Ljubavne pjesme

Kopulacija, masturbacija i nešto malo o ljubavi
User avatar
Perzefona
Posts: 1959
Joined: 18 Sep 2011, 20:40

18 Dec 2011, 13:09

kuki » wrote: Ne voliš li ti onog našeg pjevača koji utapa kukce u toplim napitcima? :D
Volim! Baš volim! Njemu često bljesne stih.
Meni baš recimo ova pjesma ide na jetra i mlada dama koja je pjeva dok je pjeva. Mislim, super, kozo, zamijeni ga gorim, divno će ti biti.
Kaj si se uzrujala tak? Vidiš da te dira. :raspa: :cerek:


Nodens - making women's period comfortable (by ex anais)
User avatar
kuki
Posts: 2907
Joined: 25 Sep 2011, 00:41

18 Dec 2011, 13:21

Perzefona » wrote:Volim! Baš volim! Njemu često bljesne stih.
On je meni princ stihovnog besmisla. :D

Kao pčela u žlici čaja dok drži dah
ja nemam razloga za strah.

Ha? :misli: :misli: :misli: :misli:
Kaj si se uzrujala tak? Vidiš da te dira. :raspa: :cerek:
Uvijek me nerviraju tekstovi pjesama koji su gori od pjesmica koje sam pisala sa 14.

Pogotovo jer nemam više te pjesmice i ne mogu ih pokušat prodat. :cry:
ovaj psić je išao na tržnicu/ ovaj psić je ostao kući/ ovaj psić je pojeo kolač/ jer ga više nije mogao vući./ ovaj psić je pjevao vau vau vau vau/ cijelim putem kući!
User avatar
Perzefona
Posts: 1959
Joined: 18 Sep 2011, 20:40

18 Dec 2011, 13:29

kuki » wrote: On je meni princ stihovnog besmisla. :D

Kao pčela u žlici čaja dok drži dah
ja nemam razloga za strah.

Ha? :misli: :misli: :misli: :misli:
Nemaš pojma. Ide ovako:

... od straha da ne potone
tvoja ljubav za mene
kao pčela u žlici čaja dok drži dah. <- točka
Ja nemam razloga za strah.
Uvijek me nerviraju tekstovi pjesama koji su gori od pjesmica koje sam pisala sa 14.

Pogotovo jer nemam više te pjesmice i ne mogu ih pokušat prodat. :cry:
Kaj te sad tu muči? Interpretirat ću ti ja, samo kaži. Provjeri da opet nisi pomiješala interpunkcije. :D
Nodens - making women's period comfortable (by ex anais)
User avatar
Stitch
Head Honcho
Posts: 16389
Joined: 17 Sep 2011, 23:06
Has thanked: 42 times
Been thanked: 31 times
Gender:
Contact:

18 Dec 2011, 13:29

Urbanova Budi moja voda jedna mi je od najljepših naših pjesama, komotno može stajati sama, ukoričena. Pa Trifunovićeva Pristao sam, bit ću sve što hoće. Dobro, ta nije naša nego strana. :D Ali bez Duška, Bregović je običan pastir koji nateže ovce. Dobro, sad pretjerujem, ali nikad ga nisam previše volio. The Edgeova One baš mi je lijepa. Cashova Hurt. Ima toga...
Potpisi su za budale.
User avatar
kuki
Posts: 2907
Joined: 25 Sep 2011, 00:41

18 Dec 2011, 13:34

Pčela ne može potonuti u žlici čaja. Može u kutlači. Žlica je premalena da bi pčela u njoj mogla potonuti. Želi li reći da zna da ne može potonuti? Malo smo bahati?

