Čemu služe škole?

Sve od javnog i tajnog interesa
User avatar
Perzefona
Posts: 1959
Joined: 18 Sep 2011, 20:40

20 Apr 2012, 13:12

Škole služe čuvanju djece. Služe i tome da se djeca maknu s brige roditelju. To su grijana i sigurna mjesta na koje pošelješ dijete i ako mu se što dogodi, imaš uvijek koga kriviti. Tamo si kao roditelj uvijek u pravu, Slično kao i mušterija.

Školu nitko ne voli. Ni učitelji ni djeca. Ne zna se tko teže dočeka zvono.


Nodens - making women's period comfortable (by ex anais)
User avatar
Emericzy
Posts: 3983
Joined: 20 Sep 2011, 19:00

20 Apr 2012, 13:14

Nikolajevna » wrote:Širi li se dobrost kao i lošost? :cerek:
Nažalost, najčešće ne. Lošost ide u smjeru entropije; dakle priroda ga sama pomaže. Propadanje ide samo od sebe.

Dobrost ide kontra entropije, suprotno je propadanju i za njega je potrebno ulagati energiju i to organizirano, po planu i programu, s idejom vodiljom. Puno toga treba za dobrost. Za lošost samo sve treba pustiti.
User avatar
vrrrlet
Posts: 4029
Joined: 22 Sep 2011, 13:16

20 Apr 2012, 13:26

Perzefona » wrote:Škole služe čuvanju djece. Služe i tome da se djeca maknu s brige roditelju. To su grijana i sigurna mjesta na koje pošelješ dijete i ako mu se što dogodi, imaš uvijek koga kriviti. Tamo si kao roditelj uvijek u pravu, Slično kao i mušterija.

Školu nitko ne voli. Ni učitelji ni djeca. Ne zna se tko teže dočeka zvono.
Složio bih se, ali čuvaju ih na potpuno krivoj temparaturi. Da ih čuvaju na +8 celzijevaca, ili čak niže, bili bi puno mirniji.
Svi sisavci su braća. Pogotovo rovke.
User avatar
Perzefona
Posts: 1959
Joined: 18 Sep 2011, 20:40

20 Apr 2012, 13:31

Mirni su. Naročito im je uvrtvljena moždana aktivnost. I učiteljima i učenicima.
Nodens - making women's period comfortable (by ex anais)
User avatar
Margarita
Posts: 4076
Joined: 20 Sep 2011, 21:52

20 Apr 2012, 13:37

Perzefona » wrote:Mirni su. Naročito im je uvrtvljena moždana aktivnost. I učiteljima i učenicima.
Pita me jučer klinjo:
- A ispituju li učiteljice iz hrvatskog u petom razredu čitanje?
- Ne znam. Zašto?
- Ja sve ostalo znam osim toga.
"Ili seri ili marš sa školjke!" - judolino.
User avatar
A.P.
Cactus
Posts: 1937
Joined: 17 Oct 2011, 18:34

20 Apr 2012, 13:37

Ja baš volim tlačit klince. Dam im tisuću stvari da pišu i rješavaju, onda oni malo zakukaju, ali poslije si budu kul jer su naučili nešto. Obično mi ponude čokoladu i tako. Ako zaprijetim s dvije tisuće zadaća, obrišu i ploču.
User avatar
baja
Posts: 4084
Joined: 19 Sep 2011, 11:09

20 Apr 2012, 13:37

Margarita » wrote:I knjige ostaju u školi da ih ne vucaraju sim-tam.
ovo je kod nas SF
Perzefona wrote:Škole služe čuvanju djece. Služe i tome da se djeca maknu s brige roditelju. To su grijana i sigurna mjesta na koje pošelješ dijete i ako mu se što dogodi, imaš uvijek koga kriviti. Tamo si kao roditelj uvijek u pravu
:D

ja, roditelj-početnik, još uvijek propitujem koja su naša prava pa zato ni ne znam kako bi nastupila prema učiteljici u boravku
tužna sam što se školstvo toliko srozalo da su svi uključeni nezadovoljni, da ne kažem frustrirani
User avatar
vrrrlet
Posts: 4029
Joined: 22 Sep 2011, 13:16

20 Apr 2012, 13:38

Perzefona » wrote:Mirni su. Naročito im je uvrtvljena moždana aktivnost. I učiteljima i učenicima.
Pa dobro, tome i služe škole. Uostalom, kao i radna mjesta. Zamisli da su ulice pune ljudi s puno slobodnog vremena i živih moždanih aktivnosti.

