu??
Evoque nije ništa glomazniji od Bembure ili Hyundaija....Ali je zato ljepši i uzbudljiviji od njih.
Vozio sam se Land Cruiserom po gradu i nije to nikakav grdi problem... :zubo:

Re: Kupujem auto - kakav ću da mi ide uz sise?

Posted: 20 Jun 2012, 13:11
by Margarita
karambol » wrote: (iako, sumnjam da većina vlasnika zna kaj predstavlja taj znakić)...
Kaj ima veze s vožnjom po gradu??
Evoque nije ništa glomazniji od Bembure ili Hyundaija....Ali je zato ljepši i uzbudljiviji od njih.
Vozio sam se Land Cruiserom po gradu i nije to nikakav grdi problem... :zubo:
Znakić znači da zapravo želiš voziti avion.
Ovaj Evoque mi nekako djeluje ljesasto.

Re: Kupujem auto - kakav ću da mi ide uz sise?

Posted: 20 Jun 2012, 14:21
by Pero
Margarita » wrote: Zato što sam ga željela kao klinka.
Naručila sam jutros Hyndai. Uzet će pod račun RAV4, nude mi za njega više nego u BMW-u.
Ja sam ko klinac obožavao Range Rover. Pa na kraju ga nisam imao (niti nešto slično tome) ni kad sam mogao. Promijenila se situacija, pa su monovolumeni postali potreba.

Re: Kupujem auto - kakav ću da mi ide uz sise?

Posted: 20 Jun 2012, 17:46
by ombia
Karambol izgleda mi kao pogrebno vozilo. Ili neko koje ce te u gradu brzo dovesti do ovog drugog. :zubo:
Ovi koji voze bendjolua da ih znam nisu nikakvi pobunjenici, uredni su kravatasi i integrirani u korporativni svijet do bola. A nisu ni strasno bogati. Oni bogati voze mrvicu skuplje aute. :E

Re: Kupujem auto - kakav ću da mi ide uz sise?

Posted: 20 Jun 2012, 20:28
by karambol
Margarita wrote: Znakić znači da zapravo želiš voziti avion.
Ovaj Evoque mi nekako djeluje ljesasto.

Trebas ga vidjeti u drugoj, prikladnijoj boji i sjesti za upravljac. Ni mercedes okac nije izgledao nikako na prvu, kao ni bmw petica kad ji je nacrtao Bangle, ali... Evoque je prvi suv koji lici na nesto. Meni. Suv kao kategorija mi je sasvim bezvezna. Em si fiskalno neodgovoran, em si ekoloski na minus 2 stupnju, em nije prakticniji niti upotrebljiviji od nekog monovolumena. Osim, ako vuces prikolicu s konjima ili teglis sam svoju brodicu na neku vodu. Onda ispunjava ulogu nekog kamioncica. S niti jednim od njih ne mozes za ozbiljno sici s ceste i brijati po sumama i gorama. Mozes se malo luksuznije provesti pp makadamu, ali gdje ga ima da bih kupio takvu veliku kantu koja ima sve skuplje od normalnog auta?... Kod nas, npr. BMW X5, X6 i slicna vozila sluze samo i uglavnom za prekenjavanje i pokazivanje koliko ti je mali u gacama, kod muske populacije, a kod zenske...e to nisam proucavao. Ne mislim na nikoga osobno, samo iznosim svoj dojam. Ne bih si nikada kupio nesto poput X6...zasto netko zeli kupiti auto koji je, kao, terenac, SUV, a koji izgleda kao kupe? Zasto bi netko htio konja koji izgleda k'o krava??
Zato taj Range izgleda, opet kazem, meni, kao nekakav uzbudljiv auto jer ne koketira s funkcionalnoscu vec jasno kaze - da ja sam veliki auto kojim vlasnik pokazuje da ima stila i love...a ne ja sam zaljubljenik u prirodu i vucem konje u slobodno vrijeme, a zatim cu na operu s najvecim autom u gradu, jer sam taaako mocan kao i njegove gume od 20 cola... :D

Re: Kupujem auto - kakav ću da mi ide uz sise?

Posted: 21 Jun 2012, 06:20
by Pero
Očito se Margariti sviđaju mali SUVovi. A tu izbor nije prevelik, kao kod npr.kompakata. I onda vjerojatno moraš napraviti neki kompromis. Ili više njih.

Re: Kupujem auto - kakav ću da mi ide uz sise?

Posted: 02 Jul 2012, 14:28
by baja
molim vas javite mi ako znate da netko prodaje super auto za 5-6 iljad ojr
dannke :cerek:

Re: Kupujem auto - kakav ću da mi ide uz sise?

Posted: 04 Jul 2012, 10:17
by Stitch
Moj je jeftiniji, ali ako baš želiš, koštat će toliko. :D

Re: Kupujem auto - kakav ću da mi ide uz sise?

Posted: 04 Jul 2012, 10:25
by baja
Stitch wrote:Moj je jeftiniji, ali ako baš želiš, koštat će toliko.
:rofl:

koje dodatne sadržaje nudiš, za razliku cijene? :o

Re: Kupujem auto - kakav ću da mi ide uz sise?

Posted: 04 Jul 2012, 10:41
by Stitch
Khm, a što bi ti htjela? :o

Re: Kupujem auto - kakav ću da mi ide uz sise?

Posted: 04 Jul 2012, 10:48
by baja
hm, morat ću razmisliti :o
možda bi i muž nešto htio :zubo:

Re: Kupujem auto - kakav ću da mi ide uz sise?

Posted: 04 Jul 2012, 11:17
by karambol
baja » wrote:hm, morat ću razmisliti :o
možda bi i muž nešto htio :zubo:
Ovo su novi momenti i metode u uvaljivanju polovnih pila... :zubo:
Btw, imam kompića u Mazdi, ali je kao korisnik nedostupan, a imao je fine auteke prije mjesec dana... Čim ga zahaklam negdje prenijet ću ti kaj se kod njih nudi. Naravno, s popustom... :D

Re: Kupujem auto - kakav ću da mi ide uz sise?

Posted: 19 Jul 2012, 09:13
by Margarita
Išla sam jučer po servisnu knjižicu koju mi nisu isporučili kad sam uzimala auto. I knjižica stoji na stolu okrenuta prema prodavaču. Priđem stolu i počnem se smijati. Gleda me čovjek zbunjeno. Rekoh - sad sam skužila da mi auto ima daleko bolje ime iz ove perspektive.

Image

Kupujem auto - kakav ću da mi ide uz sise?

Posted: 19 Jul 2012, 09:29
by Euklid
:rofl:

totalno cool

Re: Kupujem auto - kakav ću da mi ide uz sise?

Posted: 19 Jul 2012, 09:38
by Margarita
Nadam se da mi auto neće poželjeti zbog toga završiti na leđima.

Kupujem auto - kakav ću da mi ide uz sise?

Posted: 19 Jul 2012, 09:50
by Euklid
Hm, bolje onda da se ti zrtvujes koji put...

:lol:

Re: Kupujem auto - kakav ću da mi ide uz sise?

Posted: 19 Jul 2012, 10:01
by Margarita
Ah, žrtva dame. Sve za kralja.

Kupujem auto - kakav ću da mi ide uz sise?

Posted: 19 Jul 2012, 10:14
by Euklid
Ili to ili zrtvuj konja...

Re: Kupujem auto - kakav ću da mi ide uz sise?

Posted: 19 Jul 2012, 10:18
by Margarita
Ma, lako ja već smislim kakvu rošadu.

Re: Kupujem auto - kakav ću da mi ide uz sise?

Posted: 19 Jul 2012, 10:23
by Pero
Margarita » wrote:Ma, lako ja već smislim kakvu rošadu.
Zanimljiv šah. Počneš sa žrtvom dame a završiš na rošadi. :D

Re: Kupujem auto - kakav ću da mi ide uz sise?

Posted: 19 Jul 2012, 10:24
by Margarita
Pero » wrote: Zanimljiv šah. Počneš sa žrtvom dame a završiš na rošadi. :D
Za pravu damu sve su to pijuni.

Kupujem auto - kakav ću da mi ide uz sise?

Posted: 19 Jul 2012, 10:26
by Euklid
To su prave rijeci :top:

Re: Kupujem auto - kakav ću da mi ide uz sise?

Posted: 19 Jul 2012, 10:28
by Pero
Margarita » wrote: Za pravu damu sve su to pijuni.
A ostale figure?

Re: Kupujem auto - kakav ću da mi ide uz sise?

Posted: 19 Jul 2012, 10:29
by Margarita
I kako smo sad od kupnje auta došli do služenja jezikom? Iako, izgleda da sve tako počinje. I završava.

Re: Kupujem auto - kakav ću da mi ide uz sise?

Posted: 19 Jul 2012, 10:30
by Pero
Tko je pričao o služenju jezikom? Mislio sam da se igra šah.

Re: Kupujem auto - kakav ću da mi ide uz sise?

Posted: 19 Jul 2012, 10:34
by Margarita
Pero » wrote:Tko je pričao o služenju jezikom? Mislio sam da se igra šah.
A onda sam ja zabrijala na neke druge figure. Stilske, skliske, tako nešto.

Re: Kupujem auto - kakav ću da mi ide uz sise?

Posted: 19 Jul 2012, 10:37
by Pero
Margarita » wrote: A onda sam ja zabrijala na neke druge figure. Stilske, skliske, tako nešto.
Skliske stilske. To mi baš dobro zvuči.

Re: Kupujem auto - kakav ću da mi ide uz sise?

Posted: 19 Jul 2012, 10:39
by Margarita
Pero » wrote: Skliske stilske. To mi baš dobro zvuči.
Eto vidiš. Prave stvari počinju pravim riječima. Jezikom se počinje i svršava.

Re: Kupujem auto - kakav ću da mi ide uz sise?

Posted: 19 Jul 2012, 10:43
by Pero
Margarita » wrote: ... Jezikom se počinje i svršava.
Pa ne mora baš sve jezikom početi i svršiti. Ima i drugih opcija.

Re: Kupujem auto - kakav ću da mi ide uz sise?

Posted: 19 Jul 2012, 10:46
by Margarita
Pero » wrote: Pa ne mora baš sve jezikom početi i svršiti. Ima i drugih opcija.
OK. Remi.

Re: Kupujem auto - kakav ću da mi ide uz sise?

Posted: 19 Jul 2012, 10:49
by Pero
Margarita » wrote: OK. Remi.
Što stigoše majstori pa gotova partija?

Re: Kupujem auto - kakav ću da mi ide uz sise?

Posted: 19 Jul 2012, 10:56
by Margarita
Ogladnih. Vidiš kako se i Euklid povukao negdje na osamu vježbati otvaranja.

Re: Kupujem auto - kakav ću da mi ide uz sise?

Posted: 19 Jul 2012, 11:00
by Pero
Margarita » wrote:Ogladnih. Vidiš kako se i Euklid povukao negdje na osamu vježbati otvaranja.
Sigurno vježba damin gambit. Pazi, drži liniju, to ti je važno kod rošada.

Re: Kupujem auto - kakav ću da mi ide uz sise?

Posted: 19 Jul 2012, 11:05
by Margarita
Pero » wrote: Sigurno vježba damin gambit.
Joj jadni pješaci. Možda vježba otvaranje konzerve inćuna.
"Pješake treba voljeti. Pješaci sačinjavaju veći dio čovječanstva. Više od toga - njihov bolji dio. Pješaci su stvorili svijet. Oni su sagradili gradove, podigli mnogospratne zgrade, uveli kanalizaciju i vodovod, popločili ulice i rasvjetlili ih električnim svjetiljkama. Oni su raširili kulturu po cijelome svijetu, pronašli štampu, izmislili barut, prebacili mostove preko rijeke, odgonetnuli egipatske hijeroglife, uveli neopasnu britvu, uništili trgovinu robljem i ustanovili da se od sojinih bobica može prirediti 114 ukusnih i hranjivih jela. A kad je sve bilo gotovo, kad je naša rođena planeta dobila prilično uređen izgled, pojavili su se automobili."

Re: Kupujem auto - kakav ću da mi ide uz sise?

Posted: 19 Jul 2012, 11:11
by Pero
Prije su ti bili svi pješaci za pravu damu, a sad su jadni. Sjebali ih automobili?

Re: Kupujem auto - kakav ću da mi ide uz sise?

Posted: 19 Jul 2012, 11:15
by Margarita
Pero » wrote:Prije su ti bili svi pješaci za pravu damu, a sad su jadni.
Nije baš takva poanta bila.

Re: Kupujem auto - kakav ću da mi ide uz sise?

Posted: 19 Jul 2012, 11:17
by Pero
Margarita » wrote: Nije baš takva poanta bila.
Za damu ili za pješake?

Re: Kupujem auto - kakav ću da mi ide uz sise?

Posted: 19 Jul 2012, 11:20
by Margarita
Za 185 konja.

Re: Kupujem auto - kakav ću da mi ide uz sise?

Posted: 19 Jul 2012, 11:22
by Pero
Ideš. I još je sexy. :D

Re: Kupujem auto - kakav ću da mi ide uz sise?

Posted: 19 Jul 2012, 11:28
by Margarita
Taman za mene obdarenog kamiondžiju.

Re: Kupujem auto - kakav ću da mi ide uz sise?

Posted: 19 Jul 2012, 11:32
by Pero
"Obdareni kamiondžija" asocira me na svašta. A kako ide ženski rod od kamiondžija? Kamiondžinica?

Kupujem auto - kakav ću da mi ide uz sise?

Posted: 19 Jul 2012, 12:52
by Euklid
Dobro vas dvoje, jel vi ista razgovarate doma ili se samo dopisujete preko foruma?

Re: Kupujem auto - kakav ću da mi ide uz sise?

Posted: 19 Jul 2012, 12:58
by ombia
:rofl:

Re: Kupujem auto - kakav ću da mi ide uz sise?

Posted: 19 Jul 2012, 13:00
by Pero
Volim klepetati. A i Margarita. Je si izučio damin gambit?

Kupujem auto - kakav ću da mi ide uz sise?

Posted: 19 Jul 2012, 13:28
by Euklid
Trenutno sam na Sicilijanki e-4, c-5

Re: Kupujem auto - kakav ću da mi ide uz sise?

Posted: 19 Jul 2012, 13:33
by Pero
Zatvorena igra. Malo riskiraj.

Re: Kupujem auto - kakav ću da mi ide uz sise?

Posted: 06 Aug 2012, 15:52
by karambol
Za one koji kažu da nemaju ograničenja s novcima, a vole terence kojima se može gaziti po gradu, pustinji i šumama bez straha od metaka ljutitih sugrađana, unezvjerenih lovaca i zapjenjenih beduina...

Image

Uploaded with ImageShack.us

Image

Uploaded with ImageShack.us

Proizvođač ovog nadasve otmjenog vozila, kojem se ne može poreći robusnost i sigurno zamijećivanje svih sudionika u prometu te stanara divljine kojom se namjeravate kretati je Russo Baltique, a model se naziva- pazi sad ovo - Dartz Prombron Monaco Red Diamond Edition. :zubo:
Vrlo pamtljivo i lako za izgovoriti. Nazoveš Zagrebparking i pitaš jesu li ti možda, kojim slučajem, odvezli zabunom tvoje vozilo darcprombronmonakoreddajmondedišnrusobaltik? :zubo:

Stvarčica košta samo 1.6 milja dolara, ali je u opremi još rusobaltikspešledišnvotka koja košta još 3.6 milja dolara, al' zato ima takve flaše kak'e nigdje ne možeš naći, a-ha!
I da, ono najvažnije...koža na sjedalicama je najmekša koža koja se može naći na svijetu, tj. na ovoj planeti...koža s kite kita, a evo i slička kako ta kita izgleda da možete zamisliti koliko ih treba da bi se ovakve siceve presvuklo u tu finoću... :cerek:
Image

Uploaded with ImageShack.us

E, to je mašala... :zubo:

Re: Kupujem auto - kakav ću da mi ide uz sise?

Posted: 06 Aug 2012, 16:26
by ombia
Te naravno ako ni na koji drugi nacin (nevjerojatno al ajde dajmo mu sansu) nije uspio dosad dokazati svoje seljastvo.
Kitu se naravno moze iskoristiti na mnogo pametniji nacin.

Re: Kupujem auto - kakav ću da mi ide uz sise?

Posted: 06 Aug 2012, 16:35
by MightyMe
ombia » wrote: Kitu se naravno moze iskoristiti na mnogo pametniji nacin.
A kako bi ti iskoristila kitu kita? :zubo:

Re: Kupujem auto - kakav ću da mi ide uz sise?

Posted: 03 Jan 2013, 12:44
by Pješčana
razmišljam (samo razmišljam, zasad) o kupnji auta. uzela bih polovni.
tko zna, na što sve da pripazim kad krenem u razmatranje ponude na tržištu?
Pretpostavljam da treba uzeti u obzir godine i prijeđenu kilometražu. Osim toga?

hvala

Re: Kupujem auto - kakav ću da mi ide uz sise?

Posted: 03 Jan 2013, 13:02
by karambol
Pješčana » wrote:razmišljam (samo razmišljam, zasad) o kupnji auta. uzela bih polovni.
tko zna, na što sve da pripazim kad krenem u razmatranje ponude na tržištu?
Pretpostavljam da treba uzeti u obzir godine i prijeđenu kilometražu. Osim toga?

hvala

Zavisi gdje ga kupuješ i koji je model, koji motor ima ispod poklopca, ima li servisnu knjigu (koja nije krivotvorena :D )...
Trebaš gledati istrošenost (pohabanost) nekih dijelova - poput volana, pedala gasa, kočnice i kvačila, "čarape" tj. navlake na mjenjaču, zaviriti ispod tapecirunga... Pogledati kako su istrošene gume, ako su neravnomjerno tu dodaj par sto kuna za rihtanje i par somova za nove gume...i tak... :raspa:

Kupujem auto - kakav ću da mi ide uz sise?

Posted: 03 Jan 2013, 13:17
by Euklid
Pješčana wrote:razmišljam (samo razmišljam, zasad) o kupnji auta. uzela bih polovni.
tko zna, na što sve da pripazim kad krenem u razmatranje ponude na tržištu?
Pretpostavljam da treba uzeti u obzir godine i prijeđenu kilometražu. Osim toga?

hvala
To ti je uvijek macak u vreci. Najbolje ako imas nekog poznatog ko prodaje i ko te nece zaje...

Ovi iz uvoza svi imaju skinutu kilometrazu.

Ako mozes izabrat da je od 1. vlasnika i da je original boja bilo bi pozeljno.

Napisi do kolko love i kakav otprilike autek te zanima pa cemo pronjuskat.

Re: Kupujem auto - kakav ću da mi ide uz sise?

Posted: 03 Jan 2013, 13:39
by karambol
Kako kaže Euklid, ako možemo pomoći savjetom - ti pitaj ili daj koordinate...Iako, najčešće se auto bira po boji i prvom dojmu...

Paralela s izborom partnera/ice je slučajna... :zubo:

Re: Kupujem auto - kakav ću da mi ide uz sise?

Posted: 03 Jan 2013, 13:47
by Pješčana
pojam nemam. tek nedavno mi se ta misao počela vrtiti po glavi.
ne bih neki veliki auto, sad imam saxo, znači možda mrvu veći- što bi to uopće bilo? nešto kao corsa?
benzinac i ako je moguće na plin opcija.
ne znam uopće kako se kreću cijene auta, to budem guglala malo preko vikenda.
sad sam otišla na citroenovu stranicu, meni je C3 najprekrasniji ikad, imaju neke popuste
http://www.citroen.hr/Resources/Content ... 012/C3.pdf
ali ja sam valjda jedina koja imam dobra iskustva s citroenom, masa ljudi je imala problema, i to baš s C3, pa se ipak ne bih odlučila.
autozubak nudi C3
http://www.autozubak.hr/filter-search/t ... uel=benzin


kakav mi auto preporučate, a da je tih gabarita, recimo?

