Page 1 of 1

Brzopotezna pitanja

Posted: 13 Nov 2011, 18:57
by Pješčana
Mislim da nam fali tema za brza pitanja kad nam treba pomoć za nešto sitno a bitno, tipa kako zaustaviti rupu koja se širi najlonkom ili kako popraviti lošu situaciju s mejkapom ili frizurom, pa ako imate pitanja, ovo je mjesto!

hvala i molim!

Re: Brzopotezna pitanja

Posted: 25 Nov 2011, 21:42
by Herp
Moram kupiti neki puder u prahu da zaprašim par muškaraca da se ne sjaje pred kamerama.
Ne, neće uzimati profićku. :rolleyes:
Molim preporuke kakav puder da kupim, hvala.

Re: Brzopotezna pitanja

Posted: 25 Nov 2011, 22:14
by Stitch
Zapraši ih krečom. Vapno nije skupo, a pakuje se u vreće od 25 i 30 kg. Bit će i za iduća snimanja. :D

Re: Brzopotezna pitanja

Posted: 25 Nov 2011, 22:21
by Herp
Hekatonhir » wrote:Zapraši ih krečom. Vapno nije skupo, a pakuje se u vreće od 25 i 30 kg. Bit će i za iduća snimanja. :D
Misliš li da Herp nije nikad svoje djetinje ručice turio u kalcijev oksid ter da ne zna što isti donosi?
Grdno se varaš. :D

Re: Brzopotezna pitanja

Posted: 25 Nov 2011, 23:37
by Pješčana
ako je jednokratno, uzmi nešto jeftinije.
odi u Dm do onih dijelova sa šminkom, Essence i Catrice bi trebali biti jeftini. biraj oš tekući ili u kamenu.
u prahu mislim da zbilja ne treba :xd:

Re: Brzopotezna pitanja

Posted: 25 Nov 2011, 23:40
by Stitch
Herp » wrote:
Misliš li da Herp nije nikad svoje djetinje ručice turio u kalcijev oksid ter da ne zna što isti donosi?
Grdno se varaš. :D
Za ljepotu treba malo i pretrpjeti. :D

Re: Brzopotezna pitanja

Posted: 25 Nov 2011, 23:53
by Herp
Pješčana » wrote:ako je jednokratno, uzmi nešto jeftinije.
odi u Dm do onih dijelova sa šminkom, Essence i Catrice bi trebali biti jeftini. biraj oš tekući ili u kamenu.
u prahu mislim da zbilja ne treba :xd:
Imam osjećaj da sam izvalila glupost ali ne mogu točno uprijeti prstom u nju. :D

Re: Brzopotezna pitanja

Posted: 26 Nov 2011, 00:07
by Pješčana
ovo ti je bolje
Image

od ovog
Image

jer puder u prahu obično ide nakon tekućeg i zacementira sve.
mislim da je kamen dosta.

ma i tekući bi bio ok, ali ako su muškarci, tekući plus facijalne dlake...

Re: Brzopotezna pitanja

Posted: 26 Nov 2011, 11:45
by blue
Pa ako su na TV-u valjda ih tamo našminkaju :ne zna:


Za puder u kamenu moraš znat pogodit nijansu :D Gušći je pa se više vidi i krečast je. Puder u prahu je laganiji za kožu, a prekriva blještanje, barem u startu.

Re: Brzopotezna pitanja

Posted: 26 Nov 2011, 11:58
by sabaa
Imaju i Catrice i Essence transparentne pudere u kamenu, pa će odgovarati svima bez obzira na nijansu.

Re: Brzopotezna pitanja

Posted: 26 Nov 2011, 12:18
by Herp
blue » wrote:Pa ako su na TV-u valjda ih tamo našminkaju :ne zna:


Za puder u kamenu moraš znat pogodit nijansu :D Gušći je pa se više vidi i krečast je. Puder u prahu je laganiji za kožu, a prekriva blještanje, barem u startu.
Nope, nisu na teveju :D

Sabaa :s

Baš me mučilo to za nijansu, a pretpostavljam ako je essence da me neće izaći neku troznamenkastu cifru :D

Jebiga, pričate s osobom koji je prvi i zadnji puder u životu kupila prije maturalne. I taj je bio tekući. I bio je nijansu pretaman. :brukica:

Re: Brzopotezna pitanja

Posted: 26 Nov 2011, 12:21
by blue
sabaa » wrote:Imaju i Catrice i Essence transparentne pudere u kamenu, pa će odgovarati svima bez obzira na nijansu.
:misli:
Zgodno. Nisam ni znala da takvi postoje :zubo:




Gdje se može naći Catrice kozmetika? Vidim da se ovdje često spominje, a ne sjećam se da sam ju uočila negdje :misli:

Re: Brzopotezna pitanja

Posted: 26 Nov 2011, 12:41
by sabaa
Catrice drži Kozmo, a navodno od nedavno i par DM-ova, ali ne znam koji točno.

Re: Brzopotezna pitanja

Posted: 26 Nov 2011, 14:37
by Pješčana
i Muller

Re: Brzopotezna pitanja

Posted: 29 Nov 2011, 03:17
by zeleni zub
Manhattan clear face. Prvi slijedeći bolji je onaj zapakiran u baršunastu vrećicu :xzubo: - Nemoj ih mazati s tekućim, to ipak prelazi granicu. Ovako ih se još kao zapraši, neka prah pokupi sebum i to, a mazanje tekućim je pol koraka do štikli.

