Odabir pasmine

Vau, mijau i pokoji au
User avatar
Tupelo
Posts: 2937
Joined: 21 Sep 2011, 09:41
Location: Where Is My Mind?

01 Mar 2012, 12:03

vrrrlet » wrote:12 godina. Bubaju je zglobovi. Teško im je s njom tolikom.
Kupi joj Caniviton i drži je na njemu.
Mojoj dobermanki je to silno pomoglo kad su je počeli mučiti zglobovi i kičma.


...don't you know there ain't no devil that's just god when he's drunk
well this stuff will probably kill you let's do another line...
Tom Waits, Heartattack and Vine
User avatar
vrrrlet
Posts: 4029
Joined: 22 Sep 2011, 13:16

01 Mar 2012, 12:18

ombia » wrote:
awww :cerek:

Zaboravih, imala sam labradoricu jako davno, mjesanku ali meni najljepsu, s njom se "radilo" jednako kao i s terijerima, ono potpuno isto. A karakter nebo i zemlja.
Sad bacam oko na oko mene na frajere s vrtom, pa prvo uselimo mice i ja a onda i neki ogroman pas odmah iza. :cerek:
:zubo:
Tupelo wrote:
Kupi joj Caniviton i drži je na njemu.
Mojoj dobermanki je to silno pomoglo kad su je počeli mučiti zglobovi i kičma.
Hvala. Ima za kupiti samo kod njih ili ima i drugdje?
Svi sisavci su braća. Pogotovo rovke.
User avatar
Tupelo
Posts: 2937
Joined: 21 Sep 2011, 09:41
Location: Where Is My Mind?

01 Mar 2012, 12:22

vrrrlet » wrote:Hvala. Ima za kupiti samo kod njih ili ima i drugdje?
Prije ga je bilo u Pet Centru, ne znam drže li ga još uvijek.
Ja sam ga kupovala kod veterinara.

Zbilja puno pomogne psu i super je što im se može davati skroz do kraja života.

Ima li ona displaziju?
...don't you know there ain't no devil that's just god when he's drunk
well this stuff will probably kill you let's do another line...
Tom Waits, Heartattack and Vine
User avatar
vrrrlet
Posts: 4029
Joined: 22 Sep 2011, 13:16

01 Mar 2012, 12:43

Tupelo » wrote:
Prije ga je bilo u Pet Centru, ne znam drže li ga još uvijek.
Ja sam ga kupovala kod veterinara.

Zbilja puno pomogne psu i super je što im se može davati skroz do kraja života.

Ima li ona displaziju?
Ma ima sve živo sad. Inače je bila jako zdrav pas, nikakvih problema s njom, ali sad joj je otišao njuh, dobiva mrenu, sto i jedna staračka boljka... i ždere sve živo, naravno :cerek: , ali je jedino moram siliti na jogurt, koji bi sada trebala više jesti, zbog kalcija.

Probati ću s Canivitonom, da je ne mučim s jogurtom. Mislim, ako ona nešto neće jesti, to joj onda zaista ne paše. Ona jebote jede čak i luk. I viski je voljela kao mala, ukrala na jednom tulumu, srećom je katastrofa spriječena na vrijeme. Vidio labrador da se ljudi potkivaju...
Svi sisavci su braća. Pogotovo rovke.
User avatar
Tupelo
Posts: 2937
Joined: 21 Sep 2011, 09:41
Location: Where Is My Mind?

01 Mar 2012, 13:05

vrrrlet » wrote:Vidio labrador da se ljudi potkivaju...
:rofl:
Da, to je sjajno s labradorima. Mislim da su, uz dalmatinere, najproždrljvija pasmina. :cerek:

Jogurte i mliječne proizvode mnogo pasa ne voli jesti tj. nakon što u štenećoj dobi odbace mliječni obrok, kasnije više s jogurtom ne želi ni u istoj sobi boraviti. Ova moja luđakinja čak ni kao štene nije htjela mliječne proizvode.
Zato je dobro cijeli život davati im nekakve vitamine. Ja dajem Pfizerov VMP i zbilja su dobre, a za kalcij joj možeš davati i Caninin čisti kalcij, a dobar je i Caninin Canhydrox Gag.