Re: Kupujem auto - kakav ću da mi ide uz sise?

Posted: 03 Jan 2013, 14:03
by Euklid
79.900 kn je prihvatljiva cijena za novi C3.

Baci pogled na Hyundai i20, nešto je jeftiniji, servisi su jeftiniji a garancija 5 godina.

Ček, jel ti kupuješ novi ili rabljeni autek? :ne zna:

Re: Kupujem auto - kakav ću da mi ide uz sise?

Posted: 03 Jan 2013, 14:04
by Pješčana
rabljeni.
za novi nemam financijsku kontrukciju :D
ovaj C3 sam stavila samo okvirno.

Re: Kupujem auto - kakav ću da mi ide uz sise?

Posted: 03 Jan 2013, 14:30
by karambol
Pješčana » wrote:rabljeni.
za novi nemam financijsku kontrukciju :D
ovaj C3 sam stavila samo okvirno.
Je li s dvoja ili 4,5 vrata, vratiju, ulaza, izlaza...? :zubo:
Da mu svjetla vuku na oval ili da su skroz okrugla ili malčice bademasta? :ne zna:
S klimom ili šiberom ili s oba dodatka? :D

Zapravo, imaš veliki izbor tzv. malih gradskih auta...
Seat Ibiza, Škoda Fabia, Opel Corsa, Suzuki Swift, Hyundai Getz/i20, VW Polo/UP!, Toyota Yaris, Nissan Micra, Renault Clio, Ford Fiesta, Peugeot 200nešto...Zatim razne Fiate, male Alfe, f.o. Dacije...pa one male i skupe poput Minija, Audija A1, BMW-a jedinice, Mercedesa A, Honde Jazz...vrag bi ga znao i još nabrojati, ali je otišao na pauzu... :zubo:

Re: Kupujem auto - kakav ću da mi ide uz sise?

Posted: 03 Jan 2013, 14:34
by Euklid
C3 s plinom

ali mislim da je bolji njihov mali diesel

a za ovu Fiestuznam i odličnog i jeftinog majstora koji će ti ga održavat

Re: Kupujem auto - kakav ću da mi ide uz sise?

Posted: 03 Jan 2013, 14:41
by Euklid
još jedan dobar C3

i još jedan C3 diesel

Računaj da navedene cijene idu dobrano dole.

Ak se ne znaš cjenkat zovi mene ili karambola.

Re: Kupujem auto - kakav ću da mi ide uz sise?

Posted: 03 Jan 2013, 14:46
by Pješčana
hvala, budem :)
ulovit ću vremena i pogledat linkove.
uglavnom, mislila sam 5 vrata. što još? klima. kako se može provjeriti jel kilometraža pobrisana, i kako da znam da auto nije ukraden?
moji rođaci su kupili a4 prije dosta godina, i ispalo je da je auto ukraden, izbrušen je bio broj na šasiji, i policija došla po njega, bio ukraden audi u Nizozemskoj :facepalm:

Re: Kupujem auto - kakav ću da mi ide uz sise?

Posted: 03 Jan 2013, 14:51
by Euklid
U svakoj STP možeš provjerit kilometražu s prethodnih tehničkih pregleda.

Broj šasije treba dobro pogledat, mada C3 se kradu vrlo rijetko radi preprodaje.
Kradu se skupa i luksuzna, većinom njemačka vozila.

Re: Kupujem auto - kakav ću da mi ide uz sise?

Posted: 03 Jan 2013, 15:06
by karambol
Pješčana » wrote:hvala, budem :)
ulovit ću vremena i pogledat linkove.
uglavnom, mislila sam 5 vrata. što još? klima. kako se može provjeriti jel kilometraža pobrisana, i kako da znam da auto nije ukraden?
moji rođaci su kupili a4 prije dosta godina, i ispalo je da je auto ukraden, izbrušen je bio broj na šasiji, i policija došla po njega, bio ukraden audi u Nizozemskoj :facepalm:
Prije kupnje možeš otići u ovlašteni servis ili kod zastupnika za izabrani tip auta te tamo užicati, platiti...da ti očitaju s računala kompletnu servisnu povijest vozila pa će se vidjeti i stvarna kilometraža i što je sve rađeno iako se danas ovlaštenima grdo zajebavati s takvim stvarima, muljanjima, mislim, pri prodaji rabljenih...No, neki to i rade i tako najebu - poput Euroline-a, npr...

Zoviiii samo zoviii svi će karamboolii za te auto poogledat... :zubo:

Re: Kupujem auto - kakav ću da mi ide uz sise?

Posted: 04 Jan 2013, 14:27
by Beau
Pješčana, našla sam ti savršena kola za samo 100 eura!! :cheer:

http://www.njuskalo.hr/auti/hyundai-i30 ... as-6156179

A baš ću okrenut taj broj, da vidim jel frajer i na telefonu tako duhovit :kava:

Re: Kupujem auto - kakav ću da mi ide uz sise?

Posted: 07 Jan 2013, 14:56
by karambol
BoDerek » wrote:Pješčana, našla sam ti savršena kola za samo 100 eura!! :cheer:

http://www.njuskalo.hr/auti/hyundai-i30 ... as-6156179

A baš ću okrenut taj broj, da vidim jel frajer i na telefonu tako duhovit :kava:

I? :ne zna:

Re: Kupujem auto - kakav ću da mi ide uz sise?

Posted: 07 Jan 2013, 15:17
by Euklid
Ova 2 mi se čine kao pravi bombončići za Pješčanu.
Mašina 1.1. 47kw što znači jeftiniju registraciju i manju potrošnju.
Računaj da na oba cijena ide bar 5 tisuća kn dole ;)

c3 nešto mlađi

c3 nešto stariji

Re: Kupujem auto - kakav ću da mi ide uz sise?

Posted: 07 Jan 2013, 15:25
by Beau
karambol » wrote:

I? :ne zna:
9 iljadarki :giggle:
Samo je tijo privuć malo pažnju hehehehe :zubo:

Re: Kupujem auto - kakav ću da mi ide uz sise?

Posted: 07 Jan 2013, 15:28
by Beau
Meni je C3 gadan, al ga je baš guba vozit!

Re: Kupujem auto - kakav ću da mi ide uz sise?

Posted: 07 Jan 2013, 15:35
by Euklid
Ne bi ja citroena uzimao ni kao novog a kamoli rabljenog, al šta kad se Pješčanoj baš sviđa :ne zna:

Re: Kupujem auto - kakav ću da mi ide uz sise?

Posted: 07 Jan 2013, 15:49
by ..a unda
..euklide, jel znas sta za mene? do pet hiljada kuna i da napravim trieset iljada bez da zamijenim pola auta? po mogucnosti..karavan, a da nije reno 4.

imam ja jos prohtjeva, ali onda mora past cijena. :facepalm: :o :cheer:

Re: Kupujem auto - kakav ću da mi ide uz sise?

Posted: 07 Jan 2013, 15:57
by karambol
..a unda » wrote:..euklide, jel znas sta za mene? do pet hiljada kuna i da napravim trieset iljada bez da zamijenim pola auta? po mogucnosti..karavan, a da nije reno 4.

imam ja jos prohtjeva, ali onda mora past cijena. :facepalm: :o :cheer:
Evo, pogon na sva 4, trajan benzinac, karavan...i to švapski...ogroman ge(j)pek... :zubo:

http://www.njuskalo.hr/auti/vw-passat-g ... as-6501333

Re: Kupujem auto - kakav ću da mi ide uz sise?

Posted: 07 Jan 2013, 16:03
by ..a unda
karambol » wrote:
Evo, pogon na sva 4, trajan benzinac, karavan...i to švapski...ogroman ge(j)pek... :zubo:

http://www.njuskalo.hr/auti/vw-passat-g ... as-6501333
pa izgleda nelose, ali..nikako se maknut od 1990. godine. jel ima sta da je barem 1995. :D

Re: Kupujem auto - kakav ću da mi ide uz sise?

Posted: 07 Jan 2013, 16:07
by karambol
..a unda » wrote: pa izgleda nelose, ali..nikako se maknut od 1990. godine. jel ima sta da je barem 1995. :D
Evo, opet neki iz Zagorja...

http://www.njuskalo.hr/auti/peugeot-306 ... as-6649117 :raspa:

I ovaj... :zubo:

Imaš ovce?

http://www.njuskalo.hr/auti/vw-golf-iii ... as-6750617

Re: Kupujem auto - kakav ću da mi ide uz sise?

Posted: 07 Jan 2013, 16:10
by Euklid
..a unda » wrote:..euklide, jel znas sta za mene? do pet hiljada kuna i da napravim trieset iljada bez da zamijenim pola auta? po mogucnosti..karavan, a da nije reno 4.

imam ja jos prohtjeva, ali onda mora past cijena. :facepalm: :o :cheer:

Ništa lakše.

Evo - zdrav, ispravan, od 1. vlasnika. Dvotaktna mašina, to ti svaki barba na moru zna servisirat...

Molim, nema na čemu :kava:


A ovog si uzmeš da ga imaš na oku i dok spavaš ;)

Re: Kupujem auto - kakav ću da mi ide uz sise?

Posted: 07 Jan 2013, 16:11
by karambol
Euklid » wrote:

Ništa lakše.

Evo - zdrav, ispravan, od 1. vlasnika. Dvotaktna mašina, to ti svaki barba na moru zna servisirat...

Molim, nema na čemu :kava:


A ovog si uzmeš da ga imaš na oku i dok spavaš ;)
Đe mu nađe najduži auto na svijetu? :zubo: Kako će ga parkirati? :misli:

Re: Kupujem auto - kakav ću da mi ide uz sise?

Posted: 07 Jan 2013, 16:12
by Euklid
karambol » wrote:
Đe mu nađe najduži auto na svijetu? :zubo: Kako će ga parkirati? :misli:
A u vitrinu, jebaga ti :zubo:

Re: Kupujem auto - kakav ću da mi ide uz sise?

Posted: 07 Jan 2013, 16:27
by ..a unda
Euklid » wrote:

Ništa lakše.

Evo - zdrav, ispravan, od 1. vlasnika. Dvotaktna mašina, to ti svaki barba na moru zna servisirat...

Molim, nema na čemu :kava:


A ovog si uzmeš da ga imaš na oku i dok spavaš ;)
to ti meni ono, ko mujo i haso kad su rekli..mi bi platili. :zubo:

Re: Kupujem auto - kakav ću da mi ide uz sise?

Posted: 07 Jan 2013, 16:32
by Euklid
Ne želim odgovarat na ove provokacije jer ćemo sjebat i ovu temu a modica nam još nije kupila tutača...

Re: Kupujem auto - kakav ću da mi ide uz sise?

Posted: 07 Jan 2013, 16:35
by ..a unda
Euklid » wrote:Ne želim odgovarat na ove provokacije jer ćemo sjebat i ovu temu a modica nam još nije kupila tutača...
pa sta njoj nisi ponudio ono sto i meni?

evo, ako meni nadjes auto, ja cu pjescanoj dat moj..jos cu joj i platit. :D

Re: Kupujem auto - kakav ću da mi ide uz sise?

Posted: 07 Jan 2013, 16:44
by Euklid
..a unda » wrote: pa sta njoj nisi ponudio ono sto i meni?
Kad ti hoćeš karavanu...
..a unda » wrote: evo, ako meni nadjes auto, ja cu pjescanoj dat moj..jos cu joj i platit. :D
Uvalio bi ga ti Pješčanoj za male pare :zubo: .

Nejde ti to tako, moj unda...

Re: Kupujem auto - kakav ću da mi ide uz sise?

Posted: 07 Jan 2013, 16:47
by ..a unda
Euklid » wrote: Kad ti hoćeš karavanu...



Uvalio bi ga ti Pješčanoj za male pare. Nejde to tako moj unda...
ne znam ja kako to ide..iam sta imam, dam sta dam. ne mogu dat ono sto nemam.. :ne zna: :cheer:

Re: Kupujem auto - kakav ću da mi ide uz sise?

Posted: 07 Jan 2013, 20:33
by Pješčana
Euklid » wrote:Ne bi ja citroena uzimao ni kao novog a kamoli rabljenog, al šta kad se Pješčanoj baš sviđa :ne zna:
:)
nije citroen jedini u igri, samo sam rekla da imam dobra iskustva s njim, pa gledam njihova vozila.

Re: Kupujem auto - kakav ću da mi ide uz sise?

Posted: 07 Jan 2013, 20:56
by Euklid
Bilo bi nam lakše da znamo do koje cijene možemo tražit ;)

Ovo bi mogao biti perfektan autić za tebe.
Ja ti skinem cijenu na 50k a ti me počastiš ćevapima i svi sretni :top:

Re: Kupujem auto - kakav ću da mi ide uz sise?

Posted: 08 Jan 2013, 09:23
by Beau
Sviđa mi se i20, lijep je.

Jooj, koji je to gušt birat koji auto kupiti. :lux:
Baš bih i ja :mama:

Kupujem auto - kakav ću da mi ide uz sise?

Posted: 08 Jan 2013, 09:49
by Euklid
Oces da i tebi pomognemo?
Mislim, ako smo undi nasli odgovarajuci auto onda mozemo svakome...

Re: Kupujem auto - kakav ću da mi ide uz sise?

Posted: 08 Jan 2013, 10:00
by Beau
Euklid » wrote:Oces da i tebi pomognemo?
Mislim, ako smo undi nasli odgovarajuci auto onda mozemo svakome...
Može ako ćete mi ga poklonit :cerek:
Trenutno bih jedva skupila za ovaj undin, ovaj za spavanje :zubo:

Re: Kupujem auto - kakav ću da mi ide uz sise?

Posted: 08 Jan 2013, 10:25
by Euklid
BoDerek » wrote: Može ako ćete mi ga poklonit :cerek:
Trenutno bih jedva skupila za ovaj undin, ovaj za spavanje :zubo:
Evo ti unda jedan bemvejić.

Lijepo će ti ići uz boju kose...

Re: Kupujem auto - kakav ću da mi ide uz sise?

Posted: 08 Jan 2013, 10:28
by Beau
Euklid » wrote:
Evo ti unda jedan bemvejić.

Lijepo će ti ići uz boju kose...
Ovo je tema za aute koji idu uz sise :ne zna:

Žuti aww :cerek:

Re: Kupujem auto - kakav ću da mi ide uz sise?

Posted: 08 Jan 2013, 10:30
by Euklid
BoDerek » wrote: Ovo je tema za aute koji idu uz sise :ne zna:

Žuti aww :cerek:
O jebemti mene tulavog.

Ništa, daj da vidimo kakve sise imaš pa ćemo već nešto pronaći...

Re: Kupujem auto - kakav ću da mi ide uz sise?

Posted: 08 Jan 2013, 10:32
by Beau
Euklid » wrote:
O jebemti mene tulavog.

Ništa, daj da vidimo kakve sise imaš pa ćemo već nešto pronaći...
:rofl:

Dobro je, ovaj bemvejić ide savršeno uz njih :kava:

Re: Kupujem auto - kakav ću da mi ide uz sise?

Posted: 08 Jan 2013, 10:33
by Euklid
BoDerek » wrote: :rofl:

Dobro je, ovaj bemvejić ide savršeno uz njih :kava:
Ništa ti ne vjerujem.

Daj fotku da vidimo šta imaš pa da budemo sigurni...

Re: Kupujem auto - kakav ću da mi ide uz sise?

Posted: 08 Jan 2013, 10:35
by Beau
Euklid » wrote:
Ništa ti ne vjerujem.
Ma sto posto kad ti kažem. Imaj više povjerenja, ne budi tako negativan :rofl: :o

Re: Kupujem auto - kakav ću da mi ide uz sise?

Posted: 08 Jan 2013, 10:39
by Euklid
..a unda » wrote: ne znam ja kako to ide..iam sta imam, dam sta dam. ne mogu dat ono sto nemam.. :ne zna: :cheer:
Da ne misliš da sam te nešto zeznuo izabrao sam ti najbolji ateistički auto, evo vidi: Wartburg

Re: Kupujem auto - kakav ću da mi ide uz sise?

Posted: 08 Jan 2013, 10:40
by Euklid
BoDerek » wrote: Ma sto posto kad ti kažem. Imaj više povjerenja, ne budi tako negativan :rofl: :o
Nikad ne vjerujem ženama koje lažu... :kava:

Re: Kupujem auto - kakav ću da mi ide uz sise?

Posted: 08 Jan 2013, 11:19
by blue
karambol » wrote:
Je li s dvoja ili 4,5 vrata, vratiju, ulaza, izlaza...? :zubo:
Da mu svjetla vuku na oval ili da su skroz okrugla ili malčice bademasta? :ne zna:
S klimom ili šiberom ili s oba dodatka? :D

Zapravo, imaš veliki izbor tzv. malih gradskih auta...
Seat Ibiza, Škoda Fabia, Opel Corsa, Suzuki Swift, Hyundai Getz/i20, VW Polo/UP!, Toyota Yaris, Nissan Micra, Renault Clio, Ford Fiesta, Peugeot 200nešto...Zatim razne Fiate, male Alfe, f.o. Dacije...pa one male i skupe poput Minija, Audija A1, BMW-a jedinice, Mercedesa A, Honde Jazz...vrag bi ga znao i još nabrojati, ali je otišao na pauzu... :zubo:
Jel nemaju Seati, Nissani i Peugeoti skupe dijelove? :zubo:

I ja bi novi auto :lux: Al ne bi mali, ni polovni, neki veliki, lijepi :cerek: brzi :zubo:
Ili Citroen DS seriju, taj mi je lijep :o A najviše od svih Volvo c30 :S to je dizajnersko savršenstvo.

Re: Kupujem auto - kakav ću da mi ide uz sise?

Posted: 08 Jan 2013, 11:39
by Euklid
blue » wrote: I ja bi novi :lux: Al ne bi mali, ni polovni, već neki veliki, lijepi :cerek: brzi :zubo:
sve ste iste :rofl:
blue » wrote: Ili Citroen DS seriju, taj mi je lijep :o A najviše od svih Volvo c30 :S to je dizajnersko savršenstvo.
Citroen 4 DS je zbilja guba autić :top:

Re: Kupujem auto - kakav ću da mi ide uz sise?

Posted: 08 Jan 2013, 11:54
by ..a unda
Euklid » wrote: sve ste iste :rofl:
..ko bi rekao, i ja sam onda ista. :cheer:

Re: Kupujem auto - kakav ću da mi ide uz sise?

Posted: 08 Jan 2013, 11:57
by Euklid
..a unda » wrote: ..ko bi rekao, i ja sam onda ista. :cheer:
... i Wartburg ti ide dobro uz sise :rofl:

Re: Kupujem auto - kakav ću da mi ide uz sise?

Posted: 26 Jan 2013, 17:39
by Euklid
blue » wrote: I ja bi novi auto :lux: Al ne bi mali, ni polovni, neki veliki, lijepi :cerek: brzi :zubo:
Ili Citroen DS seriju, taj mi je lijep :o
Citroen DS5 2.0 HDI Sport Chic

nakon duge i teške potrage mislim da je ovaj autić kao stvoren za tebe :top:

a meni ćeš dati jedan đir kad ga kupiš ;)

Re: Kupujem auto - kakav ću da mi ide uz sise?