Jel ja to sad analiziram prinčeve pjesme? A njega baš nikako uopće ne volim. :D


U ovoj drugoj me muči što je glupa kokoš. Otvorila sam lirikse sad, da ne ispadne da mi je opet interpunkcija kriva. Ne, glupa je kokoš. Tojest onaj tko joj je pisao tekst.
ovaj psić je išao na tržnicu/ ovaj psić je ostao kući/ ovaj psić je pojeo kolač/ jer ga više nije mogao vući./ ovaj psić je pjevao vau vau vau vau/ cijelim putem kući!
User avatar
baja
Posts: 4084
Joined: 19 Sep 2011, 11:09

18 Dec 2011, 13:36

aisling » wrote:...
Za početak me zanima da li vam se događa nešto slično ili se ipak uspijevate baš do kraja uživit u ljubavne pjesme, čut ih srcem, bez suvišnih komentara?
uživam i uživim se i kad se forumski raspravljam s njima :cerek:
volim glazbu i oprostim neke manjakvosti ako je ukupni dojam dobar

prigodno
kemo, napiši jednu ljubavnu :cerek:
Almost Rosey
Posts: 2861
Joined: 18 Sep 2011, 15:31

18 Dec 2011, 13:48

kuki » wrote:Meni baš recimo ova pjesma ide na jetra i mlada dama koja je pjeva dok je pjeva. Mislim, super, kozo, zamijeni ga gorim, divno će ti biti.
Ooo, ali to je najfiniji, najpodmukliji zamislivi vid autodestruktivnosti :cerek:

Kad pjesmu "osjetim", zanemarim manje gluposti, kao i manji ili veći nesklad s vlastitom situacijom/stanjem.

Postoji, recimo, nekoliko dragih mi pjesama koje volim upravo zbog punchlinea, bez obzira na ostatak pjesme.
Love song to a stranger je jedna od njih.
Don't tell me of love everlasting and other sad dreams
I don't want to hear
Just tell me of passionate strangers who rescue each other
From a lifetime of cares
Because if love means forever, expecting nothing returned
Then I hope I'll be given another whole lifetime to learn
Meni je to predobro oslikan trenutak i filozofija i sve. Premda nikad nisam imala takvo nešto.

Iako često za pjesme imam vlastitu interpretaciju, volim znati pozadinu, zašto je napisana tako kako jest, zašto zvuči baš tako.
Evo primjera za to. Ubije me. Nije isti učinak na mene imala dok nisam znala priču iza pjesme.

I sad sam oš nešto htjela dopisat ali ne znam što a ionako je sve glupo i bezveze i zašto uopće klikam reply. meh.
bliss
Posts: 1121
Joined: 18 Sep 2011, 15:26

18 Dec 2011, 13:48

kuki » wrote:Pčela ne može potonuti u žlici čaja. Može u kutlači. Žlica je premalena da bi pčela u njoj mogla potonuti. Želi li reći da zna da ne može potonuti? Malo smo bahati?
Rekla bih da želi reći upravo suprotno. Njenu ljubav prema njemu koja tone uspoređuje s pčelom koja tone u žlici čaja. Bar mi se tako čini :D
U ovoj drugoj me muči što je glupa kokoš. Otvorila sam lirikse sad, da ne ispadne da mi je opet interpunkcija kriva. Ne, glupa je kokoš. Tojest onaj tko joj je pisao tekst.
Zamijenit ću te gorim? Arsen je pisao tekst.
User avatar
Perzefona
Posts: 1959
Joined: 18 Sep 2011, 20:40

18 Dec 2011, 13:51

kuki » wrote:Pčela ne može potonuti u žlici čaja. Može u kutlači. Žlica je premalena da bi pčela u njoj mogla potonuti. Želi li reći da zna da ne može potonuti? Malo smo bahati?
Upravo obratno: želi reći kako je malo potrebno da se utopi. Želi reć kako je ustrašen da se to ne dogodi. Suprotno od bahat. :zubo: Žlica nečeg i inače je poprilično izlizana metafora. Sigurno si čula da je netko nekog poželio utopiti u žlici vode. Ne vjerujem da si pomislila da mu je time poželio dug i ispunjen život budući da je čovjeka nemoguće utopiti u tako malo vode.
Jel ja to sad analiziram prinčeve pjesme? A njega baš nikako uopće ne volim. :D
Ma samo ti analiziraj. I nemoj ga voljeti, tvoj gubitak. :zubo:

U ovoj drugoj me muči što je glupa kokoš. Otvorila sam lirikse sad, da ne ispadne da mi je opet interpunkcija kriva. Ne, glupa je kokoš. Tojest onaj tko joj je pisao tekst.
Arsen Dedić, kažeš. :D

A kaj da ti ja radim? Kaj ti nikad nisi voljela nekog a znala da ne bi trebala?
Nodens - making women's period comfortable (by ex anais)
bliss
Posts: 1121
Joined: 18 Sep 2011, 15:26

18 Dec 2011, 13:54

Meni je libar baš lijepa pjesma. Ai ove nove Gibbonijeve pjesme mi se nikako ne sviđaju. Štoviše, toliko su mi iritantne da gasim radio kad ih čujem. Počeo je pisati glupe tekstove. A prije je baš dobro pisao.

Vrata moje sestre :facepalm:
User avatar
ElliQuinn
Felis nebulosa
Posts: 5424
Joined: 18 Sep 2011, 11:56
Location: Na raskršću, upravo krećem u svim smjerovima.

18 Dec 2011, 15:19

Sve ljubavne pjesme grupe Police napisao je psihički bolesnik. Prekrasne sve dok ne čuješ i ne razumiješ tekst. Nakon toga :trk: .
Light up, as if you have a choice.

Pričuvni moderator.
User avatar
..a unda
Undaminator
Posts: 21246
Joined: 18 Sep 2011, 16:27

18 Dec 2011, 15:30

ElliQuinn » wrote:Sve ljubavne pjesme grupe Police napisao je psihički bolesnik. Prekrasne sve dok ne čuješ i ne razumiješ tekst. Nakon toga :trk: .
..ma, nase pjesme su prava blaga za kolektivnu psihoanalizu poremecaja i zapustene psihoticke kulture.

moja mater te trazi let lampom, kakva je da je, jedna je od boljih ljubavnih pjesama u smislu kritike nasih ljubavnih pjesama.. :xd:

ne da mi se sad trazit, ali ima toga, ima kolko os..pa citavi narastaji su odgojeni uz proplakivanje zore, zato jer on ima manju cunu, ali vise love.. :xne zna: :xzubo:
User avatar
Nikolajevna
Posts: 1034
Joined: 28 Sep 2011, 22:51

18 Dec 2011, 16:09

Elli, i ja to odavna tvrdim. Every breath you take ledi krv u žilama. :trk:
User avatar
Stitch
Head Honcho
Posts: 16389
Joined: 17 Sep 2011, 23:06
Has thanked: 42 times
Been thanked: 31 times
Gender:
Contact:

18 Dec 2011, 16:11

Sting je stalker koji voli kurve. :D
Potpisi su za budale.
User avatar
Nikolajevna
Posts: 1034
Joined: 28 Sep 2011, 22:51

18 Dec 2011, 16:18

..a unda » wrote: ..pa citavi narastaji su odgojeni uz proplakivanje zore, zato jer on ima manju cunu, ali vise love.. :xne zna: :xzubo:
Tako nekako. :zubo:

Sva sreća, kad god ona njemu slomi srce, uvijek je tu jedna od dvije stalne tješiteljice:
zora ili mater. S tim da je ova posljednja obično u dalmatinskim pjesmama. :zubo:

A i ta zora mi pomalo sumnjiva... je'l bila kakva Zora radodajka popularna 80-ih? :misli:
User avatar
Stitch
Head Honcho
Posts: 16389
Joined: 17 Sep 2011, 23:06
Has thanked: 42 times
Been thanked: 31 times
Gender:
Contact:

18 Dec 2011, 16:21

Naravno da jest, Zorica Kondža. :D
Potpisi su za budale.
User avatar
blue
Asgard
Posts: 3913
Joined: 20 Sep 2011, 10:42

