KLJ - gastro Ćet

Vau, mijau i pokoji au
User avatar
ombia
Posts: 4628
Joined: 25 Nov 2011, 23:31

27 Jan 2012, 13:41

vrrrlet » wrote:
Ma ona ti ništa zapravo ne radi. :ne zna: Leži na fotelji i jede.
Ma ne nisam pitala za tebe. Nego za pesicu.


Mulica
Posts: 3313
Joined: 18 Sep 2011, 20:59

30 Jan 2012, 10:49

došla sam tu da bi mogla ćetati s tupelinom :cerek:

saću pisat na svim ćetovima na kojima i tupelina piše...da mi ne bi nešto promaklo :xlux:
meg ti je glupa!!! :xlux:
User avatar
Tupelo
Posts: 2937
Joined: 21 Sep 2011, 09:41
Location: Where Is My Mind?

30 Jan 2012, 12:22

Sjeti se što ti se dogodi kad pišeš na PDF-ovima koje ja moderiram. :hekla:

Tu nemamo kartone :crying:
Morat ću te banirati. :ne zna: :o
...don't you know there ain't no devil that's just god when he's drunk
well this stuff will probably kill you let's do another line...
Tom Waits, Heartattack and Vine
Mulica
Posts: 3313
Joined: 18 Sep 2011, 20:59

31 Jan 2012, 11:44

Tupelo » wrote:Sjeti se što ti se dogodi kad pišeš na PDF-ovima koje ja moderiram. :hekla:

Tu nemamo kartone :crying:
Morat ću te banirati. :ne zna: :o
nema veze, baniraj! dejzi mi je prijateljica, a ima veće ovlasti od tebe! :raspa:

hihihihi :giggle:

pok tupelina, kako si mi? :cerek:
meg ti je glupa!!! :xlux:
JPK
Posts: 2096
Joined: 18 Sep 2011, 00:46

01 Feb 2012, 21:49

Je li to dobro samo za mice, ili i za svisce?
Biti i mniti svemiropolisno
User avatar
ombia
Posts: 4628
Joined: 25 Nov 2011, 23:31

01 Feb 2012, 21:59

JPK » wrote:Je li to dobro samo za mice, ili i za svisce?
Kazu da mogu i PhD studenti :ne zna:
JPK
Posts: 2096
Joined: 18 Sep 2011, 00:46

01 Feb 2012, 22:15

ombia » wrote:
Kazu da mogu i PhD studenti :ne zna:
A čistačice?
Biti i mniti svemiropolisno
User avatar
ombia
Posts: 4628
Joined: 25 Nov 2011, 23:31

01 Feb 2012, 22:34

sabaa » wrote:The CatGenie genijalna stvar, to mi je sad prvo na wish listi. :S
Za tebe ili imas macku? :zubo:
User avatar
sabaa
Posts: 563
Joined: 09 Nov 2011, 21:01

01 Feb 2012, 22:44

ombia » wrote:
Za tebe ili imas macku? :zubo:
Pa, za mene, naravno. :raspa:
Oduvijek sanjam da ne moram prati wc, i vidi čuda, nađem rješenje na trkeljanju. :zubo:
The planet is fine. The people are fucked.
User avatar
ombia
Posts: 4628
Joined: 25 Nov 2011, 23:31

01 Feb 2012, 23:39

klonka » wrote:Daj zamisli, ulupaš 300 dolara u superkul mačji zahod koji se sam ispire i samo što ne pjeva pritom, a mačka odluči pišat preko ruba. :rofl:
Kupis drugu macku. :ne zna: Ima ih ko pljeve.










:zubo:
JPK
Posts: 2096
Joined: 18 Sep 2011, 00:46

01 Feb 2012, 23:40

klonka » wrote:Daj zamisli, ulupaš 300 dolara u superkul mačji zahod koji se sam ispire i samo što ne pjeva pritom, a mačka odluči pišat preko ruba. :rofl:
300 dolara nije ništa, zar ti ne voliš svoje mice? :(
Biti i mniti svemiropolisno
User avatar
klonka
Posts: 2801
Joined: 17 Sep 2011, 22:00

01 Feb 2012, 23:41

ombia » wrote:Kupis drugu macku. :ne zna: Ima ih ko pljeve.
:rofl:
gonj špadi
User avatar
Jade
Posts: 223
Joined: 03 Jan 2012, 05:32
Location: Ne, hvala.