Sve bi se raspalo, sve.
Svi sisavci su braća. Pogotovo rovke.
User avatar
Tupelo
Posts: 2937
Joined: 21 Sep 2011, 09:41
Location: Where Is My Mind?

20 Apr 2012, 13:53

Perzefona » wrote:Škole služe čuvanju djece. Služe i tome da se djeca maknu s brige roditelju. To su grijana i sigurna mjesta na koje pošelješ dijete i ako mu se što dogodi, imaš uvijek koga kriviti. Tamo si kao roditelj uvijek u pravu, Slično kao i mušterija.

Školu nitko ne voli. Ni učitelji ni djeca. Ne zna se tko teže dočeka zvono.
:rofl: :cerek:

Meni je u školi uvijek bilo zima. :o
...don't you know there ain't no devil that's just god when he's drunk
well this stuff will probably kill you let's do another line...
Tom Waits, Heartattack and Vine
User avatar
Perzefona
Posts: 1959
Joined: 18 Sep 2011, 20:40

20 Apr 2012, 13:58

Margarita » wrote: Pita me jučer klinjo:
- A ispituju li učiteljice iz hrvatskog u petom razredu čitanje?
- Ne znam. Zašto?
- Ja sve ostalo znam osim toga.
:S
Eto. Sjajan aforizam.
Nodens - making women's period comfortable (by ex anais)
User avatar
Perzefona
Posts: 1959
Joined: 18 Sep 2011, 20:40

20 Apr 2012, 14:01

vrrrlet » wrote:
Pa dobro, tome i služe škole. Uostalom, kao i radna mjesta. Zamisli da su ulice pune ljudi s puno slobodnog vremena i živih moždanih aktivnosti.

Sve bi se raspalo, sve.
Ja najozbiljnije mislim da si ti u pravu.
Nodens - making women's period comfortable (by ex anais)
User avatar
Perzefona
Posts: 1959
Joined: 18 Sep 2011, 20:40

20 Apr 2012, 14:04

baja » wrote: ovo je kod nas SF


:D

ja, roditelj-početnik, još uvijek propitujem koja su naša prava pa zato ni ne znam kako bi nastupila prema učiteljici u boravku
tužna sam što se školstvo toliko srozalo da su svi uključeni nezadovoljni, da ne kažem frustrirani
Nu tebe nemaštovite. Nemoj reć da ne možeš smislti da ti se ne sviđa užina, raspored, vrsta crtića koje pušta ova u boravku, boja WC papira... Da hoćeš, znala bi ti nastupiti. :cerek:
Nodens - making women's period comfortable (by ex anais)
User avatar
baja
Posts: 4084
Joined: 19 Sep 2011, 11:09

20 Apr 2012, 14:32

Perzefona » wrote: Nu tebe nemaštovite. Nemoj reć da ne možeš smislti da ti se ne sviđa užina, raspored, vrsta crtića koje pušta ova u boravku, boja WC papira... Da hoćeš, znala bi ti nastupiti. :cerek:
zabole me za sve nabrojano :o :D
ovo je moja misija:
Margarita wrote:Pita me jučer klinjo:
- A ispituju li učiteljice iz hrvatskog u petom razredu čitanje?
- Ne znam. Zašto?
- Ja sve ostalo znam osim toga.
dobro svladati čitanje
a za ostalo ćemo lako :zubo:
User avatar
Perzefona
Posts: 1959
Joined: 18 Sep 2011, 20:40

20 Apr 2012, 14:40

Eh, najebala je ti je Bajica. Učitelji će se više baviti djetetom roditelja gnjavatora. Shvati to. Kako je to jadno. :(

Prioritetna su djeca roditelja gnjavatora, za njima slijede djeca problematičnog ponašanja. Najviše najebu normalna djeca i roditelji. Njih je sve manje, što ih onda zapravo čini nenormalnima. :zubo:
Nodens - making women's period comfortable (by ex anais)
User avatar
karambol
Posts: 8110
Joined: 09 Jan 2012, 12:55