Posted: 28 Jan 2013, 15:52
by blue
Lijep je, što je, je :D Sviđa mi se unutrašnjost jako, izgleda kao svemirski brod i ima puno gumbića za stiskanje :cerek: :o I guzica, iako prevelika, malo baca na Hondu Civic, što mu je plus. Nisam nikad vozila automatik i ne znam bi li se snašla, a i volim mijenjati brzine sama :durica:
Nego, što je na slici 15? Odvodni piš-kanalić? Kad vozačica stisne gas... ? :D

Re: Kupujem auto - kakav ću da mi ide uz sise?

Posted: 28 Jan 2013, 15:56
by Margarita
blue » wrote:Lijep je, što je, je :D Sviđa mi se unutrašnjost jako, izgleda kao svemirski brod i ima puno gumbića za stiskanje :cerek: :o I guzica, iako prevelika, malo baca na Hondu Civic, što mu je plus. Nisam nikad vozila automatik i ne znam bi li se snašla, a i volim mijenjati brzine sama :durica:
Nego, što je na slici 15? Odvodni piš-kanalić? Kad vozačica stisne gas... ? :D
Zašto misliš da je automatik?
OK, gledala sam samo prvu unutarnju sliku. Ali zašto onda ima tri pedale?

Re: Kupujem auto - kakav ću da mi ide uz sise?

Posted: 28 Jan 2013, 16:52
by karambol
treća pedala je tzv. odmorište za lijevu nogu... :zubo:
Samo su je napravili kao i ostale dvije, šatro, sportski štih.
Blue, kad se navučeš na automatik bit će ti tlaka imati šaltung... :D

Auto je toliko besmisleno nacifran da mi je gadan.

Re: Kupujem auto - kakav ću da mi ide uz sise?

Posted: 28 Jan 2013, 17:44
by Euklid
blue » wrote:Lijep je, što je, je :D Sviđa mi se unutrašnjost jako, izgleda kao svemirski brod i ima puno gumbića za stiskanje :cerek: :o I guzica, iako prevelika, malo baca na Hondu Civic, što mu je plus. Nisam nikad vozila automatik i ne znam bi li se snašla, a i volim mijenjati brzine sama :durica:
Nego, što je na slici 15? Odvodni piš-kanalić? Kad vozačica stisne gas... ? :D
Evo ti onda ovaj s ručnim mjenjačem. Ujedno možeš usporedit kako će ti stajati uz sise...


(nemam pojma kakav je ono kanalić)

Re: Kupujem auto - kakav ću da mi ide uz sise?

Posted: 28 Jan 2013, 19:26
by karambol
kanalić nastaje kada se izvuče prednja trećina površine sjedala na kojem je uvaljeno dupe... Služi za potporu bedrenom dijelu nogu od koljena do dupeta. Obično je u kombinaciji s bočnim bedrenim potporama koje ljudi nazivaju "školjkasti" iliti sportski sic... To je zato kako bi mulci koji to kupuju imali dojam da kupuju i sportsku, a ne samo fensi šmensi dizajnersku i tehnološku konfekciju...


:raspa:

Re: Kupujem auto - kakav ću da mi ide uz sise?

Posted: 28 Jan 2013, 20:37
by Margarita
Euklid » wrote: (nemam pojma kakav je ono kanalić)
Za dugonoge. To meni ne treba.
Auto mi ima previše tipkica, to me frustrira. Pogotovo one silne na stropu, kad sam ih vidjela pomislila sam da gledam auto naopačke, kao da sam se prevrnula. I nizak je brate, mnogo nizak. I ja sam niska ali se volim penjati u auto a ne silaziti u njega.

Re: Kupujem auto - kakav ću da mi ide uz sise?

Posted: 29 Jan 2013, 11:15
by karambol
Blue, evo ovo ti je autek kakav želiš...kakav želiš...kakav želiš...želiš...želiš... :zubo:

Image

Uploaded with ImageShack.us
Image

Uploaded with ImageShack.us

Samo moraš malo više štedjeti... :zubo:

Re: Kupujem auto - kakav ću da mi ide uz sise?

Posted: 29 Jan 2013, 17:59
by Pero
Ne sviđa se njoj Bugatti. Asocijacije. :D

Re: Kupujem auto - kakav ću da mi ide uz sise?

Posted: 31 Jan 2013, 14:58
by blue
Margarita » wrote: Zašto misliš da je automatik?
OK, gledala sam samo prvu unutarnju sliku. Ali zašto onda ima tri pedale?
Zbog članka, nisam detaljno gledala slike :zubo:
karambol wrote:Blue, evo ovo ti je autek kakav želiš...kakav želiš...kakav želiš...želiš...želiš... :zubo:
Samo moraš malo više štedjeti... :zubo:
Bogati, nije to auto za mene, kao da sam iz Imotskog i vozim Mercedes :durica:
A ni nisam baš toliko šparna :raspa:

Re: Kupujem auto - kakav ću da mi ide uz sise?

Posted: 31 Jan 2013, 15:20
by karambol
blue wrote: Zbog članka, nisam detaljno gledala slike :zubo:

Bogati, nije to auto za mene, kao da sam iz Imotskog i vozim Mercedes :durica:
A ni nisam baš toliko šparna :raspa:
Citrač na slikama je automatik... :zubo:

Tobom vladaju predrasude. Nema jače mercedes zemlje od Albanije. Imoćani su tu tek na petom, šestom mjestu iza Turaka, Uzbeka, Rusa.... :zubo:

i Bugatti uopće nije skup. :raspa:

Re: Kupujem auto - kakav ću da mi ide uz sise?

Posted: 31 Jan 2013, 15:27
by Beau
blue » wrote: Nisam nikad vozila automatik i ne znam bi li se snašla, a i volim mijenjati brzine sama :durica:
Tako sam i ja prije razmišljala.
Sad bome mislim da bih uživala u atumatiku. Ono, moš se i nalaktit na lijevo koljeno dok voziš :facepalm:

Re: Kupujem auto - kakav ću da mi ide uz sise?

Posted: 31 Jan 2013, 16:15
by karambol
BoDerek wrote: Tako sam i ja prije razmišljala.
Sad bome mislim da bih uživala u atumatiku. Ono, moš se i nalaktit na lijevo koljeno dok voziš :facepalm:

Atumatik je zakon...recimo, audijev.... :cerek:

Re: Kupujem auto - kakav ću da mi ide uz sise?

Posted: 03 Feb 2013, 18:20
by ..a unda
..ajd misljenja..volvo v40 1,8, vise od deset godina star, 300 kila + kilometara? :kokice:

Re: Kupujem auto - kakav ću da mi ide uz sise?

Posted: 03 Feb 2013, 18:51
by Euklid
za na autootpad

Re: Kupujem auto - kakav ću da mi ide uz sise?

Posted: 03 Feb 2013, 18:59
by ..a unda
Euklid » wrote:za na autootpad
a sta mu fali? :kokice:

Re: Kupujem auto - kakav ću da mi ide uz sise?

Posted: 03 Feb 2013, 21:38
by karambol
..a unda » wrote: a sta mu fali? :kokice:
Vjerojatno mu ne fali nista... Zavisi tko ga prodaje? Prvi ili dvadesetprvi vlasnik?
Ima li servisnu knjigu? Sumnjam, ali postoji sansa...onako, loto sansa...
Nemam ti tu nista pametno reci. Vrlo vjerojatno je Euklid u pravu, ali mi smo teholosko motoristicko autmobilisticka razmazena derista tako da suditi o autu za par stotina eurica nam je dosta tesko...

Objektivno, ako ti ulazi u kombinaciju za kupnju, ta pila dosta trosi. Mislim da to ima 125 konja. :misli:
Ako se odlucis za shopping, skokni do neke radionice ili tehnickog pregleda da izmjere kompresiju u cilindrima, vidi mozes li u ovlastenom za nekih 35 ili 50, ne znam sad vise koliko, kunaca, dobiti print svih servisnih akcija na autu itd...itd...itd...
U svakom slucaju, ako ides za volvom kao rjesenjem, javi ukoliko trebas kakvu pomoc...

:cheer:

Re: Kupujem auto - kakav ću da mi ide uz sise?

Posted: 03 Feb 2013, 22:42
by ..a unda
karambol » wrote:
Vjerojatno mu ne fali nista... Zavisi tko ga prodaje? Prvi ili dvadesetprvi vlasnik?
Ima li servisnu knjigu? Sumnjam, ali postoji sansa...onako, loto sansa...
Nemam ti tu nista pametno reci. Vrlo vjerojatno je Euklid u pravu, ali mi smo teholosko motoristicko autmobilisticka razmazena derista tako da suditi o autu za par stotina eurica nam je dosta tesko...

Objektivno, ako ti ulazi u kombinaciju za kupnju, ta pila dosta trosi. Mislim da to ima 125 konja. :misli:
Ako se odlucis za shopping, skokni do neke radionice ili tehnickog pregleda da izmjere kompresiju u cilindrima, vidi mozes li u ovlastenom za nekih 35 ili 50, ne znam sad vise koliko, kunaca, dobiti print svih servisnih akcija na autu itd...itd...itd...
U svakom slucaju, ako ides za volvom kao rjesenjem, javi ukoliko trebas kakvu pomoc...

:cheer:
a prodaje ga..mate, kako ti drugacije rec. :D .i ima servisnu knjizicu, sta god ona znacila. lani je mijenjan nosac motora i prednja vilica ili kako se to zove. jek se moze sta iz tog kvara izgatat?

i ne znam jel pila, ali znam da trosi. a cuj, svaki trosi kad se gazi po gasu. recimo, ne trebam puno kilometara radit, iako danas..sta su ti danas kilometri, nekada je trideset hilajda godisnje bilo ohoho, a danas, cas posla. :D
sto se potrosnje tice, nadam se da nece toliko trosit, auvijek ostaju nizbrdice i ler. :zubo:

je, malo mi je to puno, ne treba mi bas toliko..ima 90 kilovata..kolko je to konja? bit ce 200..300..ko to zna. i registracija mu je skupa ko pas.
ali sve bih to nekako progutao kad bih znao da cu ga moc vozit barem dvije godine bez nekih velikih popravaka.
koji je motor uopce unutra? pezo..reno..:ne zna: star je dvanajst godina. cuj, to bi mi bilo u zadnje vrijeme najnovije auto.
ono, sto idem stariji, auta su mi sve starijeg godista i sve manja, pocelo me umarat vozit mala auta i jos stara. izgleda mi kao da trcim, a ne da vozim, pa barem malo da se odmorim dok vozim. :D

Re: Kupujem auto - kakav ću da mi ide uz sise?

Posted: 04 Feb 2013, 09:40
by karambol
Kad već ima servisnu knjigu, znači da je Mate lijepo brinuo o autu. To bi trebalo značiti da nije fušerima vozio i da su dijelovi mijenjani po nekom predviđenom redoslijedu pa ne bi trebao imati velikih, a ni većih, kvarova, unatoč kilometraži. Ovo što je mijenjano je sasvim ok znak da nećeš izgubiti vrlo važan dio auta po putu... :zubo:
E sad, do 2000. godine je išla tzv. prva serija, a nakon nje, druga poboljšana, kako to već ide. Ti su auti, na Volvo mislim, zadnjih desetljeća bili produkt raznih "brakova" između raznih proizvođača (za sve je kriv onaj Ferdinand Piech iz Volkswagena... :D ) pa je ovaj "tvoj", zapravo Mitsubishi po podvozju i donjem postroju, volvo po motorizaciji (a može biti i mitsubishi 1.8 gdi, zavisi od godine rođenja) te svime koordinira Renultov mjenjač i prijenos...Sastavljeno sve u Niskozemskoj u NedCar-u...
Pravi globalni auto... :zubo: , pače planetarni jer ga fakat ima svuda - od Australije, preko Amerike do, eto tvog dvorišta, vjerujem... :zubo:
Da, registracija i osiguranje su papreniji, a i potrošnja po gradu ne ide ispod 10 litara. Još, ako imaš tešku nogu i trkački mentalitet nagurat ćeš ga na 12-13 litara. Na otvorenom ne bi smio više od 8 litara gutati...

Sve u svemu, u ovlašteni servis ti ne preporučjem ići, ako ikad zatrebaš, već potraži one neke franšizere koji imaju radionice i dijelove po puno povoljnijim cijenama, a sve je u svojoj biti isto...

Re: Kupujem auto - kakav ću da mi ide uz sise?

Posted: 04 Feb 2013, 15:55
by Tea Tree
Ja sam zaljubljena u Volvo (bilo koji :D ) već dugi niz godina, ali se nisam mogla odlučiti za nj. Iz ovih razloga koje karambol navodi. Mnogo brate sve skupa.
Ne znam više jel to netko već napisao ili nije, ali i ovi potrošni dijelovi će te koštati da ti zlo dođe.

Mislim, nije neka frka ako je ljubav prema Volvu takva da pobjeđuje sve. :love: :zubo:
U mom slučaju nije bila.

Ima li kakvih japanaca u ponudi?

Re: Kupujem auto - kakav ću da mi ide uz sise?

Posted: 04 Feb 2013, 16:12
by ..a unda
..pa di si ti? :D

a cuj, to je stari auto, da valja vlasniku, ne bi ga valjda prodavao. ustvari, rekao je i da ako ga ne bude mogao prodat po toj cijeni, da ce ga dalje vozit. :ne zna:

a mozda, malo zamjenski dijelovi, malo ona siva traka, pa se zalipi malo getriba za motor i tako.. :zubo:

gledao sam mala auta. starija, trecinu manje kilometara i skoro duplo skuplji.. :ne zna:

a za japance nisu skupi dijelovi ? o,jesu, jesu. a mali japanci se kvare isto kao i mali..bilo koji. :D

Re: Kupujem auto - kakav ću da mi ide uz sise?

Posted: 04 Feb 2013, 16:21
by ..a unda
karambol » wrote:Kad već ima servisnu knjigu, znači da je Mate lijepo brinuo o autu. To bi trebalo značiti da nije fušerima vozio i da su dijelovi mijenjani po nekom predviđenom redoslijedu pa ne bi trebao imati velikih, a ni većih, kvarova, unatoč kilometraži. Ovo što je mijenjano je sasvim ok znak da nećeš izgubiti vrlo važan dio auta po putu... :zubo:
E sad, do 2000. godine je išla tzv. prva serija, a nakon nje, druga poboljšana, kako to već ide. Ti su auti, na Volvo mislim, zadnjih desetljeća bili produkt raznih "brakova" između raznih proizvođača (za sve je kriv onaj Ferdinand Piech iz Volkswagena... :D ) pa je ovaj "tvoj", zapravo Mitsubishi po podvozju i donjem postroju, volvo po motorizaciji (a može biti i mitsubishi 1.8 gdi, zavisi od godine rođenja) te svime koordinira Renultov mjenjač i prijenos...Sastavljeno sve u Niskozemskoj u NedCar-u...
Pravi globalni auto... :zubo: , pače planetarni jer ga fakat ima svuda - od Australije, preko Amerike do, eto tvog dvorišta, vjerujem... :zubo:
Da, registracija i osiguranje su papreniji, a i potrošnja po gradu ne ide ispod 10 litara. Još, ako imaš tešku nogu i trkački mentalitet nagurat ćeš ga na 12-13 litara. Na otvorenom ne bi smio više od 8 litara gutati...

Sve u svemu, u ovlašteni servis ti ne preporučjem ići, ako ikad zatrebaš, već potraži one neke franšizere koji imaju radionice i dijelove po puno povoljnijim cijenama, a sve je u svojoj biti isto...
dakle, pretpostavljao sma tako nekako, da to volva vidjelo nije. ali, nije ga vidjelo vec odavno. :D

..i karavan je. :cerek: mogu nosat drva, masline, cimenat i macke. :cheer: ..doduse, mogao je i taj i to na hektotone.. :ne zna:

ovom volvu ej malo boja otisla. lak..nije imao sudara, limarija ok, nove prednje gume..a sad, jest, trebalo bi te kompresije provjerit i ukljkucit ga na neku dijagnostiku.

mislio sam, jel on ima neku posebnu kriticnu tocku, nesto sto se posebno pocne raspadat nakon nekog vremena ili je to igra iznenadjenja? :zubo:

evo, da moras ili da oces, kolko bi ti dao za njega da je ono, sve nekako u redu? dakle, znamo posto je kilo zeljeza kad se prodaje na otpad, ali kolko bi ti dao za ovaj volvo ako bi mislio da ce jedno tri godine ili mozda jos do 100 kila km, proci sve bez nekih egzoticnih kvarova? :kokice:

Re: Kupujem auto - kakav ću da mi ide uz sise?

Posted: 04 Feb 2013, 17:06
by karambol
..a unda » wrote: dakle, pretpostavljao sma tako nekako, da to volva vidjelo nije. ali, nije ga vidjelo vec odavno. :D

..i karavan je. :cerek: mogu nosat drva, masline, cimenat i macke. :cheer: ..doduse, mogao je i taj i to na hektotone.. :ne zna:

ovom volvu ej malo boja otisla. lak..nije imao sudara, limarija ok, nove prednje gume..a sad, jest, trebalo bi te kompresije provjerit i ukljkucit ga na neku dijagnostiku.

mislio sam, jel on ima neku posebnu kriticnu tocku, nesto sto se posebno pocne raspadat nakon nekog vremena ili je to igra iznenadjenja? :zubo:

evo, da moras ili da oces, kolko bi ti dao za njega da je ono, sve nekako u redu? dakle, znamo posto je kilo zeljeza kad se prodaje na otpad, ali kolko bi ti dao za ovaj volvo ako bi mislio da ce jedno tri godine ili mozda jos do 100 kila km, proci sve bez nekih egzoticnih kvarova? :kokice:
U principu nema nikakvih posebnih bolnih točaka. Ovo što si spomenuo da je promijenjeno, te vilice su mu bile sklone preranom trošenju i puštanje ulja na motoru. Kako rekoh, motorizacija je ok. Trebao bi to biti volvov motor koji je zapravo renaultov, a ako je kojim slučajem mitsubishijev onda bi mogao biti problematičan...
Sve u svemu, mogao bi dobro proći. Za cijenu ne znam. Kažeš da je lak apšisao i da nije trul. Zavisi koliko je izlizan iznutra po sjedalicama, volanu, papučicama...jesu li stakla i svi mehanizmi koji pokreću takve "sitnice" poput stakla, otvaranja vrata i poklopaca - u redu ili nisu baš.
Cimaj gazdu, ako vidiš kakve vidljive nedostatke...

Ja ne bi dao više od 3500 eura, ako je godište iza 2000. i tisuću manje, ako je ispod 2000. godina proizvodnje...

:raspa:

Re: Kupujem auto - kakav ću da mi ide uz sise?

Posted: 04 Feb 2013, 17:09
by ..a unda
karambol » wrote:
U principu nema nikakvih posebnih bolnih točaka. Ovo što si spomenuo da je promijenjeno, te vilice su mu bile sklone preranom trošenju i puštanje ulja na motoru. Kako rekoh, motorizacija je ok. Trebao bi to biti volvov motor koji je zapravo renaultov, a ako je kojim slučajem mitsubishijev onda bi mogao biti problematičan...
Sve u svemu, mogao bi dobro proći. Za cijenu ne znam. Kažeš da je lak apšisao i da nije trul. Zavisi koliko je izlizan iznutra po sjedalicama, volanu, papučicama...jesu li stakla i svi mehanizmi koji pokreću takve "sitnice" poput stakla, otvaranja vrata i poklopaca - u redu ili nisu baš.
Cimaj gazdu, ako vidiš kakve vidljive nedostatke...

