Jest. Da je opstao komunizam u svijetu, globalne krize nikad ne bi bilo. Pocrkavali bi svatko na svoj način i iz svojih razloga, a sada crkavamo svi skupa na jednak način iz jednakih razloga, osim Sjeverne Koreje. Globalizacija je ubila raznolikost.slafko » wrote:Nije li jedan upravo takav sustav i doveo do globalne krize?![]()
Komunizam/socijalizam (?) vs. kapitalizam
Svi sisavci su braća. Pogotovo rovke.
Pa jest, a takav je upravo zato što je nakalemljen na komunistički mentalni sklop. Promjena ne dolazi preko noći.ElliQuinn » wrote: Takav je i sustav današnje Hrvatske.
Biti i mniti svemiropolisno
- Beta ženka
- Posts: 2069
- Joined: 17 Sep 2011, 23:40
Ajmo pozvati Amere da nam pomognu, oni će nas poučiti demokraciji.slafko » wrote:Meni se čini da promjena dolazi, ali da ne ide na bolje.![]()
Uostalom dajem joj veliki kredit kad kazem da je Hrvatska moja domovina. Moja domovina je bila Jugoslavija. Hrvatska bez nje je sve ovo sto je sada - siroce na vjetrometini. (Aristocat)
Doći će mala promjena na bolje kad nam dođe MMF srediti račune.ElliQuinn » wrote: Samo da te malo ispravim: promjena ne dolazi.
Biti i mniti svemiropolisno
vrrrlet » wrote:
Jest. Da je opstao komunizam u svijetu, globalne krize nikad ne bi bilo. Pocrkavali bi svatko na svoj način i iz svojih razloga, a sada crkavamo svi skupa na jednak način iz jednakih razloga, osim Sjeverne Koreje. Globalizacija je ubila raznolikost.
..pa piska mu cacina i matrina. koje ste vi to skole pohadjali? sjemenista? bogoslovije? koji jebeni komunizam? jel se to prica u marksovom manifestnom referentnom sustavu? komunizam je besklasno drustvo, kao prvo. u marksovom obliku nema ga ni u kibucima. mislim, mogu ja tako kompletnu novu ekonomsku teoriju izuzimajuci kasnog kejnesa, a zajedno sa, nobelovcem za numizmatiku fridmanom, pred ekonometrijskim austrijancima, neoliberalima i konzervativnim libertarijancima nazvat suvisnim bahato agresivnim kretenizmom objasnjavanja vlastitog nerazumijevanja icega i nicega i pet puta bih vise bio u pravu nego ono ovdje od 45-90 nazvat komunizom.
i jos danas, kad klase ne postoje osim u obliku lajkanja, trolova, oftopicara i simulakricnih drkarosa, nesto se naziva komunizmom kao sto se samodrkanje naziva seksom, a kapitalizam djevicanskim stanjem hardkor ekspoatacije brenda pod nazivom himen.
zadnja klasa koja je nastala jest upravo ova, kod nas nastala, a vidim i da je imamo na topiku, pa i kao potomstvo. klasa crvene burzoazije.
kapitalizam ne priznaje i ne poznaje rad. kapitalizam poznaje, ucinkovitost, efikasnost, koeficijente i obrte sebe sama, ali rad je u kapitalizmu tabu rijec. ne spominje se. negdje neko nesto radi, ali mi o tome ne zelimo znati, sto iz straha, sto iz srama, sto iz pohlepe.
pa bolje se platon odnosio prema robovima, nego sto se kapitalizam odnosi prema radu.
prvi kapitalisticko-krscanski terminoloski uvod u pocetku devedesetih je bilo proturivanje da je ondasnji sustav bio komunizam i da vise ne postoje radnici nego djelatnici.
to je cisto propagandisticko nasilje terminoloskom kic kozmetikom, koje je izgleda potpuno uspjelo. kolokvijalno se vec ono zove komunizmom da bi se objedinila ideja s kojom bi se lakse moglo obracunati ako se vec teska srca mora formalno odreci fasizma i nacizma nakon sto im se naslo utociste u korporativizmu i tako napraviti neku ravnotezu kao..jest, eto, nazalost nacizam ne valja, ali srecom..imali smo komunizam. e, sad cemo mu se najebat majke tri puta vise nego fasizmu i nacizmu i pronac novu anatemnu kategoriju kojom cemo prozivat nesto vecim zlom.
