Mit o tzv. alfa-muškarcima

Kopulacija, masturbacija i nešto malo o ljubavi
User avatar
Stitch
Head Honcho
Posts: 16389
Joined: 17 Sep 2011, 23:06
Has thanked: 42 times
Been thanked: 31 times
Gender:
Contact:

10 Feb 2019, 11:24

Ostavimo se popularne kvazipsihologije pokupljene iz časopisa - tzv. alfa-mužjaci najobičniji su mit. Zadnji pravi alfa-mužjak koji je ljudskim društvom dominirao onako kako je to činio njegov rođak među primatima nestao je prije otprilike sedam milijuna godina. I danas među ljudima ne postoji. O tome pišu brojni kognitivni znanstvenici i psiholozi.

Ljudsko društvo nije strukturirano poput životinjskog. Životinje imaju čopor. On se ne mijenja; postoji alfa-mužjak i postoje ostali, međusobno ravnopravni mužjaci koji se mogu izdići, promijeniti status samo ako svladaju alfu. Naše društvo čine krugovi. Google Plus kao društvena mreža zasnovan je na toj spoznaji. U jednome krugu imamo npr. poslovne suradnike. U drugom frendove s kojima izlazimo. U trećem društvo za košarku. I u jednome krugu možemo biti alfa, uvjetno rečeno, a u drugome beta. Kako bi primjerice prošao Appleov CEO, svemoćni vođa u poslovnom svijetu, predvodnik krda, da ga na mjesec dana zatvore u Sing-Sing? Pa bio bi na dnu hranidbenoga lanca! Među nama, za razliku od životinja, danju možete biti neugledan, društveno nebitan portir, a noću zvijezda, DJ na kojega će žene skakati hrpimice.

Od tog arhetipskog alfe koji je nestao prije sedam milijuna godina ostali su elementi poput visine, boje glasa i grubih crta lica, ali oni više ne pokazuju snagu, animalnu moć. Nego je to transcendiralo u društveni status. Viši ljudi bolje prolaze u životu: češće ih unapređuju, žene ih više vole, centimetrima nadomještaju mišiće jer se čine jačima od ostalih, bolji su u interakciji s drugima jer nisu ljubomorni i zavidni. A i zašto bi bili, sve im samo pada u krilo.

Paradoksalno, ako tražimo pravog alfa-mužjaka, onoga iz kojega će izbijati sirova snaga, to će nepogrešivo biti muškarac kojega će žene birati iako je niži od njih. Jer on tim prividnim neskladom i nedostatkom nimalo neće biti ugrožen – i to je ono što će one u njemu prepoznati.


Potpisi su za budale.
User avatar
haram
persona non grata
Posts: 4820
Joined: 24 Jul 2015, 04:13
Location: scorched earth

10 Feb 2019, 17:06

Očito nikada nisi bio na nekom dejting sajtu.
what we've got here is failure to communicate
User avatar
Stitch
Head Honcho
Posts: 16389
Joined: 17 Sep 2011, 23:06
Has thanked: 42 times
Been thanked: 31 times
Gender:
Contact:

10 Feb 2019, 18:46

Da, to je argument koji sve mijenja. Čestitam. :kava:
Potpisi su za budale.
Eks
Posts: 21733
Joined: 18 Sep 2011, 18:25

10 Feb 2019, 19:40

Uvijek mi je to "alfa" vuklo negativne konotacije, ne mogu si pomoći- čim čujem alfa, ne daj bože da se još lik sam time hvali, pomislim na neko nedojebano nezrelo iskompleksirano biće koje bildanjem mišića ili psihopatskim metodama veranja do vrha nastoji uvjeriti sve da je bolji od njih, a u biti je jado iznutra.
Normalne i uspješne osobe sebe ne kategoriziraju na taj način. Mene to asocira na primitivce. Siledžije čak. Možda mi je i pua i cijela ta ljigava mizogina manosfera ogadila dodatno pojam alfe.
Plus, osobno su mi odbojne grube crte lica i sve ono što odaje testosteronsku napucanost, baš izuzetno odbojne.
User avatar
haram
persona non grata
Posts: 4820
Joined: 24 Jul 2015, 04:13
Location: scorched earth

10 Feb 2019, 20:09

Stitch wrote:
10 Feb 2019, 18:46
Da, to je argument koji sve mijenja. Čestitam. :kava:
Kad žene tamo opisuju kako njihov idealni izgleda, rijetko koja zaboravi stavit: "vissokkk". Okej, u RL kompenziraju to sa "situiran", al onda opet na dejting sajtu za fuk traže toga sa "vissokkk".

