Ljubavne pjesme

Kopulacija, masturbacija i nešto malo o ljubavi
User avatar
aisling
Posts: 3899
Joined: 18 Sep 2011, 00:37

18 Dec 2011, 23:58

blue » wrote: Meni nakon čitanja vuče na samoironiju :misli:


Jel Arsen objasnio što je točno htio reć? :zubo:
Pitaš me što je pjesnik htio reći? :zubo:

Pojma nemam i nije mi bitno, znam samo što ja čujem. :rofl:


Happy Easter!
User avatar
Perzefona
Posts: 1959
Joined: 18 Sep 2011, 20:40

18 Dec 2011, 23:59

aisling » wrote: Ti sad kažeš navodno gori. Al ona kad to pjeva ne misli da je on navodno gori, nego da stvarno je gori taj bilo koji drugi, jer ni jedan ne može biti bolji, ili bar isti, on je najbolji (iako je drek). Tako ja to slušam. Tako slušam i sve one koje ljubav jako boli. Pa si malo pričam s njima dok pjevaju :cerek: :E
Pa u tome i jest njezina tragika. Što je ovaj njezin magarac njoj najbolji. Zato kaže gori, i misli da je gori (kak si mi umišljamo da znamo kaj ona misli :rofl: ) iako je svjesna da ne može biti gori od ovog njezinog. Da misli da je zbilja gori, ne bi ovog svog mijenjala za njega. Ostala bi s ovim svojim koji je kakti bolji.

Kak da ja to vama objasnim? :misli: Evo ovako: i zadnji ološ bolji je od njega. Jel kužite?
Nodens - making women's period comfortable (by ex anais)
User avatar
aisling
Posts: 3899
Joined: 18 Sep 2011, 00:37

18 Dec 2011, 23:59

Margarita » wrote: Pa, kad si zaljubljen svi ostali ne da su gori, nego su nule. I ljubav jako boli, da, ali nikad nisi življi nego kad od ljubavi krepavaš.
Ja u pjesmama slušam samo stihove, nemam sluha.
Zašto ljubav boli?
Happy Easter!
User avatar
aisling
Posts: 3899
Joined: 18 Sep 2011, 00:37

19 Dec 2011, 00:01

Perzefona » wrote: Pa u tome i jest njezina tragika. Što je ovaj njezin magarac njoj najbolji. Zato kaže gori, i misli da je gori (kak si mi umišljamo da znamo kaj ona misli :rofl: ) iako je svjesna da ne može biti gori od ovog njezinog. Da misli da je zbilja gori, ne bi ovog svog mijenjala za njega. Ostala bi s ovim svojim koji je kakti bolji.

Kak da ja to vama objasnim? :misli: Evo ovako: i zadnji ološ bolji je od njega. Jel kužite?
Dakle, šupendara je, i to žešća. Slažemo se. I kako i zašto da se s osmjehom s takvom pjesmom poistovjećujem? Radije joj kažem nek se umije hladnom vodom :bezosjećajna ženturača:
Happy Easter!
User avatar
Margarita
Posts: 4076
Joined: 20 Sep 2011, 21:52

19 Dec 2011, 00:02

aisling » wrote: Zašto ljubav boli?
Zato što je to upala srca.
"Ili seri ili marš sa školjke!" - judolino.
User avatar
aisling
Posts: 3899
Joined: 18 Sep 2011, 00:37

19 Dec 2011, 00:05

Margarita » wrote: Zato što je to upala srca.
Da, to sve objašnjava.
Happy Easter!
User avatar
ElliQuinn
Felis nebulosa
Posts: 5424
Joined: 18 Sep 2011, 11:56
Location: Na raskršću, upravo krećem u svim smjerovima.

19 Dec 2011, 00:07

Sad sam nabasala na pjesmu koja me dirne, premda ni ona nije baš o leptirićima i raspjevanim ljubavnim ptičicama: Creep.
Light up, as if you have a choice.

Pričuvni moderator.
User avatar
Perzefona
Posts: 1959
Joined: 18 Sep 2011, 20:40

19 Dec 2011, 00:08

aisling » wrote: Dakle, šupendara je, i to žešća. Slažemo se. I kako i zašto da se s osmjehom s takvom pjesmom poistovjećujem? Radije joj kažem nek se umije hladnom vodom :bezosjećajna ženturača:
Bezosjećajna ženturačo! :cerek: Pa ne vidiš li da če se ona maknut od njega? To ne znači da će joj biti lako. I da ne smije bar u pjesmi biti slaba i tužna. I ne trebaš se s osmijehom poistovjećivat, zaboga, trebaš se rastužiti. :zubo: Mislim, ne trebaš. Ali ja mogu to osjetiti, kak da ja to sad vama objasnim? Mogu proživjeti tu emociju, eto. Mogu ju razumjeti. I reći u sebi: Way to go, girl, šutni ga, ma kako ti teško bilo.

