Al' se nekad dobro...

Mjesto za mrvu ozbiljnije rasprave
User avatar
Stitch
Head Honcho
Posts: 16389
Joined: 17 Sep 2011, 23:06
Has thanked: 42 times
Been thanked: 31 times
Gender:
Contact:

13 Sep 2021, 20:19

... jelo, pjevao je osamdesetih godina Balašević - što je možda točno, ali nije u tome stvar. Alaj se nekad dobro živjelo, pilo i provodilo... Štošta može biti predmet nostalgičnoga prisjećanja, a na vama je da nam otkrijete i obrazložite fenomen. Možda utvrdimo zašto je tomu tako i nađemo način kako da vratimo vrijeme.

Počet ću prvi. Al' se nekad dobro šivalo. Orljavine košulje bile su vrhunske, dobre su i dan-danas zato što su kvalitetno napravljene. Isto vrijedi za potkošulje, gaće, općenito pamučno rublje i majice. Ovo što danas kupim pohaba se i podere začas, a materijal je jeftin i nekako neudoban. Osim toga, pranje te odjeće kompliciranije je nego prije. Osjetljiva je, pušta boju pa moram paziti kako je u perilici kombiniram.

Orljava je nažalost propala, tomu nema lijeka. Osim da ponovimo pretvorbu i privatizaciju. :o


Potpisi su za budale.
User avatar
Stitch
Head Honcho
Posts: 16389
Joined: 17 Sep 2011, 23:06
Has thanked: 42 times
Been thanked: 31 times
Gender:
Contact:

21 Sep 2021, 10:57

Sjećanje broj dva, koje se prirodno nadovezuje na prvo. Al' se nekad dobro pralo. Svi su se deterdženti pokvarili, od našega Faksa do stranih. Persil mi je bio najbolji, a sad ih mijenjam svako malo jer mi bijelo rublje nikad nije bijelo kao što je prije bilo. Prašci su mi pritom efikasniji od kapsula. Relativno sam Arielom zadovoljan, kupujem ga češće od ostalih, ali ako hoću prijašnju razinu, potkošulje dvaput trebam oprati.

Perilica je nova, nije u tome stvar. Problem vjerojatno predstavlja i tvrda voda. Zagreb ne da ima tvrdu vodu, ima betonsku vodu. Ne znam kako je drugdje, pretpostavljam da je slično. Calgon se stalno reklamira na televiziji, što znači da u nas ima stabilno tržište. :/
Potpisi su za budale.
Post Reply