Koliko je dovoljno, a koliko previše?

Kopulacija, masturbacija i nešto malo o ljubavi
User avatar
vrrrlet
Posts: 4029
Joined: 22 Sep 2011, 13:16

15 Mar 2012, 16:25

baja » wrote: al' nisu sve mame slične :zvrko:
Hvala Bogu, nisu. :moli:


Svi sisavci su braća. Pogotovo rovke.
User avatar
ombia
Posts: 4628
Joined: 25 Nov 2011, 23:31

15 Mar 2012, 16:36

vrrrlet » wrote:
Sada ti je smiješno, je li? To je dobro, da nemaš PTSP, iako imaš krezube anđele.




Svi imamo sličnu priču. Kao što svi imamo mamu.
Pa sad je smijesno da, onda nije bilo. Ono ja njih moram tjesiti.
Valjda su se pobojali za svoje veze. :E
Kao ak su se ovi razisli, mi smo vec odavno imali debeli razlog... :E
I onda u traljavom pokusaju da me tjese kaze jedna: znas ima i dobrih muskaraca.

Pa znam. :cerek:
Zato i jesam otisla dalje. Jer znam da ih ima i steta zivotariti uz meni ne tako kompatibilnog.
Ili kad su u mom prisustvu pocele grupno pljuvati po muskom rodu. :facepalm:
Pa cemu?

@bajo a mozes mu rec jel su probali bracnu terpaiju jel ima ikakvu ideju sta bi pomoglo, ima li uopce snage i volje. Al ruku na srce, o.k. nek se pozali vama al znate i vi i on da pita na krivom mjestu.
User avatar
nina williams
Posts: 2961
Joined: 13 Oct 2011, 18:01
Has thanked: 1 time

15 Mar 2012, 17:17

Treba dat sve, nema previše. :mad:
Jel se u mene zaljubio il u neku desetu? Ha? Daklem, ne more mu bit previše mene, inače će bit belaja. :azdaja: Previše mog davanja more bit jedino meni, njemu nikako. A jok!




Šalu na stranu, uistinu dajem sve. I nikad mi nije bilo krivo. Nit sam se kad opekla na način da ne želim više davati sve. I, kad bi se sve zbrojilo, uvijek je (u svakoj vezi) nebrojeno puno puta bilo više onog lijepog od onog ružnog, zapravo toliko puno puta da ružno blijedi do neprepoznatljivosti.
User avatar
Emericzy
Posts: 3983
Joined: 20 Sep 2011, 19:00

15 Mar 2012, 19:20

ombia » wrote:A jel bi vam ili tebi bilo dosadno da taj isti brak nisi visekratno zacinio sa strane?
Bez ikakve osude, ali neki brakovi bas zbog skoka preko ograde i izbjegnu smrtonosnu monotoniju.
Ili barem ona strana u braku koja vise tendira nakon nekog vremena se dosadjivati.
Mislim lako je ne biti mi dosadno ak sam zanimaciju potrazio sa strane.
Pravi izazov je cini mi se da brak ne postane dosadan a BEZ tih hobija.
Kako da ja to znam?

Budući da znam da postoje jednako zadovoljni brakovi i bez tih izleta, pretpostavljam da tajna nije u tome. Uostalom, imao sam i jedan vrlo dug period, dobar broj godina, apstinencije, kad mi nije bilo ništa lošije. Prema tome, bit će da to s kvalitetom veze i zadovoljstvom nema veze.

Ima veze s time kakvi su ljudi, koliko se slažu, koliko se vole, koliko znaju živjeti u paru, koliko su oholi i egocentrični, a koliko tolerantni itd. I što uopće od veze/braka očekuju. Što su spremni dati. Živjeti zajedno nije ni najmanje jednostavno.
User avatar
Emericzy
Posts: 3983
Joined: 20 Sep 2011, 19:00

15 Mar 2012, 19:36

karambol » wrote:Prijatelj se rastaje. Sve je, gledano izvana, u najboljem redu. Oboje zaposleni, dvoje djece, novi stan, zajednički kredit. Zajedno 15 godina. Ona je našla nekoga tko ju "razumije, čita iz duše, vidi u njenim očima sve što ona želi pokazati"... Opet se ne mogu oteti dojmu kako ima mnogo "igrača" koji traže upravo takve, nezadovoljne i bračnim životom učahurene žene...
On, pak, nikada niti pomislio nije da pruža manje od onoga što ona očekuje. Mislio je, kao i mnogi, kako je to što sudjeluje - dovoljno.
Očito nije bilo dovoljno.

