O njoj bruji cijeli svijet - Greta Thunberg

Sve od javnog i tajnog interesa
User avatar
Stitch
Head Honcho
Posts: 16389
Joined: 17 Sep 2011, 23:06
Has thanked: 42 times
Been thanked: 31 times
Gender:
Contact:

25 Sep 2019, 20:42

Govor Grete Thunberg, 16-godišnje švedske ekološke aktivistice, održan na UN-ovu summitu o klimi postao je tema broj jedan svjetskih medija.



Je li Greta Thunberg junakinja ili djevojčica koju žrtvuju za opće dobro? Njoj su s jedanaest, nakon godinâ depresije, poremećaja u prehrani i anksioznih napadaja, kada je prestala jesti na puna dva mjeseca, dijagnosticirani Aspergerov sindrom i opsesivno-kompulzivni poremećaj (OKP).

Psihijatri i liječnici tvrde da ne smijemo na djecu prebacivati teret koji ona ne mogu nositi. To je točno. Opet, ta djeca često govore o stvarima o kojima odrasli ne žele govoriti. Što o svemu mislite?


Potpisi su za budale.
User avatar
MmeTipfeler
Posts: 9913
Joined: 23 Mar 2012, 21:20

25 Sep 2019, 22:18

Stitch wrote:
25 Sep 2019, 20:42
Psihijatri i liječnici tvrde da ne smijemo na djecu prebacivati teret koji ona ne mogu nositi. To je točno. Opet, ta djeca često govore o stvarima o kojima odrasli ne žele govoriti. Što o svemu mislite?
Zazvučat će kao opće mjesto, ali mislim da u ovom slučaju itekako vrijedi: komentar više govori o onome tko ga izgovara, nego o onome što ta osoba komentira. O Greti Thunberg svatko ima svoje mišljenje, a malo tko razmišlja o onome što ona govori. Te psihički je bolesna (svaki se mentalni poremećaj rado tako naziva), te obitelj ovakva i onakva, mala je izmanipulirana... i tako redom. Kao da cura nije senzacija već sama po sebi, nego treba dodatnoga senzacionalizma.

Što se tiče onoga što ona govori, smatram da je to nepotrebno širenje panike. Ne, ne mislim da ne treba misliti na Zemlju i njezinu ekološku budućnost, ali jebale vas amazonske prašume kad iza ugla nalijećem na hrpetine otpada. Dobro, u Švedskoj valjda nema starih frižidera i špahera iza obližnjeg grma pa se može šire razmišljati. :D

Slažem se s time da djeca trebaju sjediti u školi, a ne marširati po ulicama za dobro cijeloga svijeta. Ili držati govor u UN-u. No što se tiče male Grete, usredotočenost na jednu temu simptom je kako Aspergerova sindroma, tako i OKP-a. Ona samu sebe tako "liječi". Ili si pomaže. Ili ju je netko (roditelji?) usmjerio na to da se tako nosi sa svojim stanjima.

Fala ne. Ne na moj račun. Ne mislim padati u nesvijest zato što netko, pa makar to bila i 16-godišnja Šveđanka, drži govore i prijeti nam prstom.

Na kraju krajeva: što je konkretno učinila? Ništa. Samo govori, govori i govori. Words, words, words.
User avatar
Šabović Adis
Inventar
Posts: 5526
Joined: 22 Aug 2015, 20:45
Location: Sarajevo
Has thanked: 7 times
Been thanked: 6 times

25 Sep 2019, 22:31

Neću ništa da kažem, da ne ispadnem veći cinik nego što jesam. :brukica:
Potpisujem bjanko smrtne presude :mirko:
User avatar
Stitch
Head Honcho
Posts: 16389
Joined: 17 Sep 2011, 23:06
Has thanked: 42 times
Been thanked: 31 times
Gender:
Contact:

25 Sep 2019, 23:37

MmeTipfeler wrote:
25 Sep 2019, 22:18
Slažem se s time da djeca trebaju sjediti u školi, a ne marširati po ulicama za dobro cijeloga svijeta. Ili držati govor u UN-u. No što se tiče male Grete, usredotočenost na jednu temu simptom je kako Aspergerova sindroma, tako i OKP-a. Ona samu sebe tako "liječi". Ili si pomaže. Ili ju je netko (roditelji?) usmjerio na to da se tako nosi sa svojim stanjima.
To je meni najbolji dio, zapravo. Kada je o bolesti(ma) riječ, cijenim njezine napore, a jesu li svjesni ili nesvjesni, irelevantno je. Pritom ne zanemarujem poruku, no najvažnije mi je da pomažući nama pomaže i sebi. Nikako ne bih želio da izgori kao Ivana Orleanska, s kojom je već uspoređuju. Ako znaš da je riječ o 16-godišnjoj djevojčici, tinejdžerici, mora te začuditi količina mržnje koja se na nju izlila. Dijete je posrijedi, zaboga, ne znam što su se svi na Gretu obrušili. Ustvari znam - ona ima muda, za razliku od anonimnih internetskih pljuvača. :kava:
Šabović Adis wrote:
25 Sep 2019, 22:31
Neću ništa da kažem, da ne ispadnem veći cinik nego što jesam. :brukica:
Navali, hejteru. Sramit ćeš se poslije. :p
Potpisi su za budale.
User avatar
Šabović Adis
Inventar
Posts: 5526
Joined: 22 Aug 2015, 20:45
Location: Sarajevo
Has thanked: 7 times
Been thanked: 6 times

25 Sep 2019, 23:48

Stitch wrote:
25 Sep 2019, 23:37
To je meni najbolji dio, zapravo. Kada je o bolesti(ma) riječ, cijenim njezine napore, a jesu li svjesni ili nesvjesni, irelevantno je. Pritom ne zanemarujem poruku, no najvažnije mi je da pomažući nama pomaže i sebi. Nikako ne bih želio da izgori kao Ivana Orleanska, s kojom je već uspoređuju. Ako znaš da je riječ o 16-godišnjoj djevojčici, tinejdžerici, mora te začuditi količina mržnje koja se na nju izlila. Dijete je posrijedi, zaboga, ne znam što su se svi na Gretu obrušili. Ustvari znam - ona ima muda, za razliku od anonimnih internetskih pljuvača. :kava:



Navali, hejteru. Sramit ćeš se poslije. :p
Eto kako me na zlo navraća...još ću i pedofil ispas. :brukica:
Trijes dana nema napretka...:rofl:
Potpisujem bjanko smrtne presude :mirko:
User avatar
Stitch
Head Honcho
Posts: 16389
Joined: 17 Sep 2011, 23:06
Has thanked: 42 times
Been thanked: 31 times
Gender:
Contact:

26 Sep 2019, 00:21

A nisi, kao, htio pljuvati po Greti? Znam te, puško, ne možeš mene prevariti. :raspa:
Potpisi su za budale.
User avatar
Šabović Adis
Inventar
Posts: 5526
Joined: 22 Aug 2015, 20:45
Location: Sarajevo
Has thanked: 7 times
Been thanked: 6 times

26 Sep 2019, 00:39

Stitch wrote:
26 Sep 2019, 00:21
A nisi, kao, htio pljuvati po Greti? Znam te, puško, ne možeš mene prevariti. :raspa:
Nisam. Ne pljujem kad je četvrtak. Samo kad je sredak. :o
Potpisujem bjanko smrtne presude :mirko:
User avatar
Stitch
Head Honcho
Posts: 16389
Joined: 17 Sep 2011, 23:06
Has thanked: 42 times
Been thanked: 31 times
Gender:
Contact:

26 Sep 2019, 01:59

Raspali, onda. Da te čujem. :D
Potpisi su za budale.
User avatar
Šabović Adis
Inventar
Posts: 5526
Joined: 22 Aug 2015, 20:45
Location: Sarajevo
Has thanked: 7 times
Been thanked: 6 times

26 Sep 2019, 02:40

Šabović Adis wrote:
26 Sep 2019, 00:39
Nisam. Ne pljujem kad je četvrtak. Samo kad je sredak. :o
Pa rekosam da samo kad je sredak, a sadje već četvrtak. :zubo:

Ma ne, o Greti ne znam ništa osim onoga što o njoj saznam iz komentara o njoj. Znam, eto, da joj je šesnajs i da se nešto zalaže, al kako, za šta tačno - e to fakat nemam pojma. A ne bih ni da imam. Lakše spavat tako... :zubo:
Potpisujem bjanko smrtne presude :mirko:
User avatar
Stitch
Head Honcho
Posts: 16389
Joined: 17 Sep 2011, 23:06
Has thanked: 42 times
Been thanked: 31 times
Gender:
Contact:

26 Sep 2019, 07:01

Šabović Adis wrote:
26 Sep 2019, 02:40
Ma ne, o Greti ne znam ništa osim onoga što o njoj saznam iz komentara o njoj. Znam, eto, da joj je šesnajs i da se nešto zalaže, al kako, za šta tačno - e to fakat nemam pojma. A ne bih ni da imam. Lakše spavat tako... :zubo:
Ona ti je ženski Haram. Samo što je jedno tisuću puta pametnija i pristojnija od njega. Je li ti sad jasno? ;)
Potpisi su za budale.
User avatar
MmeTipfeler
Posts: 9913
Joined: 23 Mar 2012, 21:20

26 Sep 2019, 07:50

Uspjeli ste začatati temu nakon svega jednog posta, ne računajući uvodni. :D
Stitch wrote:
25 Sep 2019, 23:37
To je meni najbolji dio, zapravo. Kada je o bolesti(ma) riječ, cijenim njezine napore, a jesu li svjesni ili nesvjesni, irelevantno je. Pritom ne zanemarujem poruku, no najvažnije mi je da pomažući nama pomaže i sebi. Nikako ne bih želio da izgori kao Ivana Orleanska, s kojom je već uspoređuju. Ako znaš da je riječ o 16-godišnjoj djevojčici, tinejdžerici, mora te začuditi količina mržnje koja se na nju izlila. Dijete je posrijedi, zaboga, ne znam što su se svi na Gretu obrušili. Ustvari znam - ona ima muda, za razliku od anonimnih internetskih pljuvača. :kava:
Kao prvo, ona nije djevojčica, nego djevojka. Šesnaest joj je godina, pobogu. Kao drugo, nisu se svi na nju obrušili niti je svi mrze - jednako toliko ima onih koji je obožavaju, dive joj se i tvrde da ima muda. Baš kao i ti. :cerek:
Stitch wrote:
26 Sep 2019, 07:01
Ona ti je ženski Haram. Samo što je jedno tisuću puta pametnija i pristojnija od njega. Je li ti sad jasno? ;)
Ruku na srce, zanemarimo li emocionalni aspekt, ništa novo nije rekla, a kamoli učinila. Tu je jednaka Haramu, bez obzira na pristojnost i pamet. Ovaj filmić jasno potvrđuje ono što sam rekla o samoliječenju i samopomoći: Greta Thunberg govori nekih pet minuta, ako i toliko, kaže nekoliko rečenica koje bi trebale biti emocionalno nabijene, a pritom se služi bilješkama jer nije u stanju upamtiti vlastite emocije, vlastiti zanos za spas planeta.

I što kaže u tih pet minuta? Ništa. Samo da smo svi krivi zbog nestanka amazonskih prašuma. Ja nisam. Odbijam prihvatiti bilo kakvu globalnu krivnju. Odbijam se vratiti u kameno doba i skupljati plodove ili jesti sirovo meso. Je li njoj, je li ikome jasno da je zagađenje počelo onim trenutkom kad je čovjek zapalio vatru?

Da, slažem se kako treba razumno postupati s onime što imamo, ali panične tinejdžerske emocije u tome nam nimalo ne pomažu. Ne pomaže ona nama. Pomaže sebi. Super. Sve pet. Medijima je zanimljiva i iskorištavaju fenomen Grete Thunberg. Ima na stotine ekologa koji su istoj tematici pristupili znanstveno, s racionalnim prijedlozima, više ili manje primjenjivima - tu je Haram u prednosti pred Gretom, pa tko zna za njih. Za nekoliko mjeseci nitko neće znati ni za malu Šveđanku.