Ja ne bi dao više od 3500 eura, ako je godište iza 2000. i tisuću manje, ako je ispod 2000. godina proizvodnje...

:raspa:
milenijski je..2000. znaci, ako je 1400 jura, moglo bi proc ili je to nesto bas ono..sumnjivo? :D

Kupujem auto - kakav ću da mi ide uz sise?

Posted: 04 Feb 2013, 17:13
by Euklid
..a unda wrote: a sta mu fali? :kokice:
Karambol ti je vec puno toga rekao.

Benzinac s preko 300 000km, karavan koji se navozao ko zna cega sve ne.

Tu te ceka svasta, od generalke masine, preko raznih dijelova ovjesa do ne bas kvalitetnog Renaultovog mjenjaca.

Uglavnom, vise ce te kostat popravci nego auto koji ne vrijedi vise od 12 000kn. A da nesto valja vlasnik bi ga zadrzao makar za cimenat prevozit.

Nije problem toliko u Volvu koliko u autoindustriji opcenito. Niko vise ne radi aute za vjecnost kao nekad nego namjerno stavljaju dijelove s vijekom trajanja 7-8 godina i manje kako bi zaradjivali skupo prodavajuci te iste dijelove kad se pokvare.

Bio je frend u francuskoj na obuci pa su pitali jednog inzinjera zasto ne zamjene jedan dio koji odlazi na svim autima tog proizvodjaca nakon kratkog vremena a on je odgovorio da bas zato.

Re: Kupujem auto - kakav ću da mi ide uz sise?

Posted: 04 Feb 2013, 17:28
by ..a unda
Euklid » wrote: Karambol ti je vec puno toga rekao.

Benzinac s preko 300 000km, karavan koji se navozao ko zna cega sve ne.

Tu te ceka svasta, od generalke masine, preko raznih dijelova ovjesa do ne bas kvalitetnog Renaultovog mjenjaca.

Uglavnom, vise ce te kostat popravci nego auto koji ne vrijedi vise od 12 000kn. A da nesto valja vlasnik bi ga zadrzao makar za cimenat prevozit.

Nije problem toliko u Volvu koliko u autoindustriji opcenito. Niko vise ne radi aute za vjecnost kao nekad nego namjerno stavljaju dijelove s vijekom trajanja 7-8 godina i manje kako bi zaradjivali skupo prodavajuci te iste dijelove kad se pokvare.

Bio je frend u francuskoj na obuci pa su pitali jednog inzinjera zasto ne zamjene jedan dio koji odlazi na svim autima tog proizvodjaca nakon kratkog vremena a on je odgovorio da bas zato.
ma da, shvacam sve to. narocito onu generalku. :tuzni: ..a i ti ovjesici i pizdarije malo po malo dodju vise nego da generalku radis.

ali, sta bi ti onda u tom cjenovnom rangu do negdje 1500 jura gledao? :kokice:

nesto malo i jeftino sa jeftinim zamjenskim dijelovima, jeftinom registracijom i malom..ajd sad..relativno malom potrosnjom goriva? :kokice:

nekakos e sve nadam da se motor 1,8 motor ipak malo teze kvari i duze haba nego neki sitni motoric, pa jos nabrijan.
nikad mi nisu bili jasni oni auti 1,1..1,2 pa ono..sedamdeset, osamdest konja..ili 1,4 pa ne znam..sto dvajs trieset konja. pa to nisu auti, to su mikseri za kavu.. :ne zna:

Kupujem auto - kakav ću da mi ide uz sise?

Posted: 04 Feb 2013, 17:38
by Euklid
Za tu lovu?

Taxi :D

Ne, ozbiljno, kupiti nesto jeftino, pa popravci pa osiguranje pa rega pa benga pa parkinzi...

Taxi je postao vrlo dobar izbor :top:

Re: Kupujem auto - kakav ću da mi ide uz sise?

Posted: 04 Feb 2013, 17:43
by ..a unda
Euklid » wrote:Za tu lovu?

Taxi :D

Ne, ozbiljno, kupiti nesto jeftino, pa popravci pa osiguranje pa rega pa benga pa parkinzi...

Taxi je postao vrlo dobar izbor :top:
..nije, ne jos i ne ovdje. da je auto samo za mene, ne bi mi ni trebao. najmanje mi treba jer mi se ne da pjesice ili autobusom.
ali daleko od grada, za svaku pizdariju moras molit drugog, zimi taksija i nema..i tako..:kokice:

aj, sta jeftino? samo nemoj onog vatburga.:zubo: ..i da nije starije od 1997 ..:moli: :moli:

Kupujem auto - kakav ću da mi ide uz sise?

Posted: 04 Feb 2013, 17:50
by Euklid
Nes se usrecit ni sa cim sto je starije od 5 godina. Auto je roba koja ima vijek trajanja.

Ali budem pronjuskao.

Re: Kupujem auto - kakav ću da mi ide uz sise?

Posted: 04 Feb 2013, 17:56
by Tea Tree
..a unda » wrote:..pa di si ti? :D
Evo me, debljam se. :rofl:
a cuj, to je stari auto, da valja vlasniku, ne bi ga valjda prodavao. ustvari, rekao je i da ako ga ne bude mogao prodat po toj cijeni, da ce ga dalje vozit. :ne zna:

a mozda, malo zamjenski dijelovi, malo ona siva traka, pa se zalipi malo getriba za motor i tako.. :zubo:

gledao sam mala auta. starija, trecinu manje kilometara i skoro duplo skuplji.. :ne zna:

a za japance nisu skupi dijelovi ? o,jesu, jesu. a mali japanci se kvare isto kao i mali..bilo koji. :D
Koliko znam, a možda i ne znam dobro, za Volvo slabo ima zamjenskih dijelova. Originali su skupi, naravno. Ne znam ti sad precizno reći koliko skupi, ali kad sam se raspitivala o tome sjećam se da su bili dosta skuplji od dijelova za Mazdu npr.

Ako ćeš po cijeni dijelova, onda najbolje uzmi Punta i odmah kesu raznih dijelova. :zubo: Nevjerojatno su jeftini pa nećeš ni osjetiti, ali računaj da ćeš ih trebati mijenjati svakih 100 km. :cheer:

Re: Kupujem auto - kakav ću da mi ide uz sise?

Posted: 04 Feb 2013, 17:58
by ..a unda
Euklid » wrote:Nes se usrecit ni sa cim sto je starije od 5 godina. Auto je roba koja ima vijek trajanja.

Ali budem pronjuskao.
a nema garancije ni da ces se usrecit ni s novim. :ne zna:

dakle, zna se sto je to staro auto, ali ima i starih auta u dobrom stanju, koji jos uvijek mogu izgurat bez besmislenog bacanja love u odrzavanje.
e, ali sad vec ulazimo u domen srece.. :D

a sta onda? za novo se nema, staro ne valja..da imam za auto staro pet godina, onda bih i za novo nekako skrpio..malo platis odma, malo neki kreditic ako se uspije pribavit i tako..uz neke te vjere u nova auta, trebalo bi bit da ono, takorekuc dvije, tri godine samo livas benzin i vozas.. :ne zna:

Re: Kupujem auto - kakav ću da mi ide uz sise?

Posted: 04 Feb 2013, 18:01
by Tea Tree
Euklid » wrote:Nes se usrecit ni sa cim sto je starije od 5 godina. Auto je roba koja ima vijek trajanja.

Ali budem pronjuskao.
Ne pretjeruj. :madkava:

Ja vozim 20 godina staru Mazdu već godinu dana na "toči i vozi". Moglo bi se reći da sam baš iznimno imala sreće, ali je isto bilo s prošlom Mazdom, samo je trajalo 5 godina.

Ok, ne nagovaram nikoga da kupi baš 20 godina stari auto :zubo: , ali da ne vrijedi ništa starije od 5 godina, e jebi ga, nije tako.

Re: Kupujem auto - kakav ću da mi ide uz sise?

Posted: 04 Feb 2013, 18:11
by ..a unda
Tea Tree » wrote: Evo me, debljam se. :rofl:

Koliko znam, a možda i ne znam dobro, za Volvo slabo ima zamjenskih dijelova. Originali su skupi, naravno. Ne znam ti sad precizno reći koliko skupi, ali kad sam se raspitivala o tome sjećam se da su bili dosta skuplji od dijelova za Mazdu npr.

Ako ćeš po cijeni dijelova, onda najbolje uzmi Punta i odmah kesu raznih dijelova. :zubo: Nevjerojatno su jeftini pa nećeš ni osjetiti, ali računaj da ćeš ih trebati mijenjati svakih 100 km. :cheer:
pa ne znam trebao bih provjerit..u ovih par ducana sa zamjenskim dijelovima, ima stvarno za sve aute, svasta ljudi kupuju i popravljaju. :o :zubo:

je, fiati su jeftini za odrzavanje, ali mali fiati su ok, ali su mali, a veci fiati stariji..pa to je orkestar citav. mozda oni idu sjajno, ali osjecaj je da ces kao u crtanim filmovima na kraju doc do odredista samo sa volanom u rukama. :D
eto, i to..da je zera karoserija veca..kazem, pocelo me stvarno umarat vozit ove prconglice.dnevno prodjem redovno u prosjeku najmanje sto kilometara svakakve ceste, svasta vidim, svasta se dogadja, osjecam se kao na streljani. ja meta, naravno. :zubo:
mislim, ok da me sleper pretice, ali da me jos i otpuhne, e pa jebiga. :D

mislio sam se i ja o malom nekom fijatu. bojim se da ce nakraju tako i bit.. :) :) :)

Re: Kupujem auto - kakav ću da mi ide uz sise?

Posted: 04 Feb 2013, 18:14
by Euklid
Tea Tree » wrote: Ne pretjeruj. :madkava:

Ja vozim 20 godina staru Mazdu već godinu dana na "toči i vozi". Moglo bi se reći da sam baš iznimno imala sreće, ali je isto bilo s prošlom Mazdom, samo je trajalo 5 godina.

Ok, ne nagovaram nikoga da kupi baš 20 godina stari auto :zubo: , ali da ne vrijedi ništa starije od 5 godina, e jebi ga, nije tako.
To je auto iz onog razdoblja kad su se još auti proizvodili za vječnost.

Ovo sad što se radi nije ni blizu toga + još gomila kvarljive elektronike i raznih điđa baja.

Recimo, kad kupiš auto star 5-6 godina, defakto moraš odmah nove gume kupovat osim ako imaš jako puno sreće pa je to prethodni vlasnik već učinio. I hop ode 2000kn samo tako.

Re: Kupujem auto - kakav ću da mi ide uz sise?

Posted: 04 Feb 2013, 18:18
by Tea Tree
Ma kakav Fiat, grom te spalio?! :gaah: Taman će te otpuhnut šleper kako si i rekao. Ili hoćeš imati multipraktik vozilo: ide po cesti, leti, možda može i po moru, tko bi znao? :D

Ako nađeš takvog, uzmi odma' i meni jednog, daću ti pare. :D Znaš da ja stalno hoću imati neko plovilo pa ako se treba zvati Fiat, a šta sad, nije greda. :D

Re: Kupujem auto - kakav ću da mi ide uz sise?

Posted: 04 Feb 2013, 18:23
by ..a unda
Euklid » wrote:
To je auto iz onog razdoblja kad su se još auti proizvodili za vječnost.

Ovo sad što se radi nije ni blizu toga + još gomila kvarljive elektronike i raznih điđa baja.

Recimo, kad kupiš auto star 5-6 godina, defakto moraš odmah nove gume kupovat osim ako imaš jako puno sreće pa je to prethodni vlasnik već učinio. I hop ode 2000kn samo tako.
aj, i sta onda? cuj, i ja volim set cilindara, svaki klip ko teca, pa on na osamsto okretaja ucini sto konja, a kad je u leru, ti u autu nista ne osjecas i ne cujes, ali vidis kako s tresu izlozi oko tebe. :zubo:

ovdje se radi o tome da se treba i stisnut i prnut..i nos zacepit i usi i usta zatvorit. :zubo: ..nemoguce kao odgovor u ovom slucaju se ne prihvaca..budi konstruktivan. :raspa:

Re: Kupujem auto - kakav ću da mi ide uz sise?

Posted: 04 Feb 2013, 18:30
by ..a unda
Tea Tree » wrote:Ma kakav Fiat, grom te spalio?! :gaah: Taman će te otpuhnut šleper kako si i rekao. Ili hoćeš imati multipraktik vozilo: ide po cesti, leti, možda može i po moru, tko bi znao? :D

Ako nađeš takvog, uzmi odma' i meni jednog, daću ti pare. :D Znaš da ja stalno hoću imati neko plovilo pa ako se treba zvati Fiat, a šta sad, nije greda. :D
cuj, japancima svaka cast. da mi je sad ovdje ona stara, drugio ne bih uzimao, nego bi nju popravljao. e, ali to..to je bilo onda.
sada ispada da nema razlike i da se u auta namjerno ugradjuju bagovi, tajm lep rutine, ne rade se auti vise za popravljat, prije je autoindustrija zivjela od rezevrnih dijelova, a danas se auta rade tako da ih nakon 150 kila bacis i kupis novo. ko ima, jasno. ko nema, placa skuplje, jasno.
prije je bilo tako..uzeo si auto, vozio si ga i znao si mu svaki milimetar sta ce, kako ce i kud ce i to se isplatilo popravljat. ali nemos ni citav zivot popravljat, sve ima neki svoj rok trajanja. :ne zna:

Re: Kupujem auto - kakav ću da mi ide uz sise?

Posted: 04 Feb 2013, 18:34
by Tea Tree
Euklid » wrote:
To je auto iz onog razdoblja kad su se još auti proizvodili za vječnost.
Pa znaš da jest.
Ovo sad što se radi nije ni blizu toga + još gomila kvarljive elektronike i raznih điđa baja.

Recimo, kad kupiš auto star 5-6 godina, defakto moraš odmah nove gume kupovat osim ako imaš jako puno sreće pa je to prethodni vlasnik već učinio. I hop ode 2000kn samo tako.
Pa kakve sad veze imaju gume? :misli:

Vjerujem da bi ovaj undin nesuđeni Volvo mogao biti još iz generacije izdržljivih. Samo ne znam koliko koštaju npr. amortizeri ili nešto što se se vremenom mora promijeniti.

Re: Kupujem auto - kakav ću da mi ide uz sise?

Posted: 04 Feb 2013, 18:35
by Euklid
..a unda » wrote:
aj, i sta onda? cuj, i ja volim set cilindara, svaki klip ko teca, pa on na osamsto okretaja ucini sto konja, a kad je u leru, ti u autu nista ne osjecas i ne cujes, ali vidis kako s tresu izlozi oko tebe. :zubo:

ovdje se radi o tome da se treba i stisnut i prnut..i nos zacepit i usi i usta zatvorit. :zubo: ..nemoguce kao odgovor u ovom slucaju se ne prihvaca..budi konstruktivan. :raspa:
A jesi razmišljao o rabljenom sarom 5-6 godina al na kredit? Neke autokuće nude takve stvari čak i na karticu (amex, diners...) na 60 rata. I još daju garanciju 12 mjeseci.

Re: Kupujem auto - kakav ću da mi ide uz sise?

Posted: 04 Feb 2013, 18:48
by karambol
Ako se Mate slaze uzmi auto i pregledaj ga ili zamoli/plati da ti izmjere kompresiju, pregledaj tekucine (ulje, antifriz, klima, ako ima...).
Potrazi znakove curenja na spojevima u motoru, pipni crijeva da vidis jesu li porozna i svasta nesto... :zubo:
Dakle, imas dosta toga zbog cega mozes biti sumnjicav i kolebljiv. I imat ces desetke savjetnika s iskustvom i svi ce otkriti neku novu caku koju su imali oni ili njihov rodjak, kum, kolega....
Sjedni u auto i osjeti ga. Ako ti se svidja - vecinu sitnica ces mu oprostiti... :cerek:
Sto se tice djelova, InterCars je firma koja dila kvalitetne zamjenske djelove, ali mislim da nisu jos otvorili dalje od Zadra...
Eh, sad.
Ja sam u svojoj dugogodisnjoj izmjeni i navazanju svih mogucih auta samo jednom naletio na govno...i to je bio Fiat. Dosao mi je pod racun za velikog Forda (kojeg sam prodavao kako bi se rijesio potencijalnog sranja)...
Od tada ne uzimam aute koji pocinju na slovo F...
Folcvagen ne racunam kao auto na F, a Ferrari nema boju koja mi se svidja pa nisam o njemu razmisljao...
:zubo:

Re: Kupujem auto - kakav ću da mi ide uz sise?

Posted: 04 Feb 2013, 19:00
by karambol
..a unda » wrote: cuj, japancima svaka cast. da mi je sad ovdje ona stara, drugio ne bih uzimao, nego bi nju popravljao. e, ali to..to je bilo onda.
sada ispada da nema razlike i da se u auta namjerno ugradjuju bagovi, tajm lep rutine, ne rade se auti vise za popravljat, prije je autoindustrija zivjela od rezevrnih dijelova, a danas se auta rade tako da ih nakon 150 kila bacis i kupis novo. ko ima, jasno. ko nema, placa skuplje, jasno.
prije je bilo tako..uzeo si auto, vozio si ga i znao si mu svaki milimetar sta ce, kako ce i kud ce i to se isplatilo popravljat. ali nemos ni citav zivot popravljat, sve ima neki svoj rok trajanja. :ne zna:

Ma joooj, to su urbane legende... Zasto pusite takve stvari?
Auti su dobri. Nikada nisu bili bolji ni sigurniji ni udobniji...
Produkcija je ogromna, ogromna je brzina kojom se dijele informacije, dostupni su nam svi moguci testovi, medjusobna podvaljivanja proizvodaca...dijelovi se rade u Tunisu, Tunguziji i Tadjikistanu da bi se bilo konkurentan, ali da se namjerno rade false - to mi je kao one teorije zavjere i slicna sranja...
Govorim iz iskustva i iz oko 2 milijuna kilometara pod vlastitom guzicom. Nisam nikada vozio bolje, pouzdanije i sigurnije aute nego danas.
Da ih sad ne reklamiram, ali niti jedan auto koji sam vozio nije imao manje od 250 tkm na satu, a bilo ih je i sa 450tkm i ima jedan sa 700tkm na brojcaniku, bez generalke... :cerek:
I svi su iz ovog stoljeca. :zubo:

Re: Kupujem auto - kakav ću da mi ide uz sise?

Posted: 04 Feb 2013, 19:12
by ..a unda
Tea Tree » wrote:
Vjerujem da bi ovaj undin nesuđeni Volvo mogao biti još iz generacije izdržljivih. Samo ne znam koliko koštaju npr. amortizeri ili nešto što se se vremenom mora promijeniti.
nije, nije..davno je volvo prestao bit volvo. jedino, gledao sam oglase, pa mi se ovo ucinilo nekako, ono..
kazem, znam da trosi, i znam da kosta registracija, ali ako bi..kad bi, to bila cijena koju se godisnje treba platit umjesto popravaka nekih, mislim da bih pristao na to. e, ali ko ce znat?
mislim, trosi.. pa auto mora trosit. neka se nagazi bilo koji mali auto, trosit ce i on. ok, ne bih sad da trosi kao da je na drogama, ali u okviru tog motora, karoserije, plus minus, ono, jebiga..sta sad. ne mos trazit od auta da ga vozis i jos da ti benzin stvara da ga mos dalje prodavat. :D
svaki auto trosi..najdrazi su mi oni koji sa dvajst litara dodju do zagreba, skoknu u grac, vrate se u split i jos im ostane. ako je tako, imas srece, suti i vozi, ko zna dokle ce tako i kad ce se predomislit. :D

a, nije da nije, nije da mi ne pada na pamet, ali bit ce sad tu i neiskusnijih vozaca. :kokice:
eto, metar, dva metra haube napred ipak daje neki osjecaj sigurnosti. :zubo: :D

Re: Kupujem auto - kakav ću da mi ide uz sise?