Najveći problem je baš samozadovoljstvo. Uvjerenost da je sve u najboljem redu. Jer nije. Nikad nije baš sasvim. Kao što kuća uvijek, ali uvijek traži sitne popravke i održavanje, tako je i s vezom. Uvijek traži nešto, bar sitno. Povremene pauze, povremeni kiksevi, povremena zaboravljanja ne moraju biti frka, ali moraju biti rijetke iznimke.

Veza ili brak, to je kao živa biljka. Nije potrebno cijelo vrijeme drhtati nad njom i držati je pod staklenim zvonom, ali treba paziti na nju, zalijevati, pratiti da se ne nasele uši ili drugi nametnici, da je zemlja kvalitetna... Treba pratiti zadovoljstvo, da tako kažem. Ako se primijeti da pada, treba nešto poduzeti.

Ali prije svega treba primijetiti. Tvoj prijatelj nije primijetio i to je zapravo taj ključni faktor. Valjda je prestao gledati.
User avatar
ombia
Posts: 4628
Joined: 25 Nov 2011, 23:31

15 Mar 2012, 19:55

karambol nisi li bas ti napisao tako prikladan tekst na Erockim pricama? :)
User avatar
blaze
Posts: 2370
Joined: 20 Sep 2011, 23:00

15 Mar 2012, 20:03

karambol » wrote:
On, pak, nikada niti pomislio nije da pruža manje od onoga što ona očekuje. Mislio je, kao i mnogi, kako je to što sudjeluje - dovoljno.
Njoj je žao, on je povrijeđen. Deprimiran i afektivan i u takvom stanju donosi odluku o razvodu.
prije neki dan čula sam za znance, koji imaju troje djece, da su se poševili 5 puta u 10 godina. prije toga, nekoliko takvih priča. bliskost se izgubi, brak ostane kao neko poduzeće za podizanje djece, otplatu kredita i sl. izvana sve izgleda u redu, nema svađa. pitaj prijatelja kad je zadnji put vodio ljubav sa ženom, valjda će ti iskreno odgovoriti

moja se frendica stalno žali na nemogućnost komunikacije s mužem, a da njega pitaš, njemu sve super i sve odlično funkcionira. sve sam više uvjerena da su ženski i muški svijet, po pitanju percepcije, skupovi bez presjeka
danas trkeljam! poklon uz jutarnji naklon
User avatar
baja
Posts: 4084
Joined: 19 Sep 2011, 11:09

16 Mar 2012, 09:36

blaze » wrote: prije neki dan čula sam za znance, koji imaju troje djece, da su se poševili 5 puta u 10 godina. prije toga, nekoliko takvih priča. bliskost se izgubi, brak ostane kao neko poduzeće za podizanje djece, otplatu kredita i sl. izvana sve izgleda u redu, nema svađa. pitaj prijatelja kad je zadnji put vodio ljubav sa ženom, valjda će ti iskreno odgovoriti
e, ovo - sve je naizgled OK, a šuplje k'o loš zub
moja se frendica stalno žali na nemogućnost komunikacije s mužem, a da njega pitaš, njemu sve super i sve odlično funkcionira. sve sam više uvjerena da su ženski i muški svijet, po pitanju percepcije, skupovi bez presjeka
to je zato što pravi frajeri ne plaču :D
ozbiljno, ne vjerujem da je ijednoj strani dobro, samo pate na različite načine
User avatar
karambol
Posts: 8110
Joined: 09 Jan 2012, 12:55

16 Mar 2012, 09:52

Emericzy » wrote: Očito nije bilo dovoljno.