@blue, da autoironija. To sam i ja htjela reć, al ne stignem.

@Margarita, reci joj.
Nodens - making women's period comfortable (by ex anais)
User avatar
aisling
Posts: 3899
Joined: 18 Sep 2011, 00:37

19 Dec 2011, 00:08

ElliQuinn » wrote:Sad sam nabasala na pjesmu koja me dirne, premda ni ona nije baš o leptirićima i raspjevanim ljubavnim ptičicama: Creep.
Imam te potrebu grlit. Al neću. Pati. I voli me pritom.
Happy Easter!
User avatar
ali
Posts: 4909
Joined: 22 Sep 2011, 10:31

19 Dec 2011, 00:14

ElliQuinn » wrote:Sad sam nabasala na pjesmu koja me dirne, premda ni ona nije baš o leptirićima i raspjevanim ljubavnim ptičicama: Creep.
Je li ti to soundtrack još iz prvog srednje :o


Prije sna
Ta me znala taknut :crying:
User avatar
aisling
Posts: 3899
Joined: 18 Sep 2011, 00:37

19 Dec 2011, 00:15

Perzefona » wrote: Bezosjećajna ženturačo! :cerek: Pa ne vidiš li da če se ona maknut od njega? To ne znači da će joj biti lako. I da ne smije bar u pjesmi biti slaba i tužna. I ne trebaš se s osmijehom poistovjećivat, zaboga, trebaš se rastužiti. :zubo: Mislim, ne trebaš. Ali ja mogu to osjetiti, kak da ja to sad vama objasnim? Mogu proživjeti tu emociju, eto. Mogu ju razumjeti. I reći u sebi: Way to go, girl, šutni ga, ma kako ti teško bilo.

@blue, da autoironija. To sam i ja htjela reć, al ne stignem.

@Margarita, reci joj.
Zapravo, ne vidim. To da će se ona maknut od njega. Jer sam se nagledala takvih velikih ljubavi kakve ja očito ne znam doživjet jer nemam srce. Al imam auto pa onda te žene vozim na drugi kraj države kad ih njihove velike ljubavi trudne ostave negdje jer su ih krivo pogledale. I dovezem ih do tih pravih, i oni sutradan i dalje budu pravi. A ja nemam srce i ništa ne razumijem. :crying:
Happy Easter!
User avatar
ElliQuinn
Felis nebulosa
Posts: 5424
Joined: 18 Sep 2011, 11:56
Location: Na raskršću, upravo krećem u svim smjerovima.

19 Dec 2011, 00:16

m.za » wrote: Je li ti to soundtrack još iz prvog srednje :o
Pa, ne. Prvi srednje bio je obilježen Violatorom.
Light up, as if you have a choice.

Pričuvni moderator.
User avatar
Perzefona
Posts: 1959
Joined: 18 Sep 2011, 20:40

19 Dec 2011, 00:21

aisling » wrote: Zapravo, ne vidim. To da će se ona maknut od njega. Jer sam se nagledala takvih velikih ljubavi kakve ja očito ne znam doživjet jer nemam srce. Al imam auto pa onda te žene vozim na drugi kraj države kad ih njihove velike ljubavi trudne ostave negdje jer su ih krivo pogledale. I dovezem ih do tih pravih, i oni sutradan i dalje budu pravi. A ja nemam srce i ništa ne razumijem. :crying:
Rekla je da će ga zamijenit. I ja joj hoću vjerovati. I kaj mi možeš? :B

A gle ovo: http://www.youtube.com/watch?v=CsMCQiO-dHUUfff...

Ako se mogu totalno, ali totalno ufurat u ovu pjesmu, nećeš reći da si priželjkujem mladog studenta, jelda?
Nodens - making women's period comfortable (by ex anais)
User avatar
Margarita
Posts: 4076
Joined: 20 Sep 2011, 21:52

19 Dec 2011, 00:26

aisling » wrote: Da, to sve objašnjava.
Ljubav ne traži objašnjenja, odgovore, dokaze. I kad boli nije nesretna. Sretan si što te ima što boljeti. Volim tu njenu slabost, ne možeš biti ponosan i arogantan kad si zaljubljen, ranjiv si, preosjetljiv. Volim glupe ljubavne pjesme, odgovaraju mom intelektu amebe u takvom stanju.
"Ili seri ili marš sa školjke!" - judolino.
User avatar
aisling
Posts: 3899
Joined: 18 Sep 2011, 00:37

19 Dec 2011, 00:27

Perzefona » wrote: Rekla je da će ga zamijenit. I ja joj hoću vjerovati. I kaj mi možeš? :B

A gle ovo: http://www.youtube.com/watch?v=CsMCQiO-dHUUfff...