Ali evo, da ne veliš da izmišljam:

...
In general, women prefer men taller than themselves and, conversely, men prefer women shorter than themselves [11], [24]–[26]. Again, preferences are reflected in pairings as the male-taller norm is also found in actual couples. Gillis and Avis (1980) found that in only 1 out of 720 US/UK couples, the female was taller [19]. Because women are on average shorter than men, chance predicts that the occurrence of couples in which the female is taller is 2 out of 100, 14 times higher than the observed 1 out of 720 (see [12] for a recent study replicating this finding in a Western population).

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3546926/
what we've got here is failure to communicate
User avatar
MmeTipfeler
Posts: 9913
Joined: 23 Mar 2012, 21:20

10 Feb 2019, 21:05

Stitch wrote:
10 Feb 2019, 11:24
Ljudsko društvo nije strukturirano poput životinjskog. Životinje imaju čopor. On se ne mijenja; postoji alfa-mužjak i postoje ostali, međusobno ravnopravni mužjaci koji se mogu izdići, promijeniti status samo ako svladaju alfu.
Aha. Pogotovo među vukovima. A pas je direktni vučji potomak pa mu ne smiješ dopustiti da leži na kauču ili da nedajbože prije tebe prođe kroz vrata jer će odmah pomisliti kako je vođa čopora. Ljubim Cesara Millana u oko, skupa sa Schenkelom i Kiplingom. :cerek:

Kipling je istu tu priču prodao u Knjizi o džungli, a Schenkel je proučavao dva vučja čopora u zarobljeništvu, što bitno mijenja životinjsko ponašanje, a onda postavio teoriju koja je izvrsno odgovarala postavkama Trećeg Reicha.

Sve trojica zajebali su se u istome: vučji čopor zapravo je mnogočlana obitelj, alfa-mužjak i ženka zapravo su roditelji mladunčadi koja, kad dovoljno poodrastu, čine čopor. Nema tu izazivanja, svladavanja alfe, promjene statusa, bla-bla-bla. Mužjak koji poželi svoj čopor, jednostavno se odvoji, nađe ženku i stvori novi čopor.
User avatar
MmeTipfeler
Posts: 9913
Joined: 23 Mar 2012, 21:20

10 Feb 2019, 21:18

haram wrote:
10 Feb 2019, 20:09
Kad žene tamo opisuju kako njihov idealni izgleda, rijetko koja zaboravi stavit: "vissokkk". Okej, u RL kompenziraju to sa "situiran", al onda opet na dejting sajtu za fuk traže toga sa "vissokkk".
Atavizam koji nas povezuje sa životinjskim svijetom, ne samo s primatima: u doba parenja nerijetko se mužjaci šepire i pokazuju fizičke karakteristike koje ih izdvajaju od ostalih. No kod životinja te su fizičke karakteristike popraćene i adekvatnom količinom feromona, što garantira adekvatnu genetsku kvalitetu. Održanje vrste. Međutim, nerijetko lukaviji i snalažljiviji odmami ljepoticu dok se dvije budale tuku. :cerek:
User avatar
Stitch
Head Honcho
Posts: 16389
Joined: 17 Sep 2011, 23:06
Has thanked: 42 times
Been thanked: 31 times
Gender:
Contact:

10 Feb 2019, 22:10

haram wrote:
10 Feb 2019, 20:09
Kad žene tamo opisuju kako njihov idealni izgleda, rijetko koja zaboravi stavit: "vissokkk". Okej, u RL kompenziraju to sa "situiran", al onda opet na dejting sajtu za fuk traže toga sa "vissokkk". (...)
Znam to. Jesi li uopće pročitao uvodni post?
Stitch wrote:
10 Feb 2019, 11:24
Od tog arhetipskog alfe koji je nestao prije sedam milijuna godina ostali su elementi poput visine, boje glasa i grubih crta lica, ali oni više ne pokazuju snagu, animalnu moć. Nego je to transcendiralo u društveni status. (...)
Napisao sam dakle da je visina kriterij koji na neki način potvrđuje muževnost, ali ne dokazuje da je muškarac alfa-mužjak. Ljudi su iz generacije u generaciju sve viši, što potvrđuje tezu da žene rado biraju visoke tipove, no ta činjenica ne znači i da je iz generacije u generaciju sve više alfâ.

