Warnockova dvojba ili zašto ne pišete?

Mjesto za mrvu ozbiljnije rasprave
User avatar
MmeTipfeler
Posts: 9913
Joined: 23 Mar 2012, 21:20

11 May 2018, 21:17

Malo si zeznuo link, Harame, pa se pojavljuje crni ekran. Nećemo ništa popravljati, neka tako ostane - u skladu je s paranojom. :D


User avatar
haram
persona non grata
Posts: 4820
Joined: 24 Jul 2015, 04:13
Location: scorched earth

11 May 2018, 22:10

Mislim da neki ne pišu jer stalkaju, ali ne teme nego osobe.
A zašto? Ha, pa postoji samo nekoliko bazičnih motivatora.
what we've got here is failure to communicate
User avatar
admin
Grand Master of the Jedi Order
Posts: 1770
Joined: 13 Oct 2016, 19:32
Been thanked: 2 times
Gender:

12 May 2018, 09:41

Sredio sam link, banalna je pogreška posrijedi bila pa rekoh - hajde, nije da treba štogod dešifrirati... :D
Stitch
User avatar
MmeTipfeler
Posts: 9913
Joined: 23 Mar 2012, 21:20

12 May 2018, 11:01

admin wrote:
12 May 2018, 09:41
Sredio sam link, banalna je pogreška posrijedi bila pa rekoh - hajde, nije da treba štogod dešifrirati... :D
I sada si sve pokvario. :crying:
User avatar
admin
Grand Master of the Jedi Order
Posts: 1770
Joined: 13 Oct 2016, 19:32
Been thanked: 2 times
Gender:

12 May 2018, 11:25

Nisam. Ono što je tebi vic meni je puknuti link koji će Google indeksirati i zabilježiti nam još jedan minus. Kako ne znam koji je prag, limit na osnovi kojega svrstava sajtove u određene razrede - je li to stotinu, petsto, tisuću ili deset tisuća "pogrešaka" - popravljam manjkavosti. A nije da nemamo SEO nedostataka, spominjem samo najočitiji od mnogih. Navest ću i primjer iz prakse, potvrđen i provjeren: svojedobna promjena permalinkova na Bloghaeru, kada se genijalni administrator sjetio formulu "blog.hr/neki_blog" zamijeniti onom "blog.dnevnik.hr/neki_blog" rezultirala je gomilom pogrešnih poveznica na marginama prilično poznatoga bloga čijeg autora znaš, što ga je s prvoga mjesta strovalilo na drugu, katkad i treću stranicu rezultata. A razlog nije bilo neažuriranje sadržaja - dotad, Googleu to nimalo nije smetalo. Ne, upravo su linkovi bili problem.
Stitch
User avatar
haram
persona non grata
Posts: 4820
Joined: 24 Jul 2015, 04:13
Location: scorched earth

13 May 2018, 10:46

Vidi-vidi, tako se to rangira dakle... pardoniram se onda što sam ti Stiče zadao posla... ma ovaj Iceveasel(?) s kojeg se sad javljam je skroz čudan, tagove (jel se to tako zove?) moram unositi ručno pa su greške neminovne :brukica:

Eto, ne pišemo jer se javljamo sa nekih divljih uređaja :zubo:
what we've got here is failure to communicate
User avatar
Stitch
Head Honcho
Posts: 16389
Joined: 17 Sep 2011, 23:06
Has thanked: 42 times
Been thanked: 31 times
Gender:
Contact:

13 May 2018, 19:48

Nije to nikakva novost, stara je to stvar. "Broken Links Negatively Affect SEO", kaže se u jednom tekstu iz 2013. "It’s important to understand that one of the ways search engines rank websites is by crawling their links. If there are dead links on your website, it can stop search engine spiders from crawling your site and, thus, indexing it."

Evo ti pa čitaj, uostalom. Meni se o glavu obilo olakšavanje snalaženja posjetiteljima; svaki je članak bio posebno linkan u obliku sadržaja sa strane, a ne postoji način da se poveznice u tekstu (ili ovdje u postovima, napokon) automatski prilagode promjeni domene. To se mora odraditi ručno, editiranjem baze, što sam već spominjao na drugome mjestu. Kako tih objava nije bilo malo, a klik na svaku izazivao je "error 404", što je standardna http-šifra za nepostojanje traženoga sadržaja (odnosno popularno "not found"), Google je to penalizirao brisanjem renkinga. Kaznio me ni krivog ni dužnog, a pošteno sam se namučio da dospijem na vrh njegove liste za bilo koji od pojmova kao što su "hrvatski jezik", "gramatika", "pravopis", "jezični savjeti" i slično. To je kao da u tenisu osvojiš Grand Slam, a onda ti ga uzmu. Nitko od profesionalaca koje znam, a znam ih mnogo, nema takve rezultate. Ponajprije stoga što se oni usredotočuju na "link building" odnosno povezivanje ciljanih sajtova, a ja pak na originalnost, jer sam prije njih shvatio krilaticu "content is king". :zubeki:
Potpisi su za budale.
Post Reply