Ako se mogu totalno, ali totalno ufurat u ovu pjesmu, nećeš reći da si priželjkujem mladog studenta, jelda?
Grem spat. Brez spalne srajce.
Happy Easter!
User avatar
Margarita
Posts: 4076
Joined: 20 Sep 2011, 21:52

19 Dec 2011, 00:33

Ovo ti nije trebalo. Ovo mi nije trebalo.
"Ili seri ili marš sa školjke!" - judolino.
User avatar
ali
Posts: 4909
Joined: 22 Sep 2011, 10:31

19 Dec 2011, 00:53

ElliQuinn » wrote: Pa, ne. Prvi srednje bio je obilježen Violatorom.
Ti si kao kinder jaje, 3 u 1: čokolada, igračka i iznenađenje :s
(ne zbog DM)

Inače se i ja, kao Perzefona (samo bez Gibonija :zubo: ), lako ufuram u mnogokoju pjesmu.
Da budem ont prije spavanja ..and Mary ain't you tired of this
User avatar
Tea Tree
Posts: 5418
Joined: 03 Oct 2011, 15:57

19 Dec 2011, 01:16

aisling » wrote: Zapravo, ne vidim. To da će se ona maknut od njega. Jer sam se nagledala takvih velikih ljubavi kakve ja očito ne znam doživjet jer nemam srce. Al imam auto pa onda te žene vozim na drugi kraj države kad ih njihove velike ljubavi trudne ostave negdje jer su ih krivo pogledale. I dovezem ih do tih pravih, i oni sutradan i dalje budu pravi. A ja nemam srce i ništa ne razumijem. :crying:
Nemoj se sad tu pravit, sve ti razumiješ. Drugi kraj države zvuči kao južna Dalmacija ili istočna Slavonija.
Vidiš da imaš auto i da ih voziš.
Da i ove iz tvoje priče razumiju, imale bi auto. :zubo:
A, gdje je ikada napisana pjesma o ovima što voze kad zaboli? Gdje?
A, tek to je ljubav. :mudri:
User avatar
foka
Posts: 65
Joined: 15 Nov 2011, 03:19

19 Dec 2011, 01:28

ovo je moja omiljena ljubavna pjesma, epska i grandiozna. osim što je epska i grandiozna, jako je jednostavna i ravna.
prvo prođe minuta da se pjesma zagrije i proradi, pa podsjeća na neki stari stroj, npr. vlak, a onda se ubaci u taj svoj ritam, isti ritam kroz cijelu pjesmu. jedan ritam, jedna melodija i nekakvi zvukovi koji podsjećaju na sirene, alarme, one druge sirene (iz mora), deformiranost zvukova kad putujete noću (npr. vlakom, i gurate glavu kroz prozor) i sl., i generalno uzbunjuju čovjeka. da sam hrvatski glazbeni kritičar možda bih glazbu nazvala hipnotičkom.
glazbeni kostur mora biti takav da podnese tekst koji je sve suprotno od toga; bez refrena, bez ponavljanja, osim ponavljanja koja su tu da bi naglasila težinu dotičnog ponovljenog stiha. kao na samom početku:

the past is a grotesque animal
and in its eyes you see
how completely wrong you can be
how completely wrong you can be

iako, nije to samo naglašavanje težine, nego i nekakvo propitivanje, kao da ponovi riječi jer se zamislio nad time što zapravo znače. ili šta on to radi i priča.

tekst je najbolji na svijetu.
on (ne tekst, pjevač) pjeva, a možda kao i da recitira svoj monolog, i istovremeno je smiren i izvan sebe.

uglavnom, ljubav je drama i fatalnost, ali patetika koja uz to dolazi vrlo je nekonvencionalna.
zato je to moja omiljena ljubavna pjesma.
znala sam je ripitati danima.
When I die I will return to seek
The moments I did not live by the sea
User avatar
foka
Posts: 65
Joined: 15 Nov 2011, 03:19

19 Dec 2011, 03:18

malo sam razmišljala o bitnijim ljubavnim pjesmama u mom životu pa se vratih spomenuti još jednu.

radi se o bachelorette, bjork.

imam 15 godina, ljeto je i na moru sam, smrtno sam zaljubljena i ležim noću sa slušalicama discmana u ušima, buljeći u mrak dok sobom pirka miris starog ulja iz restorana u prizemlju.
ova pjesma govori sve i ako uši i mozak i prsa (misli se na onaj dio prsa koji kao da će poletjeti kad čovjek proživljava ljepotu) imaju ruke, one se drže za svako slovo i notu ove pjesme ko za tramvajsku štangu za naglog kočenja.