Ostaje, napokon, ključna stvar: alfu bi trebao prepoznavati po snazi kojom zrači, po samouvjerenosti kojom se kreće i pristupa drugim članovima čopora - a to na dejting-sajtovima ne možeš vidjeti. Na fotografijama eventualno možeš uočiti stav, ali on se može i fingirati. Ljudi su skloni oponašanju svega, pa i poza.
MmeTipfeler wrote:
10 Feb 2019, 21:05
Aha. Pogotovo među vukovima. A pas je direktni vučji potomak pa mu ne smiješ dopustiti da leži na kauču ili da nedajbože prije tebe prođe kroz vrata jer će odmah pomisliti kako je vođa čopora. Ljubim Cesara Millana u oko, skupa sa Schenkelom i Kiplingom. :cerek:
Pusti Schenkela, od njega je samo terminologija ostala. Primati se kao najbliži čovjekovi srodnici baš tako ponašaju. No naglasak nije na tome. Neočekivana kompleksnost ljudskih odnosa rezultira čudesnom promjenom izbora: žene će se radije udati za nježnog, pouzdanog, osjećajnog i vjernog beta-mužjaka jer traže muškarca koji će se brinuti za obitelj. Zanimaju ih resursi, a ne genetika. Jest, alfa će ih privući, ali alfu ne mogu zadržati! On će odlepršati za drugom ženkom - i što onda?
Potpisi su za budale.
User avatar
Stitch
Head Honcho
Posts: 16389
Joined: 17 Sep 2011, 23:06
Has thanked: 42 times
Been thanked: 31 times
Gender:
Contact:

10 Feb 2019, 22:41

Eks wrote:
10 Feb 2019, 19:40
Uvijek mi je to "alfa" vuklo negativne konotacije, ne mogu si pomoći- čim čujem alfa, ne daj bože da se još lik sam time hvali, pomislim na neko nedojebano nezrelo iskompleksirano biće koje bildanjem mišića ili psihopatskim metodama veranja do vrha nastoji uvjeriti sve da je bolji od njih, a u biti je jado iznutra.
Normalne i uspješne osobe sebe ne kategoriziraju na taj način. Mene to asocira na primitivce. Siledžije čak. Možda mi je i pua i cijela ta ljigava mizogina manosfera ogadila dodatno pojam alfe.
Plus, osobno su mi odbojne grube crte lica i sve ono što odaje testosteronsku napucanost, baš izuzetno odbojne.
Rekao sam svojedobno Haramu - što je Didi odmah i potvrdila - da alfa-muškarci nisu privlačni svim ženama, a nekima su čak i smiješni. Tebi su, evo, odbojni.

Nikakve generalizacije ne dolaze dakle u obzir. Jest, nekim se ženama sviđaju alfe. I to je tô, nema dalje.
Potpisi su za budale.
User avatar
MmeTipfeler
Posts: 9913
Joined: 23 Mar 2012, 21:20

10 Feb 2019, 22:46

Stitch wrote:
10 Feb 2019, 22:10
Pusti Schenkela, od njega je samo terminologija ostala.
Kojom se, kao što se vidi i iz priloženoga, i dalje rado služimo. :raspa:
Primati se kao najbliži čovjekovi srodnici baš tako ponašaju.
Ne znam, nikad nisam imala majmunčića kao kućnog ljubimca. :cerek: No čitala sam, a na nama je da odaberemo hoćemo li ili nećemo vjerovati objektivnosti promatrača, izvještaje o proučavanju majmunskoga ponašanja, doduše, u zarobljeništvu: nigdje se ne sjećam da se spominjalo pitanje alfe ili nekog drugog slova alfabeta. Govorilo se primarno o odnosu prema promatraču i drugim ljudima koji su s promatranim majmunom dolazili u kontakt: prijateljstvo, ljubomora...
No naglasak nije na tome. Neočekivana kompleksnost ljudskih odnosa rezultira čudesnom promjenom izbora: žene će se radije udati za nježnog, pouzdanog, osjećajnog i vjernog beta-mužjaka jer traže muškarca koji će se brinuti za obitelj. Zanimaju ih resursi, a ne genetika.
Ovisi. Mnogo je žena uvjereno da će se upravo alfa-mužjak adekvatno brinuti za obitelj, jer ne misle glavom nego pičkom - zato i ima toliko zlostavljanih žena. :crying: A, kao što je i Haram spomenuo, žene u svojoj gluposti nerijetko zamjenjuju jedno za drugo.
Jest, alfa će ih privući, ali alfu ne mogu zadržati! On će odlepršati za drugom ženkom - i što onda?
Tko kaže? Kastriraš ga i tvoj je zauvijek. Ili nađeš drugog alfu. :cerek: Otkuda ta pretpostavka da su sve žene orijentirane na zasnivanje obitelji?
User avatar
MmeTipfeler
Posts: 9913
Joined: 23 Mar 2012, 21:20