01 Feb 2012, 23:45

ombia » wrote:
Kupis drugu macku. :ne zna: Ima ih ko pljeve.

:zubo:
Ne bi mijenjala mačku. Prije bi zahod otišao na ebay u pola cijene. :o
User avatar
Tupelo
Posts: 2937
Joined: 21 Sep 2011, 09:41
Location: Where Is My Mind?

19 Feb 2012, 20:09

Nakon 9 dana šutnje, danas su na KLJ napisana čak tri posta :lux: :lux: :lux:


Poše, koja gužva. Baš uzbudljivo :o
...don't you know there ain't no devil that's just god when he's drunk
well this stuff will probably kill you let's do another line...
Tom Waits, Heartattack and Vine
User avatar
vrrrlet
Posts: 4029
Joined: 22 Sep 2011, 13:16

29 Feb 2012, 12:00

Tupelo » wrote:Zakon o dobrobiti životinja propisuje:
(1) Kretanje životinja ne smije se ograničavati na način koji životinjama nanosi nepotrebnu patnju, bol, ozljede ili strah.
(2) Životinje moraju imati na raspolaganju prostor koji je u skladu s njihovim fiziološkim i etološkim potrebama.
(3) Životinjama dnevno mora biti osigurano razdoblje tijekom kojega neće biti privezane radi mogućnosti kretanja u skladu s njihovim fiziološkim i etološkim potrebama. Privezane životinje moraju imati mogućnost kretanja te ne smiju biti izložene boli, patnji, ozljedama i strahu.

Ovo su zakonske odredbe koje gradovi razrađuju u podzakonskim propisima kojima se ond aprecizira dužina lanca i ostali detalji.
Nije problem u zakonima, problem je u njihovom (ne)provođenju i nevoljkosti ljudi da prijave prekršitelje.




Zamisli svoj život bez knjiga, izlazaka, glazbe, filmova, prijatelja, obitelji...tako izgleda život pasa na lancu. :crying:
Nije istina. Ovi psi na lancima u mom selu svaku večer, otprilike kad ja idem leć', krenu u skupno pjevanje, dakle, možda ne idu u kino, ali laž je da se ne bave glazbom i da nemaju prijatelje.

Također, zašto bi pas vezan na lanac prestao čitati knjige? Nisu mu iskopali oči.

Lanci su super stvar, trebali bi proširiti uporabu lanaca sa pasa na djecu, navijače, bankare, političare, ljude koji se bave nogometom i Srbe.
Svi sisavci su braća. Pogotovo rovke.
User avatar
ElliQuinn
Felis nebulosa
Posts: 5424
Joined: 18 Sep 2011, 11:56
Location: Na raskršću, upravo krećem u svim smjerovima.

29 Feb 2012, 12:59

Koliko sam primijetila, na selu je običaj psa s lanca pustiti navečer, da se išeta poljima i cestama, bez nadzora, naravno. Ali to je valjda samo kod prosvijećenih vlasnika.
Light up, as if you have a choice.

Pričuvni moderator.
User avatar
Tupelo
Posts: 2937
Joined: 21 Sep 2011, 09:41
Location: Where Is My Mind?