Valjda je prestao gledati.
Vidiš, mene zanima zašto se prestane gledati? Zbog čega se mnogi prepuste takvoj bračnoj letargiji ne misleći, zapravo, da išta krivo čine. Kao da odlaze na posao u katastar i svaki dan im je isti, svime su zadovoljni i ne mijenjaju ništa. Birokrati u braku?

Jesam Ombia, nije mi se teško uvaliti u ulogu... :)
Ja cijeli život sanjam kako odlazim uz rijeku starim parobrodom koji vozi sol
I da nosim jednu davnu nikad prežaljenu ljubav tanku, dugačku cigaru i par mamuza od zlata...
User avatar
ombia
Posts: 4628
Joined: 25 Nov 2011, 23:31

16 Mar 2012, 10:00

karambol » wrote:
Vidiš, mene zanima zašto se prestane gledati? Zbog čega se mnogi prepuste takvoj bračnoj letargiji ne misleći, zapravo, da išta krivo čine. Kao da odlaze na posao u katastar i svaki dan im je isti, svime su zadovoljni i ne mijenjaju ništa. Birokrati u braku?

Jesam Ombia, nije mi se teško uvaliti u ulogu... :)
Nije to rezervirano za brak. Imas i na poslu, kad ekipa 20 godina ima isto radno mjesto, da sve autisticnije radi na istome. Otupe.
A nisu u stanju sami si davati nove podrazaje ili u konacnici (jako zdravo!) tu i tamo promijeniti posao.
User avatar
vrrrlet
Posts: 4029
Joined: 22 Sep 2011, 13:16

16 Mar 2012, 10:35

nina williams » wrote:Treba dat sve, nema previše. :mad:

Šalu na stranu, uistinu dajem sve. I nikad mi nije bilo krivo. Nit sam se kad opekla na način da ne želim više davati sve. I, kad bi se sve zbrojilo, uvijek je (u svakoj vezi) nebrojeno puno puta bilo više onog lijepog od onog ružnog, zapravo toliko puno puta da ružno blijedi do neprepoznatljivosti.
Slažem se, treba dati sve. I u usta i u guzu. Inače, kako možeš biti sigurna da nije s tobom samo zbog tvoje pičke? :ne zna:
blaze » wrote: moja se frendica stalno žali na nemogućnost komunikacije s mužem, a da njega pitaš, njemu sve super i sve odlično funkcionira. sve sam više uvjerena da su ženski i muški svijet, po pitanju percepcije, skupovi bez presjeka
Nemogućnost komunikacije znači da je on kreten koji ne zna čitati misli ili da je on kreten koji ne razumije hrvatski?
Svi sisavci su braća. Pogotovo rovke.
User avatar
Emericzy
Posts: 3983
Joined: 20 Sep 2011, 19:00

16 Mar 2012, 13:44

blaze » wrote:sve sam više uvjerena da su ženski i muški svijet, po pitanju percepcije, skupovi bez presjeka
Često jesu. Ali to je ipak jedan svijet, samo su dvije percepcije. Prema tome, treba imati na umu da je percepcija one druge osobe često drukčija. Ne zato što je ta druga osoba glupa ili zla ili neznamšto, nego samo zato jer je drukčija. Treba voditi računa o toj drukčijoj percepciji. Nekad ni to neće pomoći, ali važno je da bar oboje vide da se onaj drugi trudi shvatiti.
User avatar
Emericzy
Posts: 3983
Joined: 20 Sep 2011, 19:00

16 Mar 2012, 13:46

ombia » wrote:
Nije to rezervirano za brak. Imas i na poslu, kad ekipa 20 godina ima isto radno mjesto, da sve autisticnije radi na istome. Otupe.
A nisu u stanju sami si davati nove podrazaje ili u konacnici (jako zdravo!) tu i tamo promijeniti posao.
Za posao se slažem. To osvježi čovjeka. Postane bolji i sebi i svom partneru/partnerici.
User avatar
Emericzy
Posts: 3983
Joined: 20 Sep 2011, 19:00

16 Mar 2012, 13:49

karambol » wrote:Vidiš, mene zanima zašto se prestane gledati?
Zbog oholosti? Svjesne ili podsvjesne.

