Koje vitamine/tablete/preparate trošite?

Jeremijin dispanzer
User avatar
Leteća
babin nakurnjak
Posts: 2552
Joined: 26 Sep 2011, 13:25
Location: Welt am Draht

16 Feb 2012, 15:50

Bok svima!

Zovem se Leteća i volim sve što vole stari. :zubo:
Osim posjećivanja doktora i guranja u tramvaju to je, naravno, i guranje nosa u tuđe kupaonice.
Zanima me što činite da doživite stopedesetu.

Jedete li multivitamine, ljekovite gljive, homeopatske tiktakove ili nešto treće?


Tvornice radnicima! Zemlja seljacima! Forum seljačinama!
User avatar
karambol
Posts: 8110
Joined: 09 Jan 2012, 12:55

16 Feb 2012, 15:53

Leteća » wrote:Bok svima!

Zovem se Leteća i volim sve što vole stari. :zubo:
Osim posjećivanja doktora i guranja u tramvaju to je, naravno, i guranje nosa u tuđe kupaonice.
Zanima me što činite da doživite stopedesetu.

Jedete li multivitamine, ljekovite gljive, homeopatske tiktakove ili nešto treće?
Matičnu mliječ... :)
Ja cijeli život sanjam kako odlazim uz rijeku starim parobrodom koji vozi sol
I da nosim jednu davnu nikad prežaljenu ljubav tanku, dugačku cigaru i par mamuza od zlata...
User avatar
A.P.
Cactus
Posts: 1937
Joined: 17 Oct 2011, 18:34

16 Feb 2012, 16:01

Penis.
User avatar
Leteća
babin nakurnjak
Posts: 2552
Joined: 26 Sep 2011, 13:25
Location: Welt am Draht

16 Feb 2012, 16:13

karambol » wrote:
Matičnu mliječ... :)
Ima li to kakvog efekta? Neko vrijeme sam pila onu u kapljicama i nisam primijetila niš posebno. :ne zna: Sanjam o tome da jednog dana muzem svoje pčele. :D
Tvornice radnicima! Zemlja seljacima! Forum seljačinama!
User avatar
Pješčana
Posts: 8262
Joined: 17 Sep 2011, 22:52
Location: Hrvaška
Contact:

16 Feb 2012, 16:19

Propolis. godinama sam koristila matičnu mliječ,i nisu me napadale gripe i prehlade.
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
User avatar
Aristocat
Posts: 1088
Joined: 10 Nov 2011, 23:41

16 Feb 2012, 16:20

Ne zelim dozivjeti stopedesetu. To je bez veze. Cemu?
Dakle dok zivim zelim zivjeti a ne crkavati. Hocu dovoljno energije i hocu dovoljno poleta. :)

Ne bi mi trebalo nista osim normalne prirodne hrane vulgaris. Jaja iz kokosinjca, mrkve iz vrta, netretiranih jabuka i tako toga.
Medjutim kako je kod nas hrana sveti gral, sto hoce reci nema je, jedemo poprilicno smece.

Dakle sve sto mi treba trebala bi mi dati zemlja po kojoj hodam. :D
Ne tvornice izvan te zemlje.
User avatar
Pješčana
Posts: 8262
Joined: 17 Sep 2011, 22:52
Location: Hrvaška
Contact:

16 Feb 2012, 17:22

Aristocat » wrote:Ne zelim dozivjeti stopedesetu. To je bez veze. Cemu?
Dakle dok zivim zelim zivjeti a ne crkavati. Hocu dovoljno energije i hocu dovoljno poleta. :)

Ne bi mi trebalo nista osim normalne prirodne hrane vulgaris. Jaja iz kokosinjca, mrkve iz vrta, netretiranih jabuka i tako toga.
Medjutim kako je kod nas hrana sveti gral, sto hoce reci nema je, jedemo poprilicno smece.