18 Dec 2011, 21:29

kuki » wrote: Meni baš recimo ova pjesma ide na jetra i mlada dama koja je pjeva dok je pjeva. Mislim, super, kozo, zamijeni ga gorim, divno će ti biti.
Tako jeeee :lux: Kad sam prvi put čula, mislila sam da sam krivo razumjela pjesmu, izgleda da nisam :horor: Prestrašna je - i tako je moguće u životu naći se u situaciji "s konja na magarca", namjerno i svjesno se dovesti do toga je idiotizam ili mazohizam, u svakom slučaju neki poremećaj :facepalm:
Hekatonhir wrote:Cashova Hurt. Ima toga...
Ajme, Hurt mi je predivna pjesma u Casheovoj izvedbi, ali nikad ne bi rekla da je ljubavna, prije je prijetnja.
Hekatonhir wrote:Sting je stalker koji voli kurve. :D
Ma da? :kokice:



Jako malo pjesama s ljubavnom tematikom su mi baš ljubavne. Najgore su mi one s poantom - sve bi dala za još jednu noć - prvo, što znači sve, to je tako neodređena riječ; drugo, ok, a što nakon toga.
User avatar
Silajn
Posts: 1518
Joined: 19 Sep 2011, 10:25

18 Dec 2011, 21:36

Perzefona » wrote:Volim! Baš volim! Njemu često bljesne stih.
Od kad me zabljesnuo sa
Dvije sestre blizanke
Rođene u ponoć
Jedna malo prije
A druga kaaasnijeeeee
:rofl:
nemam tolerance za njegova ljigava sranja :E Ma zapravo, čak i da ne stihuje tako govnjovo, muka mi je od njegova cendranja i patetike.
User avatar
Stitch
Head Honcho
Posts: 16389
Joined: 17 Sep 2011, 23:06
Has thanked: 42 times
Been thanked: 31 times
Gender:
Contact:

18 Dec 2011, 22:03

blue » wrote: Ma da? :kokice:
Poslušaj Roxanne još jedanput. ;)
Potpisi su za budale.
User avatar
Pješčana
Posts: 8262
Joined: 17 Sep 2011, 22:52
Location: Hrvaška
Contact:

18 Dec 2011, 22:13

ljubavne pjesme sol su koju sam sama sebi voljela utrljavati nakon puknuća nekih odnosa.
nevjerovatno koliko mazohizma skrivam u sebi.
ajde, pljunut ću tri put i reć da sam malo odrasla i manje se pronalazim u ljubavnim pjesmama, i one me rjeđe pronalaze :)
o Gibonniju sam ovdje već puno toga rekla, pa ne bum trošila tipke opet :D

ima ih par na koje uvijek zatitram. jedna od njih:
Sad te se samo rijetko sjetim


u Balaševiću sam se često nalazila. a onda sam se zasitila nalaženja sebe u takvim pričama.
:ne zna:
ne znam, izgleda da se mijenjam
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
User avatar
Perzefona
Posts: 1959
Joined: 18 Sep 2011, 20:40

18 Dec 2011, 22:42

blue » wrote: Tako jeeee :lux: Kad sam prvi put čula, mislila sam da sam krivo razumjela pjesmu, izgleda da nisam :horor: Prestrašna je - i tako je moguće u životu naći se u situaciji "s konja na magarca", namjerno i svjesno se dovesti do toga je idiotizam ili mazohizam, u svakom slučaju neki poremećaj :facepalm:
Khmmm... jesi li poslušala ili pročitala cijelu pjesmu? Malo mi je bedasto tumačiti Dedića ovdje, ali probaj malo odmaknuti od doslovnog tumačenja i vidjeti čitav kontekst. Poanta je ta da taj navodno gori ne može biti gori od ovog magarca s kojim je trenutno nesretna, iako ga voli. :žud deformacija: :D
Nodens - making women's period comfortable (by ex anais)
User avatar
aisling
Posts: 3899
Joined: 18 Sep 2011, 00:37