O sebi misle da su Božji dar kojemu ne treba ništa ni dodati niti oduzeti.

Za partnera/partnericu misle da su dobili koliko su zaslužili, ako ne i više.

Oholost je strašan grijeh. Najveći.
User avatar
karambol
Posts: 8110
Joined: 09 Jan 2012, 12:55

16 Mar 2012, 14:16

Emericzy » wrote: Zbog oholosti? Svjesne ili podsvjesne.

O sebi misle da su Božji dar kojemu ne treba ništa ni dodati niti oduzeti.

Za partnera/partnericu misle da su dobili koliko su zaslužili, ako ne i više.

Oholost je strašan grijeh. Najveći.
Oholo samozadovoljstvo postignutim ciljem? Ono, misliš da si dosegnuo cilj iako je utrka u tijeku, tako nekako. Eto ga, ima djecu, suprugu, posao, stan/kuću, dnevni raspored, omiljene serije, lokalni birc u kojem poznaš konobara, sva su ti jutra sunčana... Medalju si je sam stavio oko vrata. Zlatnu. :facepalm:
Ja cijeli život sanjam kako odlazim uz rijeku starim parobrodom koji vozi sol
I da nosim jednu davnu nikad prežaljenu ljubav tanku, dugačku cigaru i par mamuza od zlata...
User avatar
baja
Posts: 4084
Joined: 19 Sep 2011, 11:09

16 Mar 2012, 14:41

karambol » wrote:
Oholo samozadovoljstvo postignutim ciljem?
nemoj mi reći da sam nisi nikad malo zabrijao? :D
ja jesam :o
srećom nikad toliko da izgubim vezu s realnošću
User avatar
karambol
Posts: 8110
Joined: 09 Jan 2012, 12:55

16 Mar 2012, 14:50

baja » wrote: nemoj mi reći da sam nisi nikad malo zabrijao? :D
ja jesam :o
srećom nikad toliko da izgubim vezu s realnošću
O, jesam, jesam... i sam sam si stavio medalju, naravno... :facepalm:
Ali da mi je jasno, ono, sasvim jasno, kada je to počelo i kako je to došlo nisam si još do kraja objasnio. Zato me ova situacija s frendom uvelike podsjetila na mene i neke detalje iz vlastite biografije pa koristim priliku za razgovor o svemu tome... :tuzni:
Ja cijeli život sanjam kako odlazim uz rijeku starim parobrodom koji vozi sol
I da nosim jednu davnu nikad prežaljenu ljubav tanku, dugačku cigaru i par mamuza od zlata...
User avatar
baja
Posts: 4084
Joined: 19 Sep 2011, 11:09

16 Mar 2012, 14:55

karambol » wrote: Zato me ova situacija s frendom uvelike podsjetila na mene i neke detalje iz vlastite biografije pa koristim priliku za razgovor o svemu tome... :tuzni:
svi mi imamo takve detalje u biografiji :vrrrlet: :D

pa tako oparena iskustvom, čim se počnem oholiti, priupitam se što nije u redu
User avatar
nina williams
Posts: 2961
Joined: 13 Oct 2011, 18:01
Has thanked: 1 time

16 Mar 2012, 19:23

vrrrlet » wrote:
Slažem se, treba dati sve. I u usta i u guzu. Inače, kako možeš biti sigurna da nije s tobom samo zbog tvoje pičke? :ne zna:
Ahmmm, nekako si ti tu nešto krivo ulovio. Ne dajem ja sve radi njega, neg rad sebe. (I Bog je prvo sebi bradu stvorio. Rad njega dajem toliko dugo, daklem tu je u pitanju jedino ova vremenska komponenta.)
Puno ti mene ima i sve je dobro, a fino je dijelit. :cheer:
User avatar
blaze
Posts: 2370
Joined: 20 Sep 2011, 23:00