29 Feb 2012, 18:40

ElliQuinn » wrote:Koliko sam primijetila, na selu je običaj psa s lanca pustiti navečer, da se išeta poljima i cestama, bez nadzora, naravno. Ali to je valjda samo kod prosvijećenih vlasnika.
O, te koji pse puštaju da sami šeću, silno rado bih pomazila tupim predmetom zamotanim u čarapu. :o
Nakon njih, prešla bih na ove kaj pse ostavljaju zavezane pred dućanima. :raspa:
...don't you know there ain't no devil that's just god when he's drunk
well this stuff will probably kill you let's do another line...
Tom Waits, Heartattack and Vine
User avatar
vrrrlet
Posts: 4029
Joined: 22 Sep 2011, 13:16

01 Mar 2012, 16:28

Tupelo » wrote:

Nakon njih, prešla bih na ove kaj pse ostavljaju zavezane pred dućanima. :raspa:
A gdje da ih vežu? Pred tramvaj? I ja svoju vežem, zbog drugih ljudi, iako bi da se pita nju i mene ona nevezana ispred ubila oko. Ovako vezana sjedi.
Tupelo » wrote:
O, te koji pse puštaju da sami šeću, silno rado bih pomazila tupim predmetom zamotanim u čarapu. :o
Ima pasa koje je moguće pustiti da sami idu po svijetu, i mjesata koja to dopuštaju.

Moje su same išle na plažu, a ovdje u Zagrebu puštamo da lunjaju oko kuće, susjedi ih obožavaju, prometa u ulici gotovo i nema, djeca ih vole, a i pola pasa iz ulice slobodno cunja uokolo.

Tek sam sad shvatio da živim u pasjoj anarhiji. :cerek: Mi s brda (gospoda) držimo svoje pse u kućaman i puštamo ih slobodne vani, a ovi iz dolca (čobani i vlaji) ih drže na lancima i puštaju ih da laju cijelu noć.
Svi sisavci su braća. Pogotovo rovke.
User avatar
ombia
Posts: 4628
Joined: 25 Nov 2011, 23:31

01 Mar 2012, 16:41

vrrrlet » wrote:
A gdje da ih vežu? Pred tramvaj? I ja svoju vežem, zbog drugih ljudi, iako bi da se pita nju i mene ona nevezana ispred ubila oko. Ovako vezana sjedi.



Ima pasa koje je moguće pustiti da sami idu po svijetu, i mjesata koja to dopuštaju.

Moje su same išle na plažu, a ovdje u Zagrebu puštamo da lunjaju oko kuće, susjedi ih obožavaju, prometa u ulici gotovo i nema, djeca ih vole, a i pola pasa iz ulice slobodno cunja uokolo..
I ja se pitam gdje da ih vezu.
Netko tko radi full time i dodje s posla krepan i uzme cucka za djir po kvartu i usput si kupi u ducanu nesto sto fali za spremiti veceru. Nije otisao u kino.
Dapace, dio supermarketa i ima stupice bas za to predvidjene, to kod nacije koja ima vise pasa nego djece. :D
Dok sam kao mala zivjela na selu, pustali smo pse navecer da se sami istrce po sumarku i polju, to su bili dresirani psi, nauceni da se vrate doma. I jesu svakog puta. Isli su tako daleko da bi im ipak culi lavez kad su koju pticurinu ili zeca izgnali iz grmlja.
Nisam nikad vidjela da se tim psima pred ducanom ista ruznog dogodilo. Nisu izbezumljeni niti ista.
User avatar
vrrrlet
Posts: 4029
Joined: 22 Sep 2011, 13:16

01 Mar 2012, 16:53

ombia » wrote:
I ja se pitam gdje da ih vezu.
Netko tko radi full time i dodje s posla krepan i uzme cucka za djir po kvartu i usput si kupi u ducanu nesto sto fali za spremiti veceru. Nije otisao u kino.
Dapace, dio supermarketa i ima stupice bas za to predvidjene, to kod nacije koja ima vise pasa nego djece. :D
Dok sam kao mala zivjela na selu, pustali smo pse navecer da se sami istrce po sumarku i polju, to su bili dresirani psi, nauceni da se vrate doma. I jesu svakog puta. Isli su tako daleko da bi im ipak culi lavez kad su koju pticurinu ili zeca izgnali iz grmlja.
Nisam nikad vidjela da se tim psima pred ducanom ista ruznog dogodilo. Nisu izbezumljeni niti ista.
Pa da, za par minuta si vani, dobro odgojen pas će samo odsjediti koji trenutak i to je to. U najgorem slučaju će ga netko pomaziti jer je lijep i dobar.
Svi sisavci su braća. Pogotovo rovke.
User avatar
Tupelo
Posts: 2937
Joined: 21 Sep 2011, 09:41
Location: Where Is My Mind?

