Kanada

Jer ja sam skitnica, daljine me vuku...
User avatar
Nukac
Davorich
Posts: 6775
Joined: 11 Feb 2017, 14:02
Location: Malo tu, malo tam
Has thanked: 6 times
Been thanked: 90 times

30 Oct 2019, 12:20

marioxp wrote:Nije istina,

Ja sam kupio za 299 eura iz VCE.

a i kasnije sam ih viđao po sličnim cijenama.

Mene Vancouver nije osobito dirnuo, sve je dosta skupo tako da se ne možeš prepustiti.



Sent from my SM-G970F using Tapatalk
Bas i ne. Cak i iz Venecije je 500 i vise eur. I to cesto preko USA, a to znaci i dodatni trosak za vizu.
A bas me ne zanima Vancouver u zimskoj sezoni. Datume koje gledam su proljece ljeto i jesen.


marioxp
Posts: 35
Joined: 08 Aug 2017, 12:15

30 Oct 2019, 12:53

https://izletnadlani.com/ugodno-v-kanad ... d-336-eur/

Budi strpljiv, biti će opet.

Jesi li mislio samo Vancouver ili još nešto usput.

Sent from my SM-G970F using Tapatalk

User avatar
Nukac
Davorich
Posts: 6775
Joined: 11 Feb 2017, 14:02
Location: Malo tu, malo tam
Has thanked: 6 times
Been thanked: 90 times

30 Oct 2019, 13:55

Problem je sto mi ti datumi ne odgovaraju. A jos uvijek je velika mogucnost snijega i zatvorenih cesata.

Trenutno niti ne gledam, a ako bi isao isao bi okolo- naokolo.
Zato mi treba karta u kolovozu, kad je sve hiperskupo. Za one datume koji meni trebaju je 700 eur pa cak i do 1000.
User avatar
daria
Posts: 235
Joined: 24 Feb 2017, 00:24
Has thanked: 8 times
Been thanked: 10 times

30 Oct 2019, 17:45

Kanada je za ljubitelje prirode, ne sad neko super duper kulturno uzdizanje. Tko ne planira skijaske aktivnosti ne treba dolaziti po zimi. Jezera smrznuta i prekrivena snijegom, rani mrak, hladnoca. Sesti, sedmi, osmi, deveti mj.
A za Vancouver, cak i ako pada kisa, bolje je rentati auto nego ostati u gradu osim ako bas ne lije. Kisa ovdje uglavnom stane pa ima i suncanih ili barem suhih perioda tijekom dana. Osim desetog mjeseca. I cetvrtog. Deseti je katastrofa, sad je malo bolje, granulo sunce napokon. Snijeg obicno u drugom ili trecem mjesecu.
User avatar
Stitch
Head Honcho
Posts: 16389
Joined: 17 Sep 2011, 23:06
Has thanked: 42 times
Been thanked: 31 times
Gender:
Contact:

30 Oct 2019, 20:50

daria wrote:
30 Oct 2019, 17:45
Kanada je za ljubitelje prirode, ne sad neko super duper kulturno uzdizanje.
Meni je predivno sve što si objavila. :cerek:
Potpisi su za budale.
marioxp
Posts: 35
Joined: 08 Aug 2017, 12:15

31 Oct 2019, 11:06

Ja sam bio kraj 4. i početak 5. Mj. Za Vancouver je to dobro vrijeme jer počinje proljeće, ali Stjenjak, Banff, to je barem 2-3 tjedna prerano. Sve je još sivo i smeđe, jezera su zamrznuta, agencije još nisu počele raditi, velika prednost je što nema gužvi i cijene su niže. Koliko znam u kolovozu je peak sezone i smještaj si moraš rezervirati mjesecima unaprijed. Mislim da je dobro vrijeme kraj 5. Mj. Početak 6.

