Page 1 of 1

Što kupiti nekome tko ima sve?

Posted: 22 Jul 2018, 18:57
by Riona
a sad sasvim nešto drugo...


što kupiti nekome tko ima sve? Nije neki rođendan, nego tako, viđamo se rijetko, ne živimo u istom mjestu. Žena ima sve. I voli to pokazati. Zadnji put sam joj donijela jednu malu torbicu - ništa spešl, one, kakve se danas nose "na kavu" za nešto love, ključ, mobitel. Baš se razveselila.

Nemam ideje :(

Re: Što kupiti nekome tko ima sve?

Posted: 22 Jul 2018, 19:49
by admin
Ni ja, ali mogu ti izdvojiti post bude li dobrih prijedloga. Tema mi se čini perspektivnom. :D

Re: Što kupiti nekome tko ima sve?

Posted: 22 Jul 2018, 20:12
by Riona
zapravo da, imaš pravo, svi se nađemo u toj situaciji nekad.

Re: Što kupiti nekome tko ima sve?

Posted: 22 Jul 2018, 23:15
by haram
Moj mali nećak je imao sve što dijete može poželjeti, može se reći i prerazmažen darovima... svaki puta kad bih došao do bratovih u posjetu, čim bi me ugledao prvo bi me pitao što sam mu donio. Kako se ne zovem Roko Feler, nisam niti uvijek bio u mogućnosti da mu svaki puta nešto donesem, i onda bih mu u takvim prilikama veselo rekao: "Sebe!", i on bi bio sretan više nego da je dobio neznam kakvu igračku.
Ali on je tada imao 5-6 godina, tako da neznam jel bi to upalilo i kod tvoje prijateljice, Riona... pokušaj s time da ona ima vaše prijateljstvo :zubo:

Re: Što kupiti nekome tko ima sve?

Posted: 22 Jul 2018, 23:25
by Riona
Dobra ideja...ali ona niti ne trazi. Samo uvijek meni daje, mada se branim. Pa mi je ruzno doci praznih ruku. Bombonjere je ne oduse ljavaju. mozda kakva loncanica. Voli biljcice.

Sent from my SM-T355Y using Tapatalk

Re: Što kupiti nekome tko ima sve?

Posted: 22 Jul 2018, 23:36
by haram
Riona wrote:
22 Jul 2018, 23:25
Dobra ideja...ali ona niti ne trazi. Samo uvijek meni daje, mada se branim. Pa mi je ruzno doci praznih ruku. Bombonjere je ne oduse ljavaju. mozda kakva loncanica. Voli biljcice.
E vidiš, nešto živo je uvijek lijep poklon :top: i uvijek će te se zbog njega sjetiti... pogotovo ako puno kaka :zubo:

Re: Što kupiti nekome tko ima sve?

Posted: 23 Jul 2018, 05:53
by Riona
haram wrote:E vidiš, nešto živo je uvijek lijep poklon :top: i uvijek će te se zbog njega sjetiti... pogotovo ako puno kaka :zubo:
Uvijek me zapanji tvoja ustrajna sklonost neprikladnom. Necu ni pitati sta ti ovo znaci. Bzvz.

Sent from my SM-T355Y using Tapatalk

Re: Što kupiti nekome tko ima sve?

Posted: 23 Jul 2018, 05:57
by Donna Sole
Riona wrote:
23 Jul 2018, 05:53
Uvijek me zapanji tvoja ustrajna sklonost neprikladnom. Necu ni pitati sta ti ovo znaci. Bzvz.

Sent from my SM-T355Y using Tapatalk
:rofl:


Možda bi se razveselila nekom ljubimcu, nikad ne znaš. Psić ili maca..možda i ribica..zapravo zgodan poklončić. Meni se svidjela Haramova ideja.

Re: Što kupiti nekome tko ima sve?

