Kad susjed tuče susjedu

Kopulacija, masturbacija i nešto malo o ljubavi
User avatar
Beau
Posts: 7172
Joined: 28 Sep 2011, 10:43

18 Mar 2013, 09:49

nina williams » wrote:
To jema ime, difuzija odgovornosti. Trt-mrt-bla-bla svodi se na to da je pojedinac tim nevoljniji umiješat se u nezgodnu situvaciju što je veći broj ljudi koji skupa s njim promatraju taj događaj.

Odvratna pojava. Treba se borit protiv nje.
Odvratna pojava, jest. Svjedočila sam jednom takvom događaju prije dvije, tri godine. Majke mi, znala sam da postajemo sve više 'takvi ljudi', ali ovo me ostavilo nijemom na par sati. I nisam optimistična u borbi protiv te pojave. Što ne znači da se ne treba boriti, jel :o

Dakle. Zadar, ljeto, Noć punog miseca.
Milijarda ljudi.
Prelazimo preko mosta u Zadru, gužva neopisiva.

I skužimo da su se svi nagužvali na ogradu i gledaju dole u more ispod mosta.
Onako razdragana svjetina promatra nešto u moru, neki slikavaju. Rekoh, sigurno je neki performans, ajmo se navirit.

I probijam se do ograde, sto posto očekujući da ću vidit neki šou, nešto zabavno, bezbrižno pogledam prema moru i ŠOK.
U moru je plutala mlada djevojka (20-ak godina), ko mrtva, na leđima doduše, ali ne pokazujući baš nikakve znakove života.
Automatski sam glasno zajauknula od prizora i dobila nekoliko začuđujućih pogleda.

I sad, ništa mi nije jasno, promatram ljude oko sebe, smijulje se, zajebavaju i snimaju mobitelom. Baš niti jedno zabrinuto lice.
I mislim si, pa valjda je onda performans, iako mi nije nimalo zabavan, al valjda je...mora bit.

I onda su počeli pljuštati komentari: ma daj pijana je, nadrogirana je, koja tuka, sigurno je Čehinja, kako se ženska razbila i sve odreda takvo. Ne pretjerujem, to je sve što se dalo čuti od te gomile ljudi. A nitko ne zna je li uopće živa.
I valjda ako je nadrogirana, onda joj se ne treba pomoći, a pogotovo ako nije naša :o

Uglavnom, tako je ona plutala koju minutu, dvije (ne sjećam se kolko je vremena prošlo), mobiteli su štrocali.
Onda je jedan policijot skočio u more (s rive, ne s mosta), doplivao do nje i kad ju je primio ženska je počela tako plakati :zecocry:
Ali ne onako kao da je pusti na miru, nego je samo ispuštala gorke jecaje. Užas. Odahnula sam da je živa, al i ovaj plač je bio jeziv :mama:

Stvarno šta je ljudima, jebote. Nisam očekivala da će skakat s mosta il nešto. Al da ih to toliko zabavlja..
Ili je moja reakcija prećerana. Možda plutajuće tijelo u mrkloj noći pod mostom nije zapravo ništa šokovito :ne zna:


nodens
Posts: 3065
Joined: 09 Dec 2011, 17:15

18 Mar 2013, 10:41

Prigodna kineska poslovica:

Kad dođeš kući, prvo namlati ženu. Jer, ako ti ne znaš za što je kriva - ona sigurno zna. :raspa:
nodens
Posts: 3065
Joined: 09 Dec 2011, 17:15

18 Mar 2013, 10:44

BoDerek » wrote: Stvarno šta je ljudima, jebote.
Ništa im nije. Ljudi su bića kojima može biti zabavno gledati kako se dva čovjeka tuku do smrti, ili npr. kako ih lavovi doručkuju.

Ne misliš valjda da je ta ljudska osobina nestala samo zato što smo 'civilizirani'?

Ispod civilizacijske ljušture i dalje postoji taj isti čovjek, samo što je u većini slučajeva skriven. Čeka trenutke kad može biti takav bez nekih težih posljedica za vlastitu kožu...
User avatar
Beau
Posts: 7172
Joined: 28 Sep 2011, 10:43

18 Mar 2013, 10:46

nodens » wrote:
Ništa im nije. Ljudi su bića kojima može biti zabavno gledati kako se dva čovjeka tuku do smrti, ili npr. kako ih lavovi doručkuju.
Znam da može. Ali u tolikoj mjeri...
Ne primjećujem to inače u svojoj svakodnevici.
Pa sam zato iznenađena...
User avatar
Euklid
old school
Posts: 15047
Joined: 04 Jun 2012, 18:13
Location: una ballata del mare salato

18 Mar 2013, 17:27

jedna tužna priča... kao s početka ove teme

elemental - pokušaj života
'if you fall, i'll be there' (floor)
Post Reply