Posted: 04 Feb 2013, 21:56
by Euklid
karambol » wrote:

Ma joooj, to su urbane legende... Zasto pusite takve stvari?
Auti su dobri. Nikada nisu bili bolji ni sigurniji ni udobniji...
Produkcija je ogromna, ogromna je brzina kojom se dijele informacije, dostupni su nam svi moguci testovi, medjusobna podvaljivanja proizvodaca...dijelovi se rade u Tunisu, Tunguziji i Tadjikistanu da bi se bilo konkurentan, ali da se namjerno rade false - to mi je kao one teorije zavjere i slicna sranja...
Govorim iz iskustva i iz oko 2 milijuna kilometara pod vlastitom guzicom. Nisam nikada vozio bolje, pouzdanije i sigurnije aute nego danas.
Da ih sad ne reklamiram, ali niti jedan auto koji sam vozio nije imao manje od 250 tkm na satu, a bilo ih je i sa 450tkm i ima jedan sa 700tkm na brojcaniku, bez generalke... :cerek:
I svi su iz ovog stoljeca. :zubo:
Onda me oslobodi ove pokore i nađi undi nešto dobro za 1500 ojra što se 2 godine i 100 000km neće kvarit i bez nekih većih ulaganja.

Vjerujem da ti neće biti neki problem ;)

Re: Kupujem auto - kakav ću da mi ide uz sise?

Posted: 04 Feb 2013, 22:00
by Euklid
Tea Tree » wrote:
Pa kakve sad veze imaju gume? :misli:
Pa to ti je dodatni trošak odmah u startu. Dakle, ne mora ni biti neki kvar u pitanju. Naprosto neki dijelovi dotrajavaju i moraju se mijenjati.

A gume su uz kočnice daleko najvažnija stvar na autu i s njima se nije za igrat.

Re: Kupujem auto - kakav ću da mi ide uz sise?

Posted: 04 Feb 2013, 22:33
by karambol
Euklid » wrote: Onda me oslobodi ove pokore i nađi undi nešto dobro za 1500 ojra što se 2 godine i 100 000km neće kvarit i bez nekih većih ulaganja.

Vjerujem da ti neće biti neki problem ;)

Ma, vidis da je covjek sam nasao auto...ili je Mate s Volvom nasao njega, ne znam.
Ionako tu razum i nekakva argumantacija ekonomska i strojarsko mehanicarska te lakirerska igraju manju ulogu iako se volimo praviti da smo mudri te fiskalno odgovorni...
Cim vidimo da je plavi, ima siber, usb utor na radiju i kad sjednes pa zacujes onaj brum ispod guzice, pa ti zamirisi nesto iz tvojih snova u tom trenu...pa uocis onu zelenu traku, gore na sofersajbi... Ima li ifiniti zvucnike, slucajno... E, taj cas se smeksavas i odbijas uzetiu obzir sve one racunice u koje si se uzdao i tvrdo vjerovao da neces odstupiti ni mrtav... Rasplinu se sve donesene postavke i zavolis tu staru kantu taj cas.
I to je to. :almocatlak:
:zubo:

Re: Kupujem auto - kakav ću da mi ide uz sise?

Posted: 05 Feb 2013, 09:34
by ..a unda
karambol » wrote:

Ma, vidis da je covjek sam nasao auto...ili je Mate s Volvom nasao njega, ne znam.
Ionako tu razum i nekakva argumantacija ekonomska i strojarsko mehanicarska te lakirerska igraju manju ulogu iako se volimo praviti da smo mudri te fiskalno odgovorni...
Cim vidimo da je plavi, ima siber, usb utor na radiju i kad sjednes pa zacujes onaj brum ispod guzice, pa ti zamirisi nesto iz tvojih snova u tom trenu...pa uocis onu zelenu traku, gore na sofersajbi... Ima li ifiniti zvucnike, slucajno... E, taj cas se smeksavas i odbijas uzetiu obzir sve one racunice u koje si se uzdao i tvrdo vjerovao da neces odstupiti ni mrtav... Rasplinu se sve donesene postavke i zavolis tu staru kantu taj cas.
I to je to. :almocatlak:
:zubo:
eto, nikako na zelenu granu. :D
pa da cujemo te argumentacije. eto, culi smo nekoliko, npr da fijat ne valja. jest da je jeftin za odrzavanje, jest da ne kosta puno, ali..ne valja nikako. cak ni ako stavis masku golfa na njega. :zubo:

onda imamo argumentaciju da danas auti nikada nisu bili sigurniji i sta ono..dugotrajniji. slazem se, narocito ono o dugotrajnosti. toliko plastike danas ima u autima da se nece raspast narednih hiljadu godina. :zubo:
cudi me sta nemaju motore od plastike. ono, mijenjas ih ko gume, u kompletu, svako trideset iljada.. :D

euklid zagovara polovna auta od..kolko..pet sest hiljada eura..deset? pa sa deset iljada eura, kupis malo auto polovno, kupis polovni kombi i jos ti ostane za ic u biznis.

sta jos..aha, boolje ej kupit polovno tudje, nego vozit polovan svoj auto, za kojeg znas kako dise. mislim, ne valjaju ni jedan, niti drugi, ali za ovaj svoj barem znas sta ne valja.
misli da je ipak neka razlika kad ono, cujes nesto, osjetis i kazes sebi..nije dobro, moglo bi mi kolo otpast, amo mi malo stat ili lakse vozit..ili kad vozis neki drugi polovni auto, pogledas sa strane i vidis kako neko kolo ide paralelbno s tobom i pomislis.. vidi nekoj budali ispalo kolo..i kad pocnes radi zmije po cesti, motat volane kao da kamion bez serva vozis u okuki, pomislis..sto posto me udarilo i drugo kolo te iste budale pa sad krivudam ko budala. :D


eto, kolko vidim, nisu sise problem, nego auti. :D

Re: Kupujem auto - kakav ću da mi ide uz sise?

Posted: 05 Feb 2013, 09:50
by Beau
karambol » wrote: Cim vidimo da je plavi, ima siber, usb utor na radiju i kad sjednes pa zacujes onaj brum ispod guzice, pa ti zamirisi nesto iz tvojih snova u tom trenu...pa uocis onu zelenu traku, gore na sofersajbi... Ima li ifiniti zvucnike, slucajno... E, taj cas se smeksavas i odbijas uzetiu obzir sve one racunice u koje si se uzdao i tvrdo vjerovao da neces odstupiti ni mrtav... Rasplinu se sve donesene postavke i zavolis tu staru kantu taj cas.
I to je to. :almocatlak:
:zubo:
Šta ja znam, za ovim se i ja povodim. Ionako kupuješ mačka u vreći, nema jebene šanse da znaš šta te čeka.... Pa onda bar da je filing dobar :ne zna:
A čak i kad pokušavaš razumno argumentirat, svaki će stručnjak reć drukčije. I opet si u problemu.

Re: Kupujem auto - kakav ću da mi ide uz sise?

Posted: 05 Feb 2013, 09:54
by ..a unda
..evo. gledam neke oglase. npr..pise ovako.. corsaD 5vr. 1,216V, 63kw. 2012, 14000 km, mj. rata 700 kuna.

dobro, kolko mjeseci se placaju te rate, ako i uspijes dobit kredit? sto eura mjesecno dozivotno? :zubo:

nigdje ne pise kolko kosta, pa pretpostavljam da se to valjda podrazumijeva? i jos nesto..ok, ovo je skoro novo auto, neko bi rekao..taman razradjeno, bolje nego novo. ali, kolko onda nova kosta..miljardu? :D

Re: Kupujem auto - kakav ću da mi ide uz sise?

Posted: 05 Feb 2013, 09:55
by karambol
..a unda » wrote:
eto, nikako na zelenu granu. :D
pa da cujemo te argumentacije. :D

Argumentacija je samo mlaćenje prazne slame jer svi kupujemo aute po boji, sviđanju bočne linije, sjaju aluminijskih felgi, pa jel' nas milo gleda svojim svjetlima koja mogu biti okrugla, mogu vući malo na oval ili biti bademasto izdužena...
Zatim po percepciji značke na haubi i na volanu i tako to...
Auto je vreća bez dna i rupa u novčaniku. Novi ili stari, svejedno je. Daklem, dragi Unda, ako ti se Volvo sviđa, ako ti se dopada što ima metar i pol haube ispred nosa, ako bruji zamamnim zvukom iz auspuha i ima mjesta za vreću cementa, mačke i vreću kupusa...kupi ga. Ionako misliš kupiti nešto i što god da kupiš nećeš znati što ti se sprema. Sve ove radnje koje su spominjane su samo lagani filter kako ne bi upao u očiglednu zamku i kako bi imao opravdanje pred samim sobom kad se budeš žderao pri plaćanju nekog skupog kvara. U suprotnom, ako kvara ne bude bit ćeš ponosan na svoju procjenu pri kupnji polovnjaka...
:D

Re: Kupujem auto - kakav ću da mi ide uz sise?

Posted: 05 Feb 2013, 10:00
by ..a unda
BoDerek » wrote: Šta ja znam, za ovim se i ja povodim. Ionako kupuješ mačka u vreći, nema jebene šanse da znaš šta te čeka.... Pa onda bar da je filing dobar :ne zna:
A čak i kad pokušavaš razumno argumentirat, svaki će stručnjak reć drukčije. I opet si u problemu.
ma..slazem se ja s tim vasim filinzima, neke stvari nam jednostavno gode, ali nikad mi nece bit jasno kako neko moze past na radijo u autu. tj, ne radijo, nego ovo sto karambol govori..usb, cede, devede. sto se mene tice, nek se to slobodno povadi van, ako ce mu cijena bit sto eura manja..ma moze i za pedeset.:D

Re: Kupujem auto - kakav ću da mi ide uz sise?

Posted: 05 Feb 2013, 10:08
by Beau
..a unda » wrote: ma..slazem se ja s tim vasim filinzima, neke stvari nam jednostavno gode, ali nikad mi nece bit jasno kako neko moze past na radijo u autu. tj, ne radijo, nego ovo sto karambol govori..usb, cede, devede. sto se mene tice, nek se to slobodno povadi van, ako ce mu cijena bit sto eura manja..ma moze i za pedeset.:D
To ni meni nije bitno. Ja sam na volane slaba :raspa:
I moram reći da mi većina auta ima ružan, pederski volan.

Re: Kupujem auto - kakav ću da mi ide uz sise?

Posted: 05 Feb 2013, 10:12
by ..a unda
karambol » wrote:

Argumentacija je samo mlaćenje prazne slame jer svi kupujemo aute po boji, sviđanju bočne linije, sjaju aluminijskih felgi, pa jel' nas milo gleda svojim svjetlima koja mogu biti okrugla, mogu vući malo na oval ili biti bademasto izdužena...
Zatim po percepciji značke na haubi i na volanu i tako to...
Auto je vreća bez dna i rupa u novčaniku. Novi ili stari, svejedno je. Daklem, dragi Unda, ako ti se Volvo sviđa, ako ti se dopada što ima metar i pol haube ispred nosa, ako bruji zamamnim zvukom iz auspuha i ima mjesta za vreću cementa, mačke i vreću kupusa...kupi ga. Ionako misliš kupiti nešto i što god da kupiš nećeš znati što ti se sprema. Sve ove radnje koje su spominjane su samo lagani filter kako ne bi upao u očiglednu zamku i kako bi imao opravdanje pred samim sobom kad se budeš žderao pri plaćanju nekog skupog kvara. U suprotnom, ako kvara ne bude bit ćeš ponosan na svoju procjenu pri kupnji polovnjaka...
:D
ali ja ih ne gledam po boji.. :mama: ..jel uopce ima neka jeftina boja, ocu tu boju. mogu slobodno bit oblozeni u kupaonske plocice na cvjetice, sto se mene tice.. :D

ali jest, nije da se ne gleda u autoindistriji da vjerojatno zene odabiru auta (ili, radi zena :zubo: ), cak i kad ih ne kupuju, ali dobro..na stranu kozmetika, koji auto onda valja? svaki, jer su svi isti? :zubo:
ne znam kako je danas, ali svojedobno je mene fasciniralo da neki americki i japanski auti imaju prvi pregled, servis, sta ono..nakon sto kila kilometara. ono, u vrijeme kad je to kod nas bilo pet ili deset, kolko vec hiljada..pa zatezi glave, pa zatezi ovo, ono, pa mijenjaj ovo ulje, pa ono..
e, pa jebemu, nisu ista..:D

ovaj volvo mi je malo daleko i to mi je dodatni problem. i trosak. najvise me sad muci ono sto si rekao. kako znat da mu je ili nije taj..micubusi motor unutra.
kako to vec ide, najvjerojatnije jest.. :D

jos malo gledam, mozda ima sta drugo za macke i sa haubom naprijed. :D

Re: Kupujem auto - kakav ću da mi ide uz sise?

Posted: 05 Feb 2013, 14:34
by karambol
http://www.njuskalo.hr/auti/vw-vento-cl ... as-7073337

http://www.njuskalo.hr/auti/ford-mondeo ... as-7007799

http://www.njuskalo.hr/auti/mazda-626-2 ... as-6941283

....ma ima što god ti srce poželi...

Onaj kojem se ulje mijenja nakon 100 tkm je bio cadillac sts i bila im je to furka da se barem po nečemu pokažu kako imaju tehnologiju za nositi se s njemačkim, japanskim pa i korejskim konkurentima...
Opet je sve stvar "ljubavi" jer za mene su američki auti drek kad ih uspoređuješ s njemačkim uzdanicama, a opet rado bih u garaži imao mustanga iz šezdesetpete i ponekad se preseravao po ulicama...

No, sad bi moj odabir bio isključivo neki auto iz njemačke kuhinje. I to zato jer mi iskustvo tako nalaže. Jer mi je s njima bilo sjajno i s najmanje problema. Japanca sam imao 2 komada, toyotu i subaru, a i oni su bili perfektni...za razliku od citroena koji mi je popio žifce i dosta love, renaulta koji me nekoliko puta zajeb'o i ostavio na cesti...fiata koji zna napraviti mali auto za one s velikim strpljenjem, a veliki nisu nikada znali i neće ga znati napraviti...
Alfa će se spasiti samo, ako ih kupi VW...
Volvo se prokurvao s fordom, željezarama, renaultom, mitsubishijem i na koncu s kineskim novčanikom...

Dobar auto je onaj koji je dobro održavan, koji je nježno vožen, koji je pažen i mažen, a to s rabljenim ne možeš znati. Možeš pretpostavljati da se nije samo dobro i vješto našminkao pa prikriva sve svoje mane i ožiljke, traume s makadama i kvrge od stupića i udubljenja od tuđih vrata...i neke dublje ožiljke koje je sakrio u svojoj nutrini, a nitko ga nije odveo šrinku za limene pacijente...

Dakle, ja bih birao između audija, škode, mazde, toyote, fauvea i klonio bih se starih citroena, pežoa, fiata, opela... :D

Re: Kupujem auto - kakav ću da mi ide uz sise?

Posted: 06 Feb 2013, 11:47
by Euklid
..a unda » wrote: ma..slazem se ja s tim vasim filinzima, neke stvari nam jednostavno gode...
Filing, jesam ja to dobro čuo?

Onda je izbor jednostavan:

Alfa GTV V6

ili ako ti je daleko onda

Alfa GTV V6

Downsizeani trolitreni V6 na 2 litre.

Turbak.

Legenda.

Karizma.

Zvuk.

Vibra.

Zvuk.

Filing.

Zvuk.

Pičoni.

Zvuk.



recenzija


Izmjeriti kompresiju i provjeriti getribu. I to je to :top:

Jebote, idem si ga kupit iz zajebancije :trk:

Re: Kupujem auto - kakav ću da mi ide uz sise?

Posted: 06 Feb 2013, 11:55
by karambol
Euklid » wrote:


Downsizeani trolitreni V6 na 2 litre.

Turbak.

Legenda.

Karizma.

Zvuk.

Vibra.

Zvuk.

Filing.

Zvuk.

Pičoni.

Zvuk.


I odmah se učlani u klub alfisti.hr kako bi po diskontnoj cijeni obavljao popravke, upoznao mehaničare jer ćeš s njima provoditi više vremena nego s ukućanima... :zubo:

Re: Kupujem auto - kakav ću da mi ide uz sise?

Posted: 06 Feb 2013, 12:14
by Euklid
karambol » wrote:
I odmah se učlani u klub alfisti.hr kako bi po diskontnoj cijeni obavljao popravke, upoznao mehaničare jer ćeš s njima provoditi više vremena nego s ukućanima... :zubo:
Imao sam jednu alfu i znam šta to znači.

Ali ovdje je riječ o filingu.


Čekaj, kaj nisi ti govorio da su auti nikad bolji i kvalitetniji? :misli:

Re: Kupujem auto - kakav ću da mi ide uz sise?

Posted: 06 Feb 2013, 12:31
by karambol
Euklid wrote:

Čekaj, kaj nisi ti govorio da su auti nikad bolji i kvalitetniji? :misli:

Pa jesu, naravno... I ovo je zajebancija jer volim zajebavati alfiste i fiatiste... zato jer vole od dreka raditi pitu... :zubo:

Re: Kupujem auto - kakav ću da mi ide uz sise?

Posted: 06 Feb 2013, 12:37
by Euklid
Alfa nije drek :usama:

Mislim... je... ali :bonk:

Re: Kupujem auto - kakav ću da mi ide uz sise?

Posted: 06 Feb 2013, 12:40
by Stitch
karambol » wrote:No, sad bi moj odabir bio isključivo neki auto iz njemačke kuhinje. I to zato jer mi iskustvo tako nalaže.
Cura može biti sa sela, ali auto mora biti iz Njemačke, ha? :D

Re: Kupujem auto - kakav ću da mi ide uz sise?

Posted: 06 Feb 2013, 12:51
by karambol
Euklid wrote:Alfa nije drek :usama:

Mislim... je... ali :bonk:

Alfa je definitivno jedan od tri najljepša auta koji se danas rade, ali ja nemam živaca za "mediteranski šarm"... :zubo:
Stitch wrote:
Cura može biti sa sela, ali auto mora biti iz Njemačke, ha? :D
Ma jok! Može i iz Japana...ili iz Koreje... :raspa:

Re: Kupujem auto - kakav ću da mi ide uz sise?

Posted: 06 Feb 2013, 13:26
by Euklid
Stitch » wrote:
Cura može biti sa sela, ali auto mora biti iz Njemačke, ha? :D
Ima i ona bajkerska:

''Žena ti može bit sa sela ali motor mora biti japanski.''

Re: Kupujem auto - kakav ću da mi ide uz sise?

Posted: 06 Feb 2013, 13:29
by Euklid
Euklid » wrote:
Filing, jesam ja to dobro čuo?

Onda je izbor jednostavan:

Alfa GTV V6

ili ako ti je daleko onda

Alfa GTV V6

Downsizeani trolitreni V6 na 2 litre.

Turbak.

Legenda.

Karizma.

Zvuk.

Vibra.

Zvuk.

Filing.

Zvuk.

Pičoni.