16 Mar 2012, 19:51

vrrrlet » wrote: Nemogućnost komunikacije znači da je on kreten koji ne zna čitati misli ili da je on kreten koji ne razumije hrvatski?
pa recimo da njegova majka nju prilično slobodno omalovažava, pri čemu on stavlja glavu u pijesak
danas trkeljam! poklon uz jutarnji naklon
User avatar
kuki
Posts: 2907
Joined: 25 Sep 2011, 00:41

16 Mar 2012, 21:39

I to je problem u komunikaciji? Što, treba je pljunut da shvati poruku? :raspa:
ovaj psić je išao na tržnicu/ ovaj psić je ostao kući/ ovaj psić je pojeo kolač/ jer ga više nije mogao vući./ ovaj psić je pjevao vau vau vau vau/ cijelim putem kući!
Gazda
Posts: 792
Joined: 17 Sep 2011, 23:14

18 Mar 2012, 21:12

Almost Rosey » wrote: edit: i nisam zgodna, daj prati :rolleyes:
Prestani lagat.

Nego, veza dvoje ljudi nije o ljubavi. Ljubav je jebanje. Dvoje ljudi nema smisla da budu u vezi ako neće stvarati nešto. Bilo to stvaranje zajedničkog uživanja u gledanju tevea, dijete, vrt iz snova ili poslovno carstvo. Inače, ako nema dodirnica osim što mogu ugodno proćaskati na kavi, čemu to?
Almost Rosey
Posts: 2861
Joined: 18 Sep 2011, 15:31

18 Mar 2012, 22:26

Gazda » wrote:Dvoje ljudi nema smisla da budu u vezi ako neće stvarati nešto. Bilo to stvaranje zajedničkog uživanja u gledanju tevea, dijete, vrt iz snova ili poslovno carstvo. Inače, ako nema dodirnica osim što mogu ugodno proćaskati na kavi, čemu to?
Došla sam danas do istog zaključka s frendicom na kavi :) malo smo trkeljale o uključivanju partnera u planove i tako to.
User avatar
karambol
Posts: 8110
Joined: 09 Jan 2012, 12:55

19 Mar 2012, 11:11

Gazda » wrote:
Prestani lagat.

Nego, veza dvoje ljudi nije o ljubavi. Ljubav je jebanje. Dvoje ljudi nema smisla da budu u vezi ako neće stvarati nešto. Bilo to stvaranje zajedničkog uživanja u gledanju tevea, dijete, vrt iz snova ili poslovno carstvo. Inače, ako nema dodirnica osim što mogu ugodno proćaskati na kavi, čemu to?
A kako bi nazvali caskanje na kavi, cavrljanje, citanje misli, zavirivanje u dusu i jebanje?
Bez namjere stvaranja icega osim vremena provedenog s nekim "tko te jebeno dobro razumije" i stvara privid o tome da si ziv(a) i pozeljan(na)?
Ja cijeli život sanjam kako odlazim uz rijeku starim parobrodom koji vozi sol
I da nosim jednu davnu nikad prežaljenu ljubav tanku, dugačku cigaru i par mamuza od zlata...
Gazda
Posts: 792
Joined: 17 Sep 2011, 23:14

19 Mar 2012, 11:26

karambol » wrote:A kako bi nazvali caskanje na kavi, cavrljanje, citanje misli, zavirivanje u dusu i jebanje?
Bez namjere stvaranja icega osim vremena provedenog s nekim "tko te jebeno dobro razumije" i stvara privid o tome da si ziv(a) i pozeljan(na)?
Škodom Octaviom veza. :B

Mislim, to je samo ubijanje vremena, koje može biti sasvim dovoljno, ali jamačno će ti dosaditi jednom. Jer, šta kad skužiš da si razumio sve što imaš razumjeti, i što kad ti prestane ta osoba davati privid o životu i poželjnosti? Jer, bude, takvi prividi nikad ne traju jako dugo.
Post Reply