10 Feb 2019, 22:49

Stitch wrote:
10 Feb 2019, 22:41
Nikakve generalizacije ne dolaze dakle u obzir. Jest, nekim se ženama sviđaju alfe. I to je tô, nema dalje.
Većini se žena sviđaju alfe. Posebno su pogodni za one-night stand. Okej, neke se i zeznu pa nastave vezu.
User avatar
Stitch
Head Honcho
Posts: 16389
Joined: 17 Sep 2011, 23:06
Has thanked: 42 times
Been thanked: 31 times
Gender:
Contact:

10 Feb 2019, 22:52

MmeTipfeler wrote:
10 Feb 2019, 22:46
Otkuda ta pretpostavka da su sve žene orijentirane na zasnivanje obitelji?
Okej, ispravljam se: nisu sve. Pogreška je nenamjerna, referirao sam se na anketu o kojoj sam čitao. Pitanje je glasilo, parafraziram, za koji bi se tip muškarca udale, i tu su odgovori bili suprotni od onih koje su stereotipi (namjerno nisam napisao: istraživači) zahtijevali.
Potpisi su za budale.
User avatar
MmeTipfeler
Posts: 9913
Joined: 23 Mar 2012, 21:20

10 Feb 2019, 23:05

Kao što rekoh: s alfom se jebeš, za betu se udaješ. No u prvom se slučaju često zajebeš. :raspa:

Preneseno u okvire ljudskoga društva i društvenoga ponašanja, alfe su vrlo često, ako ne i uvijek, osobe nesigurne u sebe, nepotpune, nerealizirane, osobe koje tu nesigurnost, nepotpunost, nerealiziranost prikrivaju i pokušavaju nadoknaditi tarzanskim urlikom i busanjem u prsa. U međuljudskim su odnosima redovito sebični i nisu u stanju vidjeti nikoga drugog osim sebe. Ako se ikada ožene, završe kao papučići. A tako im i treba. :D
User avatar
haram
persona non grata
Posts: 4820
Joined: 24 Jul 2015, 04:13
Location: scorched earth

11 Feb 2019, 00:45

Joj Madam, ta osvetničkofeministička pseudopsihologija ima veze s ljudskom psihom koliko i astrologija. :rolleyes:
what we've got here is failure to communicate
User avatar
Šabović Adis
Inventar
Posts: 5526
Joined: 22 Aug 2015, 20:45
Location: Sarajevo
Has thanked: 7 times
Been thanked: 6 times

11 Feb 2019, 07:43

Joj, Alfe, Bete...ne propušta se nijedna prilika da se taj animalizam ugura u diskurs. :puke: Ono, s kojim/jom se guziš a koju/jeg bi ženio... neka trofejna jebačina i ubračenje? :facepalm: A đe su brakovi među živorinjama? A? Đe su tu kume i kumovi? Đe su prosci i mladenci? Đe su vučji rodoslovi i porekla? Lavlji? Štano bi incest? :rofl: Imal' tu neka krunidba? Imal' Ministarstvo vanjskih poslova?! Možda Sekretarijat unutrašnjih?! Služenje vojnog roka?! Školstvo? Ali delfinsko?! Progres?! Napreduju li psi? Msm, Lajka jes' prvi pas u svemiru, al' aloooo...čujemol' se? :zubo:
Mužjak nije ni muškarac ni osoba, jebleih basne daih jebale...a oni njih! :rofl:
Potpisujem bjanko smrtne presude :mirko:
User avatar
haram
persona non grata
Posts: 4820
Joined: 24 Jul 2015, 04:13
Location: scorched earth