Zvuk.



recenzija


Izmjeriti kompresiju i provjeriti getribu. I to je to :top:

Jebote, idem si ga kupit iz zajebancije :trk:
Uh, tek sad vidim da mi je ovaj drugi link repriza prvog :facepalm:

Dakle, Alfa GTV V6 SPLIT

Re: Kupujem auto - kakav ću da mi ide uz sise?

Posted: 06 Feb 2013, 17:14
by ..a unda
Euklid » wrote: Filing, jesam ja to dobro čuo?

Onda je izbor jednostavan:

..
nema filinga za 2000 eura. mislim, ima, al onda imas tolko srece da ti filing i ne treba. nema do filinga kad ti trne gubica od zime, a ti pola metra drva u auto.. :cheer:

Izmjeriti kompresiju i provjeriti getribu. I to je to :top:

Jebote, idem si ga kupit iz zajebancije :trk:
mah, jedinu od alfi priznajem spajder, onu staru s bokser motorom. ovo sve ostalo je ili filing trecerazredne mafije ili filing karabinjera ili filing jebivjetra bez pokrica.. :zubo: :zubo:

najpolunebulozniji tipovi i tipke voze alfe.. :raspa: :raspa:

:D

:D

Kupujem auto - kakav ću da mi ide uz sise?

Posted: 06 Feb 2013, 17:22
by Euklid
E sad iz protesta odlazim na fhr.

Kad 2 eminentna clana ovog foruma ovako pljuju po jednoj legendi...

Re: Kupujem auto - kakav ću da mi ide uz sise?

Posted: 06 Feb 2013, 17:25
by ..a unda
Stitch » wrote:
Cura može biti sa sela, ali auto mora biti iz Njemačke, ha? :D
:zubo:

satrat ce me ovi s nijemcima, a narocito sa skodom. skodu kao da je savjet tehnoloskih mudraca napravio, a da im nije rusa koji su morali dizajnirat auto koji ce vozit od -70 do +70, skoda se ne bi makla dalje od praga. :zubo:

aj, dobro govori karambol..realno. iako za jednog plovnog nijemca tri puta mozes mijenjat polovnog fiata, a sad..sve zavisi koje je selo. :D

a sta kome je cura iz grada? taj ni ne treba auto? :kokice:

Re: Kupujem auto - kakav ću da mi ide uz sise?

Posted: 06 Feb 2013, 17:27
by ..a unda
Euklid » wrote:E sad iz protesta odlazim na fhr.

Kad 2 eminentna clana ovog foruma ovako pljuju po jednoj legendi...
legendu koju vozi mafija i karabinjeri.. :zubo: :D

Kupujem auto - kakav ću da mi ide uz sise?

Posted: 06 Feb 2013, 18:02
by Euklid
Pa valjda mafija zna sta valja :p

Oni bar imaju love da voze sto god pozele...

Re: Kupujem auto - kakav ću da mi ide uz sise?

Posted: 06 Feb 2013, 21:18
by Margarita
..a unda » wrote: nema filinga za 2000 eura.
Ima. To se zovu "cipele". Tri para. Na sniženju i 4 pa imaš za cijelu sezonu.
mah, jedinu od alfi priznajem spajder,
:D
Slažem se. Iako po ovom "mah" ti zapravo želiš avion.

Kupujem auto - kakav ću da mi ide uz sise?

Posted: 06 Feb 2013, 21:20
by Euklid
Pa spajder je isti kua ko i gtv.

Samo bez krova.

:ne zna:

Re: Kupujem auto - kakav ću da mi ide uz sise?

Posted: 06 Feb 2013, 21:39
by karambol
Euklid » wrote:Pa spajder je isti kua ko i gtv.

Samo bez krova.

:ne zna:
Ne taj spajder... Ima onaj fakerski, stari spajder. Jedina alfa kojoj je dobro islo u Americi...nekih dana...

I sad sam u birtiji i ne mogu ti nakeljit slicicu...i nemam naocale i k'o budala neka udaljavam i priblizivam ovu malu napravu da vidim kaj sam stisnuo...
:zubo:

Ajd pitaj babu Guglu... :cerek:

Re: Kupujem auto - kakav ću da mi ide uz sise?

Posted: 06 Feb 2013, 21:39
by ali
Euklide?

Re: Kupujem auto - kakav ću da mi ide uz sise?

Posted: 06 Feb 2013, 21:40
by ali
karambol » wrote:
Ne taj spajder... Ima onaj fakerski, stari spajder. Jedina alfa kojoj je dobro islo u Americi...nekih dana...

I sad sam u birtiji i ne mogu ti nakeljit slicicu...i nemam naocale i k'o budala neka udaljavam i priblizivam ovu malu napravu da vidim kaj sam stisnuo...
:zubo:

Ajd pitaj babu Guglu... :cerek:
Nisam Guglo al sam baba pa evo :D
Image
Image

Re: Kupujem auto - kakav ću da mi ide uz sise?

Posted: 06 Feb 2013, 21:41
by karambol
ali » wrote:Euklide?

Moras zavapiti, o Boze, Boze...!....pa ce ti se javiti Euklid...

:zubo:

Re: Kupujem auto - kakav ću da mi ide uz sise?

Posted: 06 Feb 2013, 21:44
by ali
karambol » wrote:

Moras zavapiti, o Boze, Boze...!....pa ce ti se javiti Euklid...

:zubo:
Oh bože :trep:

Re: Kupujem auto - kakav ću da mi ide uz sise?

Posted: 06 Feb 2013, 21:46
by Margarita
Može i ovo:

Image

Re: Kupujem auto - kakav ću da mi ide uz sise?

Posted: 06 Feb 2013, 21:50
by Margarita
Euklid » wrote:Pa spajder je isti kua ko i gtv.

Samo bez krova.

:ne zna:
Stari gtv izgleda ko razvučeni golf. A novi, hm, vuče na nešto britansko. Pitu od bubrega.

Re: Kupujem auto - kakav ću da mi ide uz sise?

Posted: 06 Feb 2013, 21:57
by Euklid
Dobro ljudi, jel vi znate kolki je undin budžet a kolko koštaju stari spideri?

Ja sam mislio na ovaj gtv/spider koji si unda može priuštiti i biti glavni faca u selu.

Bar u one dane dok auto nije na popravku...

Re: Kupujem auto - kakav ću da mi ide uz sise?

Posted: 06 Feb 2013, 21:58
by ali
Eto Unda, auto ti je nađen :S

Za drva i mačke lijepo ugradiš kuku pa po potrebi natakariš prikolicu :rofl:

Re: Kupujem auto - kakav ću da mi ide uz sise?

Posted: 06 Feb 2013, 21:59
by Euklid
ali » wrote: Oh bože :trep:
jel me neko tražio?

Re: Kupujem auto - kakav ću da mi ide uz sise?

Posted: 06 Feb 2013, 22:03
by ali
Je :zubo:



Image

Re: Kupujem auto - kakav ću da mi ide uz sise?

Posted: 06 Feb 2013, 22:03
by karambol
ali » wrote:Eto Unda, auto ti je nađen :S

Za drva i mačke lijepo ugradiš kuku pa po potrebi natakariš prikolicu :rofl:
Ili izvrsis malu nadogradnju...ono kad rastavis sokovnik pa ostane viska neke plastike... :zubo:

Ima Jeremy Clarkson na tom polju zaista dobrih ideja... :cerek:

Re: Kupujem auto - kakav ću da mi ide uz sise?

Posted: 06 Feb 2013, 22:04
by Euklid
Euklid » wrote:
jel me neko tražio?
Koja glupa fora :facepalm: :facepalm: :facepalm:

Idem se samokaznit.





Ženoooooooooo...

Re: Kupujem auto - kakav ću da mi ide uz sise?

Posted: 06 Feb 2013, 22:10
by ali
karambol » wrote:
Ili izvrsis malu nadogradnju...ono kad rastavis sokovnik pa ostane viska neke plastike... :zubo:

Ima Jeremy Clarkson na tom polju zaista dobrih ideja... :cerek:
Pa daj link, Unda baš ima neki sokovnik :zubo:


Žao mi je da nisam prije skužila Top Gear dok je išla :S

Re: Kupujem auto - kakav ću da mi ide uz sise?

Posted: 06 Feb 2013, 22:18
by karambol
ali » wrote: Pa daj link, Unda baš ima neki sokovnik :zubo:


Žao mi je da nisam prije skužila Top Gear dok je išla :S

Ima starih na jubitu, a nove mos nac u nekoj torent sobi....

Kakvi genijalci! Rade, uzivaju, zajebavaju se, zajebavaju sve i jos za to imaju sumanutu lovu...
:top:

Sutra cu nalijepit linak. Sad sam ulio sveps bita leman u pelin i kurca ne vidim, a ovi oko mene stalno urlicu na neke smijesno obucene tipove koji se natjeravaju po nekoj livadi za loptom i otimaju je jedni drugima... Pa me ometaju... I tak...

Djenja... :cerek:

Re: Kupujem auto - kakav ću da mi ide uz sise?

Posted: 06 Feb 2013, 22:27
by ..a unda
Euklid » wrote:Dobro ljudi, jel vi znate kolki je undin budžet a kolko koštaju stari spideri?

Ja sam mislio na ovaj gtv/spider koji si unda može priuštiti i biti glavni faca u selu.

Bar u one dane dok auto nije na popravku...
..ti si mislio na taj.. :facepalm: ..a dakuce. :facepalm:

:D

..nije ni onaj od margarite, nego onaj drugi od ali ili serija prije toga, iako i onaj prvi je odlican, samo..to su oni auti koji traze kompletan stil zivota, a ne da se putem njega zeli predociti stil zivota, ne mos imat jedan takav auto bez garaze od barem sto keka eura :zubo:
..slicno nesto kao porse (cak i ovi novi mi se svidjaju :zubo: ) ili ferari, osim..jel neko ono spominjao boje kod auta..dakle, boje nemaju veze, ali zeleni ili zuti ferari..to je tolika kolicina degutantnosti da ne mogu opisat. jednom sam vidio zuti ferari, kod nas, naravno, parkiran sa dva kola na kornizu (rizol, trotoar)..morao sam ic popit kamilicu jer mi je dosla muka zelucana..
mislim, ima tih auta na koje mi nenaviknuti ivice kicmanovici nakon prve voznje izadjemo oznojeni i tresu nam se ruke :zubo:, priznajem, fascinantan je taj osjecaj..sile, snage kad upravljas njom, na potpuno nekoj podsvjesnoj razini je taj neki interfejs, odnos covjeka i stroja, neka protetika, neki produzetak neke percepcije, neceg, nesto..
mozda zato, radi pogresnog tumacenja tog..produzetka..cesto se misli da su auti muska kompenzacija ili zelja za kentaurovsko..mitsko potentnim falusima, sto mozda jest istina, ali to stvarno nije bitno, barem ne na takav idealistican nacin.
ono sto je bitno i sto je puno konkretnije i direktnije, jest da su ti auti radjeni zbog zena i potpuno razumijem onaj povrsno opisan stereotip ili arhetip gdje se govori kako zene padaju na takva neka auta,
jer tolika kolicina sustavne, rafinirane sile, ne moze nikako drugacije rezultirati nego orgazmom. :D

zato muski i vole ta auta, koriste ih, jer kad se zene napale na neko auto, najmanje vise od posla je obavljeno i briga ih ko ce ga obaviti do kraja..:zubo:

Re: Kupujem auto - kakav ću da mi ide uz sise?

Posted: 06 Feb 2013, 22:31
by ..a unda
ali » wrote:Eto Unda, auto ti je nađen :S

Za drva i mačke lijepo ugradiš kuku pa po potrebi natakariš prikolicu :rofl:
ma kakvi. to su auta za kurcit se kad si u onom kratkom dobu kad se ocekuje da se kurcis. prije i poslije ne trebaju nikom. :D

Re: Kupujem auto - kakav ću da mi ide uz sise?

Posted: 06 Feb 2013, 22:55
by Euklid
..a unda » wrote: ono sto je bitno i sto je puno konkretnije i direktnije, jest da su ti auti radjeni zbog zena i potpuno razumijem onaj povrsno opisan stereotip ili arhetip gdje se govori kako zene padaju na takva neka auta,
jer tolika kolicina sustavne, rafinirane sile, ne moze nikako drugacije rezultirati nego orgazmom. :D

zato muski i vole ta auta, koriste ih, jer kad se zene napale na neko auto, najmanje vise od posla je obavljeno i briga ih ko ce ga obaviti do kraja..:zubo:
Upravo tako.

Zavodljivo brundanje
i lagane vibracije
što dopiru kroz udobnu kožu
stvaraju dovoljnu količinu uzbuđenja
da ne kažem vlage
i bitno olakšavaju
ponekad neprohodan put...

do kuće cvijeća :cerek:

Re: Kupujem auto - kakav ću da mi ide uz sise?

Posted: 06 Feb 2013, 23:00
by ..a unda
Euklid » wrote:
Upravo tako.

Zavodljivo brundanje
i lagane vibracije
što dopiru kroz udobnu kožu
stvaraju dovoljnu količinu uzbuđenja
da ne kažem vlage
i bitno olakšavaju
ponekad neprohodan put...

do kuće cvijeća :cerek:
ma koje lagane vibracije, jebote, kad te zalipi u cetvrtoj..nakon sto te vec tri puta zalipilo. nema tu os nes, nego..stajeovo, stamije, stamije, ufa, uf.... :cheer: :D :D

Re: Kupujem auto - kakav ću da mi ide uz sise?

Posted: 06 Feb 2013, 23:02
by Euklid
ha, može i tako :S

:cerek:

Re: Kupujem auto - kakav ću da mi ide uz sise?

Posted: 06 Feb 2013, 23:17
by Margarita
..a unda » wrote:
jer tolika kolicina sustavne, rafinirane sile, ne moze nikako drugacije rezultirati nego orgazmom. :D
Hm, možda ima smisla. Imala sam laptope u bojama pravih auta (crvena i žuta) i s njihovim logom, i što je najvažnije, s njihovim zvukom. Kako su brundali i režali kad sam ih palila, kad su se dizali, zvjerski. I čini mi se, da sam tad orgazmičnije (orgazmičkije, orgazamskije?) pisala.

Re: Kupujem auto - kakav ću da mi ide uz sise?

Posted: 06 Feb 2013, 23:25
by ..a unda
Margarita » wrote: Hm, možda ima smisla. Imala sam laptope u bojama pravih auta (crvena i žuta) i s njihovim logom, i što je najvažnije, s njihovim zvukom. Kako su brundali i režali kad sam ih palila, kad su se dizali, zvjerski. I čini mi se, da sam tad orgazmičnije (orgazmičkije, orgazamskije?) pisala.
nema ti to veze. to ti je samoinducirana gestalt zivcanost. ono, kad se nesto brze vrti, i ti misli da moras nesto brze radit. :D

edit..

da zuta. :facepalm: ..:zuta: :mama:

Re: Kupujem auto - kakav ću da mi ide uz sise?

Posted: 06 Feb 2013, 23:30
by Margarita
..a unda » wrote: da zuta. :facepalm: ..:zuta: :mama:
Image

Re: Kupujem auto - kakav ću da mi ide uz sise?

Posted: 06 Feb 2013, 23:34
by ..a unda
Margarita » wrote: Image
a dobro. iako, zutoj boji na tim autima samo jos fali set od sest onih farova na krovu, tri rotacijona, dva stroboskopa od po dva kilovata i tri sirene za uzbunu i sve se to automatski pali cim upalis auto. :D

Re: Kupujem auto - kakav ću da mi ide uz sise?

Posted: 06 Feb 2013, 23:35
by Euklid
Nisam imao pojma da si auto mogu iskombinirat s lapom...

Image

(Powered by frubar.net)


prvo ću uštedit za lap a onda auto na kreditić...

Re: Kupujem auto - kakav ću da mi ide uz sise?

Posted: 06 Feb 2013, 23:36
by ..a unda
Euklid » wrote:Nisam imao pojma da si auto mogu iskombinirat s lapom...

Image

(Powered by frubar.net)


prvo ću uštedit za lap a onda auto na kreditić...
pa ako se moze sa sisama.. :ne zna:

:D

Re: Kupujem auto - kakav ću da mi ide uz sise?

Posted: 06 Feb 2013, 23:37
by Euklid
..a unda » wrote: pa ako se moze sa sisama.. :ne zna:

:D
pa kad nemam sise, jebemu...

Re: Kupujem auto - kakav ću da mi ide uz sise?

Posted: 06 Feb 2013, 23:40
by Margarita
Euklid » wrote:Nisam imao pojma da si auto mogu iskombinirat s lapom...

Image

(Powered by frubar.net)


prvo ću uštedit za lap a onda auto na kreditić...
Taj mi je krepao ljetos. :crying:
A ovaj koju godinu prije.
Image
Hoću samo priznati da žene padaju na aute.

Re: Kupujem auto - kakav ću da mi ide uz sise?

Posted: 06 Feb 2013, 23:44
by ..a unda
..ma suti, narast ce. ako imas za lamborgini (ili kako u zagrebu kazu..lambordzini :zubo: ). onda imas i za da ti sise narastu.. :ne zna:

vidis nju, npr. steta sta nije u zutom. :D

Image

Re: Kupujem auto - kakav ću da mi ide uz sise?

Posted: 07 Feb 2013, 00:04
by Euklid
Margarita » wrote: Taj mi je krepao ljetos. :crying:
A ovaj koju godinu prije.
Image
Pa dobro, šta im radiš? Daj se suzdrži koji put...
Margarita » wrote:

Hoću samo priznati da žene padaju na aute.
Ko bi reko :misli:

Re: Kupujem auto - kakav ću da mi ide uz sise?

Posted: 07 Feb 2013, 13:14
by ..a unda
Margarita » wrote:..
Hoću samo priznati da žene padaju na aute.
a ja samo hocu reci muskima da je to puno para za malo muzike. ili jos bolje..puno para za puno buke. :kokice:

Re: Kupujem auto - kakav ću da mi ide uz sise?

Posted: 07 Feb 2013, 13:20
by Margarita
..a unda » wrote: a ja samo hocu reci muskima da je to puno para za malo muzike. ili jos bolje..puno para za puno buke. :kokice:
Eh, kupi ti Volvo, odvali auspuh i imat ćeš puno buke za malo para.

Kupujem auto - kakav ću da mi ide uz sise?

Posted: 07 Feb 2013, 13:21
by Euklid
Sta puno para?

Jesam ti nasao pilu za 2k €?

Dakle, malo para za puno uzitka...

Re: Kupujem auto - kakav ću da mi ide uz sise?

Posted: 07 Feb 2013, 13:25
by ..a unda
Margarita » wrote: Eh, kupi ti Volvo, odvali auspuh i imat ćeš puno buke za malo para.
mozda se auspuh i sam odvali. :ne zna:

ne, nego bi trebalo nabavit dijabla radi..ne znam..tebe? :zubo: :D

Re: Kupujem auto - kakav ću da mi ide uz sise?

Posted: 07 Feb 2013, 13:31
by ..a unda
Euklid » wrote:Sta puno para?

Jesam ti nasao pilu za 2k €?

Dakle, malo para za puno uzitka...
ne znam ja sta ti je to pila..tj, znam, podsjeca me na onaj vic di mujo drka kao da pali motornu pilu..kako je ono isao taj vic? :D

to je za tebe, da mislis da si nasao puno uzitka za 2 kila eura. :bicedobro: :D

Re: Kupujem auto - kakav ću da mi ide uz sise?