mislim, svatko ko zeli razmisljati o tome, o tim poredcima, o drustvenim sustavima, pa najprije bi terminologiju trebao usvojiti. sve ima svoje ime, nominaciju i denominaciju. ne mozemo se konotativno jednosmjerno izrazavat, tako da forsiranjem konotacije uspostavimo formalnu nominaciju i funkcionalnu moc.
mislim, moze, ali onda cu ja kompletne abrahamske religije pocet zvati kretenizmima, a kapitalizme terminalnim idiotizmima, ako cemo vec usvajati novi rjecnik.
pada mi na pamet da, ako lijenost vec toliko daleko ide, kad neko spomene komunizam, ja cu mu se sasvim legitimno onda pocet obracat sa..postovani jeboglavi. mislim, ako cemo vec glumit platonovu pecinu i projecirat je na zid i izmisljat stvarnost, ima lijeka za sve.
..pa sta je ovo? osoba a..ja sam obicna budala. osoba be..ne, ja sam obicna budala..vrrrlet » wrote:
A ja sam... neobična budala?
Koje šanse ja imam? Pa ja bih jedino htio da nas lupi neki komet i potaraca nas sve. Ambicija mi se svodi na bocu za posebne prilike, a motiviran sam za ležanje pod dekom.
Čak mi se više niti ne puca iz kalašnjikova, eto do čega je došlo.
ovo je obrnuto od devesprve. onda su svi bili specijalci, a sad jagma za obicnim budalama.
jesi neobicna si budala i sta sad. nista, trpi, elitiraj se..
a kalasnjikovi su precijenjeni..
e, isforvardaj mi ako sazluzis njenu sliku u necemu do necega, da vidimo mi taj bunt i bunu.
Nije li ti dovoljno što su nas prije par godina učlanili u savez koji je u ratu s pola svijeta? Meni je i to previše. Demokraciju neka prodaju prodaju nekome drugome. Meni su ti njihovi democracy sales-personi malo sumnjivi. Te Ejđent Orinđ, te Precision Bombing, te Disarmed Enemy Combatants... Tko smišlja te nazive?Beta ženka » wrote: Ajmo pozvati Amere da nam pomognu, oni će nas poučiti demokraciji.
When I came to Spain and I saw people partying I thought to myself: What the fuck!?
- Beta ženka
- Posts: 2069
- Joined: 17 Sep 2011, 23:40
I više nego mi je dovoljno. Njih je bilo dovoljno i preteklo je, još od Indijanaca.slafko wrote:
Nije li ti dovoljno što su nas prije par godina učlanili u savez koji je u ratu s pola svijeta? Meni je i to previše. Demokraciju neka prodaju prodaju nekome drugome. Meni su ti njihovi democracy sales-personi malo sumnjivi. Te Ejđent Orinđ, te Precision Bombing, te Disarmed Enemy Combatants... Tko smišlja te nazive?
..a unda wrote:
![]()
..a unda » wrote:
pada mi na pamet da, ako lijenost vec toliko daleko ide, kad neko spomene komunizam, ja cu mu se sasvim legitimno onda pocet obracat sa..postovani jeboglavi.
Te slike mogu ići samo jednom mužjaku jer su ionako rezervirane za njega, a njega nema na forumu. A ionako je većina takvih slika kod njega.e, isforvardaj mi ako sazluzis njenu sliku u necemu do necega, da vidimo mi taj bunt i bunu.![]()
Uostalom dajem joj veliki kredit kad kazem da je Hrvatska moja domovina. Moja domovina je bila Jugoslavija. Hrvatska bez nje je sve ovo sto je sada - siroce na vjetrometini. (Aristocat)
danas trkeljam! poklon uz jutarnji naklon
..ajme meni, pa nije te pitao sliku kako kopas s motikom. sta sad rezervirano, neke lojalnosti, ovo, ono..preozbiljno si samu sebe shvatila.Beta ženka » wrote: Te slike mogu ići samo jednom mužjaku jer su ionako rezervirane za njega, a njega nema na forumu. A ionako je većina takvih slika kod njega.
aj ovako, pitaj ti njega jednu sliku, po njegovom izboru, pa je salji vrli..
nadrealiste cu poslije gledat. sad mi se mijesaju zvukovi..