11 Feb 2019, 13:56

Adise, nitko ne spori da je čovjek jedinstveno visokointeligentno biće sa sofisticiranim kulturnim običajima (može se reći da oni postoje čak i kod nekih drugih životinjskih vrsta u rudimentarnom obliku*)... ali osnovni motivatori su mu još uvijek kao i u drugih životinja. Pa i u žene. :D

*https://janegoodall.ca/our-stories/chim ... d-culture/
http://hraf.yale.edu/the-intelligent-cr ... ulturally/
http://whitelab.biology.dal.ca/lr/bbs.htm
what we've got here is failure to communicate
User avatar
haram
persona non grata
Posts: 4820
Joined: 24 Jul 2015, 04:13
Location: scorched earth

11 Feb 2019, 14:50

Još jedna odlična prezentacija primatologa Frans de Waala o tome što je zapravo alfa, i postoje li oni i danas.

what we've got here is failure to communicate
User avatar
haram
persona non grata
Posts: 4820
Joined: 24 Jul 2015, 04:13
Location: scorched earth

11 Feb 2019, 15:27

Stitch wrote:
10 Feb 2019, 22:41
Rekao sam svojedobno Haramu - što je Didi odmah i potvrdila - da alfa-muškarci nisu privlačni svim ženama, a nekima su čak i smiješni. Tebi su, evo, odbojni.

Nikakve generalizacije ne dolaze dakle u obzir. Jest, nekim se ženama sviđaju alfe. I to je tô, nema dalje.
Svim ženama se sviđaju alfe, samo ne percipiraju ih sve jednako kao takve. A u mladoj dobi na počecima iskušavanja partnerskih odnosa razlike u percepciji su minimalne, ali se povećavaju s iskustvom. Tako se jednom dijelu (obično mlađih) žena kao alfe čine najgori buliji, druge (iskusnije) kao takve vide društveno najsnalažljivije, treće vide najpostojanije i najnezavisnije, itd...
Last edited by haram on 11 Feb 2019, 15:39, edited 1 time in total.
what we've got here is failure to communicate
User avatar
Stitch
Head Honcho
Posts: 16389
Joined: 17 Sep 2011, 23:06
Has thanked: 42 times
Been thanked: 31 times
Gender:
Contact:

11 Feb 2019, 15:37

Za Fransa de Waala znam, referirao sam se i ovdje na njega govoreći o primatima. Čimpanze, gorile, orangutani, pa i kapucini, prilično su detaljno istraženi. Kod povlačenja paralela držao bih se njih, a ne vukova i divljih pasa.
Potpisi su za budale.
User avatar
haram
persona non grata
Posts: 4820
Joined: 24 Jul 2015, 04:13
Location: scorched earth

11 Feb 2019, 15:43

Stitch wrote:
11 Feb 2019, 15:37
Za Fransa de Waala znam, referirao sam se i ovdje na njega govoreći o primatima. Čimpanze, gorile, orangutani, pa i kapucini, prilično su detaljno istraženi. Kod povlačenja paralela držao bih se njih, a ne vukova i divljih pasa.
Okej, u velikoj mjeri se slažemo, zavelo me ono da su nestali prije 7 milijuna godina.
what we've got here is failure to communicate
User avatar
Stitch
Head Honcho
Posts: 16389
Joined: 17 Sep 2011, 23:06
Has thanked: 42 times
Been thanked: 31 times
Gender:
Contact:

11 Feb 2019, 15:56

Jesu ako čovjeka izjednačimo sa životinjama pa tvrdimo da je sve to jedno te isto. Nisu ako kažemo da je životinjski princip prešao u drugi, karakteristično ljudski. Zato i govorim o transcendiranju, o promjeni sfera.
Potpisi su za budale.
User avatar
Šabović Adis
Inventar
Posts: 5526
Joined: 22 Aug 2015, 20:45
Location: Sarajevo
Has thanked: 7 times
Been thanked: 6 times

