..charlie hebdo..

Sve od javnog i tajnog interesa
User avatar
..a unda
Undaminator
Posts: 21246
Joined: 18 Sep 2011, 16:27

07 Jan 2015, 21:26

“Religion, a mediaeval form of unreason, when combined with modern weaponry becomes a real threat to our freedoms. This religious totalitarianism has caused a deadly mutation in the heart of Islam and we see the tragic consequences in Paris today. I stand with Charlie Hebdo, as we all must, to defend the art of satire, which has always been a force for liberty and against tyranny, dishonesty and stupidity. ‘Respect for religion’ has become a code phrase meaning ‘fear of religion.’ Religions, like all other ideas, deserve criticism, satire, and, yes, our fearless disrespect.” –Salman Rushdie


User avatar
..a unda
Undaminator
Posts: 21246
Joined: 18 Sep 2011, 16:27

07 Jan 2015, 21:26

Image
User avatar
karambol
Posts: 8110
Joined: 09 Jan 2012, 12:55

07 Jan 2015, 22:17

Pročitao sam kako su htjeli ubiti Hebdoa, a sad su ga učinili besmrtnim...

Nabrijava se situacija.
Čak i Mikijev pajdo :D ...http://www.index.hr/mobile/clanak.aspx? ... &id=793757...

I sviđam Rushdijev tekst. :top:
Ja cijeli život sanjam kako odlazim uz rijeku starim parobrodom koji vozi sol
I da nosim jednu davnu nikad prežaljenu ljubav tanku, dugačku cigaru i par mamuza od zlata...
User avatar
ElliQuinn
Felis nebulosa
Posts: 5424
Joined: 18 Sep 2011, 11:56
Location: Na raskršću, upravo krećem u svim smjerovima.

07 Jan 2015, 22:26

Evo još jednog komentara: http://www.theguardian.com/commentisfre ... ssacre-war

"Those who comment through satire are peculiarly bold, more so than those who deploy argument. Ridicule is the most devastating and wounding of weapons. It reaches parts of the political and personal psyche that reason cannot touch. It is one of democracy’s most effective weapons, and the price those who wield it have to pay is sometimes as high as any other."
Light up, as if you have a choice.

Pričuvni moderator.
User avatar
miky0
ST Leader
Posts: 10897
Joined: 29 Sep 2012, 09:38
Been thanked: 4 times

07 Jan 2015, 22:40

karambol » wrote:Pročitao sam kako su htjeli ubiti Hebdoa, a sad su ga učinili besmrtnim...

Nabrijava se situacija.
Čak i Mikijev pajdo :D ...http://www.index.hr/mobile/clanak.aspx? ... &id=793757...

I sviđam Rushdijev tekst. :top:
Inace je taj moj pajdo posebno nadahnut na fejsu.

Ali, sta mislite koliko ima istine u onoj Karambolovom misljenju da je ovaj udar zapravo udar na muslimane?
User avatar
..a unda
Undaminator
Posts: 21246
Joined: 18 Sep 2011, 16:27

07 Jan 2015, 22:48

Image
User avatar
Euklid
old school
Posts: 15047
Joined: 04 Jun 2012, 18:13
Location: una ballata del mare salato

07 Jan 2015, 22:57

ak neko sumnja u postojanje pakla dovoljno ga je podsjetiti da živimo u jednom takvom... :tuzni:
'if you fall, i'll be there' (floor)
User avatar
karambol
Posts: 8110
Joined: 09 Jan 2012, 12:55

07 Jan 2015, 22:59

Ja cijeli život sanjam kako odlazim uz rijeku starim parobrodom koji vozi sol
I da nosim jednu davnu nikad prežaljenu ljubav tanku, dugačku cigaru i par mamuza od zlata...
User avatar
Zekoslawa
Posts: 15792
Joined: 18 Sep 2011, 20:01

07 Jan 2015, 23:04

Krajnje neukusno.
User avatar
..a unda
Undaminator
Posts: 21246
Joined: 18 Sep 2011, 16:27

07 Jan 2015, 23:15

dobili su sto su zasluzili? :kokice:
User avatar
karambol
Posts: 8110
Joined: 09 Jan 2012, 12:55

07 Jan 2015, 23:18

..a unda » wrote: dobili su sto su zasluzili? :kokice:
To je FT. A ovo ...
The West needs to start eliminating some convenient fictions. Such as Islam is a "religion of peace." Yes, Islam is a religion, and in that sense it has a purpose of explaining the meaning of life and what happens after death. But, unlike most other world religions, it is also an ideology, i.e., it seeks to create a system of rules and laws in the here and now. In this sense, it is like fascism or communism. We prefer to focus on the former meaning of Islam, but are shocked when we experience the latter meaning. Viewing Islam as an ideology would cause a very different kind of response than we are currently willing to produce. How many more innocent people need to die before the veil is removed?"