Zapravo i nije, koliko sam uspio shvatiti od onih koji su doživjeli neka pjevanja Vile Velebita.Lord Byron » wrote:Ali, dvije stvari: prvo, povlačenje analogije "Jel' ja smijem pjevati Sprem'te se, sprem'te?" je, u usporedbi s, na primjer, "Vilom Velebita" za koju se (koliko znam) jest išlo u zatvor, onako, sramota.
Naime, Vila Velebita i još par pjesama rabile su se kao supstitucija za ustaške pjesme. I kad bi društvo otpjevalo tih prvih par pjesama, krenule bi i ustaške i koljačke pjesme.
Nije mi čudno da se onda hapsilo i ljude koji su samo (ili “samo”) pjevali te nedužne (opet stavi navodnike po vlastitu nahođenju) pjesme.
Takva je reakcija represivnog aparata prirodna, iako možda ne i lijepa i poželjna; slično kao što naš imunološki sustav ne reagira na konkretne mikroorganizme, već na karakteristične proteine.
U ostalim vijestima, kažu da svaki bumper sticker povećava vjerojatnost agresivne reakcije vlasnika vozila.
- Beta ženka
- Posts: 2069
- Joined: 17 Sep 2011, 23:40
Na to sam aludirala kad sam spomenula neki kontekst uz koji se pjesma vezala.Lastan » wrote: Zapravo i nije, koliko sam uspio shvatiti od onih koji su doživjeli neka pjevanja Vile Velebita.
Naime, Vila Velebita i još par pjesama rabile su se kao supstitucija za ustaške pjesme. I kad bi društvo otpjevalo tih prvih par pjesama, krenule bi i ustaške i koljačke pjesme.
I ja sam čula priču o veselici gdje je krenulo s Ustani, bane, a završilo s rukama dignutim u ustaški/fašistički pozdrav.
I onda na forumu krenu objašnjenja poput "pokazivao je koliko je narastao kukuruz". How yes no.
..a unda » wrote: ..ajme meni, pa nije te pitao sliku kako kopas s motikom. sta sad rezervirano, neke lojalnosti, ovo, ono..preozbiljno si samu sebe shvatila.
aj ovako, pitaj ti njega jednu sliku, po njegovom izboru, pa je salji vrli..
nadrealiste cu poslije gledat. sad mi se mijesaju zvukovi..
Nemam nijednu sa srednjim prstom, bar se ne sjećam.
A od čeg ti se miješaju zvukovi?
Uostalom dajem joj veliki kredit kad kazem da je Hrvatska moja domovina. Moja domovina je bila Jugoslavija. Hrvatska bez nje je sve ovo sto je sada - siroce na vjetrometini. (Aristocat)
Da, ali je ono bio glup sustav, dodatno pokvaren gore navedenim.ElliQuinn » wrote: Takav je i sustav današnje Hrvatske.
Sadašnji je sustav pametniji, ali pokvaren gore navedenim.
Valjda vidiš razliku.
A Unda moj.....a unda wrote: e, isforvardaj mi ako sazluzis njenu sliku u necemu do necega, da vidimo mi taj bunt i bunu.
Prije će ti Glora poslat' sliku nogu nego te palestinjare.
Beta ženka wrote: Te slike mogu ići samo jednom mužjaku jer su ionako rezervirane za njega, a njega nema na forumu. A ionako je većina takvih slika kod njega.
Aaaa, znamo, to je sigurno Alfa mužjak.
Eto vidiš Unda, kao lijevo, kao ovo ono, komunizam, pičke materine... a kad treba dijelit' s drugovima... ne mere.