Re: Brzopotezna pitanja

Posted: 29 Nov 2011, 10:36
by Pješčana
zeleni zub » wrote: Ovako ih se još kao zapraši, neka prah pokupi sebum i to, a mazanje tekućim je pol koraka do štikli.
:rofl:

Re: Brzopotezna pitanja

Posted: 30 Jan 2014, 16:23
by blue
Koji vrag je swatch u šminkanju? :o

Re: Brzopotezna pitanja

Posted: 30 Jan 2014, 20:13
by Starfish
blue » wrote:Koji vrag je swatch u šminkanju? :o
mislim da to znači kao isprobati proizvod.
kupe nešto i onda namažu na ručni zglob i stave na npr. na blog kao dodatak recenziji proizvoda.
obično je to s ruževima, da se lakše usporede boje, tj. nijanse.
evo, ovo je, ja bar mislim :zubo: , primjer swatcha:

[spoiler]Image[/spoiler]

može se to napraviti i sa sjenilima, puderima, rumenilima... da se vidi kako se ponaša/izgleda na koži i usporede različite nijanse.

Re: Brzopotezna pitanja

Posted: 28 Sep 2015, 16:43
by blue
HITNO :zubo: :D :brukica:
Crko mi je fen jutros. Gledam malo ponudu, ima nekakvih s ionskim/ionozirajućim bla nešto.

Što je to?

Ne da mi se doplaćivat cincilatore i gefufne na fenu, pa ako je do marketinga, kupila bi najjednostavniju fen mašinu :o

Re: Brzopotezna pitanja

Posted: 28 Sep 2015, 16:47
by Zmaj021
re: HITNO

neam pojma šta je to. :D

imam dva fena, jedan sa i drugi bez, al ne vidim razliku.. nisam je ni probao uočit, al i da jesam garant ne bih uspio. :D

Re: Brzopotezna pitanja

Posted: 29 Sep 2015, 18:17
by MightyMe
Osim ako nema instaliran mini nuklearni reaktor, ionizirajući nije. :D

Vjerojatno ima neki filter za nešto. Ništa pametno, pretpostavljam.

Re: Brzopotezna pitanja

Posted: 29 Sep 2015, 20:25
by MmeTipfeler
Majstor koji u fušu popravlja bijelu tehniku. Konkretno, krepala veš-mašina. Ponude u inboks. :D

P. S. Candyjev servis znam i sama nazvati. :mig:

Re: Brzopotezna pitanja

Posted: 29 Sep 2015, 20:41
by ..a unda
MightyMe » wrote:Osim ako nema instaliran mini nuklearni reaktor, ionizirajući nije. :D

Vjerojatno ima neki filter za nešto. Ništa pametno, pretpostavljam.
..a da nije fejzer? :kokice: ono, uperis u glavu i .. vuss, bin ap jorself? :D

Re: Brzopotezna pitanja

Posted: 29 Sep 2015, 20:44
by ..a unda
MmeTipfeler » wrote:Majstor koji u fušu popravlja bijelu tehniku. Konkretno, krepala veš-mašina. Ponude u inboks. :D

P. S. Candyjev servis znam i sama nazvati. :mig:
kandi? uf.. :facepalm:

ne znam u zagrebu nikog takvog. tj znam jednog sto popravlja mekove, mozda bi on mogao sta napravit.

cuj, jesi li je probala udrit? ono, nogom? mislim, ne moze stetit, moze samo proradit. :kokice:

kolko sam ja toga tako popravio da samo znas, ihh.. :kokice:

Re: Brzopotezna pitanja

Posted: 29 Sep 2015, 21:19
by Zmaj021
..a unda » wrote: ..
cuj, jesi li je probala udrit? ono, nogom? mislim, ne moze stetit, moze samo proradit. :kokice:

kolko sam ja toga tako popravio da samo znas, ihh.. :kokice:
sumnjam da je do limarije.. :D

Re: Brzopotezna pitanja

Posted: 29 Sep 2015, 21:59
by ..a unda
Zmaj021 » wrote:
sumnjam da je do limarije.. :D
sta limarija? pusti ti, tako se popravlja. nego sto mislis da u servisu rade? :kokice:

Re: Brzopotezna pitanja

Posted: 29 Sep 2015, 22:15
by karambol
..a unda » wrote: sta limarija? pusti ti, tako se popravlja. nego sto mislis da u servisu rade? :kokice:
Je, je, slazem se. Koliko sam i ja stvari popravio jednim dobro odmjerenim udarcem...ih!
:raspa:

Re: Brzopotezna pitanja

Posted: 30 Sep 2015, 10:42
by Zmaj021
čekić glavna alatka, a? :D

..ja glavom i eksere zabijam. :D

Re: Brzopotezna pitanja

Posted: 30 Sep 2015, 23:40
by nina williams
blue » wrote:HITNO :zubo: :D :brukica:
Crko mi je fen jutros. Gledam malo ponudu, ima nekakvih s ionskim/ionozirajućim bla nešto.

Što je to?

Ne da mi se doplaćivat cincilatore i gefufne na fenu, pa ako je do marketinga, kupila bi najjednostavniju fen mašinu :o
To, navodno, pomaže da ti kosa ne vileni nakon sušenja.
Neka zdravoseljačka logika mi govori da bi take kerefeke posebno do izražaja trebale doć kod ljudi sa suhom kosom i kod onih koji suše na višim temperaturama i s većim protokom zraka.

Imam fen s otim. Fino suši. Razlika koju primjećujem je da mi je kosa mekša neposredno nakon sušenja.
E, al ne bih se kladla da je taj efekat dugotrajan, tj. nisam baš ziher da bih primijetila razliku i npr. 4 sata poslije sušenja. :zubo:

Re: Brzopotezna pitanja

Posted: 12 Oct 2015, 23:24
by blue
E hvala :top: Na kraju sam uzela bez tog, al s jakim motorm :D

Image