Alfa mužjaci

Kopulacija, masturbacija i nešto malo o ljubavi
User avatar
karambol
Posts: 8110
Joined: 09 Jan 2012, 12:55

30 Jan 2012, 16:56

Tea Tree » wrote: Hmmm, ne, ne baš. Tipovi koji zarađuju milijune novaca nisu nužno alfe, bar ne u ovom kontekstu u kojem ovdje pričamo o tome. Hoću reći, unatoč dobroj zaradi i privlačnosti ženama, ne mora se biti Mamić. Zapravo, poželjno je ne biti Mamić. :zubo:
Teško da bi netko rekao ili pomislio za npr. Davida Bowiea, koji je svojevremeno zarađivao puno, a i žene su mu bile dostupne, da je budala i primitivac. Čak ni zbog jala. :D
Dobro. Htio sam pojednostaviti percepciju, a nije mi baš uspjelo. Sjebala si me s Bowiem iako znam jedan krug ljudi koji je i o njemu mislio s iste distance kao što sad misle o Mamiću, npr.
Htjedoh reći da mi je to malčice suludo pokušati strpati pod neku definiciju jer je svaki primjerak, slučaj, skup ljudi, zajednica na neki način sama uspostavila kriterije o nekom predvodniku, rođenom vođi i zavodniku i sve i sve, tipu.
O poglavici. Što god činio, trudio se izbalansirati ili grubo uzimao biti će kuđen ili hvaljen. Nekome alfa, a nekome omega...a nekome alfa i omega. Sad se u našim novinama često pojavljuje Tito i sekvence iz njegova života...Alfa? Za mnoge apsolutno - da. Za mnoge druge daleko od alfe - više pijavica i nametnik kojega preziru iz tisuću razloga...
:ne zna:


Ja cijeli život sanjam kako odlazim uz rijeku starim parobrodom koji vozi sol
I da nosim jednu davnu nikad prežaljenu ljubav tanku, dugačku cigaru i par mamuza od zlata...
User avatar
Tea Tree
Posts: 5418
Joined: 03 Oct 2011, 15:57

30 Jan 2012, 17:33

karambol » wrote:
Dobro. Htio sam pojednostaviti percepciju, a nije mi baš uspjelo. Sjebala si me s Bowiem iako znam jedan krug ljudi koji je i o njemu mislio s iste distance kao što sad misle o Mamiću, npr.
Htjedoh reći da mi je to malčice suludo pokušati strpati pod neku definiciju jer je svaki primjerak, slučaj, skup ljudi, zajednica na neki način sama uspostavila kriterije o nekom predvodniku, rođenom vođi i zavodniku i sve i sve, tipu.
O poglavici. Što god činio, trudio se izbalansirati ili grubo uzimao biti će kuđen ili hvaljen. Nekome alfa, a nekome omega...a nekome alfa i omega. Sad se u našim novinama često pojavljuje Tito i sekvence iz njegova života...Alfa? Za mnoge apsolutno - da. Za mnoge druge daleko od alfe - više pijavica i nametnik kojega preziru iz tisuću razloga...
:ne zna:
Pa poglavica je vođa plemena, kao što je i Tito bio vođa države. Oni bi trebali biti malo alfasti, moraju voditi narod, ipak.
Makar, Račan je bio vođa stranke, a ne bih baš uz njega povezala pojam alfa, s koje god strane pogledam.
User avatar
karambol
Posts: 8110
Joined: 09 Jan 2012, 12:55

30 Jan 2012, 17:43

Tea Tree » wrote: Pa poglavica je vođa plemena, kao što je i Tito bio vođa države. Oni bi trebali biti malo alfasti, moraju voditi narod, ipak.
Makar, Račan je bio vođa stranke, a ne bih baš uz njega povezala pojam alfa, s koje god strane pogledam.
Dakle, to je relativno, ne? Kako ga tko doživljava, mislim, potencijalnog alfu. Možemo im podijeliti i ostale nazive (beta, gama, delta, omikron.... :blabla: ), ali ono što ja vidim je da su svi prilagodljivi. Koliko nekome treba za uspjeh biti alfom, toliko će se, vjerujem, truditi biti alfa. Račanu nije trebalo, tako je on mislio i valjda je bio u pravu. Mom kompiću, kada napada usamljene žene, alfa nije niti u primisli. On je tada beta i delta i sve što mu omogućuje dobitnu kombinaciju kod određene "žrtve", pun razumijevanja, emotivan, s vrećom suza i patnje, ali kada mu ustreba pokazati se u alfa svjetlu to i čini bez ustručavanja...
Štaznamja? Te kategorizacije postavljaju definirane ograde koje se lako pomiču pa mi se ne čine vjerodostojne.
Ja cijeli život sanjam kako odlazim uz rijeku starim parobrodom koji vozi sol
I da nosim jednu davnu nikad prežaljenu ljubav tanku, dugačku cigaru i par mamuza od zlata...
User avatar
Tea Tree
Posts: 5418
Joined: 03 Oct 2011, 15:57