18 Dec 2011, 23:50

Perzefona » wrote: Khmmm... jesi li poslušala ili pročitala cijelu pjesmu? Malo mi je bedasto tumačiti Dedića ovdje, ali probaj malo odmaknuti od doslovnog tumačenja i vidjeti čitav kontekst. Poanta je ta da taj navodno gori ne može biti gori od ovog magarca s kojim je trenutno nesretna, iako ga voli. :žud deformacija: :D
Ti sad kažeš navodno gori. Al ona kad to pjeva ne misli da je on navodno gori, nego da stvarno je gori taj bilo koji drugi, jer ni jedan ne može biti bolji, ili bar isti, on je najbolji (iako je drek). Tako ja to slušam. Tako slušam i sve one koje ljubav jako boli. Pa si malo pričam s njima dok pjevaju :cerek: :E
Happy Easter!
User avatar
blue
Asgard
Posts: 3913
Joined: 20 Sep 2011, 10:42

18 Dec 2011, 23:52

Silajn » wrote:
Od kad me zabljesnuo sa
Dvije sestre blizanke
Rođene u ponoć
Jedna malo prije
A druga kaaasnijeeeee
A joooj :rofl: Eto mi na, kad čujem Gibonnija na radiju vrtim dalje, a izgleda da propuštam dosta toga :zubo:
Hekatonhir wrote:
Poslušaj Roxanne još jedanput. ;)
A na to misliš, Zgodna žena priču. A ja se nadala nekom ekscesu :o

Slažem se s Elli za Every breath you take, nisam do sad razmišljala o riječima, fakat jesu zastrašujuće :eek:
Perzefona wrote: Khmmm... jesi li poslušala ili pročitala cijelu pjesmu? Malo mi je bedasto tumačiti Dedića ovdje, ali probaj malo odmaknuti od doslovnog tumačenja i vidjeti čitav kontekst. Poanta je ta da taj navodno gori ne može biti gori od ovog magarca s kojim je trenutno nesretna, iako ga voli. :žud deformacija: :D
:zubo: Jesam poslušala, ali sam u slušanju izgubila neke bitne informacije, sad sam ju i pročitala. Imaš pravo.



Evo jedne lijepe ljubavne skice, o čovjeku koji kasno pali - Tom Waits - San Diego Serenade :cerek:
User avatar
blue
Asgard
Posts: 3913
Joined: 20 Sep 2011, 10:42

18 Dec 2011, 23:55

aisling » wrote: Ti sad kažeš navodno gori. Al ona kad to pjeva ne misli da je on navodno gori, nego da stvarno je gori taj bilo koji drugi, jer ni jedan ne može biti bolji, ili bar isti, on je najbolji (iako je drek). Tako ja to slušam. Tako slušam i sve one koje ljubav jako boli. Pa si malo pričam s njima dok pjevaju :cerek: :E
Meni nakon čitanja vuče na samoironiju :misli:


Jel Arsen objasnio što je točno htio reć? :zubo:
User avatar
Margarita
Posts: 4076
Joined: 20 Sep 2011, 21:52

18 Dec 2011, 23:57

aisling » wrote: Ti sad kažeš navodno gori. Al ona kad to pjeva ne misli da je on navodno gori, nego da stvarno je gori taj bilo koji drugi, jer ni jedan ne može biti bolji, ili bar isti, on je najbolji (iako je drek). Tako ja to slušam. Tako slušam i sve one koje ljubav jako boli. Pa si malo pričam s njima dok pjevaju :cerek: :E
Pa, kad si zaljubljen svi ostali ne da su gori, nego su nule. I ljubav jako boli, da, ali nikad nisi življi nego kad od ljubavi krepavaš.
Ja u pjesmama slušam samo stihove, nemam sluha.
"Ili seri ili marš sa školjke!" - judolino.
Post Reply