I'm a fountain of blood
in the shape of a girl

mislim, ono.

edit:
m.za » wrote: Da budem ont prije spavanja ..and Mary ain't you tired of this
isuse, da!
When I die I will return to seek
The moments I did not live by the sea
User avatar
Lord Byron
Posts: 2972
Joined: 18 Sep 2011, 09:37

19 Dec 2011, 07:30

blue » wrote:Jel Arsen objasnio što je točno htio reć? :zubo:
Mislim da nerijetko upadamo u zamku očekivanja da je pjesnik uvijek htio reći nešto epohalno i veliko, zaboravljajući činjenicu da ljudi tim pjesmama plaćaju račune. Nije nimalo nemoguće da je Arsen, zapravo, rekao "Ujebemu, koliki račun za plin! :horor: Gabrijela, di mi je broj od one male iz Zadra, našao sam u ladici neke bezvezne stare stihove, možda joj uspijem uvalit' za neku siću...". :zubo:

Ali, dobro, nije bitno što je Arsen htio reći - pogledajmo što je rekao. Analiza štiva pokazuje elementarnu istinu koju - na moje opće čuđenje - nitko ne vidi, iako vam svima vrišti pred nosom i smije vam se u lice: dame i gospodo, ova pjesma je himna sponzoruša! Dovoljna je kratka šetnja kroz stihove da bi se dokazala ova očita istina.

Iako te ljubim bezmjerno
zamijenit' cu te gorim namjerno


Za početak, namjerno mijenjanje jednog partnera drugim (ne nužno gorim) ukazuje na proračunatost mlade dame - ona, dakle, nije slučajno naletjela na toga navodno "goreg", ona to radi namjerno, k tome posve neovisno o stanju svojih osjećaja; zamjena se obavlja čak i ako su ti osjećaji, navodno, bezmjerni. To sâmo po sebi nije dovoljno za dijagnozu sponzoruše, ali morate priznati da pobuđuje stanovite sumnje. Srećom (ili nažalost), već drugi stih učvršćuje taj tužni nagovještaj: naime, kakav mora biti taj "drugi", dame i gospodo, da bi bio namjerno odabran kao zamjena iako je gori? Mala pomoć: nije li i na ovim stranicama stanovita forumašica nekoliko puta istaknula da lijepim ženama ne treba pamet, a da šarm nije potreban - kakvim ono muškarcima? A? Vi, gospođo, vi u četvrtoj klupi... da, da, vi s velikim sisama, recite... Bogatim muškarcima, tako je.

Prema tome, naša junakinja bira "gorega", i to namjerno, zato što taj "gori" ima više novaca.

jer srce ti je trosno, nevjerno
zamijenit' cu te gorim lezerno, lezerno


Još jedan očiti argument: njegovo srce je "trošno"; to ukazuje na njegovu starost - a znamo mi, dame i gospodo, da se s onima trošnog srca uvezuju samo one sklone trošenju nekih drugih, još nepotrošenih, njegovih odlika. "Nevjernost" njegovog srca ukazuje da je, osim što je star, još i oženjen - što mu naša junakinja ne propušta povremeno nabiti na nos ("a je li, ne možeš mi kupiti cipele za tisuću milijuna novaca, a ja mogu bacati uludo svoju mladost vjerujući tvojim obećanjima da, etojeli, samo što se nisi razveo, a?").

"Ležernost" u zamjenjivanju ukazuje da je žena već iskusna u tim zamjenjivanjima - trošno i nevjerno srce koje će, iskorišteno i obeznovčeno, napucati, očito nije prvo takvo srce u njenom životu.