Dakle sve sto mi treba trebala bi mi dati zemlja po kojoj hodam. :D
Ne tvornice izvan te zemlje.
netko s Islanda se možda ne bi složio
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
User avatar
ombia
Posts: 4628
Joined: 25 Nov 2011, 23:31

16 Feb 2012, 18:33

:rofl: :rofl: :rofl: luda Pjescana

Ne trosim nish. Pazim na kvalitetu namirnica koliko mogu a da mi ne predstavlja stres i to je to.
Nisam nesto bolezljiva, a pola zime idem pjesice na posao i ne nosim kapu. :zubo:
User avatar
Pješčana
Posts: 8262
Joined: 17 Sep 2011, 22:52
Location: Hrvaška
Contact:

16 Feb 2012, 19:46

Žao mi je ako misliš da mi je namjera bila vrijeđati. Jer nije.
Ako si to tako doživjela, evo, ispričavam se :)

u biti, ja zaista mislim da nisu svi blagoslovljeni zemljom koja im sve pruža.
isto tako, nisu svi forumaši koji postaju ovdje s boravištem u Republici Hrvatskoj.
isto tako, čak i na nečeterskim temama, humor jest dopušten.


možemo li sad nastaviti s temom? i bez fujova?
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
User avatar
ombia
Posts: 4628
Joined: 25 Nov 2011, 23:31

16 Feb 2012, 19:52

Osim ako se vas dvije ne trpite nesto, nikad bas nikad ne bi ono shvatila kao podjebavanje. :ne zna:
Peace i te fore.
User avatar
Aristocat
Posts: 1088
Joined: 10 Nov 2011, 23:41

16 Feb 2012, 20:10

Ombia: radi se o misljenjima, ne o onima koji ih pisu. Nisam zainteresirana za autore vec za debatu.
Prema tome, nemam koga sto 'trpiti' ili ne.

Da, mozete nastaviti, ako si mene pitala. I da, ja prva nisam u Hrvatskoj ali sam vezana za istu.
Nisam primjetila do sada nikoga sa Islanda, ali, opet, moguce da ima i takvih ovdje.

Da, nekako mi se vise ne razgovara o prehrani. Prisjelo mi je za danas.

A sto se tice podjebavanja, spustanja i slicnih radnji - ovaj forum zivi od istih. Osim grupica koje se pivatno druze valjda. Svi ostali su meta.

Nelagodno.
User avatar
Pješčana
Posts: 8262
Joined: 17 Sep 2011, 22:52
Location: Hrvaška
Contact:

16 Feb 2012, 20:26

jedno vrijeme sam koristila laneno ulje, koje je kao,jako zdravo za jesti.
osim što ima mali rok trajanja, nije ni fino
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
User avatar
Potjeh
Posts: 1361
Joined: 05 Oct 2011, 00:00

16 Feb 2012, 21:56

Ja štedim. Doduše nazvati 'štednjom' određenu količinu dionica koje poput vjetra lete ovamo i onamo već par godina je pomalo dubiozno i čak i meni smiješno. Uglavnom, stvaram koliko mogu svoj mali investicijski fond. Ciljam na nekakav prosječni prinos koji je malo veći od oročene štednje + inflacije. Ne želim biti drugi Warren Buffet.

Kakve to ima veze za zdravljem? Svakakve. Već je sada istina da najbolju skrb mogu dobiti samo oni koji je mogu i priuštiti. Smatram da će se godinama i razvojem medicinskih tehnologija taj jaz samo produbiti. A ja želim biti s one strane koja ju može priuštiti. Ja i moji najbliži. To je osnovna zadaća mog fonda.

Dobro, bar do srednovječne krize. Onda brz auto i bujnu plavušu. :klišej: :)
User avatar
blaze
Posts: 2370
Joined: 20 Sep 2011, 23:00

16 Feb 2012, 22:29

Pješčana » wrote:jedno vrijeme sam koristila laneno ulje, koje je kao,jako zdravo za jesti.
osim što ima mali rok trajanja, nije ni fino
meni je neloše kad se pomiješa sa sirom, više mi smrdi nego da mi nije fino :D
danas trkeljam! poklon uz jutarnji naklon
User avatar
ombia
Posts: 4628
Joined: 25 Nov 2011, 23:31

17 Feb 2012, 09:18

Potjese a ne vjerujes u prevenciju kao investiciju u zdravlje?