Posted: 07 Feb 2013, 13:32
by karambol
Evo sam se sjetio kako obećah sinoć da ću staviti linak na to kako se mogu nadograditi stari auti i.... :zubo:

http://www.youtube.com/watch?v=mNlXl7cQ ... 3FC1F05731

i drugi dio...

http://www.youtube.com/watch?v=Aa_YupAV ... 3FC1F05731

:S

Re: Kupujem auto - kakav ću da mi ide uz sise?

Posted: 07 Feb 2013, 13:36
by ..a unda


:rofl:

Re: Kupujem auto - kakav ću da mi ide uz sise?

Posted: 07 Feb 2013, 13:56
by Margarita
..a unda » wrote: ne, nego bi trebalo nabavit dijabla radi..ne znam..tebe? :zubo: :D
E, to je tek previše para za puno vike. Ni oko čega.

Re: Kupujem auto - kakav ću da mi ide uz sise?

Posted: 07 Feb 2013, 14:02
by ..a unda
Margarita » wrote: E, to je tek previše para za puno vike. Ni oko čega.
dakle?

ako zene padaju na aute nek ga kupe sebi koji god zele. :D

Re: Kupujem auto - kakav ću da mi ide uz sise?

Posted: 07 Feb 2013, 14:05
by Margarita
..a unda » wrote: dakle?

ako zene padaju na aute nek ga kupe sebi koji god zele. :D
Ali onda nemaju zašto padati.

Re: Kupujem auto - kakav ću da mi ide uz sise?

Posted: 07 Feb 2013, 14:09
by ..a unda
Margarita » wrote: Ali onda nemaju zašto padati.
ma imaju zasto, ali je skupo. :D

Kupujem auto - kakav ću da mi ide uz sise?

Posted: 07 Feb 2013, 14:19
by Euklid
..a unda wrote: dakle?

ako zene padaju na aute nek ga kupe sebi koji god zele. :D
Unda, pravi si klavir...

Re: Kupujem auto - kakav ću da mi ide uz sise?

Posted: 07 Feb 2013, 14:49
by Euklid
karambol » wrote:Evo sam se sjetio kako obećah sinoć da ću staviti linak na to kako se mogu nadograditi stari auti i.... :zubo:

http://www.youtube.com/watch?v=mNlXl7cQ ... 3FC1F05731

i drugi dio...

http://www.youtube.com/watch?v=Aa_YupAV ... 3FC1F05731

:S
:S

legende...

Re: Kupujem auto - kakav ću da mi ide uz sise?

Posted: 08 Feb 2013, 14:58
by karambol
Evo...

Kome paše uz sise... :zubo:

Image

Uploaded with ImageShack.us

Re: Kupujem auto - kakav ću da mi ide uz sise?

Posted: 14 Feb 2013, 09:19
by Beau
Pješčana, jesi ti sebi našla auto? Kupila??

Skužila sam zašto oćeš C3.

Sise su ti veličina 3, a košarice C :raspa:
Naaajs :cerek:

Kupujem auto - kakav ću da mi ide uz sise?

Posted: 14 Feb 2013, 10:36
by Euklid
:rofl:

jebemu, zakaj se ja nisam ovog sjetio :mad:

Re: Kupujem auto - kakav ću da mi ide uz sise?

Posted: 14 Feb 2013, 13:42
by Euklid
..a unda » wrote:
mah, jedinu od alfi priznajem spajder, onu staru s bokser motorom. ovo sve ostalo je ili filing trecerazredne mafije ili filing karabinjera ili filing jebivjetra bez pokrica.. :zubo: :zubo:

najpolunebulozniji tipovi i tipke voze alfe.. :raspa: :raspa:

:D

:D
Image

:raspa:

:kokice:

Re: Kupujem auto - kakav ću da mi ide uz sise?

Posted: 18 Feb 2013, 11:11
by karambol
Image

Uploaded with ImageShack.us

Re: Kupujem auto - kakav ću da mi ide uz sise?

Posted: 19 Feb 2013, 22:37
by blue
karambol » wrote:Evo...

Kome paše uz sise... :zubo:

Image

Uploaded with ImageShack.us
Što je previše je previše :ne zna:



Ovaj zadnji je krasan :cerek:

Kupujem auto - kakav ću da mi ide uz sise?

Posted: 20 Feb 2013, 08:58
by Euklid
Ajme grozno, sad sam impotentan iduca 3 dana...

:slika iz glave:

:slika iz glave:

:slika iz glave:

Re: Kupujem auto - kakav ću da mi ide uz sise?

Posted: 04 Mar 2013, 12:31
by Euklid
Unda, prijatelju, napokon sam ti našao karavan o kakavom si oduvijek maštao a koji ulazi u tvoje cjenovne gabarite:

Lada karavan Religion Limited Edition

Ne moraš mi ništa zahvaljivati, tvoj užitak će mi biti najbolja nagrada za trud :raspa:

Re: Kupujem auto - kakav ću da mi ide uz sise?

Posted: 04 Mar 2013, 12:34
by Euklid
predobar auto, idealan za tvoje duhovno treperenje...

Image

Image

(Powered by frubar.net)

Re: Kupujem auto - kakav ću da mi ide uz sise?

Posted: 07 May 2013, 13:52
by ali
Ima li života tu?
Riskirat ću.


Nego ovako... zanima me nešto a nemam volje ići tražiti i iščitavati i informirati se na dugo i široko uokolo :o
Dakle, Karambole i ostali koji znaju nešto o tome (mogu i oni koji ne znaju, al samo nek ima neke veze s pitanjem....bar recite šta ste načuli :D )

Novi auto.
Sad ili nakon 01.07.? Ako nakon, gdje? Hr ili vani?

I koliko posto si siguran u točnost :zubo:

Re: Kupujem auto - kakav ću da mi ide uz sise?

Posted: 07 May 2013, 15:53
by karambol
ali » wrote:Ima li života tu?
Riskirat ću.


Novi auto.
Sad ili nakon 01.07.? Ako nakon, gdje? Hr ili vani?

I koliko posto si siguran u točnost :zubo:

Ne zna to još ni Lavko Slinić, jebiga...kaže da žele temeljni zakon o trošarinama donijeti već s 1.1., a konkretna rješenja, nešto u siječnju, nešto u srpnju...

Pa ti sad računaj...jer oni bi to željeli donijeti...že lje li... :gaah:

No, ok.
Izračun trošarine ti ovisi o veličini motora, količini CO2 koje bljuje iz ispuha...i to je to. Što veći obujmom to skuplji...

E, a sad imaš tu svakojakih mogućnosti. Npr, ako nisi baš zagriženi fan novog novog auta ravno iz tvornice, možda će se najviše isplatiti kupiti "jahreswagen" sa nekih leasing skladišta jer će se, po novome razlikovati uvoz i unos automobila...
Pod unos motornih vozila smatra se svaki unos u RH s teritorija države članice EU, a uvoz je svaki unos u Europsku uniju iz trećih država, pa tako i u Hrvatsku...nakon famoznog prvog srpnja...
U publikaciji izdanoj od EU delegacije u Zagrebu piše ovako : “Ako građani EU kupuju novi automobil, PDV će platiti u članici EU-a u kojoj ga registriraju. Ako kupuju rabljeno vozilo od privatne osobe, neće platiti PDV. Ako se rabljeni automobil kupuje od autoriziranog prodavača, PDV se plaća u toj državi, ali ne i u državi u kojoj se automobil registrira.”

A ovo je...ako ti se da...
http://www.mfin.hr/hr/novosti/informaci ... 0-11-49-03

U točnost slijedeće izjave sam 100% siguran.

Auti će biti skuplji jer je državna blagajna gladna, ali kad ljudi skuže gdje su jeftiniji državni aparat će poželjeti biti represivan, jer nije pametan, i na koncu će auti biti iste cijene kao i svuda nakon dvije do pet godina... :zubo:

Re: Kupujem auto - kakav ću da mi ide uz sise?

Posted: 07 May 2013, 16:29
by ali
Karambol, ja sam samo došla po točan, kratak i decidiran odgovor na jednostavno pitanje :mama: :rofl:

karambol » wrote:
Auti će biti skuplji jer je državna blagajna gladna, ali kad ljudi skuže gdje su jeftiniji državni aparat će poželjeti biti represivan, jer nije pametan, i na koncu će auti biti iste cijene kao i svuda nakon dvije do pet godina... :zubo:
Nisam otvarala link MF jer nemam sad vremena, ali šta hoćeš reći, da će u Hr biti skuplji prvih par godina :misli:

Što savjetuješ onda ako je recimo situacija da će se auto morati nabaviti do zime 2013. ? (auto reda veličine "manji auto, ne baš mali mali, dobro ide a ne troši ništa" :zubo: )
Čekati 01.07. ili se požuriti odmah?

Re: Kupujem auto - kakav ću da mi ide uz sise?

Posted: 07 May 2013, 16:46
by karambol
ali » wrote:Karambol, ja sam samo došla po točan, kratak i decidiran odgovor na jednostavno pitanje :mama: :rofl:


Što savjetuješ onda ako je recimo situacija da će se auto morati nabaviti do zime 2013. ? (auto reda veličine "manji auto, ne baš mali mali, dobro ide a ne troši ništa" :zubo: )
Čekati 01.07. ili se požuriti odmah?
Nema ga. Odnosno...veliki će poskupjeti pod izgovorom da su veliki zagađivači, a mali će, možda, simbolično pojeftiniti.

Kupila ga sada ili za dva mjeseca - isti vrag...

Tko bi se odrekao deranja takvih mušterija kao što su vlasnici automobila?
Malo nam mažu oči i to je to. : almo čatlak :

:zubo:

P.S. Najbolje bi trebala proći (najviše uštedjeti, mislim) pri kupovini Toyote Prius, npr....

Re: Kupujem auto - kakav ću da mi ide uz sise?

Posted: 07 May 2013, 23:39
by ali
Kako misliš da ću uštedjeti time što ću kupiti auto od + 200.000 kuna :zubo:


Dobro, znači generalno nema neke razlike između cijena u Hr i cijena recimo u Sloveniji, Italiji ili NJemačkoj? To će sve bit ili već je tu negdje?

Re: Kupujem auto - kakav ću da mi ide uz sise?

Posted: 08 May 2013, 13:02
by karambol
ali » wrote:Kako misliš da ću uštedjeti time što ću kupiti auto od + 200.000 kuna :zubo:


Dobro, znači generalno nema neke razlike između cijena u Hr i cijena recimo u Sloveniji, Italiji ili NJemačkoj? To će sve bit ili već je tu negdje?

A kaj ti to želiš kupiti? :ne zna:

Do 3 metera, 4 i po metera ili preko 5 metera za potuć Kerumov Maybach...? :misli:

Neki autek ili kredenc u koji stane hladnjak, skije, pas i troje djece s pripadajućim neodvojivim igračkama ili nekaj za svakodnevni prijevoz od točke a do točke b ili lijep auto ili pouzdan auto ili švapski auto?Image

I treba li biti u nekoj korelaciji s cicama? :zubo:

Re: Kupujem auto - kakav ću da mi ide uz sise?

Posted: 10 May 2013, 23:13
by ali
Pa ne preko 4 i pol metra, nešto između 4 i 4 i pol :ne zna:

Ne mora ništa stat u njega, dapače, trebam alternativu za Tamića :S
Jedino bih da ipak da ima 5 vrata ako može.
Ne mora bit lijep ali neka baš ni ne izaziva podsmjeh a švapski ne mora biti uopće al nek ne bude baš ni rumunjski :zubo:

Uostalom, pa napisala sam sve zahtjeve već gore: manji auto, ne baš mali mali, dobro ide a ne troši ništa :zubo:

Znači, potrošnja ni slučajno više od 6 ako bude benzinac, nebitno koja mašina dok ubrzanje ne prelazi 11 sekundi :D , cijena isto nije bitna dokle god je niža od 120.000 :zubo:
(ok, ne znam šta se danas može kupiti za tu lovu, ali otprilike tu negdje cca)

I šta cice :misli: Čije cice :zubo:

Re: Kupujem auto - kakav ću da mi ide uz sise?

Posted: 11 May 2013, 19:20
by Beau
120 hiljada za mali auto?
Pa to je divno, mozes si stvarno dat oduska :S

Ja bi da kupis Hyundai i30 kad ja vec ne mogu :zecocry:
I novi i stari su super.

Re: Kupujem auto - kakav ću da mi ide uz sise?

Posted: 11 May 2013, 20:15
by karambol
Seat Toledo 1.2 TSI, 77 kW, pet vrata, svapsko srce I juznjacki image...prosjek potrosnje - 5,4 litre... eto, rijeseno. E, da, cijena ispod 120 tisucica...
Kaj se ceka? :zubo:

Ide uz cice I uz dlakava prsa... vrlo prilagodljivo vozilo... :raspa:

Re: Kupujem auto - kakav ću da mi ide uz sise?

Posted: 14 May 2013, 12:33
by ali
BoDerek » wrote:120 hiljada za mali auto?
Pa to je divno, mozes si stvarno dat oduska :S

Ja bi da kupis Hyundai i30 kad ja vec ne mogu :zecocry:
I novi i stari su super.
Pa ne dam 120 za baš mali auto, mali bi trebao biti jeftiniji.
Ovoliko dam za srednji. Manji srednji :zubo:

i30 :o Bobo, mi smo match made in heaven :S
To je i meni :top: opcija za to što tražim (bar šta se tiče izgleda, dimenzija, performansi i donekle cijene).
Prvo su mi na pamet iz te klase pali i30 i ceed, mada sam malo proučila cijene i ne znam kad je Kia postala tako, ajd neću reći skupa, ali u najmanju rukeu nejeftina :confused: Jesam ja prespavala 20 godina ili šta :rofl: Šta nije nekad bio zbilja među jako jeftinim autima :ne zna: ono...ne baš naročito cijenjen?

Jebote, možda Dacia već postaje statusni simbol a ja spavam :zubo:
karambol wrote:Seat Toledo 1.2 TSI, 77 kW, pet vrata, svapsko srce I juznjacki image...prosjek potrosnje - 5,4 litre... eto, rijeseno. E, da, cijena ispod 120 tisucica...
Kaj se ceka? :zubo:

Ide uz cice I uz dlakava prsa... vrlo prilagodljivo vozilo... :raspa:
Odlično :lux: Super, hvala :lux:

Ali em je ružan em mi se ne sviđa :rofl:


Ozbiljno, rajše bi nešto kompaktno, hatchback i taj đir.
Ovo je za babe (koje imaju dlakave cice :D ).

Dizel isto ne odbacujem, štoviše, sve mi se više sviđa ta varijanta.

Re: Kupujem auto - kakav ću da mi ide uz sise?

Posted: 14 May 2013, 15:31
by Beau
Pa, eto, mirzo, you have found it, now go and get it :lux: (i30, el)
Tvoje sise ce ti bit zahvalne :top:

Iskreno, iz te klase nijedan mi se ne mere mjerit s njim.
Stoput mi ljepsi i kuliji i od mazde 3 i civica i leona i stajaznam kojih jos sve ima.
Ne znam jesu li ovi uopce ista klasa, ja ih trpam tu negdje.

Ceed mi je isto bio super kad se pojavio, al popustilo me. A i cini mi se da ga voze pomalo pederasti decki :o
Da, kia je poskupila kad je pocela modernije izgledat, al davala je 7 god garancije. Ne znam jel jos uvijek daje.

Sto se Toleda tice, mirzo, savrseno receno :S
Dobro da ti nije pokusao uvalit Cordobu, auto za dlakavosisne i brkate babe :rofl: :zubo:

Re: Kupujem auto - kakav ću da mi ide uz sise?

Posted: 15 May 2013, 00:13
by ali
BoDerek » wrote:
Dobro da ti nije pokusao uvalit Cordobu, auto za dlakavosisne i brkate babe :rofl: :zubo:
Ili Renault Thaliu, to je isto lijep auto :zubo:



E, a kako stoje stvari sa cijenama auta starim do 2-3 godine? Isplati li se to (još uvijek)?
Nije mi strogi uvjet novi auto, tako da se potraga još može proširiti i na novije rabljene ako ima šta zanimljivo.

I sad kad otprilike znate šta je na stvari, znači li konkretno da je bolje kupit prije ulaska u EU ili ne (uključujući i uvoz tj. unos iz EU)?

Re: Kupujem auto - kakav ću da mi ide uz sise?

Posted: 15 May 2013, 11:27
by karambol
ali » wrote: Ili Renault Thaliu, to je isto lijep auto :zubo:




I sad kad otprilike znate šta je na stvari, znači li konkretno da je bolje kupit prije ulaska u EU ili ne (uključujući i uvoz tj. unos iz EU)?

Rabljeni pričekaj iza 01.07. , a evo ti orjentir za cijene www.carxp.be (moraš se ulogirati)...

I kaj fali Toledu? Je malo je ružnjikav, ali to je zato jer ga nacrtao neki čvoruglavi belgijanac... :D

Re: Kupujem auto - kakav ću da mi ide uz sise?

Posted: 15 May 2013, 12:02
by ali
karambol » wrote:

Rabljeni pričekaj iza 01.07. , a evo ti orjentir za cijene http://www.carxp.be (moraš se ulogirati)...

I kaj fali Toledu? Je malo je ružnjikav, ali to je zato jer ga nacrtao neki čvoruglavi belgijanac... :D
Ma da u biti, jasno da će biti boljih prilika za rabljene nakon ulaska nego sad, samo nisam sigurna da li mi se zapravo da zajebavat s traženjem.
Dobro je to da nije previše hitno (osim ukoliko je vezano za kupnju novoga u RH prije 01.07.) pa ajde, možda bi bilo pametno pričekati pa lagano njuškat dok mi nešto "klikne".

E sad, ono što me brine je samo da ne se bi nakon 01.07. lupala po glavi da je trebalo "to i to napraviti prije 01.07. :agrh: ", zato se i pokušavam nabrzinu informirati u kratkim crtama :D

A šta misliš o ovima prije spomenutim: i30, ceed....i sl?
Skužili smo već da voliš samo Švabe :zubo: ali ovako općenito... neke zamjerke, loše strane, cijen/kvaliteta i to?

Re: Kupujem auto - kakav ću da mi ide uz sise?

Posted: 15 May 2013, 12:03
by ali
A Toledo mi ne paše uz osobnost :durica:

(mislim da činjenica da ima guzicu samo pojačava činjenicu da je imam i ja :zubo: )

Re: Kupujem auto - kakav ću da mi ide uz sise?

Posted: 15 May 2013, 23:10
by karambol
Ha? Da, je. Istina je da volim "svabe", ali ne oduvijek. U zadnje vrijeme, dakle posljednja 2 desetljeca. Drze I diktiraju ritam u autoindustriji. Ostali ih samo slijede I imaju, uglavnom beznacajne, bljeskove inventivnosti...
Kia je uz Hyundai jedina skuzila zasto I kako se prodaju auti, a u zadnje vrijeme I kako se mogu napraviti da ih pozelis kupiti.
Nisam odusevljen ni jednim ni drugim proizvodjacem jed sam tehnoloski pa me ne uzbudjuju kompilacije iako I'm skidam kapu zbog toga sto I kako rade. Uskoro ce imati kuraze I znanja za podizanje letvice...
Za sto god da.se odlucis izmedju dva spomenuta koreanca biti ce.to razumna I isplativa kupnja fiskalno odgovorne, esteski potkovane I u dusi mlade zene.
Biti ce svijetlo plavi...

Aupisku I mobitel I ekran I slova I debeli palci I sef I stanica... : zubo:

Re: Kupujem auto - kakav ću da mi ide uz sise?