01 Mar 2012, 17:16

U dućan ideš bez psa.
Kad ideš u dućan, ideš u dućan i ne vodiš psa sa sobom.
Kad ideš šetati psa, ideš šetati psa, a kruh i hrenovke ćeš kupiti kasnije drugom prilikom.

Uopće se tu ne radi o tome da je tvoj pas divan i krasan i super. Stvar je u tome što drugi psi ne moraju nužno biti takvi, a ljudi još manje.
Ispred moje zgrade pas je zaklao mješanku vezanu pred dućanom. Ona je bila silno draga i dobra.

Također, osobe koje nemaju vremena za šetati psa, nego ga misle puštati da se sam šeće, definitivno ne bi trebale imati psa.
Osim što je to kažnjivo zakonom, pas se može otrovati, može ga udariti auto, ozlijediti drugi pas, a u prigradskim naseljima mogu ga ubiti i lovci.
...don't you know there ain't no devil that's just god when he's drunk
well this stuff will probably kill you let's do another line...
Tom Waits, Heartattack and Vine
User avatar
ombia
Posts: 4628
Joined: 25 Nov 2011, 23:31

01 Mar 2012, 17:46

Također, osobe koje nemaju vremena za šetati psa, nego ga misle puštati da se sam šeće, definitivno ne bi trebale imati psa.
Osim što je to kažnjivo zakonom, pas se može otrovati, može ga udariti auto, ozlijediti drugi pas, a u prigradskim naseljima mogu ga ubiti i lovci.
U 20+ godina imanja psa nije nam se nikad ni jedna zivotinja otrovala. Ni macka, a kamoli pas.
Ne znam cime bi u sumarku.
Auto ga ne moze udariti jer gdje su isli na istrcavanje auta ne da nema nego bi morao proci preko nekoliko oranica da bi uopce dosao do psa.
Drugo pas nam isto nikad nije ozlijedio psa, jer se znalo koje pse se ne smije pustati same jer su agresivniji. Toga su se drzali svi koji su zivjeli oko nas. Lakse je kad se ljudi znaju i kad je sve to jedna mikrozajednica.
To jest u gradu teze. No cak ni tamo nisam ni cula ni citala da je pas zaklao psa pred ducanom.
I itekako ga ne mogu ubiti lovci. Jer isti ne love po grmlju. Imali smo lovaca u obitelji, ali nisu lovili po sumarku iza kuce.
Niti se pucalo tako blizu naselja jer to je i za ljude opasno.
User avatar
Aristocat
Posts: 1088
Joined: 10 Nov 2011, 23:41

01 Mar 2012, 17:53

Tupelo » wrote: Ispred moje zgrade pas je zaklao mješanku vezanu pred dućanom. Ona je bila silno draga i dobra.
:(
Ovaj dio me posebno zanima. Znam da cinjenicu da psi cuvaju teritorij. No, nisam sigruna da i u prirodi reagiraju na isti nacin. Klanjem iste vrste. Ili grijesim?
User avatar
blackcoffee
Posts: 189
Joined: 24 Feb 2012, 16:22

01 Mar 2012, 18:50

I mene zanima kako se to desilo? Taj drugi pas mogao je da zakolje dete ili blagajnicu.
Gde da ga vežem nego ispred radnje? Naviknut je kad dodjem s posla da se prošetamo i usput pokupujemo, imam decu i druge obaveze.
User avatar
vrrrlet
Posts: 4029
Joined: 22 Sep 2011, 13:16

01 Mar 2012, 19:10

Tupelo » wrote:U dućan ideš bez psa.
Kad ideš u dućan, ideš u dućan i ne vodiš psa sa sobom.
Kad ideš šetati psa, ideš šetati psa, a kruh i hrenovke ćeš kupiti kasnije drugom prilikom.

