Zašto LJES više nije prpošan pdf?

Mjesto za mrvu ozbiljnije rasprave
User avatar
Wikiceha
Gremlin
Posts: 321
Joined: 27 Jul 2019, 13:54
Has thanked: 5 times
Been thanked: 2 times

28 Jul 2019, 13:37

MmeTipfeler wrote:
28 Jul 2019, 11:26
Bravo, Wikiceha! Ovo "daj čovjeku vlast" zaboravila sam napisati, a cijelo mi je vrijeme bilo na pameti. :top:
:Pivo:
MmeTipfeler wrote:
28 Jul 2019, 11:26
Marsijanko, ja bih izbjegavala podforum gdje me netko maltretira, pogotovo ni krivu ni dužnu. Zato sam i bila otišla s DZ-a.
:top:
To i ja radim.
Ili barem pokušavam :)

Zato sam i rijetko na politici, imam osjećaj da bi dobio kartone da samo promolim nos na neke teme.
S time da mislim da tu čak i nije nekaj kontra mene, nego je jednostavno prisutna cenzura.
Neki ljudi nisu jednostavno stvoreni za moderatore.
A ovo maltretiranje Marsovke je zbilja dno :flop:
Stitch wrote:
28 Jul 2019, 12:47
Bio je jedan. S obzirom na količinu teksta (i emocija), iznenađujuće si precizna danas. ;)

Što se tvojih foruma tiče, i ovog i onog, ne beri brigu. Sve dok dišem, disat će i oni. Ne pada mi na pamet pustiti da se ugase. Ili da ih tkogod razvali, onako kako su ljudi nahvao razvalili DZ. Jednom sam se bio zajebao pa Trkeljanje prepustio Judolinu i Letećoj. To se neće ponoviti. Sjeti se, temeljit sam, tvrdoglav i uporan - živjet ću vječno. :cerek:
Dobar stav :top:


User avatar
Marsovac7
Svemirka
Posts: 751
Joined: 27 Mar 2019, 16:14
Location: Negdje u svemiru
Has thanked: 7 times
Been thanked: 4 times
Gender:

28 Jul 2019, 14:35

MmeTipfeler wrote:
28 Jul 2019, 11:26
Bravo, Wikiceha! Ovo "daj čovjeku vlast" zaboravila sam napisati, a cijelo mi je vrijeme bilo na pameti. :top:

Marsijanko, ja bih izbjegavala podforum gdje me netko maltretira, pogotovo ni krivu ni dužnu. Zato sam i bila otišla s DZ-a.
Na dva podforuma koje moderira (Politika i Televizija) mi je već dao parcijalu (uz punu podršku svih ostalih moderatora), pa sam prisilno maknuta od tamo. Ne želim se maknuti s Offa, zato što moderira i tamo (doduše pod klonom).

Ne smatram da sam konfliktna osoba, ali ni ne zazirem od konflikta kad idem braniti neka svoja načela. Reagiram na nepravdu koju nanose bilo meni bilo drugima, pa onda snosim posljedice toga.
Wow, postala sam moderatorica. :)
User avatar
Wikiceha
Gremlin
Posts: 321
Joined: 27 Jul 2019, 13:54
Has thanked: 5 times
Been thanked: 2 times

28 Jul 2019, 16:23

Lik je takav kakav je, tu se ne isplati trošiti riječi.
Ja sam ti jednom dobio (na serijama) karton zato što sam citirao post prije moga u kojem se nalazila poveznica na članak u kojem su se nalazile i neke stvari koje nisu o temi :rofl:
Dakle, nisam ni na koji način prekršio pravila, ali :rofl:

Bio sam se žalio, dobio pomilovanje na žalbama, ali sam se morao žaliti.
Zato je i iber koma kaj tebe ovako zlostavlja, jer se ti ne možeš žaliti.
I na njegovim temama često vlada cenzura, pa :flop:

Off ima nekih super stvari, šteta da propadnu radi ovakvih situacija i osoba.

Svaki čovjek ima neku kognitivnu granicu neku žutu točku, pitanje je samo koliko je ista velika :zubo:
Oštrić je npr. ok za neke alternativne teme (manje-više :D), u situacijama gdje ima neki bias, to znaš i sama kak prolazi :flop:
Zeznuto je kaj se u nekim situacijama promiče samovolja, a to nikad nije dobro.

Meni npr. Lujza nije loša, iako preburno reagira na nekim temama, zna biti preoštra s drugima i slično.
No opet, svatko slabo vidi svoje greške i loš pristup :flop:
Uključujući i mene :D

Nema se smisla žaliti na moderaturu, tu nema lijeka.
A i oduzima previše vremena, jbg :zubo:
User avatar
Stitch
Head Honcho
Posts: 16389
Joined: 17 Sep 2011, 23:06
Has thanked: 42 times
Been thanked: 31 times
Gender:
Contact:

25 Aug 2019, 14:01

Dok je Didi moderirala Društvene znanosti, a to je bilo prije ohoho godina, znao sam govoriti da postoje forumaši i forumaši. Oni koji pokreću raspravu, uskaču, pomažu - i oni koji se puste kao tikva niz vodu, jednako bi bilo i bez njih. Prvi se ne mogu tretirati kao drugi ako želiš da ti podforum bude živ, aktivan - bez obzira na pravila koja vrijede za sve. Didi je to znala, bezbroj mi je puta progledala kroz prste. Otvori stari Jezični savjetnik koji sam započeo 2004., DZ-ovci ga od milja zovu topničkim dnevnicima. S razlogom - nisam bio osobito ugodan u komunikaciji s prevoditeljima i učiteljima koji ne poznaju vlastiti jezik, a pogotovo onima koji bi došli po savjet, a poslije se svađali i natezali sa mnom. Uvijek bih svakome odgovorio na pitanje, bez iznimke, jer mi nisu problem ljudi koji znaju da ne znaju pa pitaju. Aleluja, reći ću im sve! Problem su oni koji ne znaju, a bez imalo grižnje savjesti bave se svetim nastavničkim poslom, pišu u novinama i prevode knjige. Takvima bih skidao glave.

Sad se vidi da LJES i US nisu isti podforumi bez tebe, da si na neki način spajao i povezivao forumaše, pa bi moderatori "tamo" možda trebali razmisliti o tim parcijalama zbog "chata". Neka naprave isto što i ja, uostalom - ako te stave za moderatora, promijenit ćeš perspektivu, vidjet ćeš drugu stranu medalje. ;)
Potpisi su za budale.
User avatar
Wikiceha
Gremlin
Posts: 321
Joined: 27 Jul 2019, 13:54
Has thanked: 5 times
Been thanked: 2 times

26 Aug 2019, 18:13

:Pivo:
Budem pogledao, zvuči interesantno :top:

Druga strana medalje je uvijek zanimljiva :)
A te parcijale me fakat žuljaju :zubo:
Budemo vidjeli, ideja o ranijem pomilovanju uvijek zvuči dobro :angel:

I dosta ljudi kaj sam znao na tim pdf-ovima je došlo na off, čini mi se da je sada i dobra atmosfera dole, uklopili su se svi :D
Doći će i neki tu, neki su došli već, reklamiram :zubo:
Post Reply