...jedan od komentara u NYT...doduše čitatelja, ali pokazuje koje strasti i aveti se bude.
Ja cijeli život sanjam kako odlazim uz rijeku starim parobrodom koji vozi sol
I da nosim jednu davnu nikad prežaljenu ljubav tanku, dugačku cigaru i par mamuza od zlata...
User avatar
blue
Asgard
Posts: 3913
Joined: 20 Sep 2011, 10:42

07 Jan 2015, 23:21

Sviđa mi se Rushdijev komentar :top:
ElliQuinn wrote:Evo još jednog komentara: http://www.theguardian.com/commentisfre ... ssacre-war

"Those who comment through satire are peculiarly bold, more so than those who deploy argument. Ridicule is the most devastating and wounding of weapons. It reaches parts of the political and personal psyche that reason cannot touch. It is one of democracy’s most effective weapons, and the price those who wield it have to pay is sometimes as high as any other."
Slažem se s pozivom na nehisteriziranje čime se bavi većina teksta, al me razljutio ovaj odlomak i sljedeći. Možda učitavam značenje, jer mi je premlak, preodmjeren, autor se baš pravi Englez. Što je poanta? - Izazivali ste, evo vam sad :ne zna:

Skupina stvori fiks ideju da je zabranjeno crtat određene imaginarne likove i sad cijeli svijet ima da sluša. Boktemazo :S Da ne bi.
miky0 wrote:
Ali, sta mislite koliko ima istine u onoj Karambolovom misljenju da je ovaj udar zapravo udar na muslimane?
Pa, i je, ispaštat će, uglavnom, normalni muslimani.
User avatar
karambol
Posts: 8110
Joined: 09 Jan 2012, 12:55

07 Jan 2015, 23:35

Ovim događajem se u percepciji nemuslimana smanjuje broj tih normalnih muslimana...barem čitajući komentare.
Ja cijeli život sanjam kako odlazim uz rijeku starim parobrodom koji vozi sol
I da nosim jednu davnu nikad prežaljenu ljubav tanku, dugačku cigaru i par mamuza od zlata...
User avatar
blue
Asgard
Posts: 3913
Joined: 20 Sep 2011, 10:42

07 Jan 2015, 23:42

Da, da u tome i je stvar. Anti-islamsko huškanje i šikaniranje su štetni iz 2 razloga. Prvo, diskriminirajuće je izjednačavati muslimane s militantnim muslimanima, drugo, šikaniranje će u nekom broju rezultirati buntom, u smislu - "tretiraš me kao luđaka s bombom, evo ti na luđaka s bombom" :usama:
User avatar
..a unda
Undaminator
Posts: 21246
Joined: 18 Sep 2011, 16:27

08 Jan 2015, 00:35

karambol » wrote:
To je FT. A ovo ...
The West needs to start eliminating some convenient fictions. Such as Islam is a "religion of peace." Yes, Islam is a religion, and in that sense it has a purpose of explaining the meaning of life and what happens after death. But, unlike most other world religions, it is also an ideology, i.e., it seeks to create a system of rules and laws in the here and now. In this sense, it is like fascism or communism. We prefer to focus on the former meaning of Islam, but are shocked when we experience the latter meaning. Viewing Islam as an ideology would cause a very different kind of response than we are currently willing to produce. How many more innocent people need to die before the veil is removed?"

...jedan od komentara u NYT...doduše čitatelja, ali pokazuje koje strasti i aveti se bude.
..ma, nista sto nije vec vidjeno.. sve je totalitarizam, komunizam, fasizam, ideologija, anlajk njujorska burza, judaizam i krscanstvo..

ono, dobili su sto su zasluzili, samo sam citirao, tj nisam.. dobili su sto su trazili, rekao je rebic nakon gejprajda u splitu, pa eto , nekako mi je na toj liniji i ovo iz finensl tajmsa..
Eks
Posts: 21733
Joined: 18 Sep 2011, 18:25

08 Jan 2015, 05:05







:)
Eks
Posts: 21733
Joined: 18 Sep 2011, 18:25

08 Jan 2015, 05:39

Alić Nedim Ma pobit govna bez priče,tako smo mi 90tih govorili pa kad nas nisu istrijebili a koliko smo kolektivno glupi opet će,vidiš da čim mi počnemo vraćat za nešto odma nas svi mrze.POBIT STOKU I TAČKA
Balkane, balkane moj... :)

Čini mi se da će nam Karamarko biti najmanji problem u budućnosti. :) Njega bar (zasad) smijemo kritizirati skupa s katolibanima. A ove možemo eventualno psovati u svojoj sobi da nas nitko ne čuje. :) :) :)
Baš me zanima hoće li itko s ovih prostora od vrlih kritičara svega i svačega zucnuti o radikalizaciji u susjednoj nam BiH ili je to tabu tema.