Meni je nje žao. To je jedini stav koji imam prema njoj.
User avatar
Stitch
Head Honcho
Posts: 16389
Joined: 17 Sep 2011, 23:06
Has thanked: 42 times
Been thanked: 31 times
Gender:
Contact:

26 Sep 2019, 08:25

MmeTipfeler wrote:
26 Sep 2019, 07:50
Da, slažem se kako treba razumno postupati s onime što imamo, ali panične tinejdžerske emocije u tome nam nimalo ne pomažu. Ne pomaže ona nama. Pomaže sebi. Super. Sve pet. Medijima je zanimljiva i iskorištavaju fenomen Grete Thunberg. Ima na stotine ekologa koji su istoj tematici pristupili znanstveno, s racionalnim prijedlozima, više ili manje primjenjivima - tu je Haram u prednosti pred Gretom, pa tko zna za njih. Za nekoliko mjeseci nitko neće znati ni za malu Šveđanku.
Ovo je ključno, istaknuo sam to i u uvodnom postu - jest da stotine ekologa govore o tome, no trebala je šesnaestogodišnjakinja da se pokrene lavina. Greta uopće ne mora biti u fokusu javnosti, bit je u tome da odrasli sa svojim referatima i ozbiljnim prijedlozima ni pod razno ne mogu izazvati efekt ravan manipulaciji emocijama. Zna to svaki reklamni stručnjak, znao je to i Goebbels tridesetih godina prošloga stoljeća. Strah, sažaljenje, sućut, ljubav, mržnja... tisuću su puta jače oružje od formula i činjenica. To je prvo.

Drugo, da ta armija ekologa išta vrijedi, imali bismo danas pokazatelje o smanjivanju zagađenja, ne bismo čitali o topljenju ledenjaka i permafrosta. Ali nemamo ih. To što rade ravno je bacanju jaja na ventilator. Treba mijenjati pristup i metode, pogotovo ako želiš da se stvari promijene brzo. To što je Greta učinila dobar je recept, sada može mirno nestati i posvetiti se socijalizaciji i školovanju. Ljude treba animirati konkretnim djelovanjem koje će gađati srce, a ne mozak. Pišem metaforički, razumije se. Nazovi to Gretinim poučkom ako baš hoćeš, bit će znanstvenije. Princip uopće nije nov, samo je nekako zanemaren. Ekolozi se uzdaju u argumente i razum, a sve na ovome svijetu, od politike do trgovanja, sporta i umjetnosti, počiva na osjećajima. Zato ih i ignoriraju.
Potpisi su za budale.
User avatar
MmeTipfeler
Posts: 9913
Joined: 23 Mar 2012, 21:20

26 Sep 2019, 10:19

Stitch wrote:
26 Sep 2019, 08:25
Ovo je ključno, istaknuo sam to i u uvodnom postu - jest da stotine ekologa govore o tome, no trebala je šesnaestogodišnjakinja da se pokrene lavina.
Oprosti, koja lavina? Lavina blebetanja i prelijevanja iz šupljeg u prazno?
Greta uopće ne mora biti u fokusu javnosti, bit je u tome da odrasli sa svojim referatima i ozbiljnim prijedlozima ni pod razno ne mogu izazvati efekt ravan manipulaciji emocijama.
Odrasli sa svojim referatima i ozbiljnim prijedlozima uspjeli su da se donese niz propisa i zaključi niz sporazuma. Racionalan, a ne emocionalan pristup može pridonijeti rješavanju problema. Emocije samo zamagljuju uvid u pravo stanje stvari, a ne vode ničemu, čak u ovom slučaju ne daju ni neki osobit poticaj. Dokaz je činjenica što su Gretu Thunberg pozvali da se pojavi na UN-ovu skupu koji je bio već unaprijed zakazan i sazvan, a to nije učinjeno zbog nje.
Ljude treba animirati konkretnim djelovanjem koje će gađati srce, a ne mozak. Pišem metaforički, razumije se. Nazovi to Gretinim poučkom ako baš hoćeš, bit će znanstvenije.
Zašto Gretinim? Ta ona baš ništa nije učinila, osim što priča, priča li, priča. Više za ekologiju učinio onaj Zagrepčanin koji ilegalno sadi drveće po Zagrebu nego ona.