Laneno morate uvijek drzati na hladnom, cak je frizider premalo. Bolje zamrzivac, nece se smrznuti. :zubo: Tako ce trajati tjednima, ja kupim malo pakiranje od 200 ml.
U nekim drzavama se tradicionalno kao jedno od najstarijih ulja koristi kod jela od krumpira.
Znam neka du povrtne shakove staviti malu zlicicu i popiti.
Neki ga jedu uz kuhani krumpir i svjezi sir, isto tradicionalno jelo siromasnih.
User avatar
Potjeh
Posts: 1361
Joined: 05 Oct 2011, 00:00

17 Feb 2012, 09:39

ombia » wrote:Potjese a ne vjerujes u prevenciju kao investiciju u zdravlje?
Naravno da da samo nekako vjerujem da se takvo što podrazumijeva barem među trkeljašima. Ja sam recimo u dosta dobroj situaciji što solidan postotak povrća kojeg jedem proizvodi moja familija. Nikada u životu nisam kupio krumpir npr.

Dodatno, briga oko biljaka je odlična fizikala. Jest da ne garantira da ćeš izvježbat baš sve grupe mišića ali... :)
User avatar
ombia
Posts: 4628
Joined: 25 Nov 2011, 23:31

17 Feb 2012, 09:51

A sta bi se podrazumijevalo? Prilican broj ovdje pije i pusi. :zubo: O dovoljno sna da i ne pricamo.

Da mislila sam na prevenciju zdrava prehrana sto manje tretirana glupostima (i voce i povrce i meso itd.), dovoljno kretanja i to redovitog, sto manje stresa, a medju eliksire zdravlja spada i redovit dobar seks, znanstveno dokazano. Na ovom zadnjem jos radim.
Mislim da je neko opce zadovoljstvo zivotom bitna predispozicija za dobro stanje organizma.
Opet ima ljudi koji svaki dan kuhaju i to zdravo a barem par puta tjedno mrknu neku tablketu za glavobolju hop tabletica (a mozda si samo zedan, gladan ili umoran, pa umjesto da rjesavas uzrok, saniras posljedicu :facepalm: ), grcevi u trbuhu hop tabletica, ne mogu zaspati jer sam si uneredila bioritam hop tabletica. Malo sam se uzrujala hop tabletica.
Ti ljudi uredno tvrde da zdravo zive. :facepalm:
User avatar
Morticia
Posts: 10250
Joined: 17 Sep 2011, 21:36

17 Feb 2012, 10:39

Trenutno ne pijem ništa slično.
Kad sam, nakon porodiljnog, krenula raditi osjetila sam kronični nedostaka energije i iscrpljenost i par mjeseci sam pila Supradin Q10, a onda sam i s tim prestala.
MJERA JE ČOVJEKOVA STVARNOG KARAKTERA ONO ŠTO BI UČINIO KADA ZA TO NITKO NE BI SAZNAO.
User avatar
Potjeh
Posts: 1361
Joined: 05 Oct 2011, 00:00

17 Feb 2012, 10:43

ombia » wrote:A sta bi se podrazumijevalo? Prilican broj ovdje pije i pusi. :zubo: O dovoljno sna da i ne pricamo.