Pozdrav

Sent from my SM-G970F using Tapatalk

marioxp
Posts: 35
Joined: 08 Aug 2017, 12:15

09 Jan 2020, 15:59

Evo akcija

Jeftinije ne može.

https://izletnadlani.com/ugodno-v-kanad ... rror-fare/

Vancouver 322 eur

Sent from my SM-G970F using Tapatalk

User avatar
Nukac
Davorich
Posts: 6775
Joined: 11 Feb 2017, 14:02
Location: Malo tu, malo tam
Has thanked: 6 times
Been thanked: 90 times

09 Jan 2020, 16:10

Samo kaj je travanj- svibanj.
Bezveze mi dat 400 eur za kartu a onda doci na lose vrijeme.
User avatar
daria
Posts: 235
Joined: 24 Feb 2017, 00:24
Has thanked: 8 times
Been thanked: 10 times

09 Jan 2020, 19:29

Vrijeme je kako kad. To je doba kad imamo cherry blossom i sve je lijepo ruzicasto, osim neba, uglavnom tmurno i kisa cesto, i ova najljepsa jezera u BC i Alberti su manje vise smrznuta jos uvijek pa se ne vidi puno. Al opet mogu se posjetiti neke druge stvari, a slapovi i rijeke su puni vode kako se polako otapa sve. Za jezera ako vec ne visoka sezona, onda je (cak i kasni) rujan puno bolji za posjetu, cak do sredine desetog iako bude kise al ne snijega i leda jos, pa su ceste otvorene i hajkovi na jezera prohodni bez potrebe za microspikes ili snowshoes. Inace sto se tice blage klime u Vancouveru, ne znam kome prodaju tu maglu, sljedeci tjedan do minus 15 temperature. :D
User avatar
daria
Posts: 235
Joined: 24 Feb 2017, 00:24
Has thanked: 8 times
Been thanked: 10 times

09 Jan 2020, 19:37

Moja ponuda da hostam jos uvijek stoji (imam dodatni krevet). Nino moze potvrditi da nisam neki sajko. :zubo:
Niko
Posts: 783
Joined: 23 Feb 2017, 16:55
Has thanked: 156 times
Been thanked: 25 times

09 Jan 2020, 22:33

daria wrote:
09 Jan 2020, 19:37
Moja ponuda da hostam jos uvijek stoji (imam dodatni krevet). Nino moze potvrditi da nisam neki sajko. :zubo:
Potvrdujem 😃
User avatar
daria
Posts: 235
Joined: 24 Feb 2017, 00:24
Has thanked: 8 times
Been thanked: 10 times

08 Apr 2020, 11:18

Golden Ears Provincial Park jedan je od najvecih parkova prirode u Britanskoj Kolumbiji, 90 minuta od Vancouvera.
Mogao bi se komotno preimenovati u 50 nijansi zelene. Ukratko, rijeke, slapovi, jezera, brojne planinarske staze.
Uspjeli vidjeti komadic raja prije nego su park zatvorili.

Image

Image

Image

Image
User avatar
nvnk
Posts: 2979
Joined: 21 Feb 2017, 12:31
Has thanked: 20 times
Been thanked: 58 times

08 Apr 2020, 12:45

:top: :top: :top:
User avatar
sandra555
Posts: 682
Joined: 25 Feb 2018, 17:15
Has thanked: 11 times
Been thanked: 11 times

08 Apr 2020, 12:50

Daria, jesi još u Kanadi ili si se uspjela hrvatske dokopati? jesi našla drugi posao?
User avatar
daria
Posts: 235
Joined: 24 Feb 2017, 00:24
Has thanked: 8 times
Been thanked: 10 times

08 Apr 2020, 13:01

Jos sam tu, zakljucila sam da mi je bolje ostati i s financijske i s dusevne strane. A i bas ne bi da donesem nekaj familiji iako bi ih rado vidla. Tu imam zdravstveno a bit ce i naknada u slucaju gubitka posla. Ja jos radim ali ne znam do kad, neki su vec dobili otkaz (ono je bila globalna najava cijeloj firmi ali sef nije dobro objasnio da ce to ici postepeno pa je nastala zbrka). Moj odjel pokusava progurati, zasad sigurno radim jos naredna dva tjedna 😅.
User avatar
daria
Posts: 235
Joined: 24 Feb 2017, 00:24
Has thanked: 8 times
Been thanked: 10 times

13 Sep 2020, 06:26

Kratki sazetak dvotjednog putovanja u Canadian Rockies. Ista ruta kojom sam isla prije dvije godine ali sada s autom i ovaj put vrijeme nas je posluzilo, dva tri dana oblacno s povremenom kisom, ostalo sunce i 30 stupnjeva.