Posted: 16 May 2013, 15:21
by ali
Plava je in jelda? Ima dosta plavih u zadnje vrijeme a da dobro izgledaju :top:
Mada mi se od ovih ne sviđaju nijanse koje nude, dobro gađaš ali fulao si svjetloplavu :D


Uglavnom, znam da ništa ne znam na kraju, ajmo sad neki zaključak :o
Požuriti se ili ne?
(btw. nešto mi se povoljno nudi u vezi sadašnjeg auta, pa me zato sad počela kopkat ta opcija i eventualna EU, jer nije da mi se baš baca lova kroz prozor..pardon, kupuje auto sad :D)

Šta bi ti napravio, evo :ne zna:

(e, i btw2, ne znam zašto, ali nekako imam puno povjerenje u tebe premda nemam pojma ni dal se stvarno kužiš niti dal si uopće normalan :zubo: )

Re: Kupujem auto - kakav ću da mi ide uz sise?

Posted: 16 May 2013, 21:38
by karambol
Naravno.da nisam normalan. :zubo:

E, a da bih ti odgovorio trebam znati o kojem se modelu auteka radi. Sto bi ti kupila? Jednog od spomenuog korejskog dvojca?
Naime sta je... Poskupljenje odnosno pojeftinjenje ovisi o modelu na koji si se namjerila.
Po izracunu zastpnika za VW njihov Polo 1.2 ce poskupjeti za par somica kuna dok ce isti takav Polo diesel otprilike pojeftiniti koliko mu benzinski bratac poskupljuje...

:cheer:

Re: Kupujem auto - kakav ću da mi ide uz sise?

Posted: 16 May 2013, 21:48
by ali
Evo konkretno recimo za i30 1.6 CRDi 81kW

Mogao bi i on pojeftinit po toj logici zbog niže emisije CO2 ako sam dobro ubrala :misli:



Taj Polo neće recimo ostat ista cijena kao i sad? Baš će pojeftiniti?

edit. pa napisao si da će pojeftinit točno koliko će ovaj poskupit :brukica:

Re: Kupujem auto - kakav ću da mi ide uz sise?

Posted: 16 May 2013, 22:54
by karambol
Kazu folcvagenovci u RH da ce mali benzinac sa 60KS biti skuplji za cca 2200.kuna, a mali dizel.sa 75KS jeftiniji za cca 2400 kuna.

Bilo bi najmudrije pitati dilera Hyundaija koliko ce se I hoce li se uopce mijenjati cijena. Jer ima I pojeftinjenja od cijelih 83 kune, npr.za skodu roomster...

:cerek:

Re: Kupujem auto - kakav ću da mi ide uz sise?

Posted: 28 May 2013, 10:23
by ali
Ukratko, ostati će više manje isto za ove manje tj. jeftinije automobile :S
Super, drago mi je da ne moram sad navrat nanos misliti o toj problematici :zubo: (tko bi se odlučio :mama: )

Re: Kupujem auto - kakav ću da mi ide uz sise?

Posted: 28 May 2013, 10:26
by ..a unda
karambol » wrote:

Rabljeni pričekaj iza 01.07. , a evo ti orjentir za cijene http://www.carxp.be (moraš se ulogirati)...

I kaj fali Toledu? Je malo je ružnjikav, ali to je zato jer ga nacrtao neki čvoruglavi belgijanac... :D
zasto iza 1.7.?

oce pojeftinit? jel to znaci da ce auto od 300 eura kostat 200? :kokice:

Re: Kupujem auto - kakav ću da mi ide uz sise?

Posted: 28 May 2013, 10:29
by ali
..a unda » wrote: zasto iza 1.7.?

oce pojeftinit? jel to znaci da ce auto od 300 eura kostat 200? :kokice:
Pa bit će jeftiniji jer već jesu vani negdje jeftiniji, a neće biti carine :ne zna:

I bit će izbor puno veći :S



edit: je, znam da nisam Karambol al samo kažem, samo kažem.....
:ne zna:

Re: Kupujem auto - kakav ću da mi ide uz sise?

Posted: 28 May 2013, 10:31
by ..a unda
ali » wrote: Pa bit će jeftiniji jer već jesu vani negdje jeftiniji, a neće biti carine :ne zna:

I bit će izbor puno veći :S
..a sta ne moze prvi sedmog bit za..ne znam..deset dana? :tuzni:

bojim se da nece to bas nesto pojeftinit. i da ce tek onda pocet varat sa polovnim autima. :tuzni:

Re: Kupujem auto - kakav ću da mi ide uz sise?

Posted: 28 May 2013, 11:32
by ali
..a unda » wrote: ..a sta ne moze prvi sedmog bit za..ne znam..deset dana? :tuzni:

bojim se da nece to bas nesto pojeftinit. i da ce tek onda pocet varat sa polovnim autima. :tuzni:
Tko će varat :ne zna:

Pa neš kupit od dilera u Dugopolju jebate, negoš ić u Dojčland po auto, e :S

Re: Kupujem auto - kakav ću da mi ide uz sise?

Posted: 28 May 2013, 12:21
by karambol
..a unda » wrote: ..a sta ne moze prvi sedmog bit za..ne znam..deset dana? :tuzni:

bojim se da nece to bas nesto pojeftinit. i da ce tek onda pocet varat sa polovnim autima. :tuzni:
Oduvijek varaju s polovnim autima... :D

Vidim po gradu na masu stupova "OTKUPLJUJEM POLOVNE AUTE - SVE!"...likovi ne4što muljaju pa sam istraživao koji kua je takva navala na polovnjake i jedan mi je otkupljivač pojasnio - koriste situaciju računajući da je škvadra u škripcu pa će za siću prodati svoju staru kantu, npr. Škodu fabiju iz 2002. godine čija se cijena u HR kreće oko 3000 eurića otkupi za 1700 ili manje, pričeka 01.07. i oglasi je u Njemačkoj te stavi cijenu od 2800 što je vrlo konkurentna cijena...i soma u pađe bez puno brige...a možda i više... :D

Re: Kupujem auto - kakav ću da mi ide uz sise?

Posted: 03 Jun 2013, 21:43
by Gazda
karambol » wrote:
Oduvijek varaju s polovnim autima... :D

Vidim po gradu na masu stupova "OTKUPLJUJEM POLOVNE AUTE - SVE!"...likovi ne4što muljaju pa sam istraživao koji kua je takva navala na polovnjake i jedan mi je otkupljivač pojasnio - koriste situaciju računajući da je škvadra u škripcu pa će za siću prodati svoju staru kantu, npr. Škodu fabiju iz 2002. godine čija se cijena u HR kreće oko 3000 eurića otkupi za 1700 ili manje, pričeka 01.07. i oglasi je u Njemačkoj te stavi cijenu od 2800 što je vrlo konkurentna cijena...i soma u pađe bez puno brige...a možda i više... :D
Želiš reći da ćemo izvoziti rabljene aute u Njemačku? Bogami, ide nam dobro. Oni u Afriku, mi njima.

U svakom slučaju, svaki njemački auto izvezen iz Hrvatske je dobra vijest. :D

Re: Kupujem auto - kakav ću da mi ide uz sise?

Posted: 04 Jun 2013, 10:35
by karambol
Gazda » wrote: Želiš reći da ćemo izvoziti rabljene aute u Njemačku? Bogami, ide nam dobro. Oni u Afriku, mi njima.

U svakom slučaju, svaki njemački auto izvezen iz Hrvatske je dobra vijest. :D

Ha, čuj...prepričao sam kaj mi je izlaprdao jedan od tih "biznismena"...Svima je njima važno spomenuti Njemačku kao neku njihovu "poslovnu referencu" jer, ako imaš veze s Njemačkom onda si neki ozbiljan lik i među glavnim facama, ne? :zubo:

Sad me baš zanima ta "otkupljivačka" storija... :o

Re: Kupujem auto - kakav ću da mi ide uz sise?

Posted: 24 Jul 2013, 21:17
by blue
I ja bi jednog :zubo:

Za 140,000 kn, mora bit - dizel, malo trošit, pregledan, hatchback, 5 vrata, imati radio/mp3.
Može bit i jeftiniji, ako postoji navigacijski uređaj kao dodatna oprema, s time da cijena auta + navigacije opet mora biti zadani iznos.

Koja je razlika između Renaulta Megan Generation i Berline? Meni su isti :misli:
Kad gledam motore, tj. te šifre s brojevima i slovima, kako odmah znati koji su dizel?

Pomoć je stvarno dobro došla, ja se pogubih :o

Kupujem auto - kakav ću da mi ide uz sise?

Posted: 24 Jul 2013, 21:33
by Euklid
Generation je paket opreme a Berlina oblik karoserije. Dakle, renolcek moze istovremeno biti Berlina s paketom Generation.
Izbjegni francuze ipak ;)

Dizelske oznake obicno imaju slovo d ili D iza onih brojeva koji oznacavaju kubikazu.
Npr.
2.0 TDi (VW oznaka za turbodizel injection)

1.8 CRDi (common rail diesel injection)

itd. itd.

Za tu lovu nemres fulat sta god uzela :top:

Re: Kupujem auto - kakav ću da mi ide uz sise?

Posted: 24 Jul 2013, 22:05
by blue
Na Renaultovim stranicama se vode kao dva vozila:

Generation

Berline

pa me zbunilo, ali da, izgledaju mi isto.
Znam da mogu uzet što god, ali ja bi da ovi gore uvjeti budu ispunjeni :zubo:

Kupujem auto - kakav ću da mi ide uz sise?

Posted: 24 Jul 2013, 22:46
by Euklid
Spora mi je veza pa ne otvara linkove al brijem da je rijec o Generation Berlini :ne zna:

Re: Kupujem auto - kakav ću da mi ide uz sise?

Posted: 05 Dec 2014, 15:14
by Euklid
Postoji li neki auto srednje klase a da u jačim paketima opreme nema LED svjetla naprijed?

Te ledice su mi nešto najkičastije što se pojavilo na automobilima u zadnje vrijeme.

Ciganluk čisti... :gaah:

Re: Kupujem auto - kakav ću da mi ide uz sise?

Posted: 05 Dec 2014, 15:32
by Pero
Ne znam, moj je star 5 godina, a onda nisu toliko bile u modi. Zapravo, ne znam i nadam se da me neće interesirati još jedno 5 godina, upravo sam promijenio disk pločice na prednjim kotačima.

Re: Kupujem auto - kakav ću da mi ide uz sise?

Posted: 05 Dec 2014, 16:31
by Euklid
Znaci moram trazit neki model koji je aktualan vec duzi niz godina dok ledice nisu bile in... :misli:

Jebemu, kad su skoro svi imali fejslift u zadnjih par godina... :gaah:

Re: Kupujem auto - kakav ću da mi ide uz sise?

Posted: 05 Dec 2014, 16:37
by Pero
Evo, danas nam se kolega pohvalio kako je ubo Insigniu 2.0 dizel za 185kkunića. 10 godina je prije vozio Vectru i bio zadovoljan. A Insigniju sam ja prvi put vidio 2008 u Berlinu u salonu i tada čini mi se da nije imala LED-ice. Model na zalasku.

Re: Kupujem auto - kakav ću da mi ide uz sise?

Posted: 05 Dec 2014, 16:47
by miky0
Meni su LEDice odlicne.

Re: Kupujem auto - kakav ću da mi ide uz sise?

Posted: 12 Dec 2014, 00:54
by Euklid
Potraga završena... ima sve, od kože do navigacije ali nema ledice... :lux:

Image

(Powered by frubar.net)

Re: Kupujem auto - kakav ću da mi ide uz sise?

Posted: 13 Jul 2017, 21:04
by Donna Sole
Dižem topik.

Kupila bi sebi najmanje auto koje ima a da nije smart.
Treba mi neko malo gradsko, znate ono da ne troši puno, da nije skup, da je jeftin :) da ga mogu svukud uparkirat...

Ja ni ne znam koja su to auta jer ne znam ni tipove a ni marke. Vele mi da je tico dobar. Meni je sve dobro samo da je u voznom stanju.
Ko se kuži u aute i koje bi mi preporučili?

Ne treba mi pristajat uz sise. :)

Re: Kupujem auto - kakav ću da mi ide uz sise?

Posted: 14 Jul 2017, 14:12
by Stitch
Hyundai i10 vjerojatno bi zadovoljio sve potrebe; malen je, jeftin i kvalitetan. Evo ti specifikacije. :)

Re: Kupujem auto - kakav ću da mi ide uz sise?

Posted: 14 Jul 2017, 14:45
by Donna Sole
Sviđa mi se, ali ja bi nešto jeftino skroz. Dizelaša po mogućnosti, a ne bi novo nego rabljeno.
Razmišljala sam i o njemu mada mi je atos draži.
Imam već jednog Hyundaija a treba mi nešto manje i jeftino do 2000 € samo za mene tipa šoping i izlasci s frendicama. Već sam tri godine bez vlastitog vozila, dijelim ga s mužem pa mi treba nešto da sam mobilnija i neovisnija. Imam previše aktivnosti a da bi čekala red.

Re: Kupujem auto - kakav ću da mi ide uz sise?

Posted: 14 Jul 2017, 15:58
by Nukac
Twingo? Onaj prvi model je bio fenomenalan.

Re: Kupujem auto - kakav ću da mi ide uz sise?

Posted: 14 Jul 2017, 16:18
by Stitch
Današnji Spark, nekadašnji Matiz, koji me trinaest godina dobro služio, a i živahan je bio, onako lagan? :D

Re: Kupujem auto - kakav ću da mi ide uz sise?

Posted: 14 Jul 2017, 16:28
by Stitch
A ne, Sparka više nema. :tuzni:

"TRAŽITE NOVI SPARK?
Na žalost, to više nije moguće. Naši distributeri u Hrvatskoj prodali su sve zalihe ovog popularnog gradskog automobila s 5 vrata. Odlična je vijest međutim da Opel nudi veliki izbor visoko kvalitetnih automobila, odličnog izgleda, opremljenih fantastičnom tehnologijom i značajkama.
Opel Adam dijele mnoge fantastične značajke i tehnologiju s modelom Spark, ili jednostavno pregledajte cijelu Opel ponudu i pronađite automobil stvoren za vas."

Pogledaj Opelove male automobile, nema ti druge. :D

Re: Kupujem auto - kakav ću da mi ide uz sise?

Posted: 14 Jul 2017, 17:27
by MmeTipfeler
Donna Sole wrote:
14 Jul 2017, 14:45
Sviđa mi se, ali ja bi nešto jeftino skroz. Dizelaša po mogućnosti, a ne bi novo nego rabljeno.
Razmišljala sam i o njemu mada mi je atos draži.
Imam već jednog Hyundaija a treba mi nešto manje i jeftino do 2000 € samo za mene tipa šoping i izlasci s frendicama. Već sam tri godine bez vlastitog vozila, dijelim ga s mužem pa mi treba nešto da sam mobilnija i neovisnija. Imam previše aktivnosti a da bi čekala red.
Zašto dizelaša? Nećeš biti trgovački putnik pa da ti se isplati voziti na dizel. :misli:

Ako ćeš rabljeno, a to se jedino i može dobiti do cijene koju si predvidjela, moje je iskustvo da ili kupuješ od provjerenog frenda ili frendice, dakle, sigurna si da te neće zajebati, ili u autokući. Ja sam kod Roce upravo po toj cijeni kupila malu Kiju, u sjajnom stanju, valjda su je obnovili, ali sam je poslije prodala zato što nije imala klimu. Psi i ja razmaženi, što ćeš, a i stalno mi je oko stradalo zbog otvorenog prozora. :crying:

Re: Kupujem auto - kakav ću da mi ide uz sise?

Posted: 14 Jul 2017, 17:28
by Nukac
U danasnje doba je klima obavezna.

Re: Kupujem auto - kakav ću da mi ide uz sise?

Posted: 14 Jul 2017, 23:02
by Stitch
U tako malom autu? Koliko bi onda išao, maksimalno stotku? :D

Re: Kupujem auto - kakav ću da mi ide uz sise?

Posted: 15 Jul 2017, 00:40
by Šabović Adis

Re: Kupujem auto - kakav ću da mi ide uz sise?

Posted: 15 Jul 2017, 08:08
by Donna Sole
Fićo je super, ali ovaj je novi. Neću novi.

Oću polovno auto da si sama kupim za lovu koju sam odvojila za to, neću kredit.
Klima mi nije bitan faktor ako utiče na cijenu.
Velim, nek je dizel, nek je spor, treba mi samo za grad.
Našla sam nešto po oglasima i angažirala ljude da mi pogledaju. Sad mi nije toliko hitno, ali jesen bi volila dočekati s autićem.

Re: Kupujem auto - kakav ću da mi ide uz sise?

Posted: 15 Jul 2017, 08:34
by Nukac
Stitch wrote:U tako malom autu? Koliko bi onda išao, maksimalno stotku? :D
Imao sam twingo s klimom. 140 na autocesti. I s upaljenom klimom.

Re: Kupujem auto - kakav ću da mi ide uz sise?

Posted: 15 Jul 2017, 09:10
by Donna Sole
Dolazi u obzir svaki tako mali ako je po mogućnosti dizelaš. Klima nije presudni faktor, imam brzi i jaki auto s klimom za autocestu. Dolazi u obzir i corsica ako je dizelašica. Dvoja vrata su skroz dovoljna.

Klimu ne koristim ionako. Otvorim prozore i uživam u vjetru u kosi. :)

Važnije mi je grijanje zimi nego hlađenje ljeti. A velim, za po gradu klima može samo smetati jer kad izađeš iz klime na zvizdan, gori je toplotni udar od ono malo vrućine u autu.

Mala potrošnja mi je jako važna jer mi auto treba više puta dnevno a odavde otkud ja krećem to iziskuje priličnu kilometražu što mi zna biti prilično ograničavajuće kad nemam dovoljno goriva a katkad ni račun nije pun. :o

Računam na jedan, jedan i po tank mjesečno. A do 2000 eura sam spremna ići, više ne dam. :)

Re: Kupujem auto - kakav ću da mi ide uz sise?

Posted: 15 Jul 2017, 18:52
by Stitch
Donna Sole wrote:
15 Jul 2017, 09:10
Računam na jedan, jedan i po tank mjesečno. A do 2000 eura sam spremna ići, više ne dam. :)
Punto, onda. Fiati nisu skupi, no pogledaj i francuze (Renault Clio, Twingo; manji Peugeot-Citroënovi modeli).

Re: Kupujem auto - kakav ću da mi ide uz sise?

Posted: 15 Jul 2017, 19:07
by Donna Sole
Da, Punto mi je blizak. I jeftini i pristupačni dijelovi, ter mogu sama popravljat. :)
Nadam se da će mi se posrećit.

Re: Kupujem auto - kakav ću da mi ide uz sise?

Posted: 21 Jul 2017, 07:05
by miky0
Koliko bi godisnje radila km? Ako bi preko 20 iljada onda dizelas, a ako bi ispod 20 iljada onda bizi od dizelasa.

Imas tako male aute benzince s malom potrosnjom, no nije sve ni u potrosnji vec i u odrzavanju.

Naime, ako ti dizelas radi u prosjeku malo, to sto si ustedila u gorivu ces potrosit na skupim popravcima.

Re: Kupujem auto - kakav ću da mi ide uz sise?

Posted: 21 Jul 2017, 08:05
by Stitch
U pravu si. :top:

Re: Kupujem auto - kakav ću da mi ide uz sise?

Posted: 21 Jul 2017, 09:03
by MmeTipfeler
To i ja govorim, ali mene se ne sluša. Možda će se muška riječ bolje čuti. :D