Super je što danas na tržištu postoji gomila preparata koji im olakšavaju starenje.
...don't you know there ain't no devil that's just god when he's drunk
well this stuff will probably kill you let's do another line...
Tom Waits, Heartattack and Vine
User avatar
vrrrlet
Posts: 4029
Joined: 22 Sep 2011, 13:16

01 Mar 2012, 13:49

Tupelo » wrote:
:rofl:
Da, to je sjajno s labradorima. Mislim da su, uz dalmatinere, najproždrljvija pasmina. :cerek:

Jogurte i mliječne proizvode mnogo pasa ne voli jesti tj. nakon što u štenećoj dobi odbace mliječni obrok, kasnije više s jogurtom ne želi ni u istoj sobi boraviti. Ova moja luđakinja čak ni kao štene nije htjela mliječne proizvode.
Zato je dobro cijeli život davati im nekakve vitamine. Ja dajem Pfizerov VMP i zbilja su dobre, a za kalcij joj možeš davati i Caninin čisti kalcij, a dobar je i Caninin Canhydrox Gag.

Super je što danas na tržištu postoji gomila preparata koji im olakšavaju starenje.
Ma zapravo ne volim te vitaminske tablete i pripravke, ona dobije povrća iz goveđe juhe i slično uz redovnu hranu i ubija se u tome. Pase i travu puno češće od drugih pasa.

Ali ovi zglobovi u zadnje vrijeme iziskuju pojačane mjere.
Svi sisavci su braća. Pogotovo rovke.
User avatar
Aristocat
Posts: 1088
Joined: 10 Nov 2011, 23:41

01 Mar 2012, 17:46

Tupelo,

Moj malisan ima sad 6 mjeseci, i poceo je mijenjati zube. :) Jede kuhanu hranu a granuliranu je skoro potpuno odbacio. Ponekad je to problem kad nema kuhanog ili kad nema tko da mu skuha.
Medjutim zabrinjava me sto nece jesti mlijecne prozvode. Nece ni jogurt ni sir (bilo mekani bilo tvrdi).

Ima li nesto sto bi mu mogla dati u zamjenu?
User avatar
Tupelo
Posts: 2937
Joined: 21 Sep 2011, 09:41
Location: Where Is My Mind?

01 Mar 2012, 20:39

Kupi mu tablete kalcija (Canina ima dobre).
Nemoj ga forsati s mliječnim obrocima jer ih psi sami od sebe odbace u nekoj dobi (moja ih je odbacila već s tri mjeseca :facepalm: ). Tablete kalcija pokrit će sve njegove potrebe.

Što se kuhanog tiče, napisala sam ti one recepte. Skuhaj veću količinu i zamrzni mu male obroke.
Ja sam tako kuhala za mjesec dana. Patuljaste pasmine su super za to. Hrana za mjesec dana ti zauzme pola police u zamrzivaču.
...don't you know there ain't no devil that's just god when he's drunk
well this stuff will probably kill you let's do another line...
Tom Waits, Heartattack and Vine
User avatar
Emericzy
Posts: 3983
Joined: 20 Sep 2011, 19:00

02 Mar 2012, 06:50

Tupelo » wrote:Nemoj ga forsati s mliječnim obrocima jer ih psi sami od sebe odbace u nekoj dobi (moja ih je odbacila već s tri mjeseca :facepalm: ).
Moja kuja ima četiri godine i ubila bi za jogurt i sir svake vrste, od svježeg od kumice pa do parmezana. :) Glavno da je mliječno.
User avatar
Tupelo
Posts: 2937
Joined: 21 Sep 2011, 09:41
Location: Where Is My Mind?