Ukupno smo napravili oko 3000 km, i odsjedali u motelima cca 50 kanadskih dolara po osobi nocenje, jedino nas je smjestaj u Jasperu kostao nesto vise. Dnevna karta za bilo koji nacionalni park je 10 dolara (do tjedan dana), ali buduci da smo mi bili dulje od 7 dana u Rockijima, kupili smo godisnju obiteljsku kartu od 140 dolara koju smo zalijepili na sajbu auta, i troskove podijelili medu sobom.

Krenuli smo iz Vancouvera preko Kamloopsa i Clearwatera, preko Robsona i presli u pokrajinu Albertu, potez od Jaspera do Banffa pa prelazak natrag u Britansku Kolumbiju i povratak preko Kelowne.

Image

Samo podrucje kanadskih Rockija u ovom dijelu je podijeljeno u 4 nacionalna parka koji su spojeni jedan s drugim, dva manja su u Britanskoj Kolumbiji (Yoho i Kootenay), dva veca u Alberti (Jasper i Banff).

Image
User avatar
daria
Posts: 235
Joined: 24 Feb 2017, 00:24
Has thanked: 8 times
Been thanked: 10 times

13 Sep 2020, 06:46

Ukupno na putu smo prosli kroz sest nacionalnih parkova i nekoliko provincijskih parkova, apsolutno uzivali u prirodnim ljepotama i vidjeli dosta divljih zivotinja: medvjede smo vidjeli na 4 lokacija, jeleni i srne na svakom koraku skoro, vidjeli smo mamu moosa s klincem, bighorn sheep i crnog vuka u Jasperu (nisam ga uspjela uloviti foticem).

Maksimalna dopustena brzina na autoputu je uglavnom 90 km na sat, medutim vecina ljudi vozi sporije u slucaju da vidi neku zivotinju, i ne pregazi ju posljedicno. Zivotinje redovito prelaze cestu i zaustavljaju promet ili grickaju nekakve bobice uz autoput. Ako u jednom trenutku vidite hrpu zaustavljenih auta na cesti, znate da je netko ugledao nesto, a nije rijetko ni da ljudi voze u jednom smjeru i okrenu se za 180 stupnjeva nasred autoceste bez jebemti.

Image

Image

Image

Image

Image

Image
User avatar
daria
Posts: 235
Joined: 24 Feb 2017, 00:24
Has thanked: 8 times
Been thanked: 10 times

13 Sep 2020, 07:07

U nastavku slike iz Jaspera. Prije Jaspera prosli smo kroz Mt Robson provincijski park u Britanskoj Kolumbiji:
Image

U Jasperu smo posjetili lokalna jezera Edith i Anette (slika), te jezero Maligne i kanjon Maligne.
Image

Panorama s vidikovca uz autoput:
Image

Mt Edith, Path of the Glacier trail (apsolutno prekrasno a samo sat vremena hike)
Image
User avatar
daria
Posts: 235
Joined: 24 Feb 2017, 00:24
Has thanked: 8 times
Been thanked: 10 times

13 Sep 2020, 07:40

Autocesta 93 koja povezuje gradice Jasper i Banff u Alberti je duga 230 km i poznata je kao Icefields Parkway. U normalnim uvjetima potrebno je 3 do 4 sata od jedne tocke do druge no uz tu cestu ima toliko toga za vidjeti da se nama put otegnuo skoro 12 sati. Kazu da je to najljepsa panoramska voznja u Kanadi. Za mene, ta cesta je sazetak Rockija. Da imate samo 24 sata u Kanadi, to je to, poslala bih vas na tu cestu i prirodne atrakcije dostupne s te ceste. I drzala vam fige da bude suncano.

Athabasca falls:
Image

Columbia Icefield:
Image

Pogled na glecer sa Wilcox traila (nismo imali vremena za cijeli hike, samo do prvog vidikovca):
Image

Bow lake:
Image
User avatar
daria
Posts: 235
Joined: 24 Feb 2017, 00:24
Has thanked: 8 times
Been thanked: 10 times

13 Sep 2020, 08:06

Nacionalni park Banff. Probudili smo se u 4,30 ujutro i krenuli prema jezeru Morraine, ali prekasno. U 6 parkiraliste je bilo puno i cesta zatvorena i policija je vracala stotine auta, medutim mi smo produzili za jezero Louise u nadi da jos uvijek ima mjesta na parkiralistu. Jezero Morraine je vjerojatno najljepse jezero u Rockijima i izrazito popularno za gledanje izlaska sunca, ali jezero Louise je isto bilo fantasticno. Bilo je jos mjesta na parkiralistu i taman smo dosli na vrijeme. Nakon toga petosatni hike na Big Beehive vidikovac iznad jezera Louise. Slikano oko 6:30 ujutro i oko podneva.