Evo, govore da se ne čestitaju drugim vjerama ni praznici jer tako ih njihova vjera ne uči odnosno zabranjuje.
I neka diskriminiram, briga me, ali detaljno čitam sve te komentare i od svih koji pozivaju na razum, zanemariv je broj njihove vjere, većina ih smatra da ih je trebalo ubiti. Neka mi nitko onda ne prodaje priče o "normalnim" vjernicima jer je takvih jako jako malo. U najboljem slučaju govore da su i jedni i drugi zli jer kao, nisu oni za nasilje, ali ipak su ovi vrijeđali njihovog poslanika. Rijetko se tko ogradio skroz od nasilja.
User avatar
karambol
Posts: 8110
Joined: 09 Jan 2012, 12:55

08 Jan 2015, 08:21

Evolucija je zaobišla islam kako se čini. Moj dojam je, čitajući reakcije iz BIH kako je takva percepcija identična srednjevjekovnom kršćanstvu.
Ja cijeli život sanjam kako odlazim uz rijeku starim parobrodom koji vozi sol
I da nosim jednu davnu nikad prežaljenu ljubav tanku, dugačku cigaru i par mamuza od zlata...
User avatar
Euklid
old school
Posts: 15047
Joined: 04 Jun 2012, 18:13
Location: una ballata del mare salato

08 Jan 2015, 09:13

Kao da je zapadni (krscanski) svijet puno bolji.
Ovi ubijaju zbog ideje/ideologije/religije, tesko je tu razlucit sta je sta, mi (zapad) ubijamo radi novca, resursa, nafte...

Ne bi se ja tu nesto hvalio evolucijskim dosezima...
'if you fall, i'll be there' (floor)
User avatar
miky0
ST Leader
Posts: 10897
Joined: 29 Sep 2012, 09:38
Been thanked: 4 times

08 Jan 2015, 09:19

Jebo sliku svoju ako necu kad jednog dana dodjem na vlast zabranit pravo na vjeru odsicanjem glave :amen:
User avatar
Euklid
old school
Posts: 15047
Joined: 04 Jun 2012, 18:13
Location: una ballata del mare salato

08 Jan 2015, 09:25

:rofl:

Ma, to, miky, ti nam svima uljepsas dan, ja bih to nazvao, humanim totalitarizmom... :usama:
'if you fall, i'll be there' (floor)
User avatar
karambol
Posts: 8110
Joined: 09 Jan 2012, 12:55

08 Jan 2015, 09:31

Euklid » wrote:Kao da je zapadni (krscanski) svijet puno bolji.
Ovi ubijaju zbog ideje/ideologije/religije, tesko je tu razlucit sta je sta, mi (zapad) ubijamo radi novca, resursa, nafte...

Ne bi se ja tu nesto hvalio evolucijskim dosezima...
Pa to jesu dosezi. I ovo što se može (još :zubo: ) zajebavat s popima, također. :zubo:
Ja cijeli život sanjam kako odlazim uz rijeku starim parobrodom koji vozi sol
I da nosim jednu davnu nikad prežaljenu ljubav tanku, dugačku cigaru i par mamuza od zlata...
User avatar
..a unda
Undaminator
Posts: 21246
Joined: 18 Sep 2011, 16:27

08 Jan 2015, 10:30

Eks » wrote:
Balkane, balkane moj... :)

Čini mi se da će nam Karamarko biti najmanji problem u budućnosti. :) Njega bar (zasad) smijemo kritizirati skupa s katolibanima. A ove možemo eventualno psovati u svojoj sobi da nas nitko ne čuje. :) :) :)
Baš me zanima hoće li itko s ovih prostora od vrlih kritičara svega i svačega zucnuti o radikalizaciji u susjednoj nam BiH ili je to tabu tema.

Evo, govore da se ne čestitaju drugim vjerama ni praznici jer tako ih njihova vjera ne uči odnosno zabranjuje.
I neka diskriminiram, briga me, ali detaljno čitam sve te komentare i od svih koji pozivaju na razum, zanemariv je broj njihove vjere, većina ih smatra da ih je trebalo ubiti. Neka mi nitko onda ne prodaje priče o "normalnim" vjernicima jer je takvih jako jako malo. U najboljem slučaju govore da su i jedni i drugi zli jer kao, nisu oni za nasilje, ali ipak su ovi vrijeđali njihovog poslanika. Rijetko se tko ogradio skroz od nasilja.
karamarko bi nam trebao bit najmanji problem u buducnosti. mislim, to je minimalni tehnicki uvjet. :D

mislim da islamska radikalizacija u bosni nije tabu, niti je nesto nepoznato i nije od jucer. kao sto nije ni u hrvatskoj. ili srbiji. isti je to paket. a taj paket je opet dio veceg paketa, sireg.

sto se ovih prostora tice, nema tu srece dok su vjeronauci obavezni od najmanjih nogu, dok medrese nicu kao gljive poslije kise, dok ovdje rektori govore da je sve u bozjim rukama.
svaka radikalizacija pogoduje drugoj radikalizaciji, narocito sto se tice religija, ludjacki je to krug koji jednom kad se zavrti, tesko staje.
User avatar
..a unda
Undaminator
Posts: 21246
Joined: 18 Sep 2011, 16:27

08 Jan 2015, 10:34

Image
User avatar
..a unda
Undaminator
Posts: 21246
Joined: 18 Sep 2011, 16:27

08 Jan 2015, 10:48

onako, ako smijem rec da mi je ovo, nakon svega, malo zanimljivo..

http://i100.independent.co.uk/article/c ... lJowZKs_ql
Post Reply