20 Apr 2012, 14:47

Škola je dobra jer razvija motoričke, intelektualne, šoumenske i još neke specijalne sposobnosti. Mogu se igrati razne igre, a najbolje su one koje djeca sama izmisle kao, na primjer - sakrivanje ulaznih vrata učionice u ženski zahod, pilanje ili odvijanje nogu profesorskog stolca, igranje trule kobile pa 'ko preživi, brzo jedenje gumica za brisanje, kolačići od ljepila i konfeta, skakanje kroz prozor za torbom, izrada papirnate flote aviona u plamenu, zamjena tenisica i šlapa, prenošenje zaraznih bolesti i nametnika najboljim prijateljima, nalijevanje jogurta u džepove kaputa...i ostale hrpe stvari koje razvijaju društveno prilagođenu osobu za današnje vrijeme... :D
Ja cijeli život sanjam kako odlazim uz rijeku starim parobrodom koji vozi sol
I da nosim jednu davnu nikad prežaljenu ljubav tanku, dugačku cigaru i par mamuza od zlata...
User avatar
blue
Asgard
Posts: 3913
Joined: 20 Sep 2011, 10:42

20 Apr 2012, 15:00

bajo, googlala sam malo neke škole i programe, izgleda da si u pravu - fakat trebaju pisati zadaću u boravku :top:
User avatar
baja
Posts: 4084
Joined: 19 Sep 2011, 11:09

20 Apr 2012, 15:19

Perzefona » wrote:Eh, najebala je ti je Bajica. Učitelji će se više baviti djetetom roditelja gnjavatora. Shvati to. Kako je to jadno. :(
:crying:
napiši mi još post do dva u ovakvom svjetlu i poslušat ću vrrrleta ter popiti po litre rakije i napraviti šou :D
blue wrote:...izgleda da si u pravu...
da izgleda :rolleyes:
nisi morala guglati, čula sam se ja s ministarstvom, zavodom i agencijom :o :zubo:
MightyMe
Posts: 5232
Joined: 07 Oct 2011, 15:32

20 Apr 2012, 15:22

Ni mom ocu nije bilo jasno čemu služe škole kad sam ja bio u prvom razredu. Naime, učiteljica nam je za domaći zadala da naučimo čitati neki tekst. Pobunio se jer šta će mi dijete ići u školu kad doma treba učiti čitati s roditeljima. Htio je otići u školu malo popričat s učiteljicom, ali srećom mater(ingliš tičer) ga je spriječila u tome. Prosto me strah kako bi taj razgovor završio da je otišao tamo. :zubo:
User avatar
Perzefona
Posts: 1959
Joined: 18 Sep 2011, 20:40

20 Apr 2012, 15:23

baja » wrote: :crying:
napiši mi još post do dva u ovakvom svjetlu i poslušat ću vrrrleta ter popiti po litre rakije i napraviti šou :D

da izgleda :rolleyes:
nisi morala guglati, čula sam se ja s ministarstvom, zavodom i agencijom :o :zubo:
Ne moraš. Samo lijepo natukni ovo što si napisala. Te tri slatke riječi: ministarstvo, agencija, zavod. :cerek:
Nodens - making women's period comfortable (by ex anais)
MightyMe
Posts: 5232
Joined: 07 Oct 2011, 15:32

20 Apr 2012, 15:25

Kod mojih pali i prosvjetna inspekcija i novine. :zubo:
User avatar
Perzefona
Posts: 1959
Joined: 18 Sep 2011, 20:40

20 Apr 2012, 15:27

MightyMe » wrote:Kod mojih pali i prosvjetna inspekcija i novine. :zubo:
I sanitarna sasvim dobro kotira. Ma nema što ne djeluje. :raspa:
Nodens - making women's period comfortable (by ex anais)
User avatar
baja
Posts: 4084
Joined: 19 Sep 2011, 11:09

20 Apr 2012, 15:40

Perzefona » wrote: Ne moraš. Samo lijepo natukni ovo što si napisala. Te tri slatke riječi: ministarstvo, agencija, zavod. :cerek:
i ondak će zamrziti mene i dijete mi također? :crying:
User avatar
Perzefona
Posts: 1959
Joined: 18 Sep 2011, 20:40

20 Apr 2012, 15:42

Dakako. To je dobro. Znači da se oko nje angažiraju. A može ti i ostat nevidljiva. :zubo:
Nodens - making women's period comfortable (by ex anais)
User avatar
baja
Posts: 4084
Joined: 19 Sep 2011, 11:09

20 Apr 2012, 15:46

Perzefona » wrote:Dakako. To je dobro.
:rofl: :rofl:
User avatar
schmokljan
Posts: 2411
Joined: 18 Sep 2011, 16:19
Location: www.mordor.hr

21 Apr 2012, 14:21

Neće vas škola spasiti ako vam je dijete glupo.

Roditelje koji rade zadaću s djecom treba javno izrugivati.
Post Reply