30 Jan 2012, 17:45

nodens » wrote:
Ima razlike, u smislu da kod pasa to znači ono što znači, nema tu nekih ogromnih varijacija na temu.

A kod ljudi, imaš ovakvih alfi kao Maminjo, a imaš i onakvih kao Bowie. :zubo:
Kako ne znamo u dušu ni jednog ni drugog, pretpostavimo na temelju onoga što vidimo iz medija.
Dakle, Mamić je stalno u "akciji", svaka riječ, svaki postupak je usmjerena na održavanje tog "alfa statusa", dok Bowie ostavlja upravo suprotan dojam. Uspješan je u onome što radi, a bogami je i zgodan :zubo: , što ne znači samo po sebi da se ponaša ili da želi biti alfa u bilo kojem smislu.
Ovisi o tome koga se 'vodi'. Je li Gaston iz Beauty & the Beast - natural born leader? Za one tikvane iz krčme, očito jest. :zubo:
A, da. Predajem se. : pala na crtiću : :D
nodens
Posts: 3065
Joined: 09 Dec 2011, 17:15

30 Jan 2012, 18:36

karambol » wrote:Mom kompiću, kada napada usamljene žene, alfa nije niti u primisli. On je tada beta i delta i sve što mu omogućuje dobitnu kombinaciju kod određene "žrtve", pun razumijevanja, emotivan, s vrećom suza i patnje, ali kada mu ustreba pokazati se u alfa svjetlu to i čini bez ustručavanja...
Ugh. :misli: Meni bi bilo iznimno teško prijateljevati s takvim likom...

Ali zanimalo bi me što ombia misli o njima. I blue. :raspa:

Na koncu konca, seks je zgodna aktivnost u kojoj oboje uživaju. :zubo: Je li bitno kojim metodama se dođe do obostranog užitka? A ono, valjda nije. :ne zna:
nodens
Posts: 3065
Joined: 09 Dec 2011, 17:15

30 Jan 2012, 18:46

Tea Tree » wrote: Kako ne znamo u dušu ni jednog ni drugog, pretpostavimo na temelju onoga što vidimo iz medija.
Dakle, Mamić je stalno u "akciji", svaka riječ, svaki postupak je usmjerena na održavanje tog "alfa statusa", dok Bowie ostavlja upravo suprotan dojam. Uspješan je u onome što radi, a bogami je i zgodan :zubo: , što ne znači samo po sebi da se ponaša ili da želi biti alfa u bilo kojem smislu.
Da, ali ti tu opet pokušavaš doslovno preslikati 'alfu' iz životinjskog svijeta, na ljude. Ja ne radim tako, nego pokušavam smisliti 'analogiju', a ne doslovno preslikavanje. Znači, što karakterizira alfu kod pasa, i onda što bi po analogiji to karakteriziralo kod ljudi. A to definitivno ne mora biti nekakva bahatost, stalno guranje i eksponiranje itd.
Znači, ako inspirira divljenje i strahopoštovanje kod muških (bez da nužno ima 'faithful following'), a kod ženskih osim tog dvoga još i seksualnu zainteresiranost - onda je alfa (u toj grupi ljudi). Svejedno je na koji način to postiže, to očito ovisi o specifičnostima grupe. Kod pasa je to jednostavno i jednoznačno; kod ljudi nije ni jedno ni drugo, nego komplicirano i višeznačno.
User avatar
Tea Tree
Posts: 5418
Joined: 03 Oct 2011, 15:57