Uopće se tu ne radi o tome da je tvoj pas divan i krasan i super. Stvar je u tome što drugi psi ne moraju nužno biti takvi, a ljudi još manje.
Ispred moje zgrade pas je zaklao mješanku vezanu pred dućanom. Ona je bila silno draga i dobra.

Također, osobe koje nemaju vremena za šetati psa, nego ga misle puštati da se sam šeće, definitivno ne bi trebale imati psa.
Osim što je to kažnjivo zakonom, pas se može otrovati, može ga udariti auto, ozlijediti drugi pas, a u prigradskim naseljima mogu ga ubiti i lovci.
ombia wrote:
U 20+ godina imanja psa nije nam se nikad ni jedna zivotinja otrovala. Ni macka, a kamoli pas.
Ne znam cime bi u sumarku.
Auto ga ne moze udariti jer gdje su isli na istrcavanje auta ne da nema nego bi morao proci preko nekoliko oranica da bi uopce dosao do psa.
Drugo pas nam isto nikad nije ozlijedio psa, jer se znalo koje pse se ne smije pustati same jer su agresivniji. Toga su se drzali svi koji su zivjeli oko nas. Lakse je kad se ljudi znaju i kad je sve to jedna mikrozajednica.
To jest u gradu teze. No cak ni tamo nisam ni cula ni citala da je pas zaklao psa pred ducanom.
I itekako ga ne mogu ubiti lovci. Jer isti ne love po grmlju. Imali smo lovaca u obitelji, ali nisu lovili po sumarku iza kuce.
Niti se pucalo tako blizu naselja jer to je i za ljude opasno.
Tupelo, stoji da je zakon takav da bi pesi uvijek trebali biti na lajni, ali meni je osobno mutavo držati svog pesa uvijek na lajni. Na lajni je u gradu u gužvi, da ne plaši druge ljude (plašiti ih može isključivo pojavom, inače je bezazlena). Ako u gradu nije gužva, slobodno šeće uz mene. Na Sljeme mi ju je apsolutno kretenski furati je na lajni, pogotovo jer idemo slabo posjećenim stazama, pa ako ću i platiti tih 700 kuna kazne, neka, ionako me još niti jednom u 30 godina imanja pasa nisu ulovili. Dam im odma' 1400.

Kao što Ombia reče, puštanje psa sa lajne je ok u kontroliranim uvjetima, kada imamo pouzdanog psa, povoljan okoliš i ne smetamo ljudima koji bi se mogli bojati pasa.

Također bi meni bilo monstruozno tjerati pse na lajnu u manjim mjestima gdje se svi znaju. Na mom otoku pola pasa je slobodno izlaziti iz dvorišta, nisu agresivni, svi ih znaju i vole, a oni se uglavnom lijeno sunčaju. Čak nije ni neko selo u pitanju.

Ispred dućana može i tebe netko zaklati. I na koncertu. I doma. Ali nećemo dopustiti koljačima da nam paranojom unište svakodnevicu. I meni su krivolovci ubili psa u šumi. Mogli su i mene.

Ombia, pucaju i love i kraj prigradskih naselja, pa čak i u manjim gradovima. Jedan idiot je znancu poubijao ptice koje je ovaj spašavao i imao u vrtu, dok je ovaj bio doma. Valjda su previše pjevale. To nisu lovci, to su krivolovci i patološki slučajevi.

U svakom slučaju, zakon znamo, te na nama leži odgovornost ako ga kršimo. Ako situaciju procijenim takvom da je zakon stupidan, ne poštujem ga. Dok smo tri tjedna u planini, i u to vrijeme sretnemo sedam planinara, stado poludivljih konja, stado ovaca s tri psa i pastirom, te tri krpelja, stvarno ne mislim da je potrebno džukelu držati na lajni ako je odgojena.
Svi sisavci su braća. Pogotovo rovke.
Post Reply