02 Mar 2012, 09:15

Emericzy » wrote: Moja kuja ima četiri godine i ubila bi za jogurt i sir svake vrste, od svježeg od kumice pa do parmezana. :) Glavno da je mliječno.
Da, neki psi cijeli život vole mliječne proizvode. No, mnogi ih prestanu jesti još u štenećoj dobi.
Nama je samo naša ovčarka voljela mliječno cijeli život. Nije bila luda za njima, ali mogla ih je pojesti kad je trebalo.
Ostali su ga svi počeli odbijati u nekoj dobi, a ova trenutna beštija ih je ostavila najranije od svih. Imala je tek tri mjeseca i već je počela frktati nosom kad bi u zdjelici dobila jogurt.
Davala sam joj kalicj u tabletama, a to je zbilja veoma teško i zajebato turati u grlo štenetu veličine hrčka :o . Pa sam ga lomila na sitne komadiće. Davanje tablete nam je znalo trajati i po 10 minuta :cerek:
...don't you know there ain't no devil that's just god when he's drunk
well this stuff will probably kill you let's do another line...
Tom Waits, Heartattack and Vine
User avatar
vrrrlet
Posts: 4029
Joined: 22 Sep 2011, 13:16

02 Mar 2012, 11:22

Emericzy » wrote: Moja kuja ima četiri godine i ubila bi za jogurt i sir svake vrste, od svježeg od kumice pa do parmezana. :) Glavno da je mliječno.
Takva je bila i moja jazavčarka za jogurtom. I paštetom i onim smrdljivim grkljanima. Ništa drugo nije htjela jesti.
Tupelo wrote:
Da, neki psi cijeli život vole mliječne proizvode. No, mnogi ih prestanu jesti još u štenećoj dobi.
Nama je samo naša ovčarka voljela mliječno cijeli život. Nije bila luda za njima, ali mogla ih je pojesti kad je trebalo.
Ostali su ga svi počeli odbijati u nekoj dobi, a ova trenutna beštija ih je ostavila najranije od svih. Imala je tek tri mjeseca i već je počela frktati nosom kad bi u zdjelici dobila jogurt.
Davala sam joj kalicj u tabletama, a to je zbilja veoma teško i zajebato turati u grlo štenetu veličine hrčka :o . Pa sam ga lomila na sitne komadiće. Davanje tablete nam je znalo trajati i po 10 minuta :cerek:
Sad me ovo davanje tablete sjetilo na slične stvari kod te jazavčarke. Čovjek s labradorom ponekad zaboravi kako je to nekompliciran pas. :rofl: Ova đezavčarka je svaka dva sata imala neku novu iritantnu ideju. :ludo-u-glavu:

Strašno što sve ljudi mogu volit'. :rolleyes: Pa to je kao da te muž tuče, a ti ostaješ u braku jer te on voli.
Svi sisavci su braća. Pogotovo rovke.
User avatar
Tupelo
Posts: 2937
Joined: 21 Sep 2011, 09:41
Location: Where Is My Mind?

02 Mar 2012, 11:33

vrrrlet » wrote:Sad me ovo davanje tablete sjetilo na slične stvari kod te jazavčarke. Čovjek s labradorom ponekad zaboravi kako je to nekompliciran pas. :rofl: Ova đezavčarka je svaka dva sata imala neku novu iritantnu ideju. :ludo-u-glavu:
Jazavčari :cerek:
Kakvog si imao?
Kad smo nabavljali beštiju, troumila sam se između jorkija, jazavčara i pinča. Muž nije htio pinča jer ga je jedan uzrizao kad je bio klinac, jazavčar je otpao zbog lajavosti pa nam je preostao jorkić. Kao najmanje od tri zla. Mo'š si mislit. :facepalm:
Obožavam jazavčare i jednog dana ću ga svakako nabaviti. Crnog kratkodlakog. :cerek:
Znam da su ludi k'o šibe i da su među najmunjenijim pasminama. Znam ih nekoliko i svi do jednoga vlasnike dovode do suza. :cerek:
Na krstarici je dugo pisala jedna cura koja ima jazavčarku i plakala sam od cerekanja na njezine postove. Doslovce je silazila s pameti od pizdarija koje joj je njezina jazavčarka priređivala na dnevnoj bazi. Zabavno za čitati, ali njoj je zbilja bilo koma to hendlati na denvnoj bazi.
vrrrlet » wrote:Strašno što sve ljudi mogu volit'. :rolleyes: Pa to je kao da te muž tuče, a ti ostaješ u braku jer te on voli.
Pa da me ne voli ne bi me tukao. :ne zna:
To on samo pokazuje da mu je stalo :ŽuD deformacija:
...don't you know there ain't no devil that's just god when he's drunk
well this stuff will probably kill you let's do another line...
Tom Waits, Heartattack and Vine
User avatar
baja
Posts: 4084
Joined: 19 Sep 2011, 11:09