30 Jan 2012, 19:02

nodens » wrote: Da, ali ti tu opet pokušavaš doslovno preslikati 'alfu' iz životinjskog svijeta, na ljude. Ja ne radim tako, nego pokušavam smisliti 'analogiju', a ne doslovno preslikavanje. Znači, što karakterizira alfu kod pasa, i onda što bi po analogiji to karakteriziralo kod ljudi. A to definitivno ne mora biti nekakva bahatost, stalno guranje i eksponiranje itd.
Ma ne preslikavam! :gaah:
Znači, ako inspirira divljenje i strahopoštovanje kod muških (bez da nužno ima 'faithful following'), a kod ženskih osim tog dvoga još i seksualnu zainteresiranost - onda je alfa (u toj grupi ljudi). Svejedno je na koji način to postiže, to očito ovisi o specifičnostima grupe.
Naravno da će svatko uspješan u nečemu izazivati neku vrstu divljenja (možda malo preteška riječ, ali nema veze, ne traži mi se sada bolja). Ali može biti uspješan i zgodan, a ujedno tih, miran, povučen, onako simple guy - sve suprotno od opisa alfe. (ne kažem da je Bowie ikada bio tih, miran i povučen) Pa nije svatko tko se sviđa određenoj grupi ljudi, kolika god tra grupa bila, po defaultu alfa.
Kakvo strahopoštovanje?
Kod pasa je to jednostavno i jednoznačno; kod ljudi nije ni jedno ni drugo, nego komplicirano i višeznačno.
:gaah: Image
User avatar
karambol
Posts: 8110
Joined: 09 Jan 2012, 12:55

31 Jan 2012, 10:02

nodens » wrote:
Ugh. :misli: Meni bi bilo iznimno teško prijateljevati s takvim likom...

Ali zanimalo bi me što ombia misli o njima. I blue. :raspa:

Na koncu konca, seks je zgodna aktivnost u kojoj oboje uživaju. :zubo: Je li bitno kojim metodama se dođe do obostranog užitka? A ono, valjda nije. :ne zna:
Kad ogoliš stvar do kosti - nije bitno, ali kad nekoga guraš tim pristupom u provaliju... :ne zna:
Ja cijeli život sanjam kako odlazim uz rijeku starim parobrodom koji vozi sol
I da nosim jednu davnu nikad prežaljenu ljubav tanku, dugačku cigaru i par mamuza od zlata...
User avatar
Beta ženka
Posts: 1908
Joined: 17 Sep 2011, 23:40

31 Jan 2012, 10:10

Ne pratim baš temu, ali svakako preporučujem knjigu Desmonda Morrisa "Human Animal" ("I čovjek je životinja"). Autor je povukao paralele ponašanja kod ljudi i ponašanja kod životinja - zapanjujuće je koliko nama upravljaju instinkti i hormoni, a koliko malo razum, a da toga nismo niti svjesni.
Uostalom dajem joj veliki kredit kad kazem da je Hrvatska moja domovina. Moja domovina je bila Jugoslavija. Hrvatska bez nje je sve ovo sto je sada - siroce na vjetrometini. (Aristocat)
User avatar
Morticia
Posts: 10250
Joined: 17 Sep 2011, 21:36

31 Jan 2012, 10:12

Za to mi ne treba knjiga, dovoljno mi je pogledati malo dijete koje još nije utrpano u norme i okvire.
MJERA JE ČOVJEKOVA STVARNOG KARAKTERA ONO ŠTO BI UČINIO KADA ZA TO NITKO NE BI SAZNAO.
User avatar
Beta ženka
Posts: 1908
Joined: 17 Sep 2011, 23:40

31 Jan 2012, 10:26

Morticia » wrote:Za to mi ne treba knjiga, dovoljno mi je pogledati malo dijete koje još nije utrpano u norme i okvire.
No dobro, ovdje se dosta bavi seksualnošću odraslih jedinki, pa dobro dođe za nadopuniti... :)
Uostalom dajem joj veliki kredit kad kazem da je Hrvatska moja domovina. Moja domovina je bila Jugoslavija. Hrvatska bez nje je sve ovo sto je sada - siroce na vjetrometini. (Aristocat)
User avatar
Morticia
Posts: 10250
Joined: 17 Sep 2011, 21:36

31 Jan 2012, 10:28

Ma kužim, samo kažem, kad gledaš dijete postane ti jasno koliko uistinu jesmo životinje. :zubo:
To što se kasnije, pod utjecajem okoline i odgoja "uljudimo" je drugi par rukava.
MJERA JE ČOVJEKOVA STVARNOG KARAKTERA ONO ŠTO BI UČINIO KADA ZA TO NITKO NE BI SAZNAO.
User avatar
Beta ženka
Posts: 1908
Joined: 17 Sep 2011, 23:40