11 Feb 2019, 16:23

haram wrote:
11 Feb 2019, 13:56
Adise, nitko ne spori da je čovjek jedinstveno visokointeligentno biće sa sofisticiranim kulturnim običajima (može se reći da oni postoje čak i kod nekih drugih životinjskih vrsta u rudimentarnom obliku*)
Ajde?!
A koja to životinja zna za sebe, imenuje se sa životinja, i na svoju sliku & priliku, ter za svoju slavu, kleše ili vaja kipove, slika autoportrete itd., i od same sebe razvije - kult? Da ostavi trag (kao orijentir, na koji onda naiđe i spozna da je već bio tu, a ne da misli da su ga ostavi ejlijensi :rofl: ), a ne da nestane bestraga!
Msm, govorimo o kulturi, jel'? :zubo:
Chimpanzees and humans share a surprising number of similarities. For starters, chimpanzees and people share nearly identical genetic DNA.
Eto, jasam vazda rekoda bijolog ne razlikuje životinju od čovjeka...dok ga čovjek sletvom neoždije po tintari zbog brkanja s istima, što bi sličnost da podmetne kao dokaz istovjetnosti a ne različitosti, što bi cio svijet da svede na faunu, što bi da i ljude kategorizira po rasama pa još da to i ozakoni itd. itd. Mater biološku, onu genetsku, zaguljenu... :rofl:

Drugo, šta je to motivator čovjeka koji je isti kao i kod drugih životinja (opet čovjek - životinja? :confused: Pa jeboga više kentaurus i minotaurus, križanci, spajdermeni i polušišmiši, čovjeci - čelici a.k.a. Staljini. I karakondžule. Daga jebo! :rofl: )? Misliš da se čovječji motivator nalazi van čovjeka? Da se i čovjek da namamiti? Ne da.
Misliš da čovjek sama sebe nalazi van sebe? Ne nalazi, niti ima kakvih eksternih motivatora. Svestan je i svoje refleksije i svoje projekcije. Sam sebi svoj motivator.
Nije čovjek van sebe, to je luđak. Majmun u odijelu. Na kanafi. Homofob koji svoju homofobiju maskira ***filijom. I usput baljezga koješta. Čovjekolik, a ne čovjek... :rofl:

Aj, neću više, ubićeme Stić. :zubo:
Potpisujem bjanko smrtne presude :mirko:
User avatar
haram
persona non grata
Posts: 4820
Joined: 24 Jul 2015, 04:13
Location: scorched earth

11 Feb 2019, 16:47

:lol:

Adise, aj ovaj puta samo sa da ili ne, bez điđi-miđi :rofl:

Neandertalac... životinja?
what we've got here is failure to communicate
User avatar
Stitch
Head Honcho
Posts: 16389
Joined: 17 Sep 2011, 23:06
Has thanked: 42 times
Been thanked: 31 times
Gender:
Contact:

11 Feb 2019, 17:01

Šabović Adis wrote:
11 Feb 2019, 16:23
Aj, neću više, ubićeme Stić. :zubo:
Neću, dobro si počeo. Samo što si se putem izgubio u kolopletu ideja. Pokušaj to malo koherentnije iznijeti. Em volim dobru raspravu, em vjerujem u božansku iskru u nama. Optimist sam, unatoč svemu. Smatram da čovjek doista jest mjera svih stvari, i onih koje jesu da jesu, i onih koje nisu da nisu. No pustimo sad Protagoru, počujmo Adisa. ;)
Potpisi su za budale.
User avatar
Šabović Adis
Inventar
Posts: 5526
Joined: 22 Aug 2015, 20:45
Location: Sarajevo
Has thanked: 7 times
Been thanked: 6 times

11 Feb 2019, 18:17

haram wrote:
11 Feb 2019, 16:47
:lol:

Adise, aj ovaj puta samo sa da ili ne, bez điđi-miđi :rofl:

Neandertalac... životinja?
Čovjek nije, daga jebeš. Moždaje biljka... :rofl:

:five:
Stitch wrote:
11 Feb 2019, 17:01


Neću, dobro si počeo. Samo što si se putem izgubio u kolopletu ideja. Pokušaj to malo koherentnije iznijeti. Em volim dobru raspravu, em vjerujem u božansku iskru u nama. Optimist sam, unatoč svemu. Smatram da čovjek doista jest mjera svih stvari, i onih koje jesu da jesu, i onih koje nisu da nisu. No pustimo sad Protagoru, počujmo Adisa. ;)
Jel' to ta spona s tim famoznim alfa muškarcem? :zubo:
Meni pritom napamet pada samo Adam...msm, ne može alfamuškije o'toga. :rofl:

:five:
Potpisujem bjanko smrtne presude :mirko:
Post Reply