02 Mar 2012, 11:39

Emericzy » wrote: Moja kuja ima četiri godine i ubila bi za jogurt i sir svake vrste, od svježeg od kumice pa do parmezana. :) Glavno da je mliječno.
nemam baš iskustava s psima al' i danas mi smiješna epizoda s pokojnom boksericom naših frendova
dakle, frenda je u jedenju bureka i jogurta omeo hitan poziv, izjurio je van
vraća se doma, a bokserica ga čeka u kutu gdje je odlazila po kazni: pa što ti je boksice, zaš' si tužna?
onda skuži bijeli krug oko njuške - dokrajčila je njegov doručak i sama otišla u kaznu :D
User avatar
Tupelo
Posts: 2937
Joined: 21 Sep 2011, 09:41
Location: Where Is My Mind?

02 Mar 2012, 11:41

baja » wrote:onda skuži bijeli krug oko njuške - dokrajčila je njegov doručak i sama otišla u kaznu :D
:cerek:

Bokserica od moje najbolje frendice je pojela kilu kave u zrnu.
Dva dana je hiperventilirala po kući i trčala po stropovima. :cerek:
...don't you know there ain't no devil that's just god when he's drunk
well this stuff will probably kill you let's do another line...
Tom Waits, Heartattack and Vine
User avatar
baja
Posts: 4084
Joined: 19 Sep 2011, 11:09

02 Mar 2012, 11:47

Tupelo » wrote:
Dva dana je hiperventilirala po kući i trčala po stropovima. :cerek:
pa tko ih ne bi volio :rofl:
User avatar
Tupelo
Posts: 2937
Joined: 21 Sep 2011, 09:41
Location: Where Is My Mind?

02 Mar 2012, 11:52

baja » wrote: pa tko ih ne bi volio :rofl:

Ta bokserica je bila iznimno lud pas.
Bila je radna kuja i zbilja je bila sjajna na poligonu, ali svaku trunku poslušnosti zaboravljala je čim bi se maknuli s poligona.
Jednom je u šetnji toliko raspizdila frendičinog starog da ju je ostavio na nasipu i otišao doma (nije mu htjela doći dobra dva sata) :facepalm: Čovjek je puk'o, sjeo u auto i otišao kući. Našli su je dečki s KOSSP-a, a gdje je i ona radila, pa su mu je dopeljali doma.
Bježala im je i iz stana. Skačući kroz prozor ili s balkona (živjeli su na prvom katu, srećom). Nebrojeno puta su sa šniclom u rukama trčali za njom po cesti i molili je da se vrati doma. Ponekad i usred noći. :cerek:
Isuse, kako je to bio divan pas. Nema ih više takvih. :tuzni:
...don't you know there ain't no devil that's just god when he's drunk
well this stuff will probably kill you let's do another line...
Tom Waits, Heartattack and Vine
User avatar
ombia
Posts: 4628
Joined: 25 Nov 2011, 23:31

02 Mar 2012, 12:01

baja » wrote: nemam baš iskustava s psima al' i danas mi smiješna epizoda s pokojnom boksericom naših frendova
dakle, frenda je u jedenju bureka i jogurta omeo hitan poziv, izjurio je van
vraća se doma, a bokserica ga čeka u kutu gdje je odlazila po kazni: pa što ti je boksice, zaš' si tužna?
onda skuži bijeli krug oko njuške - dokrajčila je njegov doručak i sama otišla u kaznu :D
:rofl: :rofl: :rofl:

Davanje tablete, u morseru samljeti tabletu u prah i pomjesati u mokru klopu. Nikad nije bilo problema. :ne zna:
Osim ako nemate milostivog macka, nikad ni jedan prije nije bio takav koji si da otvoriti njuskicu i staviti tabletu i proguta ju. :S On da, ona ne da, otkine ti glavu. :cerek:
User avatar
vrrrlet
Posts: 4029
Joined: 22 Sep 2011, 13:16

02 Mar 2012, 13:14

Tupelo » wrote:
Jazavčari :cerek:
Kakvog si imao?
Dugodlaka je bila. Krasna. Obožavali smo ju. Ali čovjek shvati da ih ionak' sve obožavaš, ajmo onda obožavati nešto... praktičnije? :rofl:
baja » wrote: nemam baš iskustava s psima al' i danas mi smiješna epizoda s pokojnom boksericom naših frendova
dakle, frenda je u jedenju bureka i jogurta omeo hitan poziv, izjurio je van
vraća se doma, a bokserica ga čeka u kutu gdje je odlazila po kazni: pa što ti je boksice, zaš' si tužna?
onda skuži bijeli krug oko njuške - dokrajčila je njegov doručak i sama otišla u kaznu :D
Moja se isto sama kažnjava. Preslatko.
Tupelo » wrote:

Ta bokserica je bila iznimno lud pas.
Bila je radna kuja i zbilja je bila sjajna na poligonu, ali svaku trunku poslušnosti zaboravljala je čim bi se maknuli s poligona.
Jednom je u šetnji toliko raspizdila frendičinog starog da ju je ostavio na nasipu i otišao doma (nije mu htjela doći dobra dva sata) :facepalm: Čovjek je puk'o, sjeo u auto i otišao kući. Našli su je dečki s KOSSP-a, a gdje je i ona radila, pa su mu je dopeljali doma.
Bježala im je i iz stana. Skačući kroz prozor ili s balkona (živjeli su na prvom katu, srećom). Nebrojeno puta su sa šniclom u rukama trčali za njom po cesti i molili je da se vrati doma. Ponekad i usred noći. :cerek:
Isuse, kako je to bio divan pas. Nema ih više takvih. :tuzni:
Što je tu točno divno? Da sam se htio okružiti idiotima, otišao bih na utakmicu, a ne nabavio takvog psa. :ne zna:
Svi sisavci su braća. Pogotovo rovke.
User avatar
Emericzy
Posts: 3983
Joined: 20 Sep 2011, 19:00

02 Mar 2012, 13:52

Jedan od mojih avatara na 'onom' forumu, pred šest godina, bio je oštrodlaki jazavčar. Meni je to jedan od najdražih pasa u svemiru.
User avatar
Tupelo
Posts: 2937
Joined: 21 Sep 2011, 09:41
Location: Where Is My Mind?

02 Mar 2012, 14:40

vrrrlet » wrote:Što je tu točno divno?
Ja volim takve pse. :cerek:
Imala sam samo jednog "laganog" psa. Obožavala sam ju, ali više mi odgovaraju munjeni psi. :o
Volim kad s psom moram pregovarati oko nečega i volim onaj osjećaj kad se napokon uspijemo dogovoriti. Volim kad su blesavi i temperamentni i nabrijani.
Moja dobermanka je bila točno ono što je meni odgovaralo. Bila je luda k'o šiba, bila je savršena za rad, samostalna, duhovita i baš onako propisno pomaknuta.
Jedino mi nije pasalo što se jako voljela šorati i što je sav rad i odgoj u tim situacijama padao u vodu. Po svemu ostalome, ona je bila savršen pas za mene. :cerek:
...don't you know there ain't no devil that's just god when he's drunk
well this stuff will probably kill you let's do another line...
Tom Waits, Heartattack and Vine
User avatar
Aristocat
Posts: 1088
Joined: 10 Nov 2011, 23:41