Image

Image

Image

Kad smo zavrsili s jezerom Louise, vracali smo se po cesti kojom se ide za jezero Morraine. Opet, stotine auta i eto, imali nevjeroajtnu srecu da su ljude ispred nas i nas auto pustili (bilo se izgleda oslobodilo mjesto na parkiralistu) i tako pustili nas i postavili barikadu iza nas. Vjerujem da je covjek u autu iza nas popizdio :D
I tako uspjeli vidjeti oba jezera, ja sam inace racunala na jedno, pa koje god. U cijelim Rockijima, nigdje nije takva guzva kao ovdje i nigdje nismo imali problema s pristupom.

Image
User avatar
daria
Posts: 235
Joined: 24 Feb 2017, 00:24
Has thanked: 8 times
Been thanked: 10 times

13 Sep 2020, 08:44

Posjetili smo i ostala jezera i vidikovce oko Bannfa, Minnewanka lake, Two Jacks Lake, Marble canyon, unajmili kanu na rijeci u Banffu.

Image

Bio je tu i posjet sluzbeno najvecem veslu na svijetu :rofl:
Image

U Revelstokeu smo posjetili staru skijasku skakaonu. Norvezani su doveli skijaske skokove u Kanadu i u prvoj polovici 20. stoljeca su bili izrazito popularni.
Image

Inace jedna od najdrazih i najhladniji uspomena s cijelog puta mi je jezero Jasper malo na sjever od istoimenog gradica. Prvo cijeli setting je prekrasan. Planine okolo naokolo. Jezero cisto i bistro. Dno jezera je prekriveno najfinijim pijeskom i cijelo jezero je dovoljno plitko (nize od razine koljena) da ga se moze prehodati ako izdrzite temperaturu vode. U prvom trenu je uzasno hladno, onda pocinje bol, nakon toga faza kad otupis, nakon toga imas osjecaj da ti noge gore. Ali bas uzitak hodati po tom pijesku :cerek:
Image

Kad smo napustili Rockije, za kraj puta smo si ostavili dva dana na jezeru Okanagan za brckanje i odmor.
Image

Nisam ovdje stavljala sve slike, jezera tisucu nema smisla, a slike ionako ne prikazuju posteno tu ljepotu. Kao i uvijek, dozivljaj najvise ovisi o vremenskim prilikama. Imam zapisana sva mjesta koja smo posjetili ako nekome trebaju detaljne informacije.
User avatar
J.Poljak fan club
Posts: 317
Joined: 22 Feb 2017, 13:26
Been thanked: 1 time

13 Sep 2020, 17:33

Ko i uvijek super slike da odmah dobijes zelju napravit slican road trip
Super je ta kombinacija jezera i planina. Fotogenicno

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

During the war...
User avatar
Nukac
Davorich
Posts: 6775
Joined: 11 Feb 2017, 14:02
Location: Malo tu, malo tam
Has thanked: 6 times
Been thanked: 90 times

13 Sep 2020, 19:57

Prolaznice, hocemo sljedeci kolovoz?
Jebes Bali.

Ako treba, kampirat cu.
User avatar
scarletlemur
atomski zdesna!
Posts: 488
Joined: 10 Nov 2011, 20:52
Been thanked: 14 times

14 Sep 2020, 16:23

Daria, slike su fantastične, kao i opis rute!

Nego, ima li ovdje interesenata za tako jednu zajedničko planiranu akciju posjete nacionalnim parkovima u kanadi i/ili sad-u?
User avatar
Nukac
Davorich
Posts: 6775
Joined: 11 Feb 2017, 14:02
Location: Malo tu, malo tam
Has thanked: 6 times
Been thanked: 90 times

14 Sep 2020, 17:56

Ja sam uvijek za road trip. Doduse, USA sam vec bio na 3, tako da mi road trip po Kaliforniji nije napet, ali zato bi ponovno isao recimo kanjoni rijeke Colorado.
U Kanadi sam bio samo na aerodromima, to mi je na popisu zelja.
Ali Kanadu bi ja u kolovozu, da je vjerojatnost lijepog vremena najveca.
Post Reply