Jedino što me tješi je prosječnost prosjeka, pa mi vjerojatno te slike niti ne želimo, odnosno, znamo na internetima naći zanimljivije i produhovljenije fotografije.
Lastan » wrote: Zapravo i nije, koliko sam uspio shvatiti od onih koji su doživjeli neka pjevanja Vile Velebita.
Naime, Vila Velebita i još par pjesama rabile su se kao supstitucija za ustaške pjesme. I kad bi društvo otpjevalo tih prvih par pjesama, krenule bi i ustaške i koljačke pjesme.
Nije mi čudno da se onda hapsilo i ljude koji su samo (ili “samo”) pjevali te nedužne (opet stavi navodnike po vlastitu nahođenju) pjesme.
Takva je reakcija represivnog aparata prirodna, iako možda ne i lijepa i poželjna; slično kao što naš imunološki sustav ne reagira na konkretne mikroorganizme, već na karakteristične proteine.Kako su se ustašoidi sklonili ispod radara, tako su nastali indikatori po kojima ih se svejedno prepoznavalo. I koji su potom poslužili kao osnova za izgradnju nacionalnog mita o potlačenim Hrvatima. Što je opet prirodno i logično, ma koliko opet bilo nelijepo.
Previše poštenih ljudi znam koji su iza 1945. jebani na nacionalnoj osnovi. Ti isti ljudi koji su među prvima pružili otpor ustašama i Nijemcima su nakon rata jebani kao hrvatski nacionalisti, zatvarani, oduzimana su im građanska prava, posao.
Ti si upravo prozvao čak i jednog Vladu Gotovca kao ustašu. Jesi li ti normalan?
Svi sisavci su braća. Pogotovo rovke.
Ma ne, nije to išlo kontra tebe, nego se meni spetljao prvi post. Sve mi je jasnije zašto si tako nabijaš postove. Meni se to nije činilo fino, ali ako i ti to tak radiš... pa nisam ja finiji od tebe.Emericzy » wrote: Ne petljaj mi se u stilska sredstva. Ja sam konceptualni umjetnik.
Svi sisavci su braća. Pogotovo rovke.
- Beta ženka
- Posts: 2069
- Joined: 17 Sep 2011, 23:40
vrrrlet » wrote:
A Unda moj...... znaš kako je s tim lijevim alternativkama. Kao emancipirano, kao slobodno, kao slobodoumno, napredno, radikalno, nesputano... a minicu obuć' im je kurvarluk. Čak i katokinje više uživaju u seksu i traženju istog.
Prije će ti Glora poslat' sliku nogu nego te palestinjare.![]()
Ne nosim palestinjaru, a minica pun ormar. I onda se kao može raspravljati s ovima predrasudnima... odlika desničara.
Aaaa, znamo, to je sigurno Alfa mužjak.
Ne, Alfa ste vi desničari, ja ne volim alfe. To su oni koji podriguju pred TV-om, busaju se u prsa junačka rvacka, a vrhunci u životu su im nogometna utakmica, zvučnici za auto, dobitak na kladionici i žuja. Bezveze.
Aj fala kurcu da si skužio.Eto vidiš Unda, kao lijevo, kao ovo ono, komunizam, pičke materine... a kad treba dijelit' s drugovima... ne mere.
Jedino što me tješi je prosječnost prosjeka, pa mi vjerojatno te slike niti ne želimo, odnosno, znamo na internetima naći zanimljivije i produhovljenije fotografije.
Imena, kolega, imena.
Previše poštenih ljudi znam koji su iza 1945. jebani na nacionalnoj osnovi. Ti isti ljudi koji su među prvima pružili otpor ustašama i Nijemcima su nakon rata jebani kao hrvatski nacionalisti, zatvarani, oduzimana su im građanska prava, posao.
Na temelju čega su prozvani nacionalistima? Baš me zanima.
Uostalom dajem joj veliki kredit kad kazem da je Hrvatska moja domovina. Moja domovina je bila Jugoslavija. Hrvatska bez nje je sve ovo sto je sada - siroce na vjetrometini. (Aristocat)
-
- Information
-
Who is online
Users browsing this forum: ClaudeBot and 1 guest