Da mislila sam na prevenciju zdrava prehrana sto manje tretirana glupostima (i voce i povrce i meso itd.), dovoljno kretanja i to redovitog, sto manje stresa, a medju eliksire zdravlja spada i redovit dobar seks, znanstveno dokazano. Na ovom zadnjem jos radim.
E vidiš, ovaj dio o pušenju sam skroz zaboravio a ja svojedobno otvorio temu o pušačima i pušenju na trkeljanju. Srećom ne patim od stresa, liječen sam pomalo od toga. Nekoć davno u firmi sam naslijedio svog šefa jer je ovaj dao otkaz kada mu je liječnik rekao da će mu doć glave to radno mjesto. Sad je sveučilišni profesor i gušta u tome.

E na tom zadnjem i ja radim. Poklapaju nam se interesi. ;) :rofl:
User avatar
Leteća
babin nakurnjak
Posts: 2552
Joined: 26 Sep 2011, 13:25
Location: Welt am Draht

17 Feb 2012, 12:25

Pješčana » wrote:jedno vrijeme sam koristila laneno ulje, koje je kao,jako zdravo za jesti.
osim što ima mali rok trajanja, nije ni fino
A nije baš ni jeftino. Ja imam drugi sistem. Kupim lan u zrnu i ujutro sameljem žličicu-dvije u mlincu za kavu.. Fino je, orašasto, može se ubaciti u neki jogurt, pomiješati sa svježim sirom ili samo progutati, pa popiti malo vode. Tako osim ulja (omega-3) dobiješ i vlakna.

Fora je u tome da ne treba kupovati mljeveni lan, nego baš treba biti friško samljeven jer već deset minuta nakon mljevenja postaje beskoristan. Lan u zrnu nema nikakvog efekta, osim na probavu jer se ne razgradi u tijelu nego samo izađe van.
Tvornice radnicima! Zemlja seljacima! Forum seljačinama!
User avatar
Leteća
babin nakurnjak
Posts: 2552
Joined: 26 Sep 2011, 13:25
Location: Welt am Draht

17 Feb 2012, 12:48

Potjeh » wrote:
Naravno da da samo nekako vjerujem da se takvo što podrazumijeva barem među trkeljašima. Ja sam recimo u dosta dobroj situaciji što solidan postotak povrća kojeg jedem proizvodi moja familija. Nikada u životu nisam kupio krumpir npr.

Dodatno, briga oko biljaka je odlična fizikala. Jest da ne garantira da ćeš izvježbat baš sve grupe mišića ali... :)
Potpisujem. I ja uzgajam povće, a osim fizikane to je i odlična antistres terapija. :zubo:
Iako još kupujem krumpir, luk i mrkvu, većina ostalog stiže direktno iz vrta. A ove ću godine pokušat posaditi malo više krumpira. Prema istraživanjima (istina, američkim) baš bi krumpir trebao biti organski uzgojen jer na onom iz dućana ima najviše kemikalija - pesticida i onih praškova protiv klijanja.
Tvornice radnicima! Zemlja seljacima! Forum seljačinama!
User avatar
Beau
Posts: 7172
Joined: 28 Sep 2011, 10:43

17 Feb 2012, 13:07

Pijem pivski kvasac.
Počela sam ga piti zbog kose, jer mi je počela pojačano opadat. I ne pomaže baš nešto.
Osim što sam češće gladna :o
User avatar
Morticia
Posts: 10250
Joined: 17 Sep 2011, 21:36

17 Feb 2012, 13:09

To je zbog puno vitamina B.
MJERA JE ČOVJEKOVA STVARNOG KARAKTERA ONO ŠTO BI UČINIO KADA ZA TO NITKO NE BI SAZNAO.
User avatar
Beau
Posts: 7172
Joined: 28 Sep 2011, 10:43

17 Feb 2012, 13:11

Da, znam. Bujam ko da je proljeće :cerek:
User avatar
Leteća
babin nakurnjak
Posts: 2552
Joined: 26 Sep 2011, 13:25
Location: Welt am Draht

17 Feb 2012, 13:23

S kvascem treba oprezno jer može pogoršati sve probleme s gljivicama. Bujaju i one. :zubo:
Tvornice radnicima! Zemlja seljacima! Forum seljačinama!
Post Reply