U početku mi je bilo zanimljivo pratiti fenomen. Sada već kad vidim da negdje piše Greta Thunberg, a pogotovo kada se o njoj govori kao o "Greti", nazivajući je imenom kao najbolju prijateljicu ili prvi rod ili pak kakvu zvijezdu, samo odskrolam dalje. Što je previše, previše je.

Gle, bila sam prije nekoliko dana kod rodbine u malome mjestu kraj Kastva. Gotovo selu, ali lijepo izgrađenu: između novih kuća ostao je prostor, podijeljen na niz parcela gdje svatko uzgaja što hoće - grožđe, paradajz, luk, a ima i trave koja se kosi pa je, pošto se osuši i postane sijeno, iznimno sklona tomu da se zapali ako netko onamo baci čik. Pretpostavlja se da se upravo to i desilo pa je buknuo požar. Ne prevelik, ali dovoljan da, krene li dalje, dopre do obližnje šume. Emocionalno nastrojeni susjedi zgrabili su lopate i šmrkove pa udri po izvoru požara. Netko je ipak bio dovoljno racionalan da pozove vatrogasce koji su najprije počeli vodom polijevati dio najbliže šumi pa se odande vraćali prema mjestu odakle je požar krenuo.

Sapienti sat!
User avatar
Šabović Adis
Inventar
Posts: 5526
Joined: 22 Aug 2015, 20:45
Location: Sarajevo
Has thanked: 7 times
Been thanked: 6 times

26 Sep 2019, 13:46

Here it comes:
A jel ona demokrata, imal pravo glasa? :rofl:

Koliko se u atomsku medicinu kužim, i Greta na krivo drvo laje. :nogica:
Potpisujem bjanko smrtne presude :mirko:
User avatar
Stitch
Head Honcho
Posts: 16389
Joined: 17 Sep 2011, 23:06
Has thanked: 42 times
Been thanked: 31 times
Gender:
Contact:

26 Sep 2019, 13:57

MmeTipfeler wrote:
26 Sep 2019, 10:19
Odrasli sa svojim referatima i ozbiljnim prijedlozima uspjeli su da se donese niz propisa i zaključi niz sporazuma. Racionalan, a ne emocionalan pristup može pridonijeti rješavanju problema. Emocije samo zamagljuju uvid u pravo stanje stvari, a ne vode ničemu, čak u ovom slučaju ne daju ni neki osobit poticaj. Dokaz je činjenica što su Gretu Thunberg pozvali da se pojavi na UN-ovu skupu koji je bio već unaprijed zakazan i sazvan, a to nije učinjeno zbog nje.
Ti kao da ne živiš u današnjem svijetu. Ovo je moderno doba, doba spektakla. Ne smatram to pozitivnim, ali držim da se tomu treba prilagoditi. Nitko više ne odlučuje na osnovi činjenica, gleda se dojam. Ako baš hoćeš, cirkus. Jesam li ja izabrao Trumpa? Nisam, izabrali su ga Amerikanci. Pratim li ja Keeping Up with the Kardashians? Ne pratim, to čine Amerikanci. Isti oni koji odbijaju potpisati sve postojeće ekološke sporazume. Ako nisi klaun, neće te primijetiti. Moraš im drukčije zaokupiti pozornost. U suprotnom, ne samo da nećeš postići ništa nego možeš izazvati suprotan učinak. Tvojim se ozbiljnim znanstvenicima rugaju, smatraju ih nerazumljivima i dosadnima. Citiraju im katastrofična predviđanja iz prošlosti i ismijavaju pogreške. Opet pitam - što se točno napravilo ozbiljnom metodom? Ništa, planet i dalje propada.
Potpisi su za budale.
User avatar
Stitch
Head Honcho
Posts: 16389
Joined: 17 Sep 2011, 23:06
Has thanked: 42 times
Been thanked: 31 times
Gender:
Contact:

26 Sep 2019, 14:00

Šabović Adis wrote:
26 Sep 2019, 13:46
Koliko se u atomsku medicinu kužim, i Greta na krivo drvo laje. :nogica:
Kako?
Potpisi su za budale.
User avatar
Šabović Adis
Inventar
Posts: 5526
Joined: 22 Aug 2015, 20:45
Location: Sarajevo
Has thanked: 7 times
Been thanked: 6 times

26 Sep 2019, 14:46

Stitch wrote:
26 Sep 2019, 14:00
Kako?
Pa lako.
Zaključujem to na osnovu učinka, koji je ravan nuli. :ne zna:
Potpisujem bjanko smrtne presude :mirko:
User avatar
MmeTipfeler
Posts: 9913
Joined: 23 Mar 2012, 21:20

26 Sep 2019, 14:55

Stitch wrote:
26 Sep 2019, 13:57
Opet pitam - što se točno napravilo ozbiljnom metodom? Ništa, planet i dalje propada.
Što se točno napravilo time da Greta Thunberg odasvud iskače kao iz paštete? Ponavljam - što je točno učinila? Osim što puno priča. :facepalm:
User avatar
Stitch
Head Honcho
Posts: 16389
Joined: 17 Sep 2011, 23:06
Has thanked: 42 times
Been thanked: 31 times
Gender:
Contact:

26 Sep 2019, 15:12

Posljedice toga što Greta radi tek će se vidjeti, oboje učinak prerano očekujete. Za početak, svuda u svijetu povećava se broj aktivista, mediji su puni ekološke problematike. Što je super stavimo li na drugu stranu vage specijalizirane panele i raspravljanje uskog i razmjerno nepoznatog kruga stručnjaka.

Meni je definitivno drago što aktivizam opet cvjeta. Izuzmemo li Greenpeace, koji to sustavno čini od 1971. godine, nitko se za ovaj planet ne bori globalno. A sad odjednom svi govore o tome. To je veći uspjeh od svih konferencija zajedno. Informacija je osnova ovog vrlog novog svijeta.
Potpisi su za budale.
User avatar
Šabović Adis
Inventar
Posts: 5526
Joined: 22 Aug 2015, 20:45
Location: Sarajevo
Has thanked: 7 times
Been thanked: 6 times

26 Sep 2019, 15:25

Ok.
Ajmo onda ovako: ako je Greta na čelu nekog pokreta, ne znači li to da je upravo ona i najbolja od svih koji je slijede, koje i predvodi? Je li ona kvalifikovana? Ima li plan? Petogodišnji makar, ne mora dugoročni od dvajes godina. :o
Jel ima ljekarski? Ono, psihofizički testovi? Msm, ni u vojsku se ne kupe s kuke i motike (osim kad se kupe :rofl:), ja sam moro na regrutaciju prvo, neš vjerovat...:rofl:
Potpisujem bjanko smrtne presude :mirko:
User avatar
MmeTipfeler
Posts: 9913
Joined: 23 Mar 2012, 21:20

26 Sep 2019, 16:41

Stitch wrote:
26 Sep 2019, 15:12
Posljedice toga što Greta radi tek će se vidjeti, oboje učinak prerano očekujete.
Ona ništa ne radi, nego lupeta. "Ukrali ste mi djetinjstvo, ukrali ste mi snove." Ama tko joj je išta ukrao? Kao i bilo kojem drugom fanatiku. Kladim se da je i vegetarijanka, akoli ne i veganka. Naime, zna se, proizvodnja šnicli upropaštava planet. :facepalm:
A sad odjednom svi govore o tome.
Ne govore o klimi i ekologiji. Govore o Greti Thunberg, ne o manjoj upotrebi plastičnih vrećica. Nitko i ne spominje dvije stvari: da navodno biorazgradive vrećice uopće nisu biorazgradive i da koštaju u vražju mater puno. Kad hoćeš ljude na nešto nagovoriti, snizi cijenu.