31 Jan 2012, 10:30

Morticia » wrote:Ma kužim, samo kažem, kad gledaš dijete postane ti jasno koliko uistinu jesmo životinje. :zubo:
To što se kasnije, pod utjecajem okoline i odgoja "uljudimo" je drugi par rukava.
Znam... zato je meni besmisleno sve to - život, smrt, svijest, savjest, civilizacija... što je "ljudskost" uopće, ako se uzme prosjek u ponašanju ljudi, nije baš pozitivna odlika. Itd. itd. ... :ne zna:
Uostalom dajem joj veliki kredit kad kazem da je Hrvatska moja domovina. Moja domovina je bila Jugoslavija. Hrvatska bez nje je sve ovo sto je sada - siroce na vjetrometini. (Aristocat)
User avatar
karambol
Posts: 8110
Joined: 09 Jan 2012, 12:55

31 Jan 2012, 10:31

3 u 1 alfa (sposoban, pametan, lijep)... i koji je alfin cilj? Ego koji zapinje za oblake ili...? :ne zna:
Meni te alfe nisu interesantni likovi. Niti mi kao muškarcu nekakav alfa imponira, niti bi me kakva alfica privukla...na duže vrijeme. :D
Ja cijeli život sanjam kako odlazim uz rijeku starim parobrodom koji vozi sol
I da nosim jednu davnu nikad prežaljenu ljubav tanku, dugačku cigaru i par mamuza od zlata...
User avatar
Morticia
Posts: 10250
Joined: 17 Sep 2011, 21:36

31 Jan 2012, 10:33

Što fali sposobnima, pametnima i lijepima? :o

I vjerovao ili ne, čak i oni koji objedinjuju sve tri odlike nisu uvijek pretjerano probitačni niti nekakve alfe.
Čak i takvim ljudima, ukoliko su bili pogrešno odgajani ili su jednostavno karakterno takvi samopouzdanje može biti problem.
MJERA JE ČOVJEKOVA STVARNOG KARAKTERA ONO ŠTO BI UČINIO KADA ZA TO NITKO NE BI SAZNAO.
User avatar
karambol
Posts: 8110
Joined: 09 Jan 2012, 12:55

31 Jan 2012, 10:52

Morticia » wrote:Što fali sposobnima, pametnima i lijepima? :o

I vjerovao ili ne, čak i oni koji objedinjuju sve tri odlike nisu uvijek pretjerano probitačni niti nekakve alfe.
Čak i takvim ljudima, ukoliko su bili pogrešno odgajani ili su jednostavno karakterno takvi samopouzdanje može biti problem.
Ma, ne fali ništa. Sam sam isti takav. :cerek: Mislim da su to predrasude i nekakve katgorizacije koje nemaju baš puno uporišta. Pokušavam skužiti tu faking definiciju po kojoj je netko alfa, a ne vatam baš.
Ja bi se radije nazvao betom i imao betu za partnericu jer, ako su alfe macho muškarci, zavodljivi i intrigantni, lišeni prekomjernih emocija, nezaustavljivi ševci koji mogu koju god požele, a ženske alfe ekvivalent takvima, mislim da je to prilično isprazno.
Ja bih više volio biti odabran kao muškarac dobrog ili prihvatljivog izgleda, malo povučeniji, ali zanimljiv i karizmatičan koji će nju držati kao kap vode na dlanu i kojemu će biti jedina...Romantično, ha? :cerek:
Ja cijeli život sanjam kako odlazim uz rijeku starim parobrodom koji vozi sol
I da nosim jednu davnu nikad prežaljenu ljubav tanku, dugačku cigaru i par mamuza od zlata...
User avatar
Morticia
Posts: 10250
Joined: 17 Sep 2011, 21:36

31 Jan 2012, 11:16

Iskreno da ti kažem nisam baš pratila temu, al' danas je posebno dosadan dan pa se uključujem gdje god ima života. :o :brukica: :zubo:
MJERA JE ČOVJEKOVA STVARNOG KARAKTERA ONO ŠTO BI UČINIO KADA ZA TO NITKO NE BI SAZNAO.
Post Reply