Jer ostati uz tebe svoje vrijeme ti dati
i tijelo koje zebe to se ne isplati


Ako je do sada i bilo neke rezerve i nekih sumnji u valjanost moje teze, sad jednostavno morate priznati da sam (hm, po tko zna koji put :raspa:) u pravu. Kao prvo, žena je krajnje proračunata: ona o vezi govori u terminima "davanja svog vremena" (mislim, kako možete biti tako neobjektivne: kad bilo tko spomene snošaj koristeći termin "dala sam mu" ili "dala mi je", bolje da ga nije od lavine napada u uvrijeda; gdje ste sada, pravednici, kad mlada dama sasvim bezočno govori o "davanju" svog vremena? Konačno, tko zna je li to "davanje vremena" koje se ne isplati tek puki eufemizam za ono drugo, znamo mi dobro koje, "davanje"?) , i sasvim otvoreno kalkulira o isplativosti tog davanja vremena (ili davanja "vremena" :rolleyes:). Dakle, što još treba reći da bi se otvorile oči i najvećim slijepcima? Ili možda i među vama ima onih koje kalkuliraju s isplativošću (ne)davanja svoje...g vremena? :zubo:

Što je s "tijelom koje zebe"? Ajme, sve moram ja: tu se vidi što je bio kamen spoticanja, kap koja je prelila čašu, krčag koji je došao na vodu i razbio se i tako to: bunda, dame i gospodo, bunda!!! Ovaj neisplativi trošna i nevjerna srca se zajeb'o i odbio kupovinu bunde - i onda je "tijelo koje zebe" odlučilo da to tako dalje ne ide. Pardon, da se to tako dalje "ne isplati". :flop:

I mada jos te trebam razmjerno
zamijenit' cu te gorim namjerno, namjerno


Opet isto. Po tko zna koji put isto. "Jest da mi nisi kupio bundu, svinjo, ali tko će mi platiti skijanje ako te sad napucam?" Nije ni njojzi lako, moram priznati; ima tu štofa za ozbiljne analize i procjenu razmjera trebanja...

jer proci ce mi mladost i dragocjeni sati
i bolje mi je radost nekom gorem dati


Oduljila se ova analiza, znam - zato samo naglašavanje: dragocjeni sati, dame i gospodo. Dragocjeni. Drugim riječima, vrijedni, skupi, oni sati koje treba bolje unovčiti nego uz svinju koja odbija kupiti bundu.

I mijenjat' cu te gorim posvuda i stalno
pred licem javnosti i ilegalno


Ovaj je stih posebno intrigantan. Naime, mlada dama spominje "ilegalnost", vjerujući valjda da je slušateljstvo toliko glupo da neće shvatiti na što to ona suptilno aludira. Mala pomoć: koji je to oblik "mijenjanja gorim" ilegalan prema pozitivnim propisima ne samo Republike Hrvatske, nego i svake civilizirane države? Koji je to oblik ljubavi protuzakonit? Plaćena ljubav, naravno - u posljednjem stihu, ponešto dekoncentrirana činjenicom da ona pjeva i pjeva, a bundi ni traga ni glasa, naša junakinja priznaje neprezanje i od plaćene, ilegalne ljubavi - ako treba, posvuda i stalno. Takoreći, učestalo. Ne samo da je sponzoruša, nego po potrebi i noćna dama!

Tužno je sve to. :tuzni:
User avatar
Perzefona
Posts: 1959
Joined: 18 Sep 2011, 20:40

19 Dec 2011, 07:46

Lord Byron » wrote: Ali, dobro, nije bitno što je Arsen htio reći - pogledajmo što je rekao.
:eek: :mad: :crying:

:rofl: :rofl: :rofl:

Bezobraznik. Znam, vraćaš mi za Žute dunje iz Stambola s onog foruma. Uopće me ne dira, skužila sam te. :durica:
Nodens - making women's period comfortable (by ex anais)
User avatar
Beau
Posts: 7172
Joined: 28 Sep 2011, 10:43

19 Dec 2011, 10:17

Nemate pojma. Jura Stublić je najpoetičniji od svih:

Srce mi je slomila,
Razbila ga na djela dva.
Jedan dio kuca za nju,
A drugi kuca samo za nju

:rofl: :rofl: Genijalno :xlux:
User avatar
blue
Asgard
Posts: 3913
Joined: 20 Sep 2011, 10:42

19 Dec 2011, 10:48

Lorde :s :s :rofl:
Čitam is smijuljim se ko kreten :D
Ti bi trebao predavat književnost, mislim da je ovo prva interpretacija djela koju sam pročitala, a da mi je baš ok :D uglavnom su bile dosadne.





A nije ni Jura Stublić za bacit :rofl:
User avatar
Nikolajevna
Posts: 1034
Joined: 28 Sep 2011, 22:51

19 Dec 2011, 10:54

Hej vas dvije, nemojte se smijuljit, ja volim Juru Stublića :love: bez obzira na liriku, slušala bih ga sve i da frflja. :zubo:
Post Reply