I nije istina da u svijetu nema pokreta kao što je ovaj što ga je mala pokrenula. Samo što svoj posao obavljaju s manje pompe. Baš kao i oni stručnjaci koje si gore popljuvao.
User avatar
MmeTipfeler
Posts: 9913
Joined: 23 Mar 2012, 21:20

26 Sep 2019, 16:45

Šabović Adis wrote:
26 Sep 2019, 15:25
Ok.
Ajmo onda ovako: ako je Greta na čelu nekog pokreta, ne znači li to da je upravo ona i najbolja od svih koji je slijede, koje i predvodi?
Nije nego se prva sjetila. Skolstrejk för klimatet, u slobodnom prijevodu: "markirajmo da bismo lakše disali". :D Čudi me da se naši klinci već nisu pridružili. Cccc... ni omladina nije što je nekad bila. :cerek:
User avatar
Stitch
Head Honcho
Posts: 16389
Joined: 17 Sep 2011, 23:06
Has thanked: 42 times
Been thanked: 31 times
Gender:
Contact:

26 Sep 2019, 16:47

Šabović Adis wrote:
26 Sep 2019, 15:25
Ok.
Ajmo onda ovako: ako je Greta na čelu nekog pokreta, ne znači li to da je upravo ona i najbolja od svih koji je slijede, koje i predvodi? Je li ona kvalifikovana? Ima li plan? Petogodišnji makar, ne mora dugoročni od dvajes godina. :o
Greta je samo na površinu izvukla ono što se dugo krčkalo u dubini. Nije vođa, ne vjerujem ni da to želi biti. No dovoljno je iznimna da potakne mase, u tome je njena čarolija. Po načelu "ako može ona, takva kakva jest, onda mogu i ja".

Ne vjerujem u prirodno velike ljude, takvo što ne postoji. Vjerujem da okolnosti stvaraju velike ljude.
Potpisi su za budale.
User avatar
Stitch
Head Honcho
Posts: 16389
Joined: 17 Sep 2011, 23:06
Has thanked: 42 times
Been thanked: 31 times
Gender:
Contact:

26 Sep 2019, 16:56

MmeTipfeler wrote:
26 Sep 2019, 16:41
I nije istina da u svijetu nema pokreta kao što je ovaj što ga je mala pokrenula. Samo što svoj posao obavljaju s manje pompe. Baš kao i oni stručnjaci koje si gore popljuvao.
Kao što sam već rekao, pompa ima svrhu. Nije tu isključivo vlastite afirmacije radi, tu je da brže, efikasnije i dalekosežnije podigneš svijest o nekom problemu. Ignorirati medije, ignorirati društvene mreže, ignorirati činjenicu da danas u sekundi viralnima postaju daleko banalnije stvari znači ne živjeti u 21. stoljeću. Ta je mala stoput, tisuću puta svjesnija trenutka u kojem živi. I to je plus, a ne minus.
Potpisi su za budale.
User avatar
Šabović Adis
Inventar
Posts: 5526
Joined: 22 Aug 2015, 20:45
Location: Sarajevo
Has thanked: 7 times
Been thanked: 6 times

26 Sep 2019, 17:34

Stitch wrote:
26 Sep 2019, 16:47
Greta je samo na površinu izvukla ono što se dugo krčkalo u dubini. Nije vođa, ne vjerujem ni da to želi biti. No dovoljno je iznimna da potakne mase, u tome je njena čarolija. Po načelu "ako može ona, takva kakva jest, onda mogu i ja".

Ne vjerujem u prirodno velike ljude, takvo što ne postoji. Vjerujem da okolnosti stvaraju velike ljude.
Aha. Kvalifikovana je, dakle, samo da konstatuje problem, ne i da ga riješi?! Hoće joj se da daje zaduženja, al ne i da dâ sredstva da se izvrše ni, daleeeekobilo, platu?! :o
Ista moja žena... :rofl:
Potpisujem bjanko smrtne presude :mirko:
Post Reply