12 Mar 2012, 22:56

Tupelo » wrote:Kupi mu tablete kalcija (Canina ima dobre).
Nemoj ga forsati s mliječnim obrocima jer ih psi sami od sebe odbace u nekoj dobi (moja ih je odbacila već s tri mjeseca :facepalm: ). Tablete kalcija pokrit će sve njegove potrebe.
Kalcij prihvatio odlicno. :)

I samo da izvjestim. Najljepsi na svijetu ima malo vise od 6 mjeseci i poceo je dizati nogu kad piski. :cerek:

Mislim da postaje muskarac. :cerek:
User avatar
Pješčana
Posts: 8262
Joined: 17 Sep 2011, 22:52
Location: Hrvaška
Contact:

13 Mar 2012, 01:14

frend mi je imao jazavčara, i kad je drugi frend prespavao kod njega, izvjestio je da jazavčar cijelu noć kaska po stanu, čuje se grebež njegovih noktića, i svaki put kad napravi puni krug dođe do ovog u gostima i pronjuška mu lice i noge. i onda opet u kaskanje cijelu noć :D
mislim da se vrsta zove brak jazavčar.
kad bi skužio da mu vlasnici idu na posao, stao bi pred vrata i branio im prolaz.
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
User avatar
Tupelo
Posts: 2937
Joined: 21 Sep 2011, 09:41
Location: Where Is My Mind?

13 Mar 2012, 08:19

Aristocat » wrote:I samo da izvjestim. Najljepsi na svijetu ima malo vise od 6 mjeseci i poceo je dizati nogu kad piski. :cerek:

Mislim da postaje muskarac. :cerek:
:cerek: :cerek: :cerek:
Pokojni pas od mojih staraca je ponekad nogu tako naglo i jako dignuo nogu da bi se prevrnuo na leđa. :rofl:
Poše, kako je to bila divna beštija. :cerek:
Njega sam uzela iz Arke. Gore je došlo leglo u katastrofalnom stanju, a on je bio u najgorem. Uz to, bio je i nezamislivo ružan i plašljiv i šanse za udomljavanje su mu bile ravne nuli. Pa sam ga odlučila uzeti kako ne bi cijeli život proveo u azilu. On je trebao biti moj pas, no kad je došao do mojih i vidio moju baku, naša priča je završila, a baka je postala centar njegovog svijeta. Onako, obostrana ljubav na prvi pogled. :cerek:
Izrastao je u najružnijeg psa koji je ovim dijelom svijeta hodao, bio je tvrdoglav k'o magare i zapanjujuće duhovit.
Genijalan genijalan pas. :cerek:
...don't you know there ain't no devil that's just god when he's drunk
well this stuff will probably kill you let's do another line...
Tom Waits, Heartattack and Vine
User avatar
Pješčana
Posts: 8262
Joined: 17 Sep 2011, 22:52
Location: Hrvaška
Contact:

13 Mar 2012, 11:00

Tupelo » wrote: Onako, obostrana ljubav na prvi pogled. :cerek:
Izrastao je u najružnijeg psa koji je ovim dijelom svijeta hodao, bio je tvrdoglav k'o magare i zapanjujuće duhovit.
Genijalan genijalan pas. :cerek:
:rofl: :cerek:
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
User avatar
ombia
Posts: 4628
Joined: 25 Nov 2011, 23:31

13 Mar 2012, 14:03

Pješčana » wrote:frend mi je imao jazavčara, i kad je drugi frend prespavao kod njega, izvjestio je da jazavčar cijelu noć kaska po stanu, čuje se grebež njegovih noktića, i svaki put kad napravi puni krug dođe do ovog u gostima i pronjuška mu lice i noge. i onda opet u kaskanje cijelu noć :D
mislim da se vrsta zove brak jazavčar.
kad bi skužio da mu vlasnici idu na posao, stao bi pred vrata i branio im prolaz.
Privrzen pas. :S Macak i macka kad skuze da se spremam izaci, legnu u svoj krevetic i okrenu mi guzicu. :zubo:
Svejedno ne izbjegnu poljupac u nos. :E
Post Reply