Posted: 23 Jul 2018, 07:17
by Riona
Donna Sole wrote:
23 Jul 2018, 05:57
:rofl:


Možda bi se razveselila nekom ljubimcu, nikad ne znaš. Psić ili maca..možda i ribica..zapravo zgodan poklončić. Meni se svidjela Haramova ideja.
Imala je ljubimce čitav život, sad ih više ne želi. Svejedno ima dvije-tri divlje mačke koje se dolaze hraniti, ne daju se ni pomazit. Ona to smatra ok suživotom. Tako bih i ja to vidjela.
Iz ovog ugla, haramov tekst je nešto drugo. Ispričavam se, nisam te shvatila, harame.
Znam koliko su živahna stvorenja ograničavajuća u pogledu putovanja, a posebno je problem ako se razboliš... tako da ne, neću je time zafrknuti.
Uostalom moje pitanje je trajne naravi. Ovo je jednom, a drugi put? Ili da joj donosim pomalo čitav zoo? :zubo:

Re: Što kupiti nekome tko ima sve?

Posted: 23 Jul 2018, 08:24
by Nukac
Nedavno sam kupio biljcicu caja i kave. Egzoticno a lijepo zeleno.
Caj mozes i pit nakon cca 2 godine.

Re: Što kupiti nekome tko ima sve?

Posted: 23 Jul 2018, 08:24
by haram
Riona wrote:
23 Jul 2018, 07:17
Imala je ljubimce čitav život, sad ih više ne želi. Svejedno ima dvije-tri divlje mačke koje se dolaze hraniti, ne daju se ni pomazit. Ona to smatra ok suživotom. Tako bih i ja to vidjela.
Iz ovog ugla, haramov tekst je nešto drugo. Ispričavam se, nisam te shvatila, harame.
Nou frks, sad i ja vidim da se ono o kakanju moglo shvatiti kojekako :facepalm:
:rofl:
Riona wrote:
23 Jul 2018, 07:17
Znam koliko su živahna stvorenja ograničavajuća u pogledu putovanja, a posebno je problem ako se razboliš... tako da ne, neću je time zafrknuti.
Uostalom moje pitanje je trajne naravi. Ovo je jednom, a drugi put? Ili da joj donosim pomalo čitav zoo? :zubo:
Pa čuj, s vremenom bi tako mogla nakupiti dovoljno sitne i krupne stoke za jedan solidni OPG :giggle:
Nukac wrote:
23 Jul 2018, 08:24
Nedavno sam kupio biljcicu caja i kave. Egzoticno a lijepo zeleno.
Caj mozes i pit nakon cca 2 godine.
Hmm, nije ni ovo loše... @Riona, jel ima žena kakvu okućnicu, vrt... voćnjak, njivu...?

Re: Što kupiti nekome tko ima sve?

Posted: 23 Jul 2018, 09:23
by Nukac
E kod nas je čaj lončanica. Ne preživi zimu. I kava isto.

Re: Što kupiti nekome tko ima sve?

Posted: 23 Jul 2018, 10:16
by haram
Nukac wrote:
23 Jul 2018, 09:23
E kod nas je čaj lončanica. Ne preživi zimu. I kava isto.
Nisam mislio baš na čaj, ima još svakakvog smilja i bosilja... nekakav borić, čempres, ili ružin grm u vrtu, i tako, ako žena voli vrtlariti po malo... :ne zna:

Re: Što kupiti nekome tko ima sve?

Posted: 23 Jul 2018, 12:15
by MmeTipfeler
Riona wrote:
23 Jul 2018, 07:17
Ili da joj donosim pomalo čitav zoo? :zubo:
Ljubimci se ne poklanjaju. To bi bilo najgluplje što možeš učiniti. Biljka mi se čini sjajnom idejom ako kažeš da je žena tome sklona. Meni se ne isplati ni pustinjski kaktus pokloniti. :cerek:

Re: Što kupiti nekome tko ima sve?

Posted: 23 Jul 2018, 12:23
by Stitch
MmeTipfeler wrote:
23 Jul 2018, 12:15
Ljubimci se ne poklanjaju.
Apsolutno. Najbolji recept da završe na cesti. :raspa:

Re: Što kupiti nekome tko ima sve?

Posted: 23 Jul 2018, 15:17
by haram
Ne poklanjaju se svakome, a uz toliko lutajućih životinja bome se niti ne kupuju... govorili smo negdje o Zoo šopovima, i Madam i ja smo se jako razišli u mišljenjima, koliko se sjećam :ne zna:
Ali dobro, nije to tema ovdje.

Re: Što kupiti nekome tko ima sve?

Posted: 23 Jul 2018, 20:03
by Riona
da vas ne kvotam jednog po jednog:
da, ima vrt. ali i bilja kojekakvog. Mislim da bi joj neka cvjetajuća biljka, koja se može povući u zimske tople uvjete bila dobra.
da, nukac, mislim da bi joj neki čaj ili kava se dopali. imat ću to na umu.
ona je imala ljubimce, kako rekoh, godinama. sućutna je. Ali nije više u stanju brinuti o njima, da ostanem na tome. Te lutalice, koje se dolaze nahraniti, su, čini mi se, najveći domet. Eto, danas je donijela poslasticu jednom peseku, za kojeg zna da baš ne jede najbolje... ali ne može ga udomiti.
Ne bi ona izbacila peseka, ako ništa, našla bi mu dobru obitelj. Poznaje puno ljudi.
Hvala, korisne informacije, a možda budu još nekome od koristi. :top:

Re: Što kupiti nekome tko ima sve?

Posted: 23 Jul 2018, 20:29
by MmeTipfeler
Meni su čaj ili kava fora kao ideja. Nije baš nešto obično. Nemam pojma kako funkcioniraju i koliko traju. Kao što rekoh... kod mene preživljavaju samo dvonošci, i to ne krilati, i četveronošci.

A za poklanjanje ljubimaca zna se odavno da to nije dobra ideja, čak i kada netko baš želi životinju. I čemu ženu opterećivati dodatnom brigom da ljubimcu za kojega se ne može brinuti traži dom?

Re: Što kupiti nekome tko ima sve?

Posted: 23 Jul 2018, 20:34
by Riona
mislila sam na onaj Stitchev " najbolji recept da završe na cesti".

Re: Što kupiti nekome tko ima sve?

Posted: 23 Jul 2018, 21:10
by MmeTipfeler
Riona wrote:
23 Jul 2018, 20:34
mislila sam na onaj Stitchev " najbolji recept da završe na cesti".
Zato baš i govorim. U većini je slučajeva nažalost upravo tako kako kaže Stitch, a s obzirom na to da znaš kakav trenutačno suživot vodi s mačkama te usto i da bi se za životinjicu pobrinula, zaista je nema smisla opterećivati.

Prijedlog je ovdje, mislim, neumjestan jer ženu očito dobro poznaješ, ali ja, kad ne znam što bih bolje, kupim neku jednostavnu zdjelu, može biti i najobičnija plastična samo neka je lijepe boje, pa je natrpam raznoraznim voćem i dam da mi zamotaju u celofan i stave mašlek. Impresivno i korisno.

Re: Što kupiti nekome tko ima sve?

Posted: 23 Jul 2018, 21:22
by Riona
da napravimo neku korisnu tablicu za svaku priliku :D
ko bu čital sve ove litanije :lol:
dobar ti je prijedlog

Re: Što kupiti nekome tko ima sve?

Posted: 23 Jul 2018, 22:12
by haram
Neko bonsai drvce bilo bi fora, ali to je jako zahtjevno za održavati... drvo života je nezahtjevno ali bezveze izgleda... fikus, to je samo za ukras... neki citrus ili čuvarkuća -uz Nukčeve čaj ili kavu čini mi se također dobra ideja?

https://www.jutarnji.hr/domidizajn/savj ... u/7042907/
http://ordinacija.vecernji.hr/zdravlje/ ... ne-tegobe/

Re: Što kupiti nekome tko ima sve?

Posted: 23 Jul 2018, 22:55
by Šabović Adis
Što kupiti nekome tko ima sve?
Poenta je skontati šta taj, od svega što ima, najviše cijeni; mažnjavaš mu kriomice stvar po stvar pa za kojom krene kmečat' - tu mu pokloniš. :ne zna:

Re: Što kupiti nekome tko ima sve?

Posted: 23 Jul 2018, 23:28
by haram
Šabović Adis wrote:
23 Jul 2018, 22:55
Poenta je skontati šta taj, od svega što ima, najviše cijeni; mažnjavaš mu kriomice stvar po stvar pa za kojom krene kmečat' - tu mu pokloniš. :ne zna:
Gud point. Koji je smisao dijeljenja poklona nekome tko ima sve? Bolje je pokloniti nešto nekome tko nema ništa.
Sori Riona, ne mogu uvijek suzbiti tu moju ustrajnu sklonost ka neprikladnom :ne zna:

Re: Što kupiti nekome tko ima sve?

Posted: 24 Jul 2018, 06:33
by Riona
Šabović Adis wrote:
Poenta je skontati šta taj, od svega što ima, najviše cijeni; mažnjavaš mu kriomice stvar po stvar pa za kojom krene kmečat' - tu mu pokloniš. :ne zna:
Image Image Image
Ovo ide u "sto me danas nasmijalo"!
Sabo, nis normalan
Btw. Da joj mogu poklonit lijepo umotanog sa maslekom utvrdenog perfektnog partnera, bilo bi sjajno. Ali, perfektnih nema. A i maslek spada ...:nogica:

Sent from my SM-T355Y using Tapatalk


Re: Što kupiti nekome tko ima sve?

Posted: 24 Jul 2018, 06:37
by Riona
haram wrote:
23 Jul 2018, 23:28
Gud point. Koji je smisao dijeljenja poklona nekome tko ima sve? Bolje je pokloniti nešto nekome tko nema ništa.
Sori Riona, ne mogu uvijek suzbiti tu moju ustrajnu sklonost ka neprikladnom :ne zna:
To ona radi, pa bi ispalo da joj se guram u dobrotvorstvo. A tko zna, mozda bi je veselilo.
Samokontrola, harame. Nije da ti je to kljucna tocka sarma, sklonost neprikladnom. Image

Sent from my SM-T355Y using Tapatalk

Re: Što kupiti nekome tko ima sve?

Posted: 24 Jul 2018, 07:08
by MmeTipfeler
Rionči, popravila sam ti citat. Tako da znaš tko se petljao. :)

Re: Što kupiti nekome tko ima sve?

Posted: 24 Jul 2018, 07:14
by Riona
MmeTipfeler wrote:Rionči, popravila sam ti citat. Tako da znaš tko se petljao. :)
Joj hvala, na tapatalku sam nespretna do bola


Sent from my SM-T355Y using Tapatalk


Re: Što kupiti nekome tko ima sve?

Posted: 24 Jul 2018, 08:54
by Donna Sole
Boca dobrog vina je isto ok poklon a ako pridodaš i par trokuta dobrih sireva još bolje. Sve lijepo u košari ili zdjeli omotano celofanom što rekla tipfelerka izgleda odlično. A onda dodaš i kavu , čaj, čokoladu ...


Vino, neka druga boca pića, kava su uvijek prihvatljiva rješenja.

Re: Što kupiti nekome tko ima sve?

Posted: 24 Jul 2018, 09:54
by Riona
To je zgodno smišljeno, možda za nekog drugog, druga prilika.
Mi se viđamo svako toliko, pa tako, neka sitnica... Zamisli, da rođakinji doneseš košaru sira i vina kad idete zajedno na ručak, pogledala bi te, ne bi li?
ali, kako rekoh, možda nekog drugog u drugoj prilici inspirira neka od ovih ideja. Više je poklon za neku službenu priliku, šta ja znam, netko tko ti nije blizak.
Eh i fun fact- recimo, da mi padne na pamet kupiti joj neku kremu... (ne petljam se u kozmetiku, parfeme... to svatko bira po svom), ali da mi padne na pamet, išla bi vjerojatno za nekom skupom teglicom. A ona, izgleda, koristi neke običnjače. S druge strane, da joj kupim nekakvu lijepu earth ogrlicu, možda bi me pomela s tim da ona nosi samo pravo zlato. Iako, tko zna. Vodenjaci su čudna bića. Vidiš kako je teško. :zubo:
Ljudi koji štede na iznenadnim mjestima me izluđuju. Daj, budi potrošač, sve pet zvjezdica i slično. Ili budi škrtac. Odluči se! :gaah:
To me podsjeća - znate one pizdarije u filmovima kad ultrabogati zvizdek vodi na ručak sirotu curu... Ona sva izvan sebe, možda razmišlja kako nije obučena za neki skupi restač, a on je dovede do hot dog standa... Pa neka jede na ulici, eventualno se zašprica senfom... strašno duhovito! A on je, kao, testira, da li je sponza. Kenjac. :durica:

Re: Što kupiti nekome tko ima sve?

Posted: 24 Jul 2018, 15:47
by Šabović Adis
Riona wrote:
24 Jul 2018, 06:33
Image Image Image
Ovo ide u "sto me danas nasmijalo"!
Sabo, nis normalan
Btw. Da joj mogu poklonit lijepo umotanog sa maslekom utvrdenog perfektnog partnera, bilo bi sjajno. Ali, perfektnih nema. A i maslek spada ...:nogica:

Sent from my SM-T355Y using Tapatalk
Štaje? Tako to svi veliki masovni&opšti dobročinitelji rade. Prvo te krišom otuđe od imovine (iliti imovinu od tebe) a onda se pojave k'o spasioci. Zdarovima...
Nepitaj kako znam! :brukica:

Re: Što kupiti nekome tko ima sve?

Posted: 24 Jul 2018, 20:00
by haram
Riona wrote:
24 Jul 2018, 06:33
...
Btw. Da joj mogu poklonit lijepo umotanog sa maslekom utvrdenog perfektnog partnera, bilo bi sjajno. Ali, perfektnih nema. A i maslek spada ...:nogica:

Sent from my SM-T355Y using Tapatalk
Možda bi se zadovoljila s nekim nogometašem :D

Re: Što kupiti nekome tko ima sve?

Posted: 24 Jul 2018, 20:07
by Riona
Šabović Adis wrote:
24 Jul 2018, 15:47
Štaje? Tako to svi veliki masovni&opšti dobročinitelji rade. Prvo te krišom otuđe od imovine (iliti imovinu od tebe) a onda se pojave k'o spasioci. Zdarovima...
Nepitaj kako znam! :brukica:
Nećem pitat. Sve mi se čini da imam dovoljno mašte.
Ali ti si doznao još i na lijep način; tebi je darovalo tvoje. Izgleda.
haram wrote:
24 Jul 2018, 20:00


Možda bi se zadovoljila s nekim nogometašem :D
He he, nije ti loša zamisao. Ali tražimo perfektnog partnera... Šta ti misliš, šta sve jednom takvom fali do perfekcije!

Re: Što kupiti nekome tko ima sve?

Posted: 24 Jul 2018, 20:13
by haram
Riona wrote:
24 Jul 2018, 20:07
...

He he, nije ti loša zamisao. Ali tražimo perfektnog partnera... Šta ti misliš, šta sve jednom takvom fali do perfekcije!
Kome, nogometašu?

Re: Što kupiti nekome tko ima sve?

Posted: 24 Jul 2018, 22:34
by Riona
haram wrote:
24 Jul 2018, 20:13
Kome, nogometašu?
E!

Re: Što kupiti nekome tko ima sve?

Posted: 24 Jul 2018, 22:39
by haram
Mozak?

Re: Što kupiti nekome tko ima sve?

Posted: 24 Jul 2018, 23:02
by Riona
haram wrote:
24 Jul 2018, 22:39
Mozak?
nisi prokužio ono "što sve"? :rofl:

Re: Što kupiti nekome tko ima sve?

Posted: 13 Sep 2018, 17:42
by Herbicidna
Ovo ljeto sam otkrila da ljudi vole izvezene gluposti. Izvezi joj nešto, ne mora čak ni dobro izgledat, ni bit korisno. Valjda nije više tako uobičajeno pa se ljudi razvesele. Doslovno uzmeš iglu i konac, možeš sve skupa zajedno s okvirom za vezenje darovat. Izvezeš u jedno popodne kakav natpis ili cvijeće po tutorialu s jutjuba. Ne preporučam ovu djelatnost pretjerano samokritičnim ljudima. :zubo:

Re: Što kupiti nekome tko ima sve?

Posted: 13 Sep 2018, 19:02
by Riona
Herbicidna wrote:Ovo ljeto sam otkrila da ljudi vole izvezene gluposti. Izvezi joj nešto, ne mora čak ni dobro izgledat, ni bit korisno. Valjda nije više tako uobičajeno pa se ljudi razvesele. Doslovno uzmeš iglu i konac, možeš sve skupa zajedno s okvirom za vezenje darovat. Izvezeš u jedno popodne kakav natpis ili cvijeće po tutorialu s jutjuba. Ne preporučam ovu djelatnost pretjerano samokritičnim ljudima. :zubo:
Bas bi me zapanjila da je to razveseli. Lani mi je, s prezirom u tonu, drzanju i rijecima, dala neki obiteljski album. Nutra one slike iz proslog stoljeca (za neke cak znam tko su :mirko: ), a sam album izgleda ko one vjesticje knjige, sa teskom metalnom kopcom...naravno, cijela stvar nije od njezine familije :rofl:, odatle valjda prezir. Ali predmet je tako krasan, a ona ga ne zeli. A mozda bi je jednostavno pikanje goblenceka zbilja usrecilo... mozda iskusam caroliju vezenog dara.

sent from T


Re: Što kupiti nekome tko ima sve?

Posted: 13 Sep 2018, 19:10
by Herbicidna
Riona wrote:
13 Sep 2018, 19:02
Bas bi me zapanjila da je to razveseli. Lani mi je, s prezirom u tonu, drzanju i rijecima, dala neki obiteljski album. Nutra one slike iz proslog stoljeca (za neke cak znam tko su :mirko: ), a sam album izgleda ko one vjesticje knjige, sa teskom metalnom kopcom...naravno, cijela stvar nije od njezine familije :rofl:, odatle valjda prezir. Ali predmet je tako krasan, a ona ga ne zeli. A mozda bi je jednostavno pikanje goblenceka zbilja usrecilo... mozda iskusam caroliju vezenog dara.

sent from T
nisu gobleni i ovo jednostavno vezenje ista stvar, al to je tema za neki drugi topik na kojem mogu pisat sama sa sobom :zubo:

Re: Što kupiti nekome tko ima sve?

Posted: 13 Sep 2018, 19:34
by Riona
Herbicidna wrote:
13 Sep 2018, 19:10
nisu gobleni i ovo jednostavno vezenje ista stvar, al to je tema za neki drugi topik na kojem mogu pisat sama sa sobom :zubo:
da, znam, to "pikanje goblenčeka" mi je